Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό φορουμ αλλά έχω σοβαρο πρόβλημα και ελπίζω σε κάποια βοήθεια. Πριν από λίγες μέρες το hero μου άρχισε να κάνει διάφορα τρελά. Κατ' αρχήν τις περισσότερες φορές το κάτω μέρος της οθόνης δεν λειτουργεί και κάνει και διάφορα άλλα, όπως άλλο πατάς στην οθόμη και άλλο πρασινίζει, κάνει συνέχεια επανεκκίνηση και γενικά είναι ένα χάλι. Καμμιά ιδέα:

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα

το ιδιο προβλημα μου εκανε και εμενα περιστασιακα εχθες το βραδυ και προσεξα οτι το παρουσιαζε οταν το τοποθετουσα για φορτιση σε ενα φορτιστη που δεν ηταν δικος του του εκανα ενα restart και επανηλθε....τουλαχιστον μεχρι στιγμης δεν το εχει ξανακανει παρολο που το φορτισα και στο pc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλη...νύχτα. Γνωρίζει κανείς απο πού μπορώ να αγοράσω το HTC Hero και πόσο περίπου θα μου κοστίσει; Επίσης, μπορώ να ανανεώσω το λειτουργικό σε 2.1; Ευχαριστώ
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν είχα βρει κάποια καλούτσικη 2.2 rom που να δουλεύουν σχεδόν όλα.

Τώρα είδα βγήκε η FroydVillain Rom 1.1.9 http://www.villainrom.co.uk/viewtopic.php?f=45&t=2669

που δουλεύει και η κάμερα.

 

Γίνεται να περαστεί ενώ έχω ήδη την 2.1 official ? (unrooted).

Αν ναι ποια είναι η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το προηγούμενο post μου, έχει οδηγό για root από επίσημη 2.1 στα γνωστα λημέρια.

Κάτι άσχετο αλλά απίστευτο, τα ακουστικα της συσκευασίας μπήκαν πλυντήριο και δουλεύουν άψογα, σα να μην έγινε τίποτα!

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.2.1. FroydVillain και μπορώ να πω ότι έχω άλλο κινητό! Τραγικά πιο γρήγορο, και τραγικά καλύτερη η διάρκεια της μπαταρίας! Και μιλάω για την στοκ ρομ που έχουν, χωρίς να βάλω κάποιο overlocked kernel.

 

Μου λείπει βέβαια το fb sync όπως ήταν μέσα από το sense ui, αλλά τι να κάνουμε δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.2.1. FroydVillain και μπορώ να πω ότι έχω άλλο κινητό! Τραγικά πιο γρήγορο, και τραγικά καλύτερη η διάρκεια της μπαταρίας! Και μιλάω για την στοκ ρομ που έχουν, χωρίς να βάλω κάποιο overlocked kernel.

 

Μου λείπει βέβαια το fb sync όπως ήταν μέσα από το sense ui, αλλά τι να κάνουμε δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

+1

Αμα βάλουν και το flash 10.1 είμαστε έτοιμοι

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα στο forum του cm για το hero δεν υποστηρίζεται απο τον επεξεργαστή μας το flash 10.1 άρα λογικά δεν θα μπεί κι ολας....
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.2.1. FroydVillain και μπορώ να πω ότι έχω άλλο κινητό! Τραγικά πιο γρήγορο, και τραγικά καλύτερη η διάρκεια της μπαταρίας! Και μιλάω για την στοκ ρομ που έχουν, χωρίς να βάλω κάποιο overlocked kernel.

 

Μου λείπει βέβαια το fb sync όπως ήταν μέσα από το sense ui, αλλά τι να κάνουμε δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

 

..και τραγικά πιο άσχημο... :(

 

αλλα όντως το froyo είναι απίστευτα γρήγορο και ελαφρυ.. σαν να έχεις άλλο κινητό!

απλα δεν μπόρεσα ποτέ να συνηθήσω το dialer του android (ούτε το dialer one που προτείνουν όλοι..)..

επίσης μου την έσπασε λίγο και ο stock browser (ουτε flash lite?)

 

επέστρεψά στην 2.1 και περιμένω πως και πως να βγεί froyo με sense.. δεν νομίζω να αργεί! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την VillainROM απο παιδι που ειναι στην ομαδα αναπτυξης και ειναι αψογη η ρομ 20.1 αν θυμαμαι καλα, φυσικα εχει εφε στο καιρο και σε ορισμενα εικονιδια με τους σελιδοδεικτες. Ειναι αψογη....
Link to comment
Share on other sites

και εγω τιποτα ακομα φιλε μου..

