Jump to content

Τι βάρος έχετε;


nio1975
 Κοινοποίηση

Εσείς που ανήκετε;  

560 members have voted

  1. 1. Εσείς που ανήκετε;

    • Χοντρός-η
      58
    • Αδύνατος-η
      123
    • Κανονικός-ή
      262
    • Χοντρός αλλά παλιά ήμουν αδύνατος
      46
    • Αδύνατος αλλά παλιά ήμουν χοντρός
      46
    • Υπερυπερβαρος
      25


Recommended Posts

’ρχισα γυμναστήριο πριν από 10 περίπου μήνες. Τότε είχα 18% body fat και ήμουνα 70 κιλά. Σήμερα έχω 7,5% body fat και είμαι 63 κιλά. Φυσικά πήρα και αρκετά κιλά όγκο (μυς). Έχω 1,70 ύψος. Με μεγάλη χαρά ψήφισα τη πέμπτη επιλογή :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι εγω τα χω δυστυχως τα κιλακια μου και να δω πως θα τα χασω παλια γυμναζομουν και ημουν σε αρκετα καλη φορμα,αλλα τωρα δεν εχω υπομονη για γυμναστηρια,πρεπει να κανω διαιτα παντως.1,81 και 94 κιλα,πολλα ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα χρειαζεσαι μπουλντοζα για τις μετακινησεις σου.. αν βεβαια καταφερνεις να περνας απο τις πορτες.

Δεν ξέρω αν το παιδί κάνει πλάκα, αλλά εσύ δε μοιάζεις να κάνεις, αλλά και να έκανες, είναι πολύ κακόγουστη και γεμάτη αγένεια...

Λίγος σεβασμός σε μια μερίδα ανθρώπων που εκ των πραγμάτων η ζωή τους και η ψυχολογία τους είναι επιβαρυμένη, δεν βλάπτει.

Κάποιοι άνθρωποι δυστυχούν εξ αιτίας αυτού του κοινωνικού ρατσισμού και της κακίας που μερικοί αρέσκονται να βγάζουν.

Λυπάμαι πολύ που η έλλειψη παιδείας ακόμα και σήμερα είναι σε τόσο μεγάλο βαθμό σε αυτό το θέμα... :(

Λίγη αγάπη και καλοσύνη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, καλή μου.

Εύχομαι ποτέ να μην αντιμετωπίσεις ούτε εσύ, αλλά ούτε κάποιος οικείος σου, ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Τότε ίσως να το σκεφτόσουν και 2η φορά πριν ξεστομίσεις τόσο προσβλητικές κουβέντες ακόμα και χάριν αστεϊσμού... :(

 

 

Ίσως σε κάποιους που ενδιαφέρονται να χάσουν βάρος, να κάνει καλό στην ψυχολογία τους το παρακάτω site και η προσπάθεια άλλων ανθρώπων που είχαν μεγάλη απώλεια κιλών. :)

 

Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο σε όλους όσους έχουν να αντιμετωπίσουν ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Θέλει πολύ υπομονή και πολύ κόπο για να επιτευχθεί αυτός ο σκοπός...

Ελπίζω να έχετε πολλή αγάπη στη ζωή σας από τους δικούς σας ανθρώπους ώστε να μην σας λήψει η δύναμη σε αυτόν τον δρόμο... :)

Link to comment
Share on other sites

93 kg - Αδύνατος

Μάαααανα πεινάαααω :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Ποσαααα????????? Πλακα κανεις ε?

Φυσικα κανω πλακα, αφου λεω ΒΜΙ:21 :)

 

σιγουρα θα χρειαζεσαι μπουλντοζα για τις μετακινησεις σου.. αν βεβαια καταφερνεις να περνας απο τις πορτες.

Τελικα τα καταφερνω.... :whistle:

Ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Μα σοβαρά μιλάω...

Ο Δ.Μ.Σ. μας δείχνει αν κάποιος έχει βάρος χαμηλότερο του φυσιολογικού, ή είναι φυσιολογικός ή υπέρβαρος.

 

Κάτω από 18.5 θεωρείσαι λιποβαρής, και μιας και είσαι στο όριο, ίσως μερικά κιλά να σου ήταν απαραίτητα

Link to comment
Share on other sites

Μα σοβαρά μιλάω...

Ο Δ.Μ.Σ. μας δείχνει αν κάποιος έχει βάρος χαμηλότερο του φυσιολογικού, ή είναι φυσιολογικός ή υπέρβαρος.

 

Κάτω από 18.5 θεωρείσαι λιποβαρής, και μιας και είσαι στο όριο, ίσως μερικά κιλά να σου ήταν απαραίτητα

Normal Weight: 18.5-24.9 ε καλά είμαι.

