Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia Pro (B7610)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σχετικά με screen protector επειδή δε ήθελα να περιμένω απο ebay το πήρα απο e-shop http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006042 αλλα είναι SCREEN PROTECTOR ΓΙΑ SAMSUNG OMNIA I900 δε καλύπτει ολόκληρη την οθόνη (αφήνει το μαυρο πλαισιο εκτός) αλλα κάνει την δουλειά του. Είναι μια γρήγορη λύση...

 

Για τέτοιες αγορές, αξίζει η αναμονή από ebay μιας και μιλάμε για μεγάλη ποικιλία και στις καλύτερες τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 933
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απίστευτη διαφορά με τις ρυθμίσεις του ήχου...ακούγεται δυνατότερα και η ποιότητα διατηρήθηκε σε άριστο επίπεδο!Υπάρχει ίσως κάποιος να μπορεί να μου εξηγήσει την λογική των συγκεκριμένων binary?έχω να ασχοληθώ καιρό βέβαια αλλά θέλω να καταλάβω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση ?

βλέποντας από κοντά ένα προ είδα ότι αν δεχτει

τηλεφωνημα και δεν το δεις άμα περάσει κάποια ώρα η οθόνη σβήνει και έτσι δεν φαίνεται με την πρώτη ματια πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί να αναψει η οθόνη σωστά?

υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? πχ με πρόγραμμα?

 

και κάτι άλλο είναι εύκολη η εγκατάσταση προγραμμάτων?

κάτι μου είπαν ότι χρειάζεται να πειράζεις την registry

 

απο μπαταρια πως παει?

 

ευχαριστω

Edited by passenger
Link to comment
Share on other sites

Όσο περιμένω το κινητάκι να φτάσει στα χέρια μου, ψάχνω για screen protector από το ebay αλλά εχω μπερδευτεί λιγάκι και εχω καποιες ερωτήσεις για τα διαφορα screen protectors που κυκλοφορούν, λοιπόν:

1) Εχω δει αυτο εδώ 4x Clear Screen Protector for Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο είναι απ' ό,τι βλέπω το απλό που κυκλοφορεί. Η ερώτησή μου σ'αυτό είναι: όταν λέει 4x mpla mpla, εννοεί ότι στην τιμή που λέει, θα περιλαμβάνονται 4 screen protectors ??

 

2) Το δεύτερο που εχω βρει είναι το Anti-Glare Screen Protector fr Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο εχει την ιδιότητα αυτή (Anti-Glare) ώστε να μην αντανακλά τόσο πολύ το φως που πέφτει επάνω, σωστά? Και η ερώτηση μου: Χρειάζεται, μειώνει καθόλου από τα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα, αντιθεση κτλ) του κινητού ??

 

3) Το τρίτο που βρήκα είναι το Mirror Screen Protector for Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο ουσιαστικά λειτουργεί σαν καθρέφτης. Η ερώτησή μου είναι: Εχει νοημα να αγοράσει κανείς κατι τετοιο? Ας πούμε σε εξωτερικό χώρο, με ήλιο κτλ δεν θα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα??

 

Ποια είναι η αποψη σας για τα 3 παραπάνω? Και κυρίως, εσείς (όσοι εχετε βάλει) τι έχετε διαλέξει ??

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να κάνω και εγώ μια ερώτηση ?

βλέποντας από κοντά ένα προ είδα ότι αν δεχτει

τηλεφωνημα και δεν το δεις άμα περάσει κάποια ώρα η οθόνη σβήνει και έτσι δεν φαίνεται με την πρώτη ματια πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί να αναψει η οθόνη σωστά?

υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? πχ με πρόγραμμα?

 

και κάτι άλλο είναι εύκολη η εγκατάσταση προγραμμάτων?

κάτι μου είπαν ότι χρειάζεται να πειράζεις την registry

 

απο μπαταρια πως παει?

 

ευχαριστω

 

Υπάρχουν εφαρμογές που σε ενημερώνουν και ηχητικά ανά περιοδικά διαστήματα όπως για παράδειγμα το Spb Phone Suite.

