Jump to content

Τι βάρος έχετε;


nio1975
 Κοινοποίηση

Εσείς που ανήκετε;  

560 members have voted

  1. 1. Εσείς που ανήκετε;

    • Χοντρός-η
      58
    • Αδύνατος-η
      123
    • Κανονικός-ή
      262
    • Χοντρός αλλά παλιά ήμουν αδύνατος
      46
    • Αδύνατος αλλά παλιά ήμουν χοντρός
      46
    • Υπερυπερβαρος
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 584
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aμ ελα που δεν ειναι τοσο απλο το θεμα "Οσα κιλα και να εισαι, αν αισθανεσαι καλα με το εαυτο σου δεν τρεχει τιποτα"...

Δεν υπαρχει μεγαλυτερο λαθος απο αυτο και ειναι κατι που ακουω πολυ συχνα στην ζωη μου...

Δυστυχως η παχυσαρκια ΔΕΝ ειναι θεμα αισθητικης και μονο...

Link to comment
Share on other sites

Aμ ελα που δεν ειναι τοσο απλο το θεμα "Οσα κιλα και να εισαι, αν αισθανεσαι καλα με το εαυτο σου δεν τρεχει τιποτα"...

Δεν υπαρχει μεγαλυτερο λαθος απο αυτο και ειναι κατι που ακουω πολυ συχνα στην ζωη μου...

Δυστυχως η παχυσαρκια ΔΕΝ ειναι θεμα αισθητικης και μονο...

Δεν με προσεχετε μου φαινεται...:p

Ειπαμε ηδη οτι ειναι και θεμα υγειας.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν με προσεχετε μου φαινεται...:p

Ειπαμε ηδη οτι ειναι και θεμα υγειας.;)

 

Dεν αναφερομουν καθ' αυτο σε εσενα sofi μου...:O

Απλως πολλες φορες βρισκω βημα και αφορμη απο ορισμενες προτασεις εδω και μιλαω "γενικα".;)

Αλλιως θα εκανα παραθση το ποστ σου αν π.χ. διαφωνουσα.

 

Εδω που διαφωνω με το παραπανω ποστ σου ειναι οτι δεν ειναι θεμα και υγειας.Ειναι θεμα υγειας πρωτα απ' ολα για να μην σου πω μονο υγειας...:O

Εχω ατομα στον στενο κυκλο μου, που ηταν ή ειναι παχυσαρκα και πραγματικα οταν ακουω απο τον οποιοδηποτε (οχι εσενα ε!σου ειπα οτι μιλαω γενικα) και ειδικα απο τους ιδιους ατακες επαναπαυσης του τυπου "ετσι μου αρεσω, ετσι ειμαι και τρωω 5 πιατα για μεσημεριανο" εμενα πραγματικα με στεναχωρει...:(

Δεν εχω προβλημα με τους παχυσαρκους ετσι;Π.χ. το ιδιο στεναχωριεμαι και για τις κοπελες που ειναι πετσι και κοκκαλο και κανουν διαιτες του κ@λου που τους διαλυει την υγεια....:(

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι χοντρη:lol: χοντρουλα λενε καποιοι...οπως και να χει εγω ειμαι :p

αυτο εγινε λογο ''προβληματος'' υγειας αλλα καθε ''μπαρμπυ'' εχει σαφεστατα πολλα πραγματα να ''ζηλεψει'' :lol:

οκ ναι η παχυσαρκια ειναι προβλημα

σ αυτο ειμαι καθετη και ειδικα οταν σε επιρρεαζει στην ψυχολογια και στην καθημερινοτητα σου(καμια φορα και εμενα στην καθημερινοτητα:rolleyes: )στην ψυχολογια ποτε...:p τρελοκομειο!!!

ενυγέυς μετα την σερτζερι θα επανελθω δριμητερη:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νο προμπλεμ Μαριο Φιτ, απλα επειδη πηρες μια φραση μου ειπα οτι αναφεροσουν στα γραφομενα μου.;) :)

 

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να προσεχουμε το σωμα μας γενικα να τρωμε σωστα και να μην τρωμε 5 πιατα για μεσημεριανο, ουτε 2 καροτακια ολη μερα...Παν μετρον αριστον...

Εγω π.χ. ειμαι κανονικη στα κιλα αλλα τρωω πολυ ατσαλες ωρες και junk food.:cry:

Τα λεω αλλα δεν τα τηρω...!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paides, o athlitismos einai to pan.. ;)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να χάσεις κιλα και αθλείσαι μόνο χωρις να προσέχεις τη διατροφή σου, έρχεται το λίπος κ δενει κι ειναι ακόμα χειρότερα.

