Jump to content

Σκυλάδικα και Παρακμιακά Τραγούδια


john75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο που ξέρω είναι μόνο το όνομά σου,

και μια σκια της μοναξιάς στα μάτια σου τα πλάνα,

μου φέρνει πάλι ο αέρας το αρωμά σου,

μα δεν σε αγγίζω, καληνύχτα, Ιωάννα...

 

'Ακης Δείξιμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Έδωσα τα πάντα τίποτα δεν πήρα έτσι είναι των καλών η μοίρα"ξέρει κανείς πώς λέγεται αυτό το τραγούδι ρε παιδιά και ποιός το λέει??

Έχω φάει τον κόσμο και δεν το βρίσκω πουθενά....

 

Φίλε amidamaru το τραγούδι που ψαχνεις το λέει ο Τάσος Κρυστάλλης και ο τίτλος του είναι '' Εδωσα τα πάντα ''. Κώστας.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ksanthi Peraki Apo to CD S'agapo kai bale

 

Ase ti gomena (Ase ti gomena astin na figei mprosta se mena einai ligi,ki'amartolo ama se leei pestis oti kai ekini fteei):D

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

re paidia mipws gnwrizei kaneis to kommati pou leei ''mhn mas to paizeis exohotath gkomena spoudaia k wraiotath,mhn mas to paizeis exohotath ti epathe i prwin ante rwta thn.''to vazei sxedon kathe mera o Xristoforos Zaralikos stin ekpompi tou stin era spor.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Popo ti exo simera :D

 

Giorgos Kabouridis Se pao me xilia

Giorgos Kabouridis Pou pas kiria mou

Giorgos Kabouridis Pos m'agapas orkisou

Giorgos Kabouridis Erxomai kai s'antamono

Giorgos Kabouridis Ta trela fersimata mou

Giorgos Kabouridis Tha to leo

Giorgos Kabouridis To oskar tis axaristias

Giorgos Kabouridis Megale me fonazane

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να τον προσέχεις τον κοντό γιατί παντού τρυπώνει και χώνεται απρόσκλητος κάτω από το σεντόνι.

Μην τον λυπάσαι τον κοντό μας, το έδειξε και ο χρόνος.

Κοντός και ο δικτάτορας και ο δολοφόνος!

Κανένα έλεος, κανένα έλεος, κανένα έλεος για τους κοντούς!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙΓΟΜΑΙ! Άν έχει κάποιος το κουκλί του κουκλακι του Τάσου Βουγιατζή να μου στείλει ενα PM... Αν προλάβω να το πάρω και στην δουλειά απόψε θα είμαι πολύ ευτυχισμένος!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Epitelous simera brika ena tragoudi pou epsaxna arketa xronia kai den eiksera pia to leei,simera to brika tixea :)

 

Elena Giannakaki Kalinixta se latreuo einai apo ton omonimo disko o opios bgike to 1986

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. Χρειαζομαι την βοηθεια σου σχετικα με ενα τραγουδι που αναζητω πολυ καιρο.. βρηκα τους στιχους του σε ενα ποστ που εκανες και θελω να μου πεις αν ξερεις πως λεγεται και ποιος το τραγουδα... ακομη καλυτερα αν μπορεις να μου το στιλεις στο ε-μαιλ μου mikex24@gmail.com... Το εχω δει απο εδω και ειναι ο αριθμος 15.se gnorisa sto dikasthrio thn ora pou epernes to diazygio...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1704&page=7

Αν καποιος αλλος μπορει να με βοηθησει σας παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=VL-mm_ORzOU

Makis nikopoulos-To Sexy forema sou

 

Εχω φάει πολύ κόλλημα με αυτό το τραγούδι :) Ειδικά το part που παίζει στο "Ανάκτορο"!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ξερει μηπως κανενας ενα τραγουδι οταν ακομα ο Μητσικωστας ηταν στο ΑLTER και επαιζε διαφορα παρατραγουδα μιμουμενος την Πανια που πηγαινε καπως ετσι:

 

oταν εχεις τη καψουρα

τα ασπρα τα βλεπεις σκουρα

κι ολο με ρωτας

τι κανει?

