Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Instant root.

 

Με κάθε επιφύλαξη όποιος θέλει ας δοκιμάσει την παρακάτω εφαρμογή:

 

http://www.androlib.com/android.application.uk-co-neilandtheresa-instantroot2-qAmj.aspx

 

Υπόσχεται πως μπορείς να έχεις root στο κινητό σου, αν και δεν το δοκίμασα ακόμα αφού ψάχνω για κριτικές στο Internet. Αν υπάρχει κάποιος τολμηρός εδώ, ας γράψει καμιά γνώμη :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σε παρακαλώ paste το post σου και στο thread του milestone μήπως ξέρει κανείς τίποτα...

Το λέω γιατί έχω και τα 2 τηλέφωνα και με ενδιαφέρει και για τα 2...

 

Να και το link

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλώς να ενημερώσω οτι πήρα την μπαταρία της Mugen Power 1550mah η οποία μπαίνει χωρίς εξτρα πορτάκι στο τηλέφωνο και προσφέρει μεγαλύτερη αυτονομία. Σύμφωνα με το battery widget η αυτονομία ανέβηκε από τις 17 στις 21 ώρες, στην πράξη θα δούμε...
Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕιΑ ειχα τον Ηρωα μεσα στο τσαντακι και πατηθηκαν παρα πολλες φορες λανθασμενα μοτιβα και τωρα μου ζηταει να του δωσω μαιλ και κωδικο του βαζω και μαιλ και κωδικο και δεν τα παιρνει πηγα στο gmail μου εδωσε τα μαιλ που ειχα φτιαξει σιγουρα κανενα δεν πηρε τι κανω τωρα ? πως θα το ξεκλειδωσω βοηθεια του βαζω οτι μαιλ εχω τιποτα κανενα δεν παιρνει και δεν μπορω να θυμιθω ποιο μαιλ ειχα δηλωσει στο τηλεφωνο καθως αυτο που θυμαμαι δεν το παιρνει με τιποτα :cry::cry::cry::cry:

 

 

Κανεις ?

 

Αραγε αμα το παω στην Ace θα μπορεσουν να κανουν τιποτα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το HTC Sync στον υπολογιστή, σύνδεσε το καλώδιο να δεις άμα σου βγάζει την επιλογή πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων για να συνδεθείς και μετά κατέβασε την επίσημη rom και εκτέλεσε το exe μήπωσ και σου ξαναπεράσει την rom...

Κατέβασε την επίσημη rom από εδώ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως θυμηθηκα τον κωδικο ευχαριστω παιδια για την βοηθεια παλι καλα ευχαριστω και παλι

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιαααααααα

βγήκε update στο αγγλικό site της ΗΤC εδώ.

Έβαλα το serial αλλά δεν με αφήνει (το πήρα από expansys). Πιστεύω ότι όπου να 'ναι θα βγει και το update και στο ευρωπαϊκό site εδώ.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδιαααααααα

βγήκε update στο αγγλικό site της ΗΤC εδώ.

Έβαλα το serial αλλά δεν με αφήνει (το πήρα από expansys). Πιστεύω ότι όπου να 'ναι θα βγει και το update και στο ευρωπαϊκό site εδώ.

 

Δεν είναι το update στη 2.1. Απλά αφορά τον provider Hutchinson 3G που έφερε το hero εκεί.

 

Δεν προσφέρει τίποτα νέο!

:)

Link to comment
Share on other sites

θα αξίζει τόση αναμονή για την 2.χ ρε παιδιά?

 

Κρατάω το κινητό μόνο και μόνο για την 2.χ, δεν θέλω να ξαναγυρίσω στο μήλο:lol:

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

θα αξίζει τόση αναμονή για την 2.χ ρε παιδιά?

 

Κρατάω το κινητό μόνο και μόνο για την 2.χ, δεν θέλω να ξαναγυρίσω στο μήλο:lol:

 

Παρε ή Milestone ή N1 :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω και το Milestone και το Hero. Kαι τα 2 μου αρέσουν πολύ περισσότερο από το μηλόφωνο.