Μπα με τίποτα να πάρω κιλά εξάλλου δεν είμαι κόκκαλο εντελώς.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Εγώ είμαι πολύ αδύνατη,αλλά όχι τόσο ώστε να θεωρηθώ κοκκαλιάρα ευτυχώς...Το καλό είναι ότι βρίσκω ό,τι ρούχα θέλω αλλά έχω την τάση να χάνω πολύ εύκολα κιλά και να παίρνω πολύ δύσκολα.Για να είμαι ικανοποιημένη θα ήθελα να πάρω 1-2 κιλάκια ακόμη... :rolleyes:Είμαι 1.63 και 46 κιλά... :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παιδί κάνει πλάκα, αλλά εσύ δε μοιάζεις να κάνεις, αλλά και να έκανες, είναι πολύ κακόγουστη και γεμάτη αγένεια...

Λίγος σεβασμός σε μια μερίδα ανθρώπων που εκ των πραγμάτων η ζωή τους και η ψυχολογία τους είναι επιβαρυμένη, δεν βλάπτει.

Κάποιοι άνθρωποι δυστυχούν εξ αιτίας αυτού του κοινωνικού ρατσισμού και της κακίας που μερικοί αρέσκονται να βγάζουν.

Λυπάμαι πολύ που η έλλειψη παιδείας ακόμα και σήμερα είναι σε τόσο μεγάλο βαθμό σε αυτό το θέμα... :(

Λίγη αγάπη και καλοσύνη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, καλή μου.

Εύχομαι ποτέ να μην αντιμετωπίσεις ούτε εσύ, αλλά ούτε κάποιος οικείος σου, ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Τότε ίσως να το σκεφτόσουν και 2η φορά πριν ξεστομίσεις τόσο προσβλητικές κουβέντες ακόμα και χάριν αστεϊσμού... :(

 

 

Θα πρότεινα μιας και αυτό είναι ένα από τα πρώτα σου ποσταρίσματα :) , να μην είσαι τόσο αιχμηρή με χρήστες σαν την PowerZ, που αν τη "γνωρίσεις" καλύτερα θα δεις ότι αυτό που γράφει ούτε με διάθεση ειρωνείας "λέγεται" και οπωσδήποτε ούτε καν με κάποιο ίχνος κακίας. :)

Είναι ο τύπος της κοπέλας αυτός που λέει ό,τι σκέφτεται, ενδεχομένως χωρίς "ραφινάρισμα " όπως κάνουμε σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι.

PowerZ για να ακούσω και τα δικά μου, βέβαια δεν τολμώ να σας γράψω πόσο είμαι, δίνω όμως στοιχεία: δύο παιδάκια και σε ηλικία ωριμότητας πλέον, έχουσα μία ροπή προς το καλό φαί :p

Link to comment
Share on other sites

Aν έκανε το συγκεκριμένο σχόλιο με χιουμοριστική διάθεση, δεν το ξέρει κανένας μας. Αν πάλι έκανε το συγκεκριμένο σχόλιο με ειρωνική και κακόβουλη διάθεση και πάλι δεν το ξέρει κανένας μας. Θα ήταν καλό όμως να μην τείνουμε προς τον ρατσισμό με την παχυσαρκία και να μην αντιμετωπίζουμε πια τους παχύσαρκους ανθρώπους σαν όντα απο τον Άρη.

Πριν 10 χρόνια ζύγιζα 125 κιλά με ύψος 1.63. Δεν ήμουν ποτέ αδύνατη. Πάντα ήμουν παχουλή έως παχύσαρκη. Λόγω θανάτου στην οικογένεια, λόγω βουλιμίας, λόγω μάσας...λόγω πολλών πραγμάτων. Δεν δίνω δικαιολογίες. Μόνη μου έτρωγα, κανείς δεν με ζόριζε. Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, δημοτικό, γυμνάσιο, λύκειο, τώρα....με αντιμετωπίζουν όπου και να πάω σαν φαινόμενο προς επεξεργασία. Στον δρόμο με κοιτάζουν και γελάνε. Όταν πάω για καφέ με τον άντρα μου μας σχολιάζουν. Όταν πάω να ψωνίσω οι πωλήτριες με κοιτάνε ειρωνικά και μου λένε δεν έχουμε νούμερα για εσάς. Δουλειά δεν μπορούσα να βρω εύκολα.

Τωρα είμαι 27 χρονών και έχω καταφέρει να χάσω τα είκοσι κιλά απο τα σαράντα που χρειάζομαι. Ακόμα όμως στον δρόμο με κοιτάνε. Ακόμα γελάνε πίσω απο την πλάτη μου. Ακόμα με κουτσομπολεύουν και με δείχνουν.

ΤΙ πρέπει να κάνω πια για να νοιώσω λίγο άνθρωπος που αξίζει!?!?