αλλα εχει αρχισει και μου κανει νερα,τα μηνυματα που στελνω τα παιρνουν κινεζικα οι αλλοι,δεν ξερω τι συμβαινει,μου ειπε ενα φιλος που εκανε πως οταν κανω την αναβαθμιση θα λυθει το προβλημα...αλλα ποτε θα την κανω..ενας θεος ξερει.

 

Καλημερα σε ολους.

Ειχα μιλησει με την HTC και μου ειπαν οτι για να κανω αναβαθμιση στο κινητο (εχω την 38 και το κινητο αγορασμενο απο Πλαισιο) θα πρεπει να βαλω την χρονολογια στο 2011 και να εχω συνεχες internet.

Το εκανα και επι 3 εβδομαδες τωρα δεν ελαβα τιποτα.

Απο οτι ξερω μονο μεσω internet ερχεται η ενημερωση για αναβαθμιση και μαλιστα

μονο 2 ενημερωσεις.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ? Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ με ενημέρωσε για νέα αναβάθμιση την οποία και έκανα επι τόπου μέσω wifi. Πλέον έχω την 3.32.405.2 Δε βλέπω καμία εμφανή διαφορά με την προηγούμενη. Φυσικά δεν έχασα τίποτα κατα την αναβάθμιση.

 

@micra βάλε την ημερομηνία 2011 άφησε ανοικτο το wifi και κάνε ένα reboot. Σε εμένα τουλάχιστον έτσι είχε δουλέψει.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ με ενημέρωσε για νέα αναβάθμιση την οποία και έκανα επι τόπου μέσω wifi. Πλέον έχω την 3.32.405.2 Δε βλέπω καμία εμφανή διαφορά με την προηγούμενη. Φυσικά δεν έχασα τίποτα κατα την αναβάθμιση.

 

@micra βάλε την ημερομηνία 2011 άφησε ανοικτο το wifi και κάνε ένα reboot. Σε εμένα τουλάχιστον έτσι είχε δουλέψει.

 

Καλημερα

Ευχαριστω Πολυ θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσπαθούσα να το κάνω κ είχα το ίδιο πρόβλημα με win 7 32/64bit. Πρέπει να είναι πρόβλημα με τα 7. Τελικά έκανα την δουλειά μου με windows xp σε virtual machine.

 

Δεν έχουν πρόβλημα τα Win7. Προσωπικά εκεί έκανα την όλη εργασία.

Χρειάζεται να κάνεις αλλαγή τους drivers σε "My HTC"

 

Devices & Printers > Δεξί κλίκ πάνω στο Hero και ιδιότητες > Αλλαγή του driver

 

Έτσι περνάμε το "Error 170"

 

Όση ώρα ψάχνει τον Bootloader κάνουμε την ίδια διαδικασία, απλά τώρα στο ίδιο μέρος "Devices & Printers" θα υπάρχει κάτι σαν "Android... blah blah" (δεν θυμάμαι καλά) και πάλι αλλάζουμε σε "My HTC"

 

Έτσι περνάμε το "Error 171"

 

 

Voila! :)

 

 

Έχασα αρκετές ώρες από τη ζωή μου, αλλά τελικά το κατάφερα....

 

Εχω την VillainROM απο παιδι που ειναι στην ομαδα αναπτυξης και ειναι αψογη η ρομ 20.1 αν θυμαμαι καλα, φυσικα εχει εφε στο καιρο και σε ορισμενα εικονιδια με τους σελιδοδεικτες. Ειναι αψογη....

 

 

Υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός εκτός από αυτόν;

Δεν καταλαβαίνω τις διαδικασίες που πρέπει να κάνω...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Συγνωμη που θα ζαλισω καποιους αλλα διαβασα αρκετες σελιδες οσο αφορα την αναβαθμιση του HERO και γενικα δεν ειναι για μενα ξεκαθαρη στην διαδικασια.Μπορει καποιος να μου πει τα βηματα πως να κανω την αναβαθμιση στο 2.1?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ με ενημέρωσε για νέα αναβάθμιση την οποία και έκανα επι τόπου μέσω wifi. Πλέον έχω την 3.32.405.2 Δε βλέπω καμία εμφανή διαφορά με την προηγούμενη. Φυσικά δεν έχασα τίποτα κατα την αναβάθμιση.

 

@micra βάλε την ημερομηνία 2011 άφησε ανοικτο το wifi και κάνε ένα reboot. Σε εμένα τουλάχιστον έτσι είχε δουλέψει.

