Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να δουλεψει πρεπει να χεις root το hero!!!!!!!!!!

 

δεν μπορω να το κανω απο το pc μου γμτ:mad::mad:

 

θα σου ρθω σπιτι μου φαινεται :lol::D:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους....εγω τα παρατισα νευριασα πολυ κ δεν το ξανα εψαξα...κατι αλλο εχω cosmo... κ δεν μου στελνουν τις ρυθμισεις!!!!τι να κανω???θελω να εχω ιντερνετ....:(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....εγω τα παρατισα νευριασα πολυ κ δεν το ξανα εψαξα...κατι αλλο εχω cosmo... κ δεν μου στελνουν τις ρυθμισεις!!!!τι να κανω???θελω να εχω ιντερνετ....:(

 

δοκιμασε τα παρακατω

 

Operator: - Cosmote

GPRS APN: - internet

Username: - {blank}

Password: - {blank}

MCC=202

MNC=01

APN type=default

DNS: - 195.167.065.194

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....εγω τα παρατισα νευριασα πολυ κ δεν το ξανα εψαξα...κατι αλλο εχω cosmo... κ δεν μου στελνουν τις ρυθμισεις!!!!τι να κανω???θελω να εχω ιντερνετ....:(

 

settings>wireless controls>mobile networks settings>access point names>menu>new apn>name βαλε interner >apn βαλε internet και ολα τα αλλα ασε τα ως εχουν.>menu>save

 

ελπιζω να σου δουλεψει μιας και εχω vodafone.

αν δεν τοτε στο apn δοκιμασε να βαλεις

3g-internet

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εχω ενα καλο και ενα κακο νεο...

 

το καλο... εκανα hard reset και μετα την πρωτη επανεκιηση, μου εβγαλε απο μονο του Ελληνικο πληκτρολογιο!

 

Το κακο.. μου φαινεται οτι δεν παιζει σωστα η touchscreen μου στα αριστερα πληκτρα οταν γραφω sms... το κουμπι με το τοξακι για πισω και το "l" αργουν πολυ να παρουν μπρος και να μπορεσω να τα πατησω... Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο???

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2009/07/23/htc-hero-review/3#comments

 

Αυτά που λένε και δείχνουν στο review σχετικά με την ταχύτητα της συσκευής, ισχύουν ή απλά χρησιμοποιούν υπερβολικά πολλές εφαρμογές με αποτέλεσμα να υπάρχει αυτό το bloated αποτέλεσμα???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εχω ενα καλο και ενα κακο νεο...

 

το καλο... εκανα hard reset και μετα την πρωτη επανεκιηση, μου εβγαλε απο μονο του Ελληνικο πληκτρολογιο!

 

Το κακο.. μου φαινεται οτι δεν παιζει σωστα η touchscreen μου στα αριστερα πληκτρα οταν γραφω sms... το κουμπι με το τοξακι για πισω και το "l" αργουν πολυ να παρουν μπρος και να μπορεσω να τα πατησω... Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο???

 

οχι εμένα ανταποκρίνονται με την πρώτη, κάνε ξανά hard reset και εάν δεν φτίαξει πέρνα ξανά την εργοστασιακή ρομ

Link to comment
Share on other sites

οχι εμένα ανταποκρίνονται με την πρώτη, κάνε ξανά hard reset και εάν δεν φτίαξει πέρνα ξανά την εργοστασιακή ρομ

 

χμ... εχω κανει ενα hard reset. Πως βαζω την εργοστασιακή ROM ?:cry:

Link to comment
Share on other sites

χμ... εχω κανει ενα hard reset. Πως βαζω την εργοστασιακή ROM ?:cry:

 

εδώ είναι η εργοστασιακή ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533808

 

Τώρα λογικά κάνεις boot to recovery IMG με την ίδια διαδικασία που έκανες το τηλέφωνο σου root access και μετά στο recovery IMG θα δείς επιλογές wipe data kai update από sd. Πρώτα κάνεις wipe data και μετά update. Νοείται ότι στην sd ( κάνε φορματ FAT 32) πρέπει να έχειs περάσει το πιο πάνω αρχείο αφού το μετενομάσεις ως update.zip. Θα κάνει to update μόνο του. Προσοχή δεν tο έχω δοκιμάσει σε hero μόνο σε magic. Λογικά όμως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Πριν τα κάνεις όλα αυτά ψάξε για το calibration touch input, το έχω δεί κάπου στα settings, μπορεί να σου το φτιάξει:)

