Jump to content

Hybrid OS 4.x - Tα πάντα για τα Υβριδικά Λειτουργικά Συστήματα


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ποια προτινεται να φορεσουμε ...για πιο καλη μπαταρια και σταθεροτητα?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε δύο μέρες θα έχεις κάποια πιο σίγουρη απάντηση αλλά καλύτερα την τελευταία.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Για σταθερότητα και ταχύτητα στις εφαρμογές η τελευταία είναι πολύ καλύτερη.

 

Για μπαταρία θα πρέπει να περιμένεις λίγο όπως λέει και ο mοment_v

Link to comment
Share on other sites

Ok θα περιμενουμε νεα σας...παντως η μπαταρια παιδια ποναει πολυ...η συσκευη ειναι φοβερη αλλα η μπαταρια τη μειωνει...ξερεις τι ειναι να παιζεις με τοσες εφαρμογες και καθε λιγο και λιγακι να κοιταω το battery meter να δω ποσο μου εχει μεινει...?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με σιγουριά να πώ οτι είναι το καλύτερο os που έχω φορέσει μέχρι στιγμής!

 

Υπερβολικά σταθερό, αρκετά πιο γρήγορο απο τα προηγούμενα και απο άποψη μπαταρίας με πολύ μεγάλη χρήση (2 ώρες νετ, καμιά 30αριά email pin και bbm, λίγα sms, κανένα 20λεπτο ομιλία και λίγη μουσική) μου κράτησε 2 μέρες.

 

Αξίζει να το βάλετε αλλά ως συνήθως θέλει στρώσιμο.

 

Δοκιμάστε αυτό:

Αυτη τη φορά πέρασα το ος έχοντας την συσκευή μου πλήρως φορτισμένη και η μπαταρία έστρωσε πολύ πιο γρήγορα. Δεν χρειάστικε καν η πλήρης αποφόρτιση, απλά το άφησα να πέσει στο 20% λόγω του battery effect

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη προτεινης αυτη στο post 148...την κατεβασα...το αρχειο ειναι Gab...3.0.1_9500 και ειναι exe. 33.58MB . To κανω install και προχωραω? Και μια λεπτομερια...στο c/progr.files/comon/RIM/...μου εχει φακελο Apploader και οχι shared...να θεωρησω οτι ειναι το ιδιο !! εκει ειναι ο loader.exe και το vendor που πρεπει να σβησω!!...προσπαθω να βρω ακριβως τα βηματα εγκαταστασης σε ποιο post ειναι?

 

edit 1: Εκανα run το αρχειο που παρεθεσα πιο πανω...δημιουργησε εναν φακελο shared και εκει εναν loader file/gabriel...3.0.1 9500.Απο τον apploader που ειναι το loader.exe το τρεχω αλλα το μονο που κανει ειναι να διαβαζει τις εφαρμογες τις συσκευης...τι κανω σταβα ρε παιδια?

 

 

edit 2:Λοιπον μπορω να πω οτι εβαλα την 151...εκανα καποια λαθη προηγουμενος αλλα τωρα ολα οκ...λεω να την κρατησω καμια βδομαδα και να βαλω την τελευταια που προτεινατε...τελικα δεν ηταν και τοσο δυσκολο...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hellsangel81 τη βρηκα τη διαδικασια ,ολα οκ...μου αρεσει στην 151 οτι η memory πλεον ειναι στο 35% απο 6-8% με την 141 και στη μπαταρια δειχνει καταναλωση 1,8%/hour...θα το δω βεβαια και τις αλλες μερες πως θα παει.Επισης στο battery pull μου ετρωγε 10-13% της μπαταριας ,τωρα μολις 6%.

Θα δοκιμασω και την τελευταια που ανεβασατε Gab...3.0.1_9500 και θα τα πουμε...

Thanks παντως για τη βοηθεια...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια αυτη του gabriel μου παρουσιασε τρελο battery drain. Σε περιπου 10 ωρες ειχα 5%! Τωρα το φορτιζω μπας και στρωσει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Με την 151 που εβαλα χτες το απογευμα εχω 79% μαζι με το battery pull που μου εφαγε 6%...πλεον εχει 0,9% Avg Discharge rate kai 35.5 memory...ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα μετα την 141...το μεγαλο battery drain μηπως οφειλεται στο οτι θελει στρωσιμο...!!!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλά, που τα βρίσκετε αυτά τα 79% και τα 6% για buttery pull???

το μόνο που βλέπω στο status είναι να αυξομειώνεται ανά 5% το επίπεδο της μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα την τελευταία hybrid του Gabriel και μου βγαζει το γνωστο παλιο bug που κλειδωνεις το πληκτρολογιο και αυτο ξεκλειδωνει μονο του.

