Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To update δεν το βλέπω..

Τέσπα..

Ξέρει κανείς πως βάζω album art στα mp3?

Όλα τα έχω σε φακέλους ανά καλλητέχνη και ανα άλμπουμ και μέσα στο κάθε αλμπουμ έχω το εξώφυλλο αλλά σε μερικά μου το δείχνει και σε μερικά όχι και δεν καταλαβαίνω πως πρέπει να είναι για να το δείχνει..

 

Επίσης μπορεί κάποιος με ελληνικό Hero να μας πει αν γράφει 160 χαρακτήσες sms και αν ναι..να μας γράψει το firmware κλπ του ήρωά του..

Τώρα αν το έχει κάνει και root αλλά δεν έχει περάσει άλλη rom και μπορεί να μας στείλει και ένα nandroid backup να δούμε τι το διαφορετικό έχει από το δικό μας το "γαλλικό" μπας και μπορέσουμε και γράψουμε και εμείς ελληνικά με 160 χαρακτήρες..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To update δεν το βλέπω..

Τέσπα..

Ξέρει κανείς πως βάζω album art στα mp3?

Όλα τα έχω σε φακέλους ανά καλλητέχνη και ανα άλμπουμ και μέσα στο κάθε αλμπουμ έχω το εξώφυλλο αλλά σε μερικά μου το δείχνει και σε μερικά όχι και δεν καταλαβαίνω πως πρέπει να είναι για να το δείχνει..

 

το mixzing κατεβαζει αυτοματα album art για καθε κομματι και ειναι πολυ καλυτερος player απο τον native του android-επισης η εφαρμογη mp3 tag κανει αυτη τη δουλεια.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Αύριο παίρνω στα χέρια το Hero μου από εξωτερικό, λευκό και ξεκλείδωτο. Επειδή θέλω να το "φρεσκάρω" πριν το μεγάλο update, θα βάλω τη ROM .66 την official από τους xda. Απ' ότι είδα κάποιοι την έχουν χρησιμοποιήσει εδώ και καιρό.

1. Κάνω factory reset, το βάζω USB και τρέχω το exe+οδηγίες? ως εδώ καλά τα λέω?

2. Την .66 ή την .5 ?

3. Καμιά συμβουλή χρήσης/ συντήρησης για το λευκό με το Teflon coating?

4.Για official ROM, θέλει πάλι nandroid backup, ή από τη στιγμή που το κινητό είναι "άδειο" είμαι καλυμμένος?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

:D:D:D

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι που να βελτιωνει την εγγραφη βιντεο υπαρχει? παραδειγμα να τραβαει σε πιο μεγαλη αναλυση...????

 

Μην περιμένεις να βρεις κάτι σε αυτό μιας και εξαρτάται από τα hardwarικά χαρακτηριστικά της κάμερας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά έχω κάποιες απορίες.

1-Έχει αναγνώριση γραφής;

2-Ανταλλάσει αρχεία μέσω bluetooth;

3-Συγχρονίζεται με PC και Outlook;

4-Τι SAR έχει;

5-Η έλλειψη ραδιοφώνου είναι θέμα hardware ή software;

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί ξανά αυτές οι ερωτήσεις αλλά οι σελίδες είναι πολλές...

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά έχω κάποιες απορίες.

1-Έχει αναγνώριση γραφής;

2-Ανταλλάσει αρχεία μέσω bluetooth;

3-Συγχρονίζεται με PC και Outlook;

4-Τι SAR έχει;

5-Η έλλειψη ραδιοφώνου είναι θέμα hardware ή software;

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχουν απαντηθεί ξανά αυτές οι ερωτήσεις αλλά οι σελίδες είναι πολλές...

 

Κάνουμε και κανένα search στο forum πρώτα...

Anyway..

 

1. Εννοείται

2. Όχι με την original rom

3. Ναι με το HTC sync, μόνο κατάλογο και ημερολόγιο όμως, όλα τα άλλα copy-paste

4. SAR radiation level: 1.13 W/KG @ 1g (HEAD); 0.711 W/KG @ 1g (BODY)

5. Θέμα hardware

 

Γνώμη μου να περιμένεις για Legend..Καλός λέμε ο ήρωας αλλά έχει θεματάκια..

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και κανένα search στο forum πρώτα...

Anyway..

 

Σωστό, αλλά είχα και εγώ κάποια θεματάκια με την αναζήτηση και δεν έβγαλα άκρη

 

Γνώμη μου να περιμένεις για Legend..

