Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που λεει ο φιλος vgenop, για το επισημο service οτι ειναι στο Ντουμπαι μου το ειπε και μενα η κοπελα απο το expansys, μου ειπε ομως οτι θα συνεχισει το ψαξιμο γιατι δεν γνωριζε για teleservice κτλ και θα με ενημερωσει.

εγω τηλεφωνησα στην teleservice, και αφου στην αρχη δημιουργηθηκε ενας πανικος για να δουν ποιος θα μου απαντησει, αποφασισαν τελικα οτι απο τη στιγμη που το τηλεφωνο ειναι qtek και εχει αγοραστει απο την EU η εγγυηση και το service ισχυει κανονικα. μαλιστα και εγω και αυτοι επαναλαβαμε αρκετες φορες οτι προκειται για qtek και οχι για imate, spv κτλ. ισως η απαντηση να ηταν του "ποδαριου" και οχι απο καποιον υπευθυνο, ομως εμενα αυτα μου ειπαν,αυτα σας λεω και γω.

ποιον να πιστεψουμε τωρα?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες ξερει κανενας ποσο SAR εχει το εργαλειο μας???

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis tin elliniki anavaqmisi pou edine i ACE-hellas sto PC tou;kapote edo qa iqela mia antigrafi gia na ananeoso to tilefonaki mou
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andy (23 Σεπ. 2004 , 02:24)

 

exei kaneis tin elliniki anavaqmisi pou edine i ACE-hellas sto PC tou;kapote edo qa iqela mia antigrafi gia na ananeoso to tilefonaki mou

 

 

Αν και πολλοί χρήστες 6600 θα ήθελαν να περάσουν Microsoft στο κινητό τους, καλύτερα να περιμένεις μέχρι να κυκλοφορήσει η νέα έκδοση.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ.

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ROM, ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΟΙΑ??? ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ???

 

1) 1.9.14.1 ΤΗΣ QTEK??

2) 1.10.15.2 ΤHΣ IMATE??

3) ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ??

 

ΕΛΛΗΝΙΚΑ???

ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ACE Ή ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ INTERKEY ΤΗΣ PARAGON (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ IPAQ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ)???

 

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΙ ΕΝΟΕΙΤΑΙ?

ΕΧΩ COSMOTE ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ EXPANSYS. ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ??

 

ΓΕΝΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΝΕΟΣ ΣΤΟ QTEK ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΘΩΜΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andy (24 Σεπ. 2004 , 03:23)

 

kaneis apo aqina den exei tin anavaqmisi me ta ellinika;

 

Ναι ρε παιδια

Οχι μονο αθηνα και αλλου τι θελουμε

Γιατι ην εβγαλε η ACE ?

Δεν μπορει να τι κανει κανεις upload ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με προγράμματα mapping και/ή GPS στο Qtek; Υπάρχουν χάρτες της Ελλάδας;

Από ότι έχω ψάξει υπάρχει αρκετή κινητικότητα τον τελευταίο καιρό με το συγκεκριμένο θέμα και υπάρχουν εντυπωσιακά προγράμματα για την πλατφόρμα Windows Mobile που παίζουν στο Qtek 8080, όπως για παράδειγμα το Mapololis, αλλά από Ελληνικούς χάρτες μάλλον επικρατεί νέκρα.

Ξέρει κανείς τίποτα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος The X (24 Σεπ. 2004 , 18:17)

 

Ναι ρε παιδια

Οχι μονο αθηνα και αλλου τι θελουμε

Γιατι ην εβγαλε η ACE ?

Δεν μπορει να τι κανει κανεις upload ?

 

 

 

Η αναβάθμιση υπάρχει, αλλά έχει μέγεθος 14ΜΒ περίπου. Εφόσον η ACE-Hellas την έβγαλε από την επίσημη σελίδα περιμένοντας την νέα έκδοση θα πρέπει να ζητήσετε από αυτούς να σας την δώσουν.

Ίσως θα μπορούσαν να ανεβάσουν την παλιά έκδοση σε κάποιο άλλο link.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ogc (24 Σεπ. 2004 , 18:23)

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με προγράμματα mapping και/ή GPS στο Qtek; Υπάρχουν χάρτες της Ελλάδας;

Από ότι έχω ψάξει υπάρχει αρκετή κινητικότητα τον τελευταίο καιρό με το συγκεκριμένο θέμα και υπάρχουν εντυπωσιακά προγράμματα για την πλατφόρμα Windows Mobile που παίζουν στο Qtek 8080, όπως για παράδειγμα το Mapololis, αλλά από Ελληνικούς χάρτες μάλλον επικρατεί νέκρα.

Ξέρει κανείς τίποτα;;;;;

 

Υπαρχει και το CityMaps αλλα δεν βρισκω χαρτες :(

Ποσα ειπες;;;

Oι γονεις σε βοηθουν να ξεπερασεις προβληματα που δεν θα ειχες αν εισουν ορφανος. :whistle:

Οσοι ειναι ανεγκεφαλοι να ΜΗΝ πατησουν εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ogc (24 Σεπ. 2004 , 18:28)

 

Η αναβάθμιση υπάρχει, αλλά έχει μέγεθος 14ΜΒ περίπου. Εφόσον η ACE-Hellas την έβγαλε από την επίσημη σελίδα περιμένοντας την νέα έκδοση θα πρέπει να ζητήσετε από αυτούς να σας την δώσουν.