Να συνδυάζονται πρεπει όλα.;)

Link to comment
Share on other sites

paides, o athlitismos einai to pan.. ;)

 

Συμφωνω. Οχι ομως βασικα ο αθλητισμος, η γυμναστικη (για προσωπικο οφελος του καθενος). Εχω παρατηρησει με τον οργανισμο μου, οτι αν γυμναζομαι (κυριως αεροβια) οσο κ να φαω, θα χασω. Εστω κ λιγο

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

paides, o athlitismos einai to pan.. ;)

 

Έλα να μας τα πείς σε μερικά χρονάκια...:rolleyes:

Όταν ήμουν στην ηλικία σου δεν έκανα τίποτα άλλο όλη τη μέρα από το να τρώω και να αθλούμαι.

Αλλά περνώντας τα χρόνια, μόνο η συνήθεια του φαγητού μου απέμεινε:p

Η άθληση δυστυχώς κατάντησε κάτι σαν υποχρέωση, για την οποία πρέπει να ξεκλέβω χρόνο από ξεκούραση, ύπνο, δουλειά κλπ κλπ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με βεβαιοτητα σας λεω πως μεγαλο ρολο παιζει η αθληση αλλα διχως προσοχη στν διατροδη δεν γινεται τιποτα...

πιτσιρικα με κραταγαν με νυχια και με δοντια για να μην παρω γραμμαριο:lol:

να φανταστειτε πιτσα εφαγα στα 14:lol: :lol: ε,και μετα τις εφαγα και των προηγουμενων χρονων μαζεμενες:lol: :lol: :X

Link to comment
Share on other sites

με βεβαιοτητα σας λεω πως μεγαλο ρολο παιζει η αθληση αλλα διχως προσοχη στν διατροδη δεν γινεται τιποτα...

πιτσιρικα με κραταγαν με νυχια και με δοντια για να μην παρω γραμμαριο:lol:

να φανταστειτε πιτσα εφαγα στα 14:lol: :lol: ε,και μετα τις εφαγα και των προηγουμενων χρονων μαζεμενες:lol: :lol: :X

 

Όλα είναι θέμα dna.

Πόσοι άνθρωποι τρώνε και δεν παχαίνουν??

Εγώ γιατί να είμαι φυσιολογικός?:cry: :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα dna.

Πόσοι άνθρωποι τρώνε και δεν παχαίνουν??

Εγώ γιατί να είμαι φυσιολογικός?:cry: :p

 

ειναι-ειναι αλλα ειναι και θεμα ζωης...μ αρεσει βρε παιδακι μου το καλο φαγητο:lol: :lol:

δεν θα σκεφτω να μην φαω το ξημαρωμα αν πεινασω γιατι δεν θ αρεσω(:worry: ακου εκει να μην αρεσω...:lol: :lol: ) καταλαβες?

αλλα οταν με δυσκολευει σε μερικαπραγματα εκει λεω ''ελεος χοντρουλα μου ελεος'':lol: :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι-ειναι αλλα ειναι και θεμα ζωης...μ αρεσει βρε παιδακι μου το καλο φαγητο:lol: :lol:

δεν θα σκεφτω να μην φαω το ξημαρωμα αν πεινασω γιατι δεν θ αρεσω(:worry: ακου εκει να μην αρεσω...:lol: :lol: ) καταλαβες?

αλλα οταν με δυσκολευει σε μερικαπραγματα εκει λεω ''ελεος χοντρουλα μου ελεος'':lol: :p

 

Και πολύ καλά κάνεις!!Το άγχος των κιλών είναι χειρότερο από τα κιλά.:p

Εμένα πάντως πριν χρόνια μου τη βάρεσε να χάσω τα φοιτητικά μου κιλά(είχα φτάσει 106) και τα κατάφερα.Ήταν κυρίως κιλά από γλυκά και ποτό.Από τότε μόλις φτάνω 85 βαράνε καμπανάκια:p (είμαι 1,84 ύψος).

Πάνω απ' όλα είναι θέμα υγείας πλάκα πλάκα.

Λέω, αν είμαι έτσι στα 28 μου, πώς θα είμαι στα 45??:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δε λες καλά που δε γεννάς!

Πλάκα πλάκα, μια ζωή λεπτή και να τρώω ο,τι θέλω. Μά ο,τι θέλω πραγματικά.