 

Δεν γίνεται να περιμένω. Αύριο θα κάνω την κίνησή μου

 

Καλός λέμε ο ήρωας αλλά έχει θεματάκια..

 

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

να το πάρεις είναι πάρα πολύ καλό κινητό,και σε λίγες μέρες θα γίνει και update σε 2,1 και θα ενεργοποιηθεί και το bluetooth ;)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

να το πάρεις είναι πάρα πολύ καλό κινητό,και σε λίγες μέρες θα γίνει και update σε 2,1 και θα ενεργοποιηθεί και το bluetooth ;)

 

+1

 

Έβαλα σήμερα όλα τα προγράμματα που προτάθηκαν στο ανάλογο section... έχω τρελαθεί! Περιμένω πως και πως την Παρασκευή!

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

μηπως να περιμενες λιγακι για το legend ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

μηπως να περιμενες λιγακι για το legend ?

 

πόσο λιγάκι δηλαδή;

και τι παραπάνω έχει το Legend;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πόσο λιγάκι δηλαδή;

και τι παραπάνω έχει το Legend;

 

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν οι Διαξιφισμοί. Εάν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο άνοιξε μια συζήτηση εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

+1

 

Έβαλα σήμερα όλα τα προγράμματα που προτάθηκαν στο ανάλογο section... έχω τρελαθεί! Περιμένω πως και πως την Παρασκευή!

 

αν περιμενεις το update αυριο μην εισαι και σιγουρος... κυκλοφορεί πολλη radio αρβυλα για αυτο το 2.1.. η HTC ειπε by the end of April (αυτο το by σημαίνει πολλα..)

 

ελπιζω να διαψευστω πανηγυρικά!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω μια εφαρμογή, όπως πχ IM client ή Music Player, εάν το αφήσω μετά από λίγο η εφαρμογή τερματίζει αυτόματα (αν άκουγα δηλαδή ένα τραγούδι και δεν έκανα και κάτι άλλο παράλληλα με το κινητό σταματάει να παίζει μετά από λίγο). Έτσι γίνεται πάντα? Είναι καμιά ρύθμιση ή λέτε να φταίει καμιά εφαρμογή που έχω εγκαταστήσει (τύπου apps killer)

 

Κάποιος που να ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

athanaso77 αν δεν πρέπει να γράψω τα παρακάτω παρακαλώ διόρθωσέ με..

Τα θεματάκια που λέω είναι..κυρίως λαγκ..Αν ανοίξεις πολλές εφαρμογές τα παίζει,αν και υποτίθεται το android OS έχει κάτι σαν task killer και ελευθερώνει μνήμη όταν του τελειώνει αλλά δεν..

Εγώ πχ αν την ίδια μέρα ανοίξω internet browser, μετά google maps, λίγο mp3 player, τραβήξεις φωτογραφίες, πας στο album να τις δεις...πάει κολλάει το σύμπαν, τόσο που πρέπει να κάνω restart..Για μένα είναι πολύ σπαστικό, για άλλους δεν τους πειράζει.

Πάντως όντως με το 2.1 update θα μπορείς να στέλνεις και να λαμβάνεις αρχεία μέσω bluetouth

Επίσης sms μόνο μέχρι 70 χαρακτήρες..

 

Κάποιος που να ξέρει?

Αυτό που ξέρω είναι πως τουλάχιστον ο mp3 player σε εμένα, όση ώρα και αν παίζει, δεν σταματάει αν δεν τον σταματήσω εγώ ή αν τελειώσει το playlist..

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι..

Ξέρει κανείς για το 7bit SMS alphabet και το "EditorInfo.TYPE_TEXT_VARIATION_SHORT_MESSAGE"

είναι ένα application "Greek input keyboard" που υποτίθεται κάνει enable το "7bit SMS alphabet" και έτσι μπορείς και στέλνεις 160 χαρακτήρες στα sms..Βέβαια δεν μου δούλεψε! :p Μήπως (αν δουλεύει)μπορούν το ενσωματώσουν κάποιοι που φτιάχνουν custom rom?

VANILLA AOSP :up:

CMH 1.4.3 -- CyanogenMod for Hero

Link to comment
Share on other sites

Super Clean ROM για το hero μας... απίστευτη ταχύτητα και απολύτος rooted...

 

για ρίχτε μια ματιά: http://www.roufianos.com/forum/htc-android-phones/21847-rom-eclair-2-1-update-15-04-2010-androbin_1-1111_beta-jit-fast-stable.html#post22100

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 αν δεν πρέπει να γράψω τα παρακάτω παρακαλώ διόρθωσέ με..

