Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ρε παιδια εχω την .38 γιατι δεν υπαρχει ακομα αναβαθμιση? τι παιζει ακριβως?

 

 

Καλημερα

Εχω και εγω το ιδιο και η απαντηση που πηρα απο την htc σε email που εστειλα ηταν θα λαβετε μηνυμα στο κινητο σας οταν θα υπαρξη διαθεσιμη αναβαθμιση για την 38.

Για το ποτε ουτε λεξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to google earth υπαρχει για τον ηρωα γιατι ψαχνω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Live wallpaper δεν υποστιριζει?

Link to comment
Share on other sites

to google earth υπαρχει για τον ηρωα γιατι ψαχνω αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Live wallpaper δεν υποστιριζει?

 

χλωμό το google earth

live walls μόνο με custom rom, κατά προτίμηση vanilla και όχι Sense

about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα παιδια καλησπερα..Απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση δεν μπορω να μπω στο μαρκετ...Ζητα να κανω συνδεση με λογαριασμο google το πραγματοποιω αλλα δεν το κανει....Εχω και ενεργο συνδεδεμενο wifi κ wind iντερνετ.Αν μπορει καποιος να βοηθησει....
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα παιδια καλησπερα..Απο την στιγμη που εκανα αναβαθμιση δεν μπορω να μπω στο μαρκετ...Ζητα να κανω συνδεση με λογαριασμο google το πραγματοποιω αλλα δεν το κανει....Εχω και ενεργο συνδεδεμενο wifi κ wind iντερνετ.Αν μπορει καποιος να βοηθησει....

 

Οι υπόλοιπες εφαρμογές με ίντερνετ δουλεύουν; Από τη στιγμή που σου ζητάει στοιχεία λογαριασμού google και στη συνέχεια δεν τα δέχεται μάλλον σημαίνει πως είτε βάζεις λάθος user/pass είτε υπάρχει πρόβλημα με τη σύνδεσή σου. Δοκίμασες να κάνεις hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά διαψευστήκαμε. Μετά την ΟΤΑ αναβάθμιση σε 2.1 γίνεται root. Το link http://www.villainrom.co.uk/viewtopic.php?f=110&t=2096 έχει τις απαραίτητες οδηγίες. Επίσης, βγήκε η FroydVillain, δλδ λειτουργική froyo rom. Αξίζει και με το παραπάνω. :)
about.me/mckriss
Link to comment
Share on other sites

Delete me dear mod :):X Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικές ημέρες έκανα και εγώ το update στην 2.1, συσκευή αγορασμένη από Σκωτία, και με το που ολοκληρώθηκε και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να συνδέσω τις επαφές μου με τα αντίστοιχα facebook profile τους...

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικές ημέρες έκανα και εγώ το update στην 2.1, συσκευή αγορασμένη από Σκωτία, και με το που ολοκληρώθηκε και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να συνδέσω τις επαφές μου με τα αντίστοιχα facebook profile τους...

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Μόλις μπήκα να γράψω το ίδιο μήνυμα. Θα πάρω αύριο την HTC, αν κάποιος ξέρει κάποια λύση, ας ποστάρει :O

 

ΥΓ

 

Λοιπόν update σε αυτό. Από ότι φαίνεται είναι γενικό πρόβλημα της 2.1 αν κάνεις format το κινητό σου. Υπάρχουν κάποιες λύσεις ώσπου να φτιαχτεί:

 

α) Βάζεις αυτό το πρόγραμμα http://www.androlib.com/android.application.com-nloko-android-syncmypix-qxEz.aspx - Είναι δωρεάν. Εμένα δεν βρήκε καμιά φωτογραφία και τις έβαλα όλες manually τελικά. Αλλά δούλεψε :)

 

β) Υπάρχει και η εξής λύση, αλλά είχα κάνει ήδη το α οπότε δεν χρειάστηκε: http://heartofangel.com/google-contact-sync/ - Κατεβάζεις αυτό το πρόγραμμα και κάνεις όλες τις επαφές σου sync με φωτογραφίες στο Google. Στην συνέχεια κάνεις το Google Sync που δουλεύει :)