που παει?

τι γινεται?

 

της πουτ.. γινεεεται

 

σας λεει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. Χρειαζομαι την βοηθεια σου σχετικα με ενα τραγουδι που αναζητω πολυ καιρο.. βρηκα τους στιχους του σε ενα ποστ που εκανες και θελω να μου πεις αν ξερεις πως λεγεται και ποιος το τραγουδα... ακομη καλυτερα αν μπορεις να μου το στιλεις στο ε-μαιλ μου mikex24@gmail.com... Το εχω δει απο εδω και ειναι ο αριθμος 15.se gnorisa sto dikasthrio thn ora pou epernes to diazygio...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1704&page=7

Αν καποιος αλλος μπορει να με βοηθησει σας παρακαλω....

χαθηκε με το φορματ που ειχα κανει στο αλλο pc.

ισως να ειχα προλαβει να το δωσω σε καποιον απο εδω μεσα.

ευχομαι να εισαι τυχεροςhttp://smileys.svatbata.org/set-01/5.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ξερει μηπως κανενας ενα τραγουδι οταν ακομα ο Μητσικωστας ηταν στο ΑLTER και επαιζε διαφορα παρατραγουδα μιμουμενος την Πανια που πηγαινε καπως ετσι:

 

oταν εχεις τη καψουρα

τα ασπρα τα βλεπεις σκουρα

κι ολο με ρωτας

τι κανει?

που παει?

τι γινεται?

 

της πουτ.. γινεεεται

 

σας λεει τιποτα?

 

τελικα ειναι του Αντυπα,το βρηκα-γραφω και τους στιχους,γιατι παει ετσι τελικα

 

οταν πεφτεις στην καψουρα

τα μυαλα γυριζουν σβουρα

πεφτει ομιχλη και θολουρα

και τρελενεσαι

χανεσαι σαν τον κομητη

μ'εναν ερωτα αλητη

ουτε που πατας στο σπιτι

κι ουτε φαινεσαι.

(Ρεφραιν): Κι ολο μου μου λες, ολο μου λες

"τι πινετε?"

και δε ρωτας και δε ρωτας

"τι γινεται?"

Ποιος φταιει?Τι φταιει?

Ποιος ευθυνεται?

Που παμε?Που παμε?

Και τι γινεται?

ΤΗΣ *******Σ ΓΙΝΕΤΑΑΑΑΙΙΙΙ

Οταν πεφτεις στην καψουρα

τ'ασπρα τα περνας για σκουρα

πεφτεις σε βαθια σκοτουρα

και ζαλιζεσαι

και σε ψαχνουνε οι φιλοι

κι η καψουρα σ'εχει στειλει

με γαρυφαλλο στα χειλη

ξεμυαλιζεσαι

ΡΕΦΡΑΙΝ

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΜΠΕΝ(ΠΑΡΑΚΜΙΑΚΑ, ΑΘΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)....

 

ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΑΝΘΙΣΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 Κ 90....ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗ ΨΥΧΗ!!!! Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Κ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΟΤΟΤΥΠΗ ΚΑΘΩΣ Κ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.....ΚΥΡΙΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΤΣΕΛΕΠΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ....ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΒΑΣΙΠΑΠ Κ Η ΠΑΝΙΒΑΡ....Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ....:cry:

 

ΝΑΙ ....Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!!!!!!!

 

ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΓΝΗΣΙΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!

"ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ....ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ...

ΠΑΙΡΝΩ Κ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΝΙΩΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ...

ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ .... Κ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΙΑΜΟΝΗΣ...."

 

"ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΘΑ ΜΕ ΛΙΩΣΟΥΝΕ ΣΑΝ ΤΑ ΓΛΥΚΟΦΙΛΑΩ....ΠΙΚΡΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΝΑ ΠΑΩ...