ΠΟΣΟ πια πρέπει να μετράει το πόσο ζυγίζεις για να έχεις την συμπεριφορά των συνανθρώπων σου που θέλεις???

Στο τέλος όμως αποφασίζεις μόνος και μόνη σου να κάνεις κάτι για τον εαυτό σου...γιατί αν περιμένεις απο τους συνανθρώπους σου να σε κοιτάξουν σαν άνθρωπο και όχι σαν μπουλντόζα...τότε θα περιμένεις αιώνια.

Καλή τύχη απο τα βάθη της καρδιάς μου σε όσους και όσες προσπαθούν να χάσουν κιλά είτε αν είναι απλά 3-4 κιλάκια παραπάνω απο το κανονικό τους, είτε αν είναι ζουμπουρλούδικοι, είτε αν είναι παχουλοί, είτε αν είναι παχύσαρκοι. Κάντε το για την υγεία και για τον εαυτό σας και όχι για να σας συμπαθήσουν οι άλλοι. Βασιστείτε πάνω σας και να έχετε επιμονή.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παιδί κάνει πλάκα, αλλά εσύ δε μοιάζεις να κάνεις, αλλά και να έκανες, είναι πολύ κακόγουστη και γεμάτη αγένεια...

Λίγος σεβασμός σε μια μερίδα ανθρώπων που εκ των πραγμάτων η ζωή τους και η ψυχολογία τους είναι επιβαρυμένη, δεν βλάπτει.

Κάποιοι άνθρωποι δυστυχούν εξ αιτίας αυτού του κοινωνικού ρατσισμού και της κακίας που μερικοί αρέσκονται να βγάζουν.

Λυπάμαι πολύ που η έλλειψη παιδείας ακόμα και σήμερα είναι σε τόσο μεγάλο βαθμό σε αυτό το θέμα... :(

Λίγη αγάπη και καλοσύνη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, καλή μου.

Εύχομαι ποτέ να μην αντιμετωπίσεις ούτε εσύ, αλλά ούτε κάποιος οικείος σου, ένα τόσο μεγάλο πρόβλημα. Τότε ίσως να το σκεφτόσουν και 2η φορά πριν ξεστομίσεις τόσο προσβλητικές κουβέντες ακόμα και χάριν αστεϊσμού... :(

 

 

Θα πρότεινα μιας και αυτό είναι ένα από τα πρώτα σου ποσταρίσματα :) , να μην είσαι τόσο αιχμηρή με χρήστες σαν την PowerZ, που αν τη "γνωρίσεις" καλύτερα θα δεις ότι αυτό που γράφει ούτε με διάθεση ειρωνείας "λέγεται" και οπωσδήποτε ούτε καν με κάποιο ίχνος κακίας. :)

Είναι ο τύπος της κοπέλας αυτός που λέει ό,τι σκέφτεται, ενδεχομένως χωρίς "ραφινάρισμα " όπως κάνουμε σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι.

PowerZ για να ακούσω και τα δικά μου, βέβαια δεν τολμώ να σας γράψω πόσο είμαι, δίνω όμως στοιχεία: δύο παιδάκια και σε ηλικία ωριμότητας πλέον, έχουσα μία ροπή προς το καλό φαί :p

 

 

 

Μήπως θα έπρεπε η powerz και η κάθε powerz να είναι πιο ευγενική με κάθε νέο μέλος το οποίο στο κάτω της γραφής δεν είναι υποχρεωμένο να ξέρει ποιος είναι ο καθένας μας και το τρόπο γραφής του

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 1,82 69-70 το test που μας έδωσε o trapped δίνει 21 ...Κάποια στιγμη είχα παρει μερικά κιλάκια αλλά μετα τα έχασα και με το παραπάνω ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

1,86 ύψος και 80 κιλά,σε ποια κατηγορια είμαι???ακόμα δεν έχω ενηλικιωθεί(αυτό παίζει ρολο?)

πάω γυμναστήριο 1,5 μηνα και έχω χάσει 4-5 κιλά!!το κανονικό για το ύψος μου είναι 78 κιλά(νομίζω)!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... για την PowrerZ μιλάμε που αν μη τι άλλο, την ξέρουμε πολύ καλά.

Πολλά παιδιά από εδώ της την πέφτουν, δεν έχει όμως επιτεθεί ούτε σ' αυτούς. Πιστεύω ότι έχει ένα είδος χιούμορ που πιθανώς να ξενίζει, αλλά ποτέ δεν είναι κακοπροαίρετο. Ισως είναι λίγο απότομη σε λεκτικές αντιπαραθέσεις, αλλά αν έχει άδικο, πρώτη το παραδέχεται (όπως στα ποστ που έγραφε σχετικά με το μητρώο. Και στο συγκεκριμένο thread αν και της έγινε επίθεση για την οικογένεια και τον τρόπο ζωής της, εν τούτοις δεν απάντησε υβριστικά σε κανέναν).

