Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε την VillainRom που εχω με ελληνικα, εφε και ειναι πολυ σταθερη γιατι αξιζει τον κοπο, το κινητο το εχουμε στην οικογενεια απο ενα φιλο που εργαζεται στο προγραμμα αναπτυξης της ρόμ. Μονο που δεν ξερω πως αλλαζουν θεματα στο κινητο για ομορφες πινελιες και αν γωριζει καποιος να βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

εχω κανει το update σε 2.1 στο hero το καλοκαιρι και τωρα

προσπαθω να δουλεψω με αυτον τον οδηγο για να περασω καποια αλλη ρομ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=645253

κανω τα βηματα μεχρι το terminal emulator αλλα οταν γραφω εντολη su η δεν εχω permission η βγαζει segmented fault ..και δεν παω παρακατω.

εχει κανεις ακολουθσει αυτη τη διαδικασια η αν ξερει να μου πει αλλο οδηγο για unroot?

(προσπαθω βασικα να περασω το copilot και πρεπει απ οτι καταλαβα να ειμαι unrooted)

sorry αν καπου τα εχω μπερδεψει..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω κανει το update σε 2.1 στο hero το καλοκαιρι και τωρα

προσπαθω να δουλεψω με αυτον τον οδηγο για να περασω καποια αλλη ρομ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=645253

κανω τα βηματα μεχρι το terminal emulator αλλα οταν γραφω εντολη su η δεν εχω permission η βγαζει segmented fault ..και δεν παω παρακατω.

εχει κανεις ακολουθσει αυτη τη διαδικασια η αν ξερει να μου πει αλλο οδηγο για unroot?

(προσπαθω βασικα να περασω το copilot και πρεπει απ οτι καταλαβα να ειμαι unrooted)

sorry αν καπου τα εχω μπερδεψει..

για να περάσεις το copilot δεν νομίζω να χρειάζεται να είσαι unrooted, εγώ είμαι rooted και το έχω περάσει...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα apk αλλα ενω κανει setup δεν τρεχει ..θα δοκιμασω και αλλο αφου μου λες οτι τρεχει σε σενα
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω την 1.6? Τώρα έχω την 1.5 χωρίς δυνατότητα για αναβάθμιση σε 2.1 ΟΤΑ όταν βγεί και για μας
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να περάσω την 1.6? Τώρα έχω την 1.5 χωρίς δυνατότητα για αναβάθμιση σε 2.1 ΟΤΑ όταν βγεί και για μας

 

Καλημερα

Εχω και εγω την 1.5 και εστειλα e-mail στην htc.μου ζητησαν ολα τα στοιχεια του

κινητου και τωρα το ψαχνουν γιατι δεν παιρνει αναβαθμιση.

Για τα αποτελεσματα θα ενημερωθουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω και εγω την 1.5 και εστειλα e-mail στην htc.μου ζητησαν ολα τα στοιχεια του

κινητου και τωρα το ψαχνουν γιατι δεν παιρνει αναβαθμιση.

Για τα αποτελεσματα θα ενημερωθουμε.

Κι εμένα το ίδιο μου είχαν πεί, αλλα βρήκα το αρχείο και έκανα ανβάθμιση χειροκίνητα σε 1.6, και αμμέσως μου ήρθε μήνυμα για την 2.1 και την εγκατέστησε τελικά μόνο του με επιτυχία. Μπορείς να δείς εδώ τι λέει ένα μέλος του forum που έκανε το ίδιο.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3226840#post3226840 Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο μου είχαν πεί, αλλα βρήκα το αρχείο και έκανα ανβάθμιση χειροκίνητα σε 1.6, και αμμέσως μου ήρθε μήνυμα για την 2.1 και την εγκατέστησε τελικά μόνο του με επιτυχία. Μπορείς να δείς εδώ τι λέει ένα μέλος του forum που έκανε το ίδιο.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3226840#post3226840

 

Σε ευχαριστω

Και αυτο το ειχα κανει αλλα δυστυχως δεν εγινε τιποτα.

Δεν ξερω τι γινετε με το κινητο και ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις το copilot δεν νομίζω να χρειάζεται να είσαι unrooted, εγώ είμαι rooted και το έχω περάσει...

ευχαριστω τελικα ειχες δικιο βρηκα αλλο και τρεχει κανονικα!!!

μπορω να τρεχω κι αλλες εφαρμογες εκτος mymarket σαν unrooted?

αν ναι τελικα τι πλεονεκτημα εχεις οταν περασεις αλλη ρομ ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε μηπως κανα νεο για το αν θα παρουμε τελικα αναβαθμιση σε 2.2??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι, αλλά αφού υπάρχει το XDA δεν είναι και κάτι που πρέπει να το σκεφτόμαστε... ;)

 

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχουμε μηπως κανα νεο για το αν θα παρουμε τελικα αναβαθμιση σε 2.2??

