Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GTV (11 Φεβ. 2004 , 13:25)

 

pws kaneis copy paste sto keimeno pou grafeis afou stis epiloges se vgazei exw apo to programmataki?

:o

 

 

Αν δεν έχεις το xbar μπορείς να το κατεβάσεις από http://www.airfagev.com/utilities/xbar1.zip

Θα χρειαστείς και το http://www.airfagev.com/utilities/copy-paste.zip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να μου στείλεις και σε μένα πλζ το προγραμματάκι για τα ελληνικά? king_herc@yahoo.com. Thx! Αν μπορείς στείλε μου και τπτ άλλο καλό για το κινητό γιατί μόλις το πήρα και είναι πραγματικά ΥΠΕΡΟΧΟ!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια νέα έκδοση του προγράμματος και το ονόμασα GrNotepad. Διόρθωσα το bug με τα χαμένα γράμματα στο τέλος των γραμμών, και του πρόσθεσα την δυνατότητα να δέχεται xml αρχείο για τον ορισμό της θέσης των ελληνικών χαρακτήρων.

Στην επόμενη έκδοση θα έχει και κέρσορα!!! και ελπίζω να το κάνω να σκρολάρει προς τα κάτω!

 

Προσωρινά το έβαλα στο http://homepages.pathfinder.gr/sgeor .

Ότι παρατήρηση έχετε... ευχαρίστως δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το xbar και το copy-paste???

 

Αντιγραφω κανονικα τα αρχεια του copy-paste στον φακελο του xbar αλλα οταν γραφω καποιο κειμενο και παταω ας πουμε το 4 με ενεροποιημενο το xbar μου λει οτι δεν μπορει να ανοιξει την συντομευση η δεν μπορει να εντοπισει το αρχειο...κατι τετοιο...

 

Επισης υπαρχει καποιο προγραμματακι notepad freeware η σπασμενο?

To orneta notepad χρειαζεται registration κ δεν καταφερνω ουτε καν να γραψω σε αυτο... σαν να γραφει αορατα τα γραμματα συμπεριφερεται... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (12 Φεβ. 2004 , 13:36)

 

Θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με το xbar και το copy-paste???

 

Αφού βάλεις όλα τα αρχεία στο folder που θες στο κινητό σου, σβήσε τα δύο shortcuts (το 4 για το copy.exe και το 6 για το paste.exe) και ξανά δημιούργησε τα είτε με τον explore του κινητού είτε από το PC σου. Μετά τα κάνεις πάλι rename σε 4 και 6.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Symos (12 Φεβ. 2004 , 15:10)

 

Λέτε να δουλεύει το προγραμματάκι με το original SPV και Smartphone 2002?

 

Το GrNotepad βασίζεται στο .ΝΕΤ Compact Framework που υπάρχει μόνο στα κινητά με λειτουργικό Microsoft Windows Mobile 2003 for SmartPhone.

Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει το .ΝΕΤ Compact Framework σε standalone έκδοση για SmartPhone 2002 όπως συμβαίνει στα Pocket PC. Και μάλλον είναι δύσκολο να υπάρξει σε κινητά με μνήμη μικρότερη των 32ΜΒ. Για τα κινητά με SmartPhone 2002 και 32ΜΒ μνήμη, είναι πολύ πιθανό να υπάρξει αναβάθμιση τους σε SmartPhone 2003, όπως για το MPx200 της Motorola.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nicos (12 Φεβ. 2004 , 15:51)

 

iparxi kati pou na anigi arxia word ????

 

 

To ClearVue Suite, tha to vreis spasmeno se briefcase pou exei graftei se kapoio proigoumeno minima se afto to thread. Anoigei Word, Excel, Powerpoint, Adobe Acrobat, kai exei kai image viewer.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panaros (12 Φεβ. 2004 , 16:20)

 

To ClearVue Suite, tha to vreis spasmeno se briefcase pou exei graftei se kapoio proigoumeno minima se afto to thread. Anoigei Word, Excel, Powerpoint, Adobe Acrobat, kai exei kai image viewer.