Και στην εγκυμοσυνη μου αλλάζει ο μεταβολισμός, κι όχι απλώς δεν μπορουσα να τρωω, αλλά δεν τα 'χανα τα ρημαδια κιολας.:(

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι είμαι....γουρουνιάζω κανονικά και με το ζόρι παίρνω κιλά!! Δηλ....όλοι με βρίζουν!:p

Και πρέπει κάποια στιγμή να γυμναστώ....να το δοκιμάσω κι αυτό να δω τι είναι....:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 70 κιλά με 1,77 ύψος, καλά είμαι νομίζω.....

 

Μάλλον προς το αδύνατο μου κάνεις...γυμνάζεσαι κιόλας?

 

Εγώ είμαι 62 κιλά με 1.72 ύψος, αλλά θέλω να κατέβω στα 60 μέχρι το Πάσχα :happy:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς το αδύνατο μου κάνεις...γυμνάζεσαι κιόλας?

 

Εγώ είμαι 62 κιλά με 1.72 ύψος, αλλά θέλω να κατέβω στα 60 μέχρι το Πάσχα :happy:

 

Για να έχεις περιθώριο να ξαναπαχύνεις με τις σούβλες και τα γλυκά;:p

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προς το αδύνατο μου κάνεις...γυμνάζεσαι κιόλας?

 

Εγώ είμαι 62 κιλά με 1.72 ύψος, αλλά θέλω να κατέβω στα 60 μέχρι το Πάσχα :happy:

 

Ναι αμέ κάθομαι και ξανασηκώνομαι από τον καναπέ, ανοιγω και κλεινω το ψυγείο, ααααα και περπατάω πολύ, όσο περισσότερο μπορώ....

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις περιθώριο να ξαναπαχύνεις με τις σούβλες και τα γλυκά;:p

 

:lol:

 

Και τώρα καταναλώνω γλυκά και λοιπά εδέσματα, αλλά με μέτρο. Γενικότερα, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα κιλά τις γιορτές - δεν τρώω ούτε παραπάνω ούτε κάτι που δεν το τρώω τον υπόλοιπο χρόνο.

 

Απλά, πέρυσι είχα κατέβει στα 58 (χωρίς να το επιδιώξω) και μου "φάγανε τα αυτιά" όλοι ότι ήμουν πολύ αδύνατη. Ο αδερφός μου με φώναζε φάντασμα. Το μόνο που είχα κάνει ήταν να αυξήσω τη γυμναστική μου. Με΄την παρότρυνση των γύρω μου ξεκίνησα να τρώω σαν το γουρούνι όποτε να' ναι, ό,τι να' ναι και κατάντησα 63,5. Τώρα είμαι στα 62 και ευελπιστώ να κατέβω στα 60 και να μην επιτρέψω στον εαυτό μου να παρασυρθεί από τους άλλους, ξανά. :mad:

 

Ναι αμέ κάθομαι και ξανασηκώνομαι από τον καναπέ, ανοιγω και κλεινω το ψυγείο, ααααα και περπατάω πολύ, όσο περισσότερο μπορώ....

 

Πόσο πολύ δηλαδή? Από τον καναπέ έως το ψυγείο και πίσω? :lol:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προσέχω πάρα πολύ την διατροφή μου, ειδικά δε όταν έχω πληρωθεί και έχω αρκετα λεφτουδάκια τρώω σαν βόδι !!

αφου να φανταστείτε έχω ύψος 1.84 και βάρος τώρα που μετρήθηκα 138 κιλά!!! είναι πολλά??

εντάξει οφείλω να ομολογήσω πως δεν κρατιέμαι ειδικά όταν έχω μπροστά μου τσάμπα μάσα!

να σας πώ τι τρώω καθημερινά!

για πρωινό πάντα μα πάντα ενα ποτήρι γάλα έτσι για να έχουμε μελλοντικά γερά κόκκαλα, 2-3 φέτες αλοιμένες φυστικοβούτυρο και 1 κρουασάν σοκολάτα..πριν τρέξετε να γράψετε οτι κάνω πλάκα σας διαβεβαιώ οτι μιλάω σοβαρότατα αυτή την στιγμή!!

Για μεσημεριανό μπορεί να χλαπακιάσω και 2 πιάτα φαί ανάλογα τι θα περιλαμβάνει το μενού την κάθε φορά, αν για παράδειγμα έχει μακαρόνια τρώω άνετα και 3 πιάτα, αν έχει όμως ρεβίθια-φακές κτλ όσπρια και τέτοια τρώω ελάχιστα.. εκεί που έχω πραγματικό πρόβλημα είναι τα βράδυα και τα ενδιάμεσα γεύματα που δεν μπορώ να τα κόψω με τίποτα όπως επισής δεν μπορώ να κόψω με τίποτα την κόκα κόλα light (τρομάρα μου).