 

Δύσκολα η HTC θα βγάλει 2.2 για hero. Με τόσες συσκευές που βγάζει συνέχεια δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες. Υπάρχουν πάντως πολλές rom που δουλεύουν όλα οκ για να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα όχι, αλλά αφού υπάρχει το XDA δεν είναι και κάτι που πρέπει να το σκεφτόμαστε... ;)

 

Για πολλούς το επίσημο είναι αλλιώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ή είμαι πολύ γκαντέμης ή κάνω κάτι λάθος...

Έχω το Hero από τον Φλεβάρη. Όλα καλά μέχρι αρχές Σεπτέμβρη. Φορούσε FroydVillain και ξαφνικά εκεί που το είχα στο τραπέζι και το ξαναπήρα το κάτω μέρος της οθόνης δεν πατιόταν. Όλη η υπόλοιπη οθόνη δούλευε κανονικά. Αλλά φυσικά δεν μπορούσα να δουλέψω έτσι.

 

Το στελνω Ace και μετά από 3 βδομάδες το παίρνω πίσω με αλλαγμένη οθόνη και τι άλλο δε ξερω και γω.

 

Σήμερα πάλι στο άσχετο και ενώ το είχα στην τσέπη του μπουφάν το παίρνω και το κάτω μέρος πάλι δεν ανταποκρίνεται. Για την ακρίβεια μπορεί να δουλεύει 5 λεπτά και 5 ώρες να μη νιώθει.

 

Δε μιλάμε για πέσιμο, δεν έχει γίνει. Να το ξαναστείλω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια στην Villain rom πως μπορω να παρω θεματα να περασω στο κινητο και απο που?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια στην Villain rom πως μπορω να παρω θεματα να περασω στο κινητο και απο που?

 

στη villainrom 12 υπάρχει ένα θέμα και μοναδικό (επιπλέον του stock)

στη froydvillain υπάρχουν αρκετά και όμορφα θέματα, το καλύτερο νομίζω του Shen

όλα είναι στο φόρουμ της villain στην καθε Rom ξεχωριστά

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας.

 

Ξεκίνησα να κάνω το manual update σε RUU_Hero_HTC_WWE_2.73.405.5_WWE_release_signed_NoD river.exe (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622) αλλά το διέκοψα πριν την εφαρμογή του επειδή είδα ότι έχω ήδη το 2.73.405.38 (ενώ αυτό που πήγα να βάλω ήταν το 2.73.405.5).

 

Παρόλα αυτά, το ΟΤΑ δεν έχει έρθει και ούτε πρόκειται από ό,τι προβλέπω (οι ******* της HTC νόμιζαν ότι έχουν βγάλει για Α6288 ενώ δεν έχει βγει).

 

Τι να κάνω για να αναβαθμίσω σε 2.1; Πραγματικά τα 'χω πάρει τόσο πολύ στο κρανίο με το κωλοτηλέφωνο και την HTC που μου 'ρχεται να το πετάξω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι πως τα εγκαθιστω, αφού απο ότι ειδα ζηταει φλασαρισμα απο το recovery αλλα δεν γνωριζω πως θα το κανω...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι πως τα εγκαθιστω, αφού απο ότι ειδα ζηταει φλασαρισμα απο το recovery αλλα δεν γνωριζω πως θα το κανω...

 

Ε, ωραία, όπως φλάσαρες τη rom θα φλασάρεις και το theme, το βάζεις στην SD (όχι σε φάκελο), πας recovery (home+on), ->flash zip from sdcard->διαλέγεις το zip του theme, περιμένεις να εγκαταστήσει, rebootαρεις.

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμμένο κινητό, και απότι βλέπω σε μερικά παλιότερα βιντεάκια στο YouTube, φοράει το Android 1.7. Εαν το αγοράσω τώρα, θα φοράει το 2.1? Εαν όχι, έχει βγεί επίσημα κάποια official αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμμένο κινητό, και απότι βλέπω σε μερικά παλιότερα βιντεάκια στο YouTube, φοράει το Android 1.7. Εαν το αγοράσω τώρα, θα φοράει το 2.1? Εαν όχι, έχει βγεί επίσημα κάποια official αναβάθμιση?

 

Και την 1.6 να χει υπάρχει επίσημη αναβάθμιση για 2.1 οπότε μην ανησυχείς. Και με custom rom μπορείς να βάλεις την 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Εχω ενα Hero το οποιο ηταν με ελληνικο menu,.Εκανα επαναφορα αρχικων παραμετρων γιατι ειχε κολλησει και τωρα εγινε αγγλικο.Πως μπορω να το κανω παλι ελληνικο ξερει κανεις?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω.Εχω ενα Hero το οποιο ηταν με ελληνικο menu,.Εκανα επαναφορα αρχικων παραμετρων γιατι ειχε κολλησει και τωρα εγινε αγγλικο.Πως μπορω να το κανω παλι ελληνικο ξερει κανεις?

Ευχαριστω.

 

Κατά το πρώτο setup δε ρωτούσε τι γλώσσα θες να έχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...