 

to exi kapios mpori na mou to stili giati den anoigi to site ???

akalpako@bigpond.net.au

 

thenx

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε μία απορία μου σχετικά με την σύνδεση του 8080 ως external modem:

Μπορείτε να μου πείτε με ποιό τρόπο μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή ώστε να το χρησιμοποιώ ώς εξωτερικό modem συνδέοντάς το με καλώδιο usb? Τί software χρειάζομαι; Κάνει το crandle που υπήρχε μέσα στο κουτί ή χρειάζομαι άλλο καλώδιο usb?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Qtek fan (12 Φεβ. 2004 , 21:21)

 

Καλησπέρα σε όλους σας,

Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε μία απορία μου σχετικά με την σύνδεση του 8080 ως external modem:

Μπορείτε να μου πείτε με ποιό τρόπο μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογιστή ώστε να το χρησιμοποιώ ώς εξωτερικό modem συνδέοντάς το με καλώδιο usb? Τί software χρειάζομαι; Κάνει το crandle που υπήρχε μέσα στο κουτί ή χρειάζομαι άλλο καλώδιο usb?

Ευχαριστώ

 

 

katebase ton driver apo edw:

http://www.ppcw.net/downloads/USBMDM-5.zip

 

Odhgies tha breis edw:

http://www.ppcw.net/index.php?itemid=1369&catid=90

 

den exw mazi moy to usb cradle gia na to dokimasw alla de prepei na exeis problhma.

ean exeis problhma edw eimaste...

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το site με το προγραμμα για τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν δουλεύει. Μπορείτε να μου το στείλετε στο king_herc@yahoo.com? Thx!

 

Επίσης, δεν μπορώ να συνδεθώ στο WAP/Internet. Έχω σύνδεση TeleStet (TIM) αλλά με τις ρυθμίσεις του site της ace-hellas δεν μπαίνει. Μπορεί κάποιος που να το έχει καταφέρει να μου πει τις ρυθμίσεις? Thx again!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακόμα μια έκδοση του GrNotepad στην οποία εμφανίσθηκε και ο κέρσορας! Επίσης υπάρχει στο αριστερό μενού η «Αντιγραφή», και έτσι δεν χρειάζεται να καλέσουμε το xbar για το copy. Τέλος προστέθηκε και ένας μετρητής χαρακτήρων κάτω δεξιά.

 

http://homepages.pathfinder.gr/sgeor/SmartPhone2003_GrNotepad_0.31.zip

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kingherc (13 Φεβ. 2004 , 01:09)

 

Παίδες, το site με το προγραμμα για τους ελληνικούς χαρακτήρες δεν δουλεύει. Μπορείτε να μου το στείλετε στο king_herc@yahoo.com? Thx!

 

Φίλε μου στο έστειλα με email.

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία στο site. Αν όμως υπάρχει πρόβλημα κι από άλλους ενημερώστε με να το μεταφέρω αλλού.

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι δείχνει corrupted το zip όταν από τον internet explorer κάνω open. Αντίθετα δεν έχει πρόβλημα όταν κάνω save και το ανοίγω μετά. Δεν γνωρίζω το λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Kingherc (13 Φεβ. 2004 , 11:47)

 

Thx gia to programma twn ellinikwn!!

 

Episis, an mporei kaneis na mou pei tis rithmiseis wap i internet gia TIM/Telestet giati den douleuoun autes ths ace-hellas!

 

 

Έχεις internet GPRS ενεργοποιημένο ή απλά θέλεις μόνο wap σελίδες;

 

Οι ρυθμίσεις στο site παίζουν αλλά είναι για αυτούς που έχουν την υπηρεσία internet GPRS.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Με το παλιό μου T68i, μπορούσα και έβλεπα wap σελίδες. Άρα το έχω ενεργοποιήσει. Για αρχή πες μου τα settings για το wap μόνο.

 

Το ίντερνετ GRPS που λες είναι για πλοήγηση html σελίδων? Πώς το ενεργοποιώ? είναι δωρεάν η εγγραφή?