Το Hero είναι σημείο αναφοράς για το Android. Σαν συσκευή είναι πολύ καλή και το μόνο μειονέκτημα για μένα είναι η έλλειψη flash στην κάμερα. Με την 2.1 και το HTC Sence το καινούργιο πιστεύω ότι θα απογειωθεί... κάνε υπομονή και πιστεύω ότι θα αξίζει...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μας "πούλησε" η HTC, έριξε το βάρος στο N1 και μας άφησε στα κρύα του 1.5, ούτε καν 1.6 για να κατεβάζουμε google apps. Αυτή είναι απαράδεκτη πολιτική και απορώ με την υπομονή μας να περιμένουμε τους μεσσίες.
Link to comment
Share on other sites

Μας "πούλησε" η HTC, έριξε το βάρος στο N1 και μας άφησε στα κρύα του 1.5, ούτε καν 1.6 για να κατεβάζουμε google apps. Αυτή είναι απαράδεκτη πολιτική και απορώ με την υπομονή μας να περιμένουμε τους μεσσίες.

 

Μα τι είναι αυτά που λες; Το hero βγήκε πριν 2 μήνες και το Android 2.1 πολύ πρόσφατα. Δηλαδή μην είμαστε και αχάρηστοι. Το nexus δεν έχει το Sence και για να το ετοιμάσουν για το hero προσαρμοσμένο στο 2.1 δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη.

Και με την 1.5 μια χαρά κατεβάζω apps από το market...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι είναι αυτά που λες; Το hero βγήκε πριν 2 μήνες και το Android 2.1 πολύ πρόσφατα. Δηλαδή μην είμαστε και αχάρηστοι. Το nexus δεν έχει το Sence και για να το ετοιμάσουν για το hero προσαρμοσμένο στο 2.1 δεν γίνεται από την μια μέρα στην άλλη.

Και με την 1.5 μια χαρά κατεβάζω apps από το market...

Όχι και αχάριστος. Καταρχάς, δε μου το χάρισαν το τηλέφωνο, το αγόρασα.

Κατά τα άλλα, το Ηero είναι στην αγορά από τον Ιούλιο και αναμένουμε 1 1/2 μήνα το upgrade σε 2.1 τη στιγμή που ο ανταγωνισμός παίζει 2 εκδόσεις παραπάνω.

Επίσης, η ανακοίνωση είναι τελείως ασαφής και μιλάει για πρώτο εξάμηνο του 2010 (απαράδεκτο να μιλάς για εξάμηνο όταν όλα τα roadmaps μιλάνε για τρίμηνα Q1,Q2 κτλ).

 

Δυστυχώς, οι κάτοχοι Hero είμαστε εγκλωβισμένοι αφενός στην αναμονή της νέας γκάμας της HTC (δεν είναι ηλίθιοι - να αναβαθμίσουν το Hero και μετά από ένα μήνα να βγάλουν παρεμφερές κινητό), αφετέρου στο ότι έπεσε βάρος και στο N1.

 

Ασφαλώς, αναγνωρίζω ότι υπάρχει και το Sense UI που πρέπει να προσαρμοστεί, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας, έχει αποδειχθεί ότι είναι πολύ flexible όταν πάει από Android σε Windows πλατφόρμα, το να το αναβαθμίσεις από 1.5 σε 2.1 είναι τεχνικά πιο εύκολο..

 

Αν έχεις το Hero (1.5) ψάξε για google apps στο Market και αν βρεις πες μου..

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα, το Ηero είναι στην αγορά από τον Ιούλιο και αναμένουμε 1 1/2 μήνα το upgrade σε 2.1 τη στιγμή που ο ανταγωνισμός παίζει 2 εκδόσεις παραπάνω.

Επίσης, η ανακοίνωση είναι τελείως ασαφής και μιλάει για πρώτο εξάμηνο του 2010 (απαράδεκτο να μιλάς για εξάμηνο όταν όλα τα roadmaps μιλάνε για τρίμηνα Q1,Q2 κτλ).

 

 

Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. πχ windows mobile δεν έχω δει επίσημο upgrade σε major version παρά από ελάχιστες περιπτώσεις σε κινητά της HTC. Επίσης σε τηλ με μηλαράκια το upgrade έρχεται μετά από 12 μήνες οπότε πάλι καμία σχέση.