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι η εργοστασιακή ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533808

 

Τώρα λογικά κάνεις boot to recovery IMG με την ίδια διαδικασία που έκανες το τηλέφωνο σου root access και μετά στο recovery IMG θα δείς επιλογές wipe data kai update από sd. Πρώτα κάνεις wipe data και μετά update. Νοείται ότι στην sd ( κάνε φορματ FAT 32) πρέπει να έχειs περάσει το πιο πάνω αρχείο αφού το μετενομάσεις ως update.zip. Θα κάνει to update μόνο του. Προσοχή δεν tο έχω δοκιμάσει σε hero μόνο σε magic. Λογικά όμως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Πριν τα κάνεις όλα αυτά ψάξε για το calibration touch input, το έχω δεί κάπου στα settings, μπορεί να σου το φτιάξει:)

 

σε ευχαριστω. Η sd ειναι ειναι απο μαμα fat32?

Link to comment
Share on other sites

Root Permisions στο Hero

αφου κατεβασετε το αρχειο tools και το ξεζιπαρεται (εχω βαλει το image που χρειαζεται μεσα),τοτε συνδεεται το hero με το pc σας και το σβινεται.

πατατε το πληκτρο back (αυτο το βελακι διπλα απο το κουμπι search) μαζι με το πληκτρο on/off,τοτε το hero θα ανοιξει σε FASTBOOT.

ανοιγεται το cmd του υπολογιστη σας και γραφεται

fastboot boot cm-hero-recovery.img

θα δειτε μια νεα εικονα στο hero οπου και μεσα θα δειτε και την αψογη εφαρμογη για fullbackup(με αυτο δεν θα ασχολιθουμε τωρα)

χωρις να πειραξεται τιποτα γραφεται παλι στον υπολογιστη σας

adb shell

mount /dev/block/mtdblock3 /system

cat /system/bin/sh > /system/bin/su

chmod 4755 /system/bin/su

/system/bin/reboot

 

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΕΙΣΤΑΙ ROOT ΣΤΟ ΗΕRO ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΛΠΑ....

 

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ.

 

http://rapidshare.com/files/262794085/tools.zip

 

μετα το Hard Reboot, εκανα ξανα root το Hero με τα 7αρια μου...

Πως μπορω να δω εαν οντως ειναι rooted το τηλεφωνο μου?

Μπαινω με Terminal και γραφω su

και δεν κανει τιποτα.

Η εφαρμογη ομως autostart αλλα και το Root Explorer παιζουν κανονικα.

cm-hero-recovery.img

 

edit: Επειδη κατεβασα το αρχειο που δινουν στο thread του xda για rooting Και οχι το δικο σου (!), ειδα οτι μεσα στο φακελο δεν υπηρχε αρχειο boot.img παρα μονο το cm-hero-recovery.img. Παιζει ρολο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ στο Magic πάντως, είχα περάσει άλλη rom πρώτα, που μάλλον ήταν rooted απο την αρχή, καθώς σχεδόν όλες όσες κυκλοφορούν είναι rooted. Απλά έπρεπε να κάνω κι άλλη μια διαδικασία ούτως ώστε να έχουν οι εφαρμογές του τηλεφώνου root. Το έκανα, και μόνο τότε δούλεψε το autostarts.

Οπότε αν σας δουλέυει και σας αφήνει να κάνετε disable μερικά πράγματα, χαλαρά έχετε root access.

Link to comment
Share on other sites

μετα το Hard Reboot, εκανα ξανα root το Hero με τα 7αρια μου...

Πως μπορω να δω εαν οντως ειναι rooted το τηλεφωνο μου?

Μπαινω με Terminal και γραφω su

και δεν κανει τιποτα.

Η εφαρμογη ομως autostart αλλα και το Root Explorer παιζουν κανονικα.

cm-hero-recovery.img

 

edit: Επειδη κατεβασα το αρχειο που δινουν στο thread του xda για rooting Και οχι το δικο σου (!), ειδα οτι μεσα στο φακελο δεν υπηρχε αρχειο boot.img παρα μονο το cm-hero-recovery.img. Παιζει ρολο αυτο ?

