Jump to content

[S60 3rd Edition] Καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης;  

238 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης;



Recommended Posts

Δοκιμασε το ovi maps σε καμια διαδρομη Αθηνα-Αλεξ/πολη και θα καταλαβεις γιατι το Garmin ειναι το κορυφαιο για τους περισσοτερους...και δωρεαν!

 

Για επαρχία συμφωνώ, αλλα οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν μέσα στην Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Για επαρχία συμφωνώ, αλλα οι περισσότεροι το χρησιμοποιούν μέσα στην Αθήνα

 

Εξαρτατε το πως βλεπει καποιος πρακτικο το προγραμμα πλοηγησης γενικα! Εγω προτιμω το Garmin γιατι οταν δοκιμασα να βαλω OVI και Nokia maps απο την εκδοση 2.0 σε 3 ειχα προβλημα στο 6210 οπως και πολυ αλλοι.

 

Δευτερον οτι οι καινουργιες εκδοσεις χαρτων του Garmin ειναι πλεον πολυ πρακτικες εντος και εκτος πολης και βελτιωνονται σε τακτα χρονικα διαστηματα

 

Τριτον ειναι FREE & ενα προγραμμα που το σπας και το περνας πολυ ευκολα. (και τους χαρτες επισης) και δεν τρωει πολυ χωρο

 

Φυσικα ειναι θεμα γουστου και προσωπικης επιλογης ...αλλα πιστευω οτι το Garmin αν ηταν μονο ενα δωρεαν προγραμμα πλοηγησης και οχι πρακτικο δεν θα το ειχε η πλειοψηφια εδω

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε το πως βλεπει καποιος πρακτικο το προγραμμα πλοηγησης γενικα! Εγω προτιμω το Garmin γιατι οταν δοκιμασα να βαλω OVI και Nokia maps απο την εκδοση 2.0 σε 3 ειχα προβλημα στο 6210 οπως και πολυ αλλοι.

 

Δευτερον οτι οι καινουργιες εκδοσεις χαρτων του Garmin ειναι πλεον πολυ πρακτικες εντος και εκτος πολης και βελτιωνονται σε τακτα χρονικα διαστηματα

 

Τριτον ειναι FREE & ενα προγραμμα που το σπας και το περνας πολυ ευκολα. (και τους χαρτες επισης) και δεν τρωει πολυ χωρο

 

Φυσικα ειναι θεμα γουστου και προσωπικης επιλογης ...αλλα πιστευω οτι το Garmin αν ηταν μονο ενα δωρεαν προγραμμα πλοηγησης και οχι πρακτικο δεν θα το ειχε η πλειοψηφια εδω

 

Δεν με πείθετε, το free είναι σχετικό . Ολα free είναι. Για μένα το ovi maps είναι το καλύτερο

Edit: Ηταν το καλύτερο μέχρι που μου δημιούργησε πρόβλημα με το GPS. Μετά απο λίγο δεν λοκάρει με κανένα πρόγραμμα. Εβαλα το Ndrive με χάρτες teleatlas και είναι μια χαρά μέχρι στιγμής. Βέβαια παίζει και ένα garmin για ώρα ανάγκης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμενα γιατι το Garmin οποτε το χρησιμοποιω με καταστρεφει? Ιδιως στις γεφυρες εκει στο ΣΕΦ αστα να πανε, μου κανει στριψε δεξια αφου εχω περασει την στροφη, η εκει που μου λεει να στριψω ειναι μονοδρομος και εννοει το προηγουμενο στενο το οποιο εχω περασει! Το μονο καλο ειναι οτι εχει πολλες δυνατοτητες και μπιχλιμπιδια, αμα θελω να παω καπου ομώς και ιδιως διαδρομες που περιλαμωανουν γεφυρες και διασταθρωσεις δεν υπαρχει περιπτωσει να μν με γ:X:X:Xσει μεχρι να φτασω επιτελους εκει που θελω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τελικά το Garmin δεν το σηκώνει η συσκευή.. Το ανοίγει, και σε δείχνει στο δρόμο, αλλά μετά κολάει και σε πετάει έξω.. Μάλλον φταίει η η ram, ε;...