 

Βέβαια με αυτά θα πάρεις τα Facebook Pictures - Εγώ αυτό ήθελα. Για updates και λοιπά θα χρησιμοποιείς το Facebook App που δουλεύει κανονικά :)

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο Maps (4.4). Πώς το αναβαθμίζω;;; Στο Market δεν εχει καμιά επιλογή στην αναζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο Maps (4.4). Πώς το αναβαθμίζω;;; Στο Market δεν εχει καμιά επιλογή στην αναζήτηση.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3257338#post3257338;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη περιμενω ενα Hero και θα βαλω μεσα μια Q card μπορειτε να μου πειτε ρυθμισεις για να αξιοποιησω τα 100 δωρεαν ΜΒ που εχει το μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μερικές ημέρες έκανα και εγώ το update στην 2.1, συσκευή αγορασμένη από Σκωτία, και με το που ολοκληρώθηκε και ενώ όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να συνδέσω τις επαφές μου με τα αντίστοιχα facebook profile τους...

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

Το πρόβλημα πλέον λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν update σε αυτό. Από ότι φαίνεται είναι γενικό πρόβλημα της 2.1 αν κάνεις format το κινητό σου.

 

Δε νομίζω ότι είναι γενικό το πρόβλημα. Το δικό μου τις συγχρονίζει μια χαρά. Αγορασμένο από Amazon UK, με αγγλική rom 2.1.

 

Έχω άλλο πρόβλημα όμως. Το γνωστό με τους 70 χαρακτήρες στα μηνύματα, ακόμα και με το fix του Handcent. Χρησιμοποιώ το HTC IME mod (το original ΙΜΕ της HTC δεν έχει ελληνικά επειδή δεν περιλαμβάνεται στη rom).

Follow the path of the shepherd...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και ώρες να βάλω την πρώτη αναβάθμιση και συνεχεία μου βγάζει (ERROR [170]: USB CONNECTION ERROR).. έχω την 38 και δεν μπορώ με τπτ… καμία βοήθεια …. Ευχαριστώ προκαταβολικά ΥΓ. εχω windows 7 64bit
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με την παλιο αναβαθμιση εμεις με την .38 θα την παρουμε???

 

 

και εγω τιποτα ακομα φιλε μου..

αλλα εχει αρχισει και μου κανει νερα,τα μηνυματα που στελνω τα παιρνουν κινεζικα οι αλλοι,δεν ξερω τι συμβαινει,μου ειπε ενα φιλος που εκανε πως οταν κανω την αναβαθμιση θα λυθει το προβλημα...αλλα ποτε θα την κανω..ενας θεος ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα HERO και απο την πρωτη στιγμη που το πηρα οταν επιλεγω την εφαρμογη αναζητησης μου βγαζει "υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης Εφαρμογη αναζητησης (διαδικασια com.android.browser). Προσπαθηστε ξανα" Επισης δεν μου βγαζει αναφορα για παραδοση μυνηματος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση, αψογο το κινητο μου με custom rom villenrom. Ωστοσο βαζω το ξυπνητηρι αλλα οταν το κινητο ειναι κλειστο δεν δουλευει. Υπαρχει περιπτωση ρυθμισης ωστε να ενεργοποιειται ακομα και οταν η συσκευη ειναι κλειστη? Εχει το 2.1. android...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι πριν το κανεις ροοτ δουλευε.

Ολες αυτες οι συσκευες δεν ειναι δυνατον να ειναι κλειστες και να δουλευει το ξυπνητηρι.

Νοκια 3310 μονο για τετοιες δουλειες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Oμως στο Ομνια 2 γινεται ακομα και με κλειστη συσκευη και το εχω δοκιμασει....οποτε το θεωρω μεγαλο μειονεκτημα κατα την γνωμη μου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...