Link to comment
Share on other sites

3erei kaneis an h TIM kai oi alles 8a exoun to 8080 gia sundesh otan to pasxa bgoun ta ellhnika? Emena de me noiazei to menu (aggliko 8a to afisw)...alla to T9 ellhniko....kai epidi exw epidotish ton aprilio arketh wste na to parw dwrean an 8elw.

H poiothta ths foto akousa den einai kai toso kales. Auto me kainourgia firmware kai updates software, klp mporei na beltiw8ei h ftaei h poiothta tou fakou?

Exei anoixth akroash?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 (13 Φεβ. 2004 , 15:56)

 

3erei kaneis an h TIM kai oi alles 8a exoun to 8080 gia sundesh otan to pasxa bgoun ta ellhnika? Emena de me noiazei to menu (aggliko 8a to afisw)...alla to T9 ellhniko....kai epidi exw epidotish ton aprilio arketh wste na to parw dwrean an 8elw.

H poiothta ths foto akousa den einai kai toso kales. Auto me kainourgia firmware kai updates software, klp mporei na beltiw8ei h ftaei h poiothta tou fakou?

Exei anoixth akroash?

 

 

den xero gia tin TIM, pantos exo akousei pos kata to martio k' meta tha vgei i siskeui me prosfora sindesis. Tha iparxi dinatotita anavathmisis se ellinika (ara prepei kai T9). Oi foto den einai katholou kales oute mporei na parei kales sto skotadi. To kalo einai oti pairnei video se 358x288 (vcd) me aperioristo xrono. Exei kai anoikti akroasi an kai den tin exo dokimasei akomi. Pantos otan to pira, itan katapliktiki epilogi!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχε κανείς σας πρόβλημα με το να απεγκαταστήσει κάποιο skin από το τηλέφωνο; Έβαλα ένα .hme skin κ τώρα δεν διαγράφεται με τίποτα. Δοκίμασα ακόμα κ να σβήσω όλους τους σχετικούς φακέλους από το τηλ. αλλά αυτό τίποτα! Εκεί στο πείσμα να κάθεται μες την λίστα τον προγραμμάτων! ΚΛΑΣΣΙΚΑ WINDOWS!!! Καμία πρόταση;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (13 Φεβ. 2004 , 19:03)

 

Ρε παιδιά είχε κανείς σας πρόβλημα με το να απεγκαταστήσει κάποιο skin από το τηλέφωνο; Έβαλα ένα .hme skin κ τώρα δεν διαγράφεται με τίποτα. Δοκίμασα ακόμα κ να σβήσω όλους τους σχετικούς φακέλους από το τηλ. αλλά αυτό τίποτα! Εκεί στο πείσμα να κάθεται μες την λίστα τον προγραμμάτων! ΚΛΑΣΣΙΚΑ WINDOWS!!! Καμία πρόταση;

 

 

Δεν υπάρχει στο Remove Programs;

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (13 Φεβ. 2004 , 19:03)

 

Ρε παιδιά είχε κανείς σας πρόβλημα με το να απεγκαταστήσει κάποιο skin από το τηλέφωνο; Έβαλα ένα .hme skin κ τώρα δεν διαγράφεται με τίποτα. Δοκίμασα ακόμα κ να σβήσω όλους τους σχετικούς φακέλους από το τηλ. αλλά αυτό τίποτα! Εκεί στο πείσμα να κάθεται μες την λίστα τον προγραμμάτων! ΚΛΑΣΣΙΚΑ WINDOWS!!! Καμία πρόταση;

 

 

Kanonika apegkathistatai apo to Remove Programs. An omws PRIn to kaneis REmove apo ekei arxises na svineis tyxon files tou isws epirreases ta removal Registry Keys... Kakws.... :(

 

Otan egkathistas kati tetoio, panta apegkathistatai apo to Remove Programs... Mipws den to ikseres ayto? Lew twra... :worry:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ η πρώτη κίνηση ήταν να το απεγκαταστήσω από το remove programs! Δεν τα κατάφερε όμως... Κ το είχα ξαναπάθει πρίν από 2-3 hard resets κ ήλπιζα οτι ήταν τυχαίο... Αλλά ματαξανά τα ίδια! Αν υπήρχε ένα tweak xp κ για τα windows mobile... :( Ακούς BILL???
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...