 

Δυστυχώς, οι κάτοχοι Hero είμαστε εγκλωβισμένοι αφενός στην αναμονή της νέας γκάμας της HTC (δεν είναι ηλίθιοι - να αναβαθμίσουν το Hero και μετά από ένα μήνα να βγάλουν παρεμφερές κινητό), αφετέρου στο ότι έπεσε βάρος και στο N1.

 

Ασφαλώς, αναγνωρίζω ότι υπάρχει και το Sense UI που πρέπει να προσαρμοστεί, αλλά μην τρελαθούμε κιόλας, έχει αποδειχθεί ότι είναι πολύ flexible όταν πάει από Android σε Windows πλατφόρμα, το να το αναβαθμίσεις από 1.5 σε 2.1 είναι τεχνικά πιο εύκολο..

 

Εγώ πάντως σε custom ROM που βλέπω είναι 'τόσο εύκολο' που δεν δουλεύει πχ η κάμερα, κρασάρει ανα διαστήματα, λείπει το sense UI κλπ κλπ. Μήπως δεν είναι τόσο εύκολο τελικά?

 

Αν έχεις το Hero (1.5) ψάξε για google apps στο Market και αν βρεις πες μου..

 

Πχ ? τι εννοείς google apps? Εγώ με 1.5 android στο magic βλέπω διάφορες εφαρμογές της google όπως το listen, skymap, voice, maps editor κλπ κλπ

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις. πχ windows mobile δεν έχω δει επίσημο upgrade σε major version παρά από ελάχιστες περιπτώσεις σε κινητά της HTC. Επίσης σε τηλ με μηλαράκια το upgrade έρχεται μετά από 12 μήνες οπότε πάλι καμία σχέση.

Δεν έχω κανένα λόγο να το συγκρίνω με WinMobile ή iPhoneOS.

Έχει βγει ήδη μία ανακοίνωση "κάποτε θα κάνουμε update" για το Android2.1. Το τι κάνει η Apple μας είναι πραγματικά και πρακτικά αδιάφορο.

 

 

Εγώ πάντως σε custom ROM που βλέπω είναι 'τόσο εύκολο' που δεν δουλεύει πχ η κάμερα, κρασάρει ανα διαστήματα, λείπει το sense UI κλπ κλπ. Μήπως δεν είναι τόσο εύκολο τελικά?

Μιλάς για ελαφρώς διαφορετικο πράγμα από αυτό που λέω εγώ. Μίλησα για τη σημασία της εφαρμογής του Sense στην 2.1. Εφόσον, μπορείς να το βάλεις και σε Android1.5 και σε WinMob OS (και μάλιστα εντός τριμήνου στο HD2), δεν πείθομαι ότι η δυσκολία είναι τέτοια για μια συσκευή και ένα OS που το ξέρεις όσο λίγοι.

 

Γενικά, για το customROM, ξεχνάς ότι περιέχει και reverse engineering για μία συσκευή που, όπως και να το κάνουμε, δεν την ξέρεις όσο οι ίδιοι οι μηχανικοί της HTC. Και πάλι όμως, βλέπεις ότι ήδη σε 1.5 μήνα έχει βγει μία alpha έκδοση από ερασιτέχνες. Tα μικρά bugs (γιατί μικρο είναι να χάνεις 2MP από την κάμερα ή και πως να κάνεις το SenseUI να δουλέψει χωρίς τον κώδικα;) θα τα έκανε polish γρήγορα η HTC.

 

 

Για τα apps, εσύ βλέπεις google maps, goggles, navi πχ στο 1.5 Market? Κι εγώ βλέπω το voice, listen κλπ, αλλά τα σημαντικά λείπουν

Link to comment
Share on other sites

Και γω βλέπω όλες τις Google εφαρμογές στο hero (Καμία paid εφαρμογή δεν φαίνεται στο market γιατί είναι κλειδωμένα για Ελλάδα, οπότε το navi κλπ, ότι έκδοση και να είχες δεν θα τα έβλεπες).