 

Σας συμβαινει και σας ?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τουλάχιστον όχι. Μήπως πατάς δύο φορές το κουμπί, γιατί όπως και σε όλες τις 4.7 αργεί αρκετά μέχρι να κλειδώσει;
Link to comment
Share on other sites

Οχι κλειδωνει .. αλλα μετα απο 20'' ξεκλειδωνει μονο του ...

 

Ενταξει καποιο κολλημα ειχε φαει ... Εκανα ενα battery pull και εφτιαξε ..

 

thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ψιλοέστρωσε, λογικά σε κανα δυο φορτίσεις θα είναι οκ. Το άλλο πρόβλημα με του gabriel είναι η μνήμη. Ξεκινάει το κινητό με 35 περίπου ΜΒ και μέχρι το βράδυ είναι κάτω από 10. Χθες συγκεκριμένα είχα... 1,3 ΜΒ :P To έχει αυτό κανένας άλλος;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αφήνεις ανοιχτές εφαρμογές? Σε όλα τα os έχεις memory leak αλλά σε τέτοιο βαθμό περίεργο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ψιλοέστρωσε, λογικά σε κανα δυο φορτίσεις θα είναι οκ. Το άλλο πρόβλημα με του gabriel είναι η μνήμη. Ξεκινάει το κινητό με 35 περίπου ΜΒ και μέχρι το βράδυ είναι κάτω από 10. Χθες συγκεκριμένα είχα... 1,3 ΜΒ :P To έχει αυτό κανένας άλλος;

 

Δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό! Έχει τύχει να κλείσω και βδομάδα χωρίς battery pull και η μνήμη μου έπεφτε το πολύ στο 14.

 

πιστεύω ότι πρέπει να το ψάξεις.

 

Φίλε μου έχεις το storm με το μεγαλύτερο memory leak.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω την τελευταια επισημη (χωρις Ελληνικα) και περασα τα Ελληνικα οπως εχει αναφερθει ποιο πανω, και εχω σχετικα λιγο memory leak και αρκετα καλη μπαταρια! Μνημη απο 46,2 εως 41,3 μετα απο 3 μερες ανοιχτο (δεν το εκλεισα καθολου) και με αναμονη και νορμαλ χρηση ειμαι στις 76 ωρες και ειμαι στο 20% (και το 3G ανοιχτο, αλλα δεν επιανε εκει οποτε σε GPRS ημουν)

 

Σε STORM!

Link to comment
Share on other sites

Με την 151 εκλεισα 24 ωρες αυτονομια ...το βραδυ γυρω στις 12:30 το εκλεισα και 7 το ανοιξα...με καλη χρηση...κανα δυορο ΒΤ, gtallk, λιγο browsing ,τηλεφωνα, μουσικη και λιγες φωτο που τις ανεβασα στο flirk(σ. αυτο εφαγε μπαταρια)...δεν το περιμενα με τιποτα και εχει και φοβερη σταθεροτητα .Οσον αφορα το memory ξεκινησε με 35,6 και τωρα ειναι 23.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Poloman ποια εκδοση φορας;

 

Εγω δε βρισκω τι φταιει για το memory leak. Σημερα ολη μερα μια χαρα ηταν και το βραδυ ενω ειχα 25 περιπου ΜΒ ξαφνικα οπως σερφαρα πηγε στο 9,3.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

4.7.0.167 ειναι η εκδοση Taiwan νομιζω, αλλα προσθεσα Ελληνικα. Απο προγραμματα δεν εχω βαλει τιποτα εκτος απο τα μαμα (facebook, msn).
Link to comment
Share on other sites

Thief

Μήπως σου τρέχουν εφαρμογές στο background??

Δοκίμασε να περάσεις ξανά το os

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν τρεχει, σε καποια φαση εβγαλα τα παντα :P αυριο γυρναω αθηνα και θα δοκιμασω καμια αλλη εκδοση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση γαι την 151...ενω στην αρχη κρατουσε 2 μερες ανετα ,τωρα τελαιυταια μου κανει νερα...θα μου κρατησει γυρω στις 16 ωρες με κατι περιεργα ομως κατεβασματα της μπαταριας...στα τηλεφωνα μου τρωει 3-5 % , για τις αλλες εφαρμογες 2-4%...καποια στιγμη ομως μου χτυπαει κατι -12% και τη γονατιζει ασε που ανεβαζει και θερμοκρασια 35-37 βαθμους...το΄χει παρατηρησει κανενας αλλος?
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...