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΝΙΞΟΥΝΕ......ΠΩΣ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥ...ΘΑΡΡΕΙΣ Κ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΟΥ ΘΕΕ ΜΟΥ....

ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ....ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΟΣ...ΠΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΑΘΑΝΑΤΟΣ....ΜΑ ΦΕΥΓΩ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΒΑΡΟΣ.."

 

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ....Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!!!!!!!

 

ο καθενας εχει το κριτηριο του...αυτο το τραγουδι που εμενα με εκφραζει απολυτα αυτην την περιοδο εσυ το χαρακτηριζεις λουμπεν,αντιστοιχα αυτο που εσυ θεωρεις παραδεισο εγω το χαρακτηριζω κολ-αση κτλ...

 

γουστα ειναι αυτα-εγω απλα θεωρω το τραγουδι κορυφαιο!

 

εξ'αλλου,το τοπικ ειναι ''Σκυλαδικα και Παρακμιακα'' -χωρις επαναλαμβανω να ενστερνιζομαι την γνωμη σου οτι αυτο το τραγουδι ειναι παρακμιακο...

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΜΠΕΝ(ΠΑΡΑΚΜΙΑΚΑ, ΑΘΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)....

 

ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΑΝΘΙΣΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 Κ 90....ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗ ΨΥΧΗ!!!! Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Κ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΟΤΟΤΥΠΗ ΚΑΘΩΣ Κ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.....ΚΥΡΙΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΤΣΕΛΕΠΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ....ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΒΑΣΙΠΑΠ Κ Η ΠΑΝΙΒΑΡ....Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ....:cry:

 

ΝΑΙ ....Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!!!!!!!

 

ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΓΝΗΣΙΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!

"ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ....ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ...

ΠΑΙΡΝΩ Κ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΝΙΩΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ...

ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ .... Κ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΙΑΜΟΝΗΣ...."

 

"ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΘΑ ΜΕ ΛΙΩΣΟΥΝΕ ΣΑΝ ΤΑ ΓΛΥΚΟΦΙΛΑΩ....ΠΙΚΡΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΝΑ ΠΑΩ...

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΝΙΞΟΥΝΕ......ΠΩΣ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥ...ΘΑΡΡΕΙΣ Κ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΟΥ ΘΕΕ ΜΟΥ....

ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ....ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΟΣ...ΠΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΑΘΑΝΑΤΟΣ....ΜΑ ΦΕΥΓΩ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΒΑΡΟΣ.."

 

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου φίλε μου !!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΜΠΕΝ(ΠΑΡΑΚΜΙΑΚΑ, ΑΘΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)....

 

ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ ΑΝΘΙΣΑΝ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 Κ 90....ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΑΝΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗ ΨΥΧΗ!!!! Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Κ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΡΟΤΟΤΥΠΗ ΚΑΘΩΣ Κ ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.....ΚΥΡΙΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΤΣΕΛΕΠΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ....ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΒΑΣΙΠΑΠ Κ Η ΠΑΝΙΒΑΡ....Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ....:cry:

 

ΝΑΙ ....Η ΚΑΨΟΥΡΑ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΜΗ!!!!!!!!!!

 

ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΓΝΗΣΙΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!

"ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ....ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ...

ΠΑΙΡΝΩ Κ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΝΙΩΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΩ...

ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΣ .... Κ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΙΑΜΟΝΗΣ...."

 

"ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΘΑ ΜΕ ΛΙΩΣΟΥΝΕ ΣΑΝ ΤΑ ΓΛΥΚΟΦΙΛΑΩ....ΠΙΚΡΟ ΦΑΡΜΑΚΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΝΑ ΠΑΩ...

ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΘΑ ΜΕ ΠΝΙΞΟΥΝΕ......ΠΩΣ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥ...ΘΑΡΡΕΙΣ Κ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΟΥ ΘΕΕ ΜΟΥ....

ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ....ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