 

αν δεν εχεις το boot πως θα κανει boot?????

 

το hard reset με ποιον τροπο το εκανες και πετυχες το ελληνικο πληκτρολογιο?

εφω το εχασα τελιως!!!!!!!

 

εδώ είναι η εργοστασιακή ρομ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533808

 

Τώρα λογικά κάνεις boot to recovery IMG με την ίδια διαδικασία που έκανες το τηλέφωνο σου root access και μετά στο recovery IMG θα δείς επιλογές wipe data kai update από sd. Πρώτα κάνεις wipe data και μετά update. Νοείται ότι στην sd ( κάνε φορματ FAT 32) πρέπει να έχειs περάσει το πιο πάνω αρχείο αφού το μετενομάσεις ως update.zip. Θα κάνει to update μόνο του. Προσοχή δεν tο έχω δοκιμάσει σε hero μόνο σε magic. Λογικά όμως δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Πριν τα κάνεις όλα αυτά ψάξε για το calibration touch input, το έχω δεί κάπου στα settings, μπορεί να σου το φτιάξει:)

 

η συγκεκριμενη ρομ θα του βγαλει λαθος.......

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις το boot πως θα κανει boot?????

 

το hard reset με ποιον τροπο το εκανες και πετυχες το ελληνικο πληκτρολογιο?

εφω το εχασα τελιως!!!!!!!

 

χαχαχαχαχ θα σε γελασω! δεν εχω ιδεα. Μπορεις ομως να το δοκιμασεις και εσυ. Εμενα επαιξε μια χαρα. Εχω Ελληνικο πληκτρολογιο και νομιζω ειναι και rooted!:D

εχω ενα προβλημα με τους emulators... γραφω su αλλα δεν κανουν τιποτα...:cry::cry::cry:

 

το hard reset το εκανα μεσα απο την συσκευη. του ειπα να κανει factory data reset!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ θα σε γελασω! δεν εχω ιδεα. Μπορεις ομως να το δοκιμασεις και εσυ. Εμενα επαιξε μια χαρα. Εχω Ελληνικο πληκτρολογιο και νομιζω ειναι και rooted!:D

εχω ενα προβλημα με τους emulators... γραφω su αλλα δεν κανουν τιποτα...:cry::cry::cry:

 

το hard reset το εκανα μεσα απο την συσκευη. του ειπα να κανει factory data reset!

 

μπορεις να πας στο πληκτρολογιο στα settings και να μου πεις αν ειναι τικαρισμενο το english!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να πας στο πληκτρολογιο στα settings και να μου πεις αν ειναι τικαρισμενο το english!!!!!!!!!!!!

 

στο keyboard language δεν ειναι τιποτα τικαρισμενο.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ, μιας και αρχίσαμε να το χακιεβουμε (οσοι το εχετε κάνει root), σε οσους δεν αρεσει το ηχητικό ντοκουμέντο που κάνει στην αρχή οπως ανοίγει, ανοίγετε καποιον Explorer που να εχει access στο root, και πηγαίνετε /system/media/ εκει λοιπον υπάρχει ενα αρχείο που λέγεται boot.mp3. Απλα κάντε τον rename σε .old.

Αυτο ηταν!

Στον ιδιο φάκελο θα βρείτε και τα αρχικά HTC LOGO κλπ, που εαν θελετε πειράζετε για να εχετε δικα σας logo (δεν το εχω κανει εγω και ισως να θελει προσοχή!):D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις περασα το copilot, ελληνικα, τη φωνη της Ελενιτσας, αλλα ο χαρτης που εχω για ελλαδα (60mb) απο HTC copilot 7.7 και δεν παιζει. λεει incorrect grid data version.

καποιος συναδελφος μηπως εχει χαρτες για το copilot 8?:)

Link to comment
Share on other sites

αντε ακομα μια για greek keyboard

1.hard reset

2.δεν θα επιλεξετε στην αρχη ENGLISH

3.μετα δεν ξερω τι και πως αλλα μολις εκανα root το hero νατο και το πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...