 

Η εγκατάσταση προγραμμάτων είναι εύκολη υπόθεση. Εάν θέλεις να ασχοληθείς εκτενέστερα θα χρειαστεί να πειράξεις και τη registry αλλά και αυτό εύκολο είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που σε ενημερώνουν και ηχητικά ανά περιοδικά διαστήματα όπως για παράδειγμα το Spb Phone Suite.

 

Η εγκατάσταση προγραμμάτων είναι εύκολη υπόθεση. Εάν θέλεις να ασχοληθείς εκτενέστερα θα χρειαστεί να πειράξεις και τη registry αλλά και αυτό εύκολο είναι.

 

ευχαριστω athanaso77

 

μηπως υπαρχει κανενα λινκ να δω πληρωφοριες για το πως πειραζεις τι registry η κανενα παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως υπαρχει κανενα λινκ να δω πληρωφοριες για το πως πειραζεις τι registry η κανενα παραδειγμα?

 

Υπάρχουν οι σχετικοί registry editors. Πχ. phm registry.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση ?

βλέποντας από κοντά ένα προ είδα ότι αν δεχτει

τηλεφωνημα και δεν το δεις άμα περάσει κάποια ώρα η οθόνη σβήνει και έτσι δεν φαίνεται με την πρώτη ματια πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί να αναψει η οθόνη σωστά?

υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό? πχ με πρόγραμμα?

 

και κάτι άλλο είναι εύκολη η εγκατάσταση προγραμμάτων?

κάτι μου είπαν ότι χρειάζεται να πειράζεις την registry

 

απο μπαταρια πως παει?

 

ευχαριστω

 

Φιλε μου καλησπερα,υπαρχει ενα τελειο και απλο προγραμματακι πολυ ευχρηστο

MissedCallReminder.cab.Ειναι free.Δοκιμασε το.

 

http://www.wm6software.net/.../missed_call_reminder.html

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα,υπαρχει ενα τελειο και απλο προγραμματακι πολυ ευχρηστο

MissedCallReminder.cab.Ειναι free.Δοκιμασε το.

 

http://www.wm6software.net/page21.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ούτε το συγκεκριμένο link φαίνεται να δουλεύει.

 

Ορίστε ένα που δουλεύει σίγουρα...

 

http://handheld.softpedia.com/progDownload/MissedCallReminder-Download-70147.html

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια συμβουλή για τα παρακάτω screen protectors που είχα ρωτήσει ?

Όσο περιμένω το κινητάκι να φτάσει στα χέρια μου, ψάχνω για screen protector από το ebay αλλά εχω μπερδευτεί λιγάκι και εχω καποιες ερωτήσεις για τα διαφορα screen protectors που κυκλοφορούν, λοιπόν:

1) Εχω δει αυτο εδώ 4x Clear Screen Protector for Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο είναι απ' ό,τι βλέπω το απλό που κυκλοφορεί. Η ερώτησή μου σ'αυτό είναι: όταν λέει 4x mpla mpla, εννοεί ότι στην τιμή που λέει, θα περιλαμβάνονται 4 screen protectors ??

 

2) Το δεύτερο που εχω βρει είναι το Anti-Glare Screen Protector fr Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο εχει την ιδιότητα αυτή (Anti-Glare) ώστε να μην αντανακλά τόσο πολύ το φως που πέφτει επάνω, σωστά? Και η ερώτηση μου: Χρειάζεται, μειώνει καθόλου από τα χαρακτηριστικά (φωτεινότητα, αντιθεση κτλ) του κινητού ??

 

3) Το τρίτο που βρήκα είναι το Mirror Screen Protector for Samsung B7610 Omnia Pro, το οποίο ουσιαστικά λειτουργεί σαν καθρέφτης. Η ερώτησή μου είναι: Εχει νοημα να αγοράσει κανείς κατι τετοιο? Ας πούμε σε εξωτερικό χώρο, με ήλιο κτλ δεν θα δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα??