 

Κανένα πρόβλημα. Η επισήμανσή μου έχει να κάνει απλά στην προσπάθεια που κάνουμε όλοι μας με σκοπό να διατηρούμε το thread καθαρό από off topic συζητήσεις για να είναι πιο ευανάγνωστο για κάποιον υποψήφιο (και όχι μόνο) κάτοχο της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το σημερινό update;

 

 

χαχαχαχαχα... sony-ericsson έχει καταντήσει η HTC :lol::lol::lol:...

 

Όντως, για σήμερα δεν ήταν το official update σε 2.1 για το hero?

 

Edit: Μόλις πήρα στην ace-hellas, και μου είπαν οτι ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ κάτι τέτοι, μου έδωσαν το τηλέφωνο την htc hellas support (211 19 80 955) και εκεί φυσικά δεν το σηκώνει κανένας....

Edited by tron13
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Που είναι το σημερινό update;

 

ρε παιδιά στο site υπάρχει update!!!! λέτε να είναι το 2.1?? :clap::clap::clap:

 

http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=283&act=sd&cat=all

λέτε να το βάλουμε η να πέριμένουμε τέλος του μήνα που θα έρθει το ΟΤΑ update?

 

το έχει περάσει κανείς ????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στο site υπάρχει update!!!! λέτε να είναι το 2.1?? :clap::clap::clap:

 

http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=283&act=sd&cat=all

λέτε να το βάλουμε η να πέριμένουμε τέλος του μήνα που θα έρθει το ΟΤΑ update?

 

το έχει περάσει κανείς ????

 

που το ειδες το update καλε?

Αν εννοεις αυτο HTC Sync upgrade for HTC Magic, Hero &Tattoo, τοτε ΟΧΙ - δεν ειναι η 2.1 :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λολ, άσε που το update που αναφέρεις βγήκε 13/1, λες να μην το έχουμε δει;:lol:

 

Τεσπά σε πιο σοβαρά πράγματα. Πήρα εγώ τηλ στο τηλέφωνο που έδωσε ο Tron13 παραπάνω, και εμένα μου απάντησαν.

 

Ο τύπος που μίλησα ή πρέπει να ήξερε σπαστά Ελληνικά ή να ήταν Κύπριος και να μην ήξερε καλά τα Ελληνικά. Μου δημιουργήθηκε η εντύπωση πως τα γραφεία τους είναι Κύπρο γιατί με πέρασε σε μια κυριά που επίσης μίλαγε σαν να είναι από το νησί - μπορεί να κάνω και λάθος - No Offence με τους Κύπριους, απλά οι συγκεκριμένοι φάνηκαν να μιλάνε με αυτή τη προφορά και λίγο σπαστά.

 

Τεσπά, αφού του έδωσα το IMEI και κάποια άλλα στοιχεία για να με φακελώσει, μου είπε πως δεν έχουν ιδέα το πότε θα βγει το update. Ζήτησα να με περάσει σε έναν άλλο υπεύθυνο εκεί μέσα με την δικαιολογία πως θέλω να μάθω ποιά είναι η επίσημη θέση της εταιρίας για αυτή την καθυστέρηση και κατά πόσο με κοροιδεύει ή όχι (:X, drama stories ξέρετε...) και με σύνδεσε με την κυριά που μου είπε (αν κατάλαβα καλά όπως μίλαγε) πως δεν έχουν ιδέα και πως πρέπει να κάνω - κάνουμε υπομονή. Της είπα αν αυτό σημαίνε ως το τέλος του μήνα ή τέλος του καλοκαιριού (ή τέλος του κόσμου...) και είπε πως δεν θέλει να μου πει ψέμματα, δεν ξέρει.

 

Υπομονή ή κάντε root και τέλος...Λύσεις πάντα υπάρχουν. Η δική μου εκτίμηση είναι πως θα πρέπει να βγουν τα νέα τους τηλέφωνα και μετά να βγει η update. Πωλήσεις κάνουν...

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Λολ, άσε που το update που αναφέρεις βγήκε 13/1, λες να μην το έχουμε δει;:lol:

Συγνώμη αλλά χτες δεν υπήρχε... εκτός κι αν εγώ τα έχω παίξει:)

Link to comment
Share on other sites

:D

 

Πάντως υπάρχει καιρό, έχω βαρεθεί να το βλέπω :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...