Για βράδυ λοιπόν τρώω 1 πίτσα στην καθησιά μου αν έχω λεφτά αλλιώς οτι έχει το ψυγείο, χθές ας πούμε έφαγα ένα σοκολατένιο κρουασάν που είχε περισέψει, μια μπανάνα, 1 γιαούρτι, 1 ποτήρι κόκα, κάτι μπισκοτάκια και μέτα όταν ηρθε ένας φίλος φτιάξαμε και φάγαμε ποπ κορν βουτηρομένα!!!

αχχ βρείτε μου μια λύση να δυνατίσω επειγόντος σας παρακαλώ πλησιάζει καλοκαίρι ,,!!!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι προσέχω πάρα πολύ την διατροφή μου, ειδικά δε όταν έχω πληρωθεί και έχω αρκετα λεφτουδάκια τρώω σαν βόδι !!

αφου να φανταστείτε έχω ύψος 1.84 και βάρος τώρα που μετρήθηκα 138 κιλά!!! είναι πολλά??

εντάξει οφείλω να ομολογήσω πως δεν κρατιέμαι ειδικά όταν έχω μπροστά μου τσάμπα μάσα!

να σας πώ τι τρώω καθημερινά!

για πρωινό πάντα μα πάντα ενα ποτήρι γάλα έτσι για να έχουμε μελλοντικά γερά κόκκαλα, 2-3 φέτες αλοιμένες φυστικοβούτυρο και 1 κρουασάν σοκολάτα..πριν τρέξετε να γράψετε οτι κάνω πλάκα σας διαβεβαιώ οτι μιλάω σοβαρότατα αυτή την στιγμή!!

Για μεσημεριανό μπορεί να χλαπακιάσω και 2 πιάτα φαί ανάλογα τι θα περιλαμβάνει το μενού την κάθε φορά, αν για παράδειγμα έχει μακαρόνια τρώω άνετα και 3 πιάτα, αν έχει όμως ρεβίθια-φακές κτλ όσπρια και τέτοια τρώω ελάχιστα.. εκεί που έχω πραγματικό πρόβλημα είναι τα βράδυα και τα ενδιάμεσα γεύματα που δεν μπορώ να τα κόψω με τίποτα όπως επισής δεν μπορώ να κόψω με τίποτα την κόκα κόλα light (τρομάρα μου).

Για βράδυ λοιπόν τρώω 1 πίτσα στην καθησιά μου αν έχω λεφτά αλλιώς οτι έχει το ψυγείο, χθές ας πούμε έφαγα ένα σοκολατένιο κρουασάν που είχε περισέψει, μια μπανάνα, 1 γιαούρτι, 1 ποτήρι κόκα, κάτι μπισκοτάκια και μέτα όταν ηρθε ένας φίλος φτιάξαμε και φάγαμε ποπ κορν βουτηρομένα!!!

αχχ βρείτε μου μια λύση να δυνατίσω επειγόντος σας παρακαλώ πλησιάζει καλοκαίρι ,,!!!

 

Προφανώς και γνωρίζεις ποιό είναι το πρόβλημά σου και τί πρέπει να κάνεις για να αδυνατίσεις. Το πρωϊνό σου επιβάλλεται να είναι πλούσιο, κι εγώ τρώω αρκετά το πρωί - αλλά, τί το θέλεις το κρουασάν σοκολάτας, καλέ μου?!?

 

Ξεκίνησε τη διατροφή σου προσέχοντας τί τροφές καταναλώνεις (τουτέστιν, σταμάτα να τρως σκουπίδια) και ελάττωσε το βραδυνό σου. Όσο συνεχίζεις με τη διατροφή σου μπορείς να γίνεσαι και πιο αυστηρός με τον εαυτό σου.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Έλα να μας τα πείς σε μερικά χρονάκια...:rolleyes:

Όταν ήμουν στην ηλικία σου δεν έκανα τίποτα άλλο όλη τη μέρα από το να τρώω και να αθλούμαι.

Αλλά περνώντας τα χρόνια, μόνο η συνήθεια του φαγητού μου απέμεινε:p

Η άθληση δυστυχώς κατάντησε κάτι σαν υποχρέωση, για την οποία πρέπει να ξεκλέβω χρόνο από ξεκούραση, ύπνο, δουλειά κλπ κλπ

eksartatai ti ennoeis athlisi... athlisi sta 16 dn einai to gymnastirio kai mono.. apo 27-30 kai panw, ok, ena gymnastirio ftanei... alla pio mikres ilikies, epilekste kapoio sovaro athlima

 

 

"Athletes ROW, others just play games" :devil:

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...