Η ΗΤC θα βγάλει και άλλα τηλέφωνα Android μέσα στο 2010 και παρ'όλα αυτά θα σου αναβαθμίσει και το hero. Η καθηστέρηση οφείλετε στην Google γιατί το Hero ήταν να πάει στην 2.0.1 και μετά ανακοίνωσε ότι θα πάει στην 2.1 (πράγμα καλύτερο πιστεύω για όλους τους κατόχους του Hero). To 2.1 λοιπόν έχει βγει πολύ πρόσφατα και ναι για να προσαρμομαστεί το Sence από το Android 1.5 σε Android 2.1 είναι τρομερά δύσκολο και απαιτεί χρόνο. Γιατί δεν πιστεύω να σου άρεσε να σου δώσει η HTC την 2.1 και να μην δουλεύουν όλα σωστά?

Για αυτό μίλησα για αχαρηστία... Γιατί θα μπορύσε να σου δώσει το 1.6 και να αφήσει τις παραπάνω εκδόσεις για τα νέα της μοντέλα. Δεν είπα ότι σου χαρήσανε το τηλέφωνο. Αυτό που λέω είναι απλό. Η ΗΤC για να ευχαριστήσει εσένα και μένα και όλους που έχουν Hero ανακοίνωσαν ότι θα σε πάνε στην 2.1 και επειδή λοιπόν η 2.1 είνια πολύ πρόσφατη πρέπει να κάνεις υπομονή και όχι να λες ότι σε "πούλησε" η HTC. Γιατί αν πραγματικά σε πουλούσε θα σου έλεγε μεγάλε όταν εγω έβγαλα το Hero δεν υπήρχε 2.1. Αυτή θα την βάλω στα καινούργια μου μοντέλα... Αυτό ναι θα ήταν πούλημα...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για ελαφρώς διαφορετικο πράγμα από αυτό που λέω εγώ. Μίλησα για τη σημασία της εφαρμογής του Sense στην 2.1. Εφόσον, μπορείς να το βάλεις και σε Android1.5 και σε WinMob OS (και μάλιστα εντός τριμήνου στο HD2), δεν πείθομαι ότι η δυσκολία είναι τέτοια για μια συσκευή και ένα OS που το ξέρεις όσο λίγοι.

 

Γενικά, για το customROM, ξεχνάς ότι περιέχει και reverse engineering για μία συσκευή που, όπως και να το κάνουμε, δεν την ξέρεις όσο οι ίδιοι οι μηχανικοί της HTC. Και πάλι όμως, βλέπεις ότι ήδη σε 1.5 μήνα έχει βγει μία alpha έκδοση από ερασιτέχνες. Tα μικρά bugs (γιατί μικρο είναι να χάνεις 2MP από την κάμερα ή και πως να κάνεις το SenseUI να δουλέψει χωρίς τον κώδικα;) θα τα έκανε polish γρήγορα η HTC.

 

 

Κοίτα προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με προγραμματισμό και τις διαδικασίες της παραγωγής software και τα γράφεις αυτά. Δεν είναι έτσι απλό, ξέρω την πλατφόρμα και άρα βγάζω στο λεπτό διορθώσεις. Μόνο και μόνο το quality control θέλει πολύ χρόνο. Το αν εσένα σε πείθει ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα και δεν θα σε πείσω εγώ, μπορείς τουλάχιστον να το καταλάβεις διαβάζοντας σχετικά.

 

Επίσης ξεχνάς και τα 'έξτρα' που είναι καθαρά πολιτικά όπως πχ βγάζουμε το android 2.1 για το hero και μας κυνηγάνε οι providers γιατί οι χρήστες αγοράζουν το φθηνότερο hero με update σε android 2.1 και όχι το n1.

 

Για τα apps, εσύ βλέπεις google maps, goggles, navi πχ στο 1.5 Market? Κι εγώ βλέπω το voice, listen κλπ, αλλά τα σημαντικά λείπουν

 

Το navigation σε google maps χρειάζεται το android 1.6 τουλάχιστον οπότε δεν θα το δεις. Το maps το έχεις ήδη στο κινητό και κάποια updates βγαίνουν στο market.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...