Και εάν προσέξατε, το κείμενο μου στο νέο μέλος, συνοδευότανε από πολλά smilies, ίσα ίσα για να μη στεναχωρηθεί από αυτό που έγραφα. Αλλά είναι εξ ίσου κρίμα, πιστεύω, να στεναχωρηθεί κι η PowreZ για κάτι που όταν το έγραφε, σίγουρα δεν είχε κακή πρόθεση.

Τέλος πάντων, παραείμαι off topic, αλλά .....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα κανεις σας δεν καταλαβε οτι αστειευεται? το παραδεχτεικε και ο ιδιος αλλωστε.εννοειται πως εκανα πλακα δεν χωραει αμφιβολια γι αυτο. τυχαινει να εχω και πολυ καλη φιλη μαλιστα μετραμε 10 χρονια τωρα που θεωρειται χοντρουλα..

δεν κοροιδευω τα ατομα τα παχυσαρκα, δεν ειμαι τοσο κακια δυστηχως για μερικους που θελουν να με βγαλουν ετσι.

Link to comment
Share on other sites

70 κιλά τσκ τσκ πάχυνα :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σημερα που ζυγίστηκα ήμουν 59.5!!!!!!!!!!! επιτελους επεσα κατω και απο 60!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για χοντρούς, χτες βράδυ την είδατε την χοντρούλα με τη φωνάρα από τη Μάλτα;

Βάζω στοίχημα ότι την ψήφισαν όλες οι χοντρές Ευρωπαίες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά πραγματικά καλύτερα να έχετε μερικά κιλά παραπάνω παρά να είστε πολύ αδύνατοι ,ακούστε κι εμένα...Εγώ τρέμω μην αρρωστήσω και χάσω κι άλλα κιλά γιατί μετά δεν τα ξαναπαίρνω με τίποτα...Δεν είναι και τέλειο πράγμα να είσαι αδύνατος-η...Έχει και τα θετικά του αλλά έχει και πολύ σοβαρά αρνητικά :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά καλύτερα να έχετε μερικά κιλά παραπάνω παρά να είστε πολύ αδύνατοι ,ακούστε κι εμένα...Εγώ τρέμω μην αρρωστήσω και χάσω κι άλλα κιλά γιατί μετά δεν τα ξαναπαίρνω με τίποτα...Δεν είναι και τέλειο πράγμα να είσαι αδύνατος-η...Έχει και τα θετικά του αλλά έχει και πολύ σοβαρά αρνητικά :!:

Όσο σκεφτομαι όμως οτι αν εισαι τόσο αδύνατη μπορεις να φας και ενα cheesecake στην καθισια σου και να μην ανησυχεις μην παχυνεις τα αρνητικα μου φαινονται μηδαμινα...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Όσο σκεφτομαι όμως οτι αν εισαι τόσο αδύνατη μπορεις να φας και ενα cheesecake στην καθισια σου και να μην ανησυχεις μην παχυνεις τα αρνητικα μου φαινονται μηδαμινα...

Έχεις δίκιο από τη μία.Εγώ η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι ποτέ τον εαυτό μου να σκέφτεται να μην φάει κάτι για να μην παχύνει.Πάντα έτρωγα ό,τι ήθελα...Αλλά πάντα αντιμετώπιζα πολύ ζήλια=πικρόχολα σχόλια διαρκώς από τους γύρω μου του στυλ καλά εσύ δεν θα παχύνεις ποτέ;Φάε και κάτι άλλο παιδί μου,να βάλεις λίγο κρέας!Δεν το ξέρεις ότι οι άντρες δεν θέλουν τις αδύνατες;Άσε δε τους δικούς μου που μ'έχουν φάει με την ανησυχία τους!"Θα πάθεις τίποτα εσύ καμιά ώρα,και πάλι δεν το έφαγες όλο το φαγητό σου",αααχ ίσως να σου φαίνονται λίγα όλα αυτά,αλλά αν ζεις σε καθημερινή βάση τέτοιο βάσανο σου γίνεται ουσιαστικά μια πλύση εγκεφάλου,και νομίζεις ότι δεν είσαι ικανοποιημένος-η με το σώμα σου....Ξέρεις με πόσες υποτίθεται φίλες διέκοψα γι'αυτό το λόγο,επειδή διαρκώς έβρισκαν τρόπους να με μειώνουν για το σώμα μου(πχ ύφος του στυλ εγώ μπορεί να είμαι πιο χοντρή,αλλά φοράω μεγαλύτερο νούμερο σουτιέν από σένα)Κι όλα αυτά γιατί είμαι αδύνατη.Ε έλεος δηλαδή (sorry για το μονόλογο κάπου έπρεπε να ξεσπάσω :O )

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...