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση ουσιαστικά επανήλθε η ρύθμιση για βαθμονόμηση του αισθητήρα g και έχω παρατηρήσει ότι διαρκεί περισσότερο η μπαταρία αισθητά

loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα hero και εχω προβλημα με τα mms, σε μερικα τηλεφωνα πηγαινουν κανονικα, σε αλλα πηγαινουν και δεν ανοιγουν και σε αλλα δεν πανε ποτε. Μιλησα με την HTC, μου ειπαν οτι ειναι προβλημα η της καρτας μου η των αλλων τηλεφωνων, μιλησα με την WIND, μου εστειλαν ολες τις ρυθμισεις με email αλλα ειναι ολες σωστες, ετσι μετα απο παρα πολλες δοκιμες (βαζωντας αλλες καρτες στο hero μου) εχω καταληξει οτι φταιει αποκλειστικα το τηλεφωνο μου. Αν γνωριζει καποιος κατι τον ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω απαντησεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχω 2 απορίες σχετικά με την αγαπημένη μας συσκευή:

 

1) Στη Θεσσαλονίκη κάποτε υπήρχε ένα service (Level4) στην Παλαιών Πατρών, όπου σου άλλαζε προσόψεις σε όλα τα htc (ακόμα και αν του πήγαινες προσόψεις από το ebay). Δυστυχώς ανακάλυψα ότι το κατάστημα αυτό έκλεισε....

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να στείλω το hero μου να μου τοποθετήσουν την πρόσοψη που αγόρασα από ebay, διότι "τραυμάτισα" το κινητό μου μετά από πτώση σε τσιμέντόπλακα....:(

 

2) έχει παρατηρήσει κανείς ότι το τηλέφωνο μετά από κάποια λεπτά ομιλίας ζεσταίνεται υπερβολικά (το νιώθεις στο αυτί) και ότι εάν μιλάς όσο είναι συνδεδεμενο στο φορτιστή νιώθεις στο αυτί εκεί που εφάπτεται με το ακουστικό ένα τρέμουλο όπως η δόνηση του κινητού.

 

Ζητώ συγγνώμη εάν τα θέματα αυτά έχουν καλυφθεί προηγουμένως ή εάν σας κούρασα με τις περιγραφές:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει το hero και με ρωτάει ποτέ θα γίνει η αναβάθμιση σε 2.1;
Link to comment
Share on other sites

Για το hero εχει βγει επισημη ελληνικη 2.1 ? Αν οχι αναμενεται?

 

Ένας φίλος μου έχει το hero και με ρωτάει ποτέ θα γίνει η αναβάθμιση σε 2.1;

 

Η αναβάθμιση σε 2.1 έχει κυκλοφορήσει από τα τέλη του Ιούνη. Εάν δε σας έχει έρθει ειδοποίηση, ανοίξτε το wifi, βάλτε ως έτος το 2011 και κάντε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Έχω 2 απορίες σχετικά με την αγαπημένη μας συσκευή:

 

1) Στη Θεσσαλονίκη κάποτε υπήρχε ένα service (Level4) στην Παλαιών Πατρών, όπου σου άλλαζε προσόψεις σε όλα τα htc (ακόμα και αν του πήγαινες προσόψεις από το ebay). Δυστυχώς ανακάλυψα ότι το κατάστημα αυτό έκλεισε....

Γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να στείλω το hero μου να μου τοποθετήσουν την πρόσοψη που αγόρασα από ebay, διότι "τραυμάτισα" το κινητό μου μετά από πτώση σε τσιμέντόπλακα....:(

 

2) έχει παρατηρήσει κανείς ότι το τηλέφωνο μετά από κάποια λεπτά ομιλίας ζεσταίνεται υπερβολικά (το νιώθεις στο αυτί) και ότι εάν μιλάς όσο είναι συνδεδεμενο στο φορτιστή νιώθεις στο αυτί εκεί που εφάπτεται με το ακουστικό ένα τρέμουλο όπως η δόνηση του κινητού.

 

Ζητώ συγγνώμη εάν τα θέματα αυτά έχουν καλυφθεί προηγουμένως ή εάν σας κούρασα με τις περιγραφές:O

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις!

 

:worry: .....ΚΑΝΕΙΣ?????....Μια απάντηση ρε παιδιά.....please.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ παλιά έστελνα κανονικά μηνύματα στα ελληνικά, τώρα ενώ τα γράφω κανονικά, στους άλλους οι ελληνικοί χαρακτήρες φαίνονται σαν ρώσικα. Δεν έχω αλλάξει καμία ρύθμιση και δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε στα καλά καθούμενα. Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Edited by fanouli
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς απο σας κάποιο πρόβλημα με το htc sense μετα την αναβάθμιση σε 2.1....εμένα με κάνει συχνες επανεκινήσεις(όχι το τηλέφωνο μόνο το sense)
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

κανεις απο σας που μπορεί να δώσει κάποιο λινκ για rooting του hero απο την επίσημη 2.1?Προσπαθω να φλασαρω την AmanRa την 1.7.0.1 και Permission denied.....ειμαι unrooted φυσικά
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...