 

Το έβγαλα και θα βάλω άλλο. Αναρωτιέμαι NDrive ή OviMaps;; Ή μήπως Sygic; Πριν δοκιμάσω και τα 3.. :lol: οι ήδη κατέχοντες ποιο λέτε σαν πιο καλό-αξιόπιστο/ελαφρύ, ώστε να το αντέξει το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Garmin δεν το σηκώνει η συσκευή.. Το ανοίγει, και σε δείχνει στο δρόμο, αλλά μετά κολάει και σε πετάει έξω.. Μάλλον φταίει η η ram, ε;...

 

Το έβγαλα και θα βάλω άλλο. Αναρωτιέμαι NDrive ή OviMaps;; Ή μήπως Sygic; Πριν δοκιμάσω και τα 3.. :lol: οι ήδη κατέχοντες ποιο λέτε σαν πιο καλό-αξιόπιστο/ελαφρύ, ώστε να το αντέξει το σύστημα;

 

Για μένα το πιο ελαφρύ είναι το Ovi Maps. Μετά ίσως το NDrive και το Sygic. Σίγουρα το βαρύτερο είναι το Garmin. ;)

 

Αν η Nokia εμπλουτίσει τους χάρτες της ακόμα περισσότερο, ιδίως στις επαρχιακές περιοχές, τότε το Ovi Maps θα έχει τις δυνατότητες να γίνει το No1 στις εφαρμογές πλοήγησης.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω δοκιμασει ovi,sygic,garmin το ovi δεν κλειδωνει με τιποτα, το sygic στο λεπτο, garmin σε εναμισι. Το garmin εχει καλυτερους χαρτες αλλα μακραν ειναι το πιο δυσχρηστο. Τo sygic μετριους χαρτες αλλα το πιο ευχρηστο, το ovi το πιο ελαφρυ αλλα με ικανοποιητικους χαρτες. Aπο μενα sygic αλλα θα ψηφισω οταν δοκιμασω το ndrive ;-)
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικα με τις φωτο που εχασα και ειπα πιο πανω,η καρτα μνημης ειναι η 8ταρα sandisc.δεν ξερω τι εγινε!!! τωρα θελω μια ακομα ερωτιση να σας κανω φιλοι μου.εκανα φορματ την καρτα μνημης και θελω να ξαναβαλω καποιο προγραμμα πλοηγισης(garmin-ndrive η sygic); ποιο ειναι αξιοπιστο-ευκολοχειριστο-το τρεχει καλυτερα το κινητο;τα ειχα βαλει πριν και τα 3, αλλα εδω που μενω δεν τα πολυχρησιμοποιω.(ετσι για να λεω οτι εχω πλοηγιση).εσεις λογικα θα τα εχετε δοκιμασει ολα,και θα ξερετε!ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ας πω την γνωμη μου και εγω...

Σε Ε66 μιλαω: garmin xt καλο φενεται... πολλους δρομους κτλ... πολλα στοιχεια... αλλα ενα κολλαει και δευτερον ειναι αρκετα δυσχρηστο!

Της ΝΟΚΙΑ τωρα... ειναι καλυτερο... πολυ πιο ευχρηστο, πολυ πιο γρηγορο... ενα παραδειγμα? αν του ορισεις την διαδρομη τοτε με ενα απλο δεξια η αριστερα σου δειχνει ολη την διαδρομη απο ψηλα.. την συνολικη αποσταση... και αλλα...

Τωρα απο δρομους δεν ξερω παντως απο εδω (Αγ. Στεφανο) μια χαρα καλυψη δρομων εχει...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Ας πω την γνωμη μου και εγω...

Σε Ε66 μιλαω: garmin xt καλο φενεται... πολλους δρομους κτλ... πολλα στοιχεια... αλλα ενα κολλαει και δευτερον ειναι αρκετα δυσχρηστο!

Της ΝΟΚΙΑ τωρα... ειναι καλυτερο... πολυ πιο ευχρηστο, πολυ πιο γρηγορο... ενα παραδειγμα? αν του ορισεις την διαδρομη τοτε με ενα απλο δεξια η αριστερα σου δειχνει ολη την διαδρομη απο ψηλα.. την συνολικη αποσταση... και αλλα...

Τωρα απο δρομους δεν ξερω παντως απο εδω (Αγ. Στεφανο) μια χαρα καλυψη δρομων εχει...

 

Με μια συγκριση που εκανα στο Ν79 μου,ετσι οπως τα λενε ειναι,οσο κινουμαι σε πολη δε βρισκω το λογο για GARMIN,ειναι πολυ καλυτερο της ΝΟΚΙΑ,αλλα οταν ανεβηκα στο βουνο,στον Ταυγετο σε καποια χωρια,το garmin απλα τα ειχε ολα,ακομα κ τα μονοπατια λογω του "anavasis"..οποτε καλο ειναι να τους εχουμε κ τους 2..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

To garmin απο άποψη χαρτών είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αλλά είναι βαρύ πρόγραμμα.

Αν δεν έχει ο φίλος εκεί που μένει προβλήματα χαρτογράφησης νομίζω ένα απο τα sygic ή ndrive θα τον καλύψει ή ακόμη και το Nokia maps που πλέον οι φωνητικές οδηγίες είναι δωρεάν. Διαφορετικά το garmin είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Με μια συγκριση που εκανα στο Ν79 μου,ετσι οπως τα λενε ειναι,οσο κινουμαι σε πολη δε βρισκω το λογο για GARMIN,ειναι πολυ καλυτερο της ΝΟΚΙΑ,αλλα οταν ανεβηκα στο βουνο,στον Ταυγετο σε καποια χωρια,το garmin απλα τα ειχε ολα,ακομα κ τα μονοπατια λογω του "anavasis"..οποτε καλο ειναι να τους εχουμε κ τους 2..

 

Μα για αυτο εχω ακομα το garmin μεσα... λογω αρκετων εξορμισεων που κανω.... αν και... η συσκευη garmin που ειχα παρει πιο πριν (δεν ηξερα για τα κινητα κτλ) παιρνει τον χαρτη της αναβασης και ολα τελεια!! μεσα σε βουνα τα παντα εχει... απλα οκ.. δεν εχει 3d πλοηγηση... ουτε φωνητικες οδηγιες... εκει υστερει... αλλα οκ... δεν χρειαζεται να σου πει στριψε δεξια... γιατι αν δεν στριψεις απλα θα βρεθεις σιγουρα σε κομματι που δεν το εχει ουτε το garmin... :lol::lol: (σορρυ για το offtopic... :rolleyes: )

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

η ακομη καλυτερα, για μες την πολη nDrive, για τα βουνα το μοναδικο garmin, και το νοκια maps...για να βλεπεις που εβγαλες τη φωτο απ το κινητο χαχαχαχα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ακομη καλυτερα, για μες την πολη nDrive, για τα βουνα το μοναδικο garmin, και το νοκια maps...για να βλεπεις που εβγαλες τη φωτο απ το κινητο χαχαχαχα

 

πως το κανεις αυτο? θυμαμαι μια καμερα που μολις εβγαζες μια φωτογραφια αποθυκευε και τις συντεταγμενες.. το κανουν τωρα και τα ΝΟΚΙΑ? :rolleyes:

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλημέρα, έχω το 6220 classic. Ποιο πρόγραμμα gps να βάλω; Έχω το ovi αλλά μου κάνει μόνο εμφάνιση στίγματος και όχι πλοήγηση. Να δοκιμάσω την έκδοση 3.03 που λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα :)

 

Αυτό το Garmin είναι δωρεάν; Και δουλεύει χωρίς να συνδεθώ στο νετ; Έχω το Ε71.

 

(μάλλον θα σας φανούν ηλίθιες οι ερωτήσεις αλλά μη βαράτε τον πιανίστα! Φοράει γυαλιά....)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...