Ίσως θα μπορούσαν να ανεβάσουν την παλιά έκδοση σε κάποιο άλλο link.

 

προφανως απευθυνομαι σε αυτους που εχουν την ανεση να το κανουν (κυριως δηλαδη αυτοι που εχουν DSL

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια εχω να κανω μια ερωτησουλα σχετικα ευκολη :cool: αναφερομαι σε χρηστες του 8080 και με την ελληνικη αλλα και την αγγλικη εκδοση....

 

λοιπον αν γραφεις sms χωρις Τ9 τοτε το μηνυμα παει στους 160 χαραχτηρες η απο τους 70 και πανω χρεωνεται δευτερο??

τι γινεται στη μια εκδοση και τι στην αλλη??

 

απο τις απαντησεις θα εξαρτηθει και πια εκδοση η και αν θα παρω το αψογο αυτο κατα τα αλλα κινητο

 

ευχαριστω πολυ

Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΙ ΠΡΟΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΤΟ QTEK8080 ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

2 σοβαρα ερωτηματα

1) και σημαντικοτερο..dιαβασα οτι το 8080 ΔΕΝ υποστηριζει bluetooth handsfree

Δηλαδη ενα motorola που εχω δε δουλευει ?

2) η οθονη του μηπως μπορει να γινει landscape ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος The X (25 Σεπ. 2004 , 16:04)

 

2 σοβαρα ερωτηματα

1) και σημαντικοτερο..dιαβασα οτι το 8080 ΔΕΝ υποστηριζει bluetooth handsfree

Δηλαδη ενα motorola που εχω δε δουλευει ?

2) η οθονη του μηπως μπορει να γινει landscape ?

 

 

Yparxoun 2 protokola gia ta bluetooth handsfree ( to handsfree kai to headset) to 8080 ypostirizei to headset protokolo. Tora ta perissotera handsfree exoun kai ta 2 protokola opote den tha exeis problima. Dokimase to kai tha deis.

Oso gia tin othoni landscape gia na deis video me ton betaplayer yparxei epilogi alla gia na to exeis monima se landscape apo oso ksero den ginete kai to theoro kai axristo gia mia sxedon tetragoni othoni.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος katsj (25 Σεπ. 2004 , 16:23)

 

Oso gia tin othoni landscape gia na deis video me ton betaplayer yparxei epilogi alla gia na to exeis monima se landscape apo oso ksero den ginete kai to theoro kai axristo gia mia sxedon tetragoni othoni.

 

 

Πραγματι καλα το εντοπισες ..μονο για video μιλαω..γιατι συνηθως εχουν αναλυση ακριβως ανεστραμενη

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα κομματια που ερχονται απο το expansys.com.gr εχουν μαζι φορτιστη που κανει στο ελληνικο δικτυο ή εχουν τα 3 pins του αγγλικου δικτυου και πρεπει να παιξει μετατροπεας?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iggy75 (26 Σεπ. 2004 , 12:45)

 

Τα κομματια που ερχονται απο το expansys.com.gr εχουν μαζι φορτιστη που κανει στο ελληνικο δικτυο ή εχουν τα 3 pins του αγγλικου δικτυου και πρεπει να παιξει μετατροπεας?

 

οχι, δεν χρειαζεσαι τιποτα. στη συσκευασια θα βρεις και τον adaptor που ειναι καταλληλος για το δικο μας δικτυο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το expansys ειναι αξιοπιστο ετσι? Κανενα νεωτερο για την ελληνικη εκδοση? Την εχει κανενας για upload??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος portman (25 Σεπ. 2004 , 04:06)

 

γεια χαρα παιδια εχω να κανω μια ερωτησουλα σχετικα ευκολη :cool: αναφερομαι σε χρηστες του 8080 και με την ελληνικη αλλα και την αγγλικη εκδοση....

 

λοιπον αν γραφεις sms χωρις Τ9 τοτε το μηνυμα παει στους 160 χαραχτηρες η απο τους 70 και πανω χρεωνεται δευτερο??

τι γινεται στη μια εκδοση και τι στην αλλη??

 

απο τις απαντησεις θα εξαρτηθει και πια εκδοση η και αν θα παρω το αψογο αυτο κατα τα αλλα κινητο

 

ευχαριστω πολυ

Μιχαλης

 

 

Με τη νέα έκδοση θα μπορείς να στέλνεις 160 χαρακτήρες μύνημα και αναμένεται εντός της εβδομάδος...

 

Με αυτή που έρχεται το τηλέφωνο στέλνει 70 με χρέωση ενός μηνύματος...

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

@murdof

η ανακοινωση στο w-m.gr οτι η ρομ θα ειναι κλειδωμενη μονο για συσκευες που διανεμονται απο την ace ισχυει ετσι?

φυσικα δεν σας κατηγορω γιατι ειναι δικια σας δουλεια και θελετε να υποστηριξετε τους πελατες σας. απλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καπιοα προβλεψη για τους "απιστους"? :whistle: :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...