Jump to content

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο design;


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο design;  

747 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο design;

    • Alcatel
      4
    • Apple
      167
    • HTC
      133
    • LG
      56
    • Motorola
      33
    • Nokia
      105
    • Samsung
      115
    • Sony Ericsson
      108
    • ...άλλη εταιρεία
      17
    • ΔΞ/ΔΑ
      9


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 229
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tώρα πια, μόνο samsung-lg....Της apple πέραν του γεγονότος ότι είναι μια μόνο συσκευή δεν έχει τρομερές διαφορές από τα υπόλοιπα αφής....Νokia-se έχουν αφήσει αρκετά το σχεδιαστικό κομμάτι , ιδίως η nokia το έχει παραμελήσε και πολλά είναι χοντροκομμένα....Μoto έχει μείνει στην εποχή του razr.....
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου η HTC είναι αρκετα καλυτερη απο τις αλλες στον τομεα του design. Μετα θα πω την LG
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω iphone ψηφισα apple δεν ξερω αν ειναι off topic αλλα εμενα σχεδιαστικα μαρεσουνε τα blackberry ολα εκτος το storm μετα τα motorola
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω iphone ψηφισα apple δεν ξερω αν ειναι off topic αλλα εμενα σχεδιαστικα μαρεσουνε τα blackberry ολα εκτος το storm μετα τα motorola

 

Εντάξει, φυσικά μπορείς να ψηφίσεις ότι θέλεις και η γνώμη σου σεβαστή, αλλά η apple έχει βγάλει 3 κινητά και τα 3 ολόιδια σχεδόν. Δηλαδή από ένα και μόνο σχέδιο μπορείς να κρίνεις, ενώ όλες οι άλλες εταιρίες έχουν σχεδιάσει εκατοντάδες τηλέφωνα?

 

Και για τα berry θα συμφωνήσω. Είναι όμορφα για την κατηγορία τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αυτη που πειραματιζεται περισσοτερο με το design και πιστευω τις πιο πολλες φορες εχει πολυ καλα αποτελεσματα ειναι η motorola
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
HTC +1... το ένα πιο όμορφο από το άλλο... η apple και 100 iphone να βγάλει όλα ίδια θα είναι... η SE & nokia just a simple phone τίποτα το ιδιαίτερο... η samsung & LG κάνουν πολύ θετικά βήματα και πιστεύω η samsung θα πάρει την πρωτιά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nομιζω οτι Nokia και Μοtorola ξεχωριζουν σε αυτο τον τομεα.Απο Motorola ξεχωριζω το ΖΝ5 και απο Nokia το N97 και το 5730 Χpress Music
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εντάξει, φυσικά μπορείς να ψηφίσεις ότι θέλεις και η γνώμη σου σεβαστή, αλλά η apple έχει βγάλει 3 κινητά και τα 3 ολόιδια σχεδόν. Δηλαδή από ένα και μόνο σχέδιο μπορείς να κρίνεις, ενώ όλες οι άλλες εταιρίες έχουν σχεδιάσει εκατοντάδες τηλέφωνα?

 

Και για τα berry θα συμφωνήσω. Είναι όμορφα για την κατηγορία τους.

 

Το θέμα ήταν ποιά εταιρεία έχει το πιο όμορφο design και όχι ποιά έχει βγάλει τα πιο πολλά και διαφορετικά όμορφα μοντέλα..

 

Το ότι πολλοί αγόρασαν iPhone αποκλειστικά και μόνο με γνώμονα το design του κάτι λέει.

 

Κατά τη γνώμη μου το iPhone παίζει απλά σε άλλη κατηγορία design. Για πολλά μπορούμε να συζηήσουμε (λειτουργικότητα και άλλα) αλλά σε όρους design hardware και GUI εκεί δεν έχει ανταγωνισμό.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Apple και από εμένα... Πραγματικά μου αρέσει τρομερά το design ...Και καλά έκανε (για εμένα πάντα) που δεν το άλλαξε στο 3GS .Βέβαια στο επόμενο κάτι παραπάνω πρέπει να κάνει!

 

Σαν δεύτερη επιλογή θα είχα την htc, είναι πολύ κομψά (βλ. hd ,diamond,pro2) .

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ήταν ποιά εταιρεία έχει το πιο όμορφο design και όχι ποιά έχει βγάλει τα πιο πολλά και διαφορετικά όμορφα μοντέλα..

 

Το ότι πολλοί αγόρασαν iPhone αποκλειστικά και μόνο με γνώμονα το design του κάτι λέει.

 

Κατά τη γνώμη μου το iPhone παίζει απλά σε άλλη κατηγορία design. Για πολλά μπορούμε να συζηήσουμε (λειτουργικότητα και άλλα) αλλά σε όρους design hardware και GUI εκεί δεν έχει ανταγωνισμό.

 

Απλά λέω ότι το μήλο δεν έχει δείγμα γραφής.

Όλες οι άλλες εταιρίες έχουν σχεδιάσει εκατοντάδες μοντέλα.

Από ένα μόνο, δεν μπορείς να κρίνεις το design μιας εταιρίας.

Οκ, είχε μια καλή ιδέα πριν λίγα χρόνια. Μετά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απλά λέω ότι το μήλο δεν έχει δείγμα γραφής.

Όλες οι άλλες εταιρίες έχουν σχεδιάσει εκατοντάδες μοντέλα.

Από ένα μόνο, δεν μπορείς να κρίνεις το design μιας εταιρίας.

Οκ, είχε μια καλή ιδέα πριν λίγα χρόνια. Μετά?

Εγω εχω ψηφισει την apple αλλα αυτη που εχει πανεμορφα κινητα ειναι η lg.Βεβαια εγω εχω το lg kt520 το οποιο τα σπαει στο design.Μετα ειναι τα samsung.Παντως πολυ ομορφουλι το iphone.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει τεράστια εντύπωση είναι η αναισχυντία με την οποία η samsung, κυριολεκτικά τολμάει με θράσος, να αντιγράφει το design των ανταγωνιστών της.

 

Ούτε ανώνυμες κινέζικες εταιρίες δεν κάνουν έτσι.

Ειδικά τη μοτορόλα την έχει ξεσκίσει στην αντιγραφή (εδώ και πάνω από 10 χρόνια)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
εγω θα λεγα νοκια για τα πολυτελη της σειρας 8ΧΧΧ και μονο..Luna,scirocco,arte και οι εκδοχες τους
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα πω την samsung καθως δεν αφηνει ποτε συσκευη χωρις να εχει κατι το ιδιαιτερο εξψτερικα και κατασκευαστικα. Εδω και χρονια παντα προσεχει το design και παντα βγαζει ομορφα μοντελα.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
η apple εχει ενα πρωτυπο εδω κ χρονια που απλα του κανει ενα μικρο facelift και βγαζει καινουριο μοντελο....εγω ψιφιζω samsung παντως γιατι τα περισσοτερα κινητα που βγαζει εχουν πολυ ωραιο σχεδιασμο και ειναι προσεγμενα ακομη και παλαιωτερα μοντελα που ειναι ακομη διαχρωνικα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...