 

Ποια είναι η αποψη σας για τα 3 παραπάνω? Και κυρίως, εσείς (όσοι εχετε βάλει) τι έχετε διαλέξει ??

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το πρώτο και το δεύτερο είναι προφανώς το ίδιο. Φυσικά προτείνω όμως το πρώτο γιατί η συσκευασία περιλαμβάνει 4 screen protector και με καλύτερη τιμή σε σχέση με την δεύτερη επιλογή.

 

Το mirror screen (τρίτη επιλογή) δεν σου το προτείνω γιατί δεν θα σε βολέψει ο καθρέφτης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο και το δεύτερο είναι προφανώς το ίδιο. Φυσικά προτείνω όμως το πρώτο γιατί η συσκευασία περιλαμβάνει 4 screen protector και με καλύτερη τιμή σε σχέση με την δεύτερη επιλογή.

 

Το mirror screen (τρίτη επιλογή) δεν σου το προτείνω γιατί δεν θα σε βολέψει ο καθρέφτης.

 

To πρώτο δεν είναι ίδιο με το δεύτερο. Το δεύτερο γράφει ότι εχει anti glare, δηλαδή από ο,τι καταλαβαίνω μειώνει την αντανάκλαση που πέφτει πάνω στο κινητό, άμα δεις στο λινκ πιο κάτω εχει και σχετικές φωτο που φαινεται η εν λόγω διαφορά.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις μεγάλες διαφορές. Τώρα για κάτι πιο συγκεκριμένο θα ήταν καλύτερα να τοποθετηθεί κάποιος που έχει δοκιμάσει τουλάχιστον ένα εκ των δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας προκειμενου να αναβαθμησω το ΝΕΤ

FRAMEWORK,προσπαθωντας να εγκαταστησω καποια προγραμματα,μου ζητα την νεωτερη εκδοση.Που την βρισκω; ποια ειναι;αναβαθμιζη αυτοματα την παλαια;ειναι free;

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας προκειμενου να αναβαθμησω το ΝΕΤ

FRAMEWORK,προσπαθωντας να εγκαταστησω καποια προγραμματα,μου ζητα την νεωτερη εκδοση.Που την βρισκω; ποια ειναι;αναβαθμιζη αυτοματα την παλαια;ειναι free;

Σας ευχαριστω.

 

 

google is your friend!!!!

 

αλλα για να μην ψαχνεις παρε το link

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=en

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια,θελω την βοηθεια σας προκειμενου να αναβαθμησω το ΝΕΤ

FRAMEWORK,προσπαθωντας να εγκαταστησω καποια προγραμματα,μου ζητα την νεωτερη εκδοση.Που την βρισκω; ποια ειναι;αναβαθμιζη αυτοματα την παλαια;ειναι free;

Σας ευχαριστω.

 

NETCFv35.wm.armv4i.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βελτιωσω την αποδοση του εξωτερικου ηχειου του ραδιοφωνου?Εκανα τις παραπανω ρυθμισεις για το FM Speaker αλλα δεν ειδα μεγαλες διαφορες ενω με τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις που εκανα στο Music Speaker ειδα θεαματικη διαφορα.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το πιο κάτω λινκ αν σε βοηθήσει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243085&page=22

 

Και μια δική μου ερώτηση:

Στο παλιό κινητό ( ΜΟΤΟROLA) μέσω ακουστικού bleutooth άκουγα μουσική. Παρόλο που προσπάθησα αρκετά δεν κατάφερα να κάνω κάτι αντίστοιχο με το pro. Κάποιος κάποια ιδέα-ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια μας πολλα.

Μια ερωτηση,το τηλεφωνο μας δεν υποστηριζει κινουμενες εικονες(animate),υπαρχει προγραμμα που να συμπληρωνει αυτη την ελλειψη;

Eυχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόγραμμα που μπορεί να περαστεί για να δείχνει WEB σελίδες με flash??

:O

Όλα είναι έτσι μέχρι να αποδειχτεί ότι είναι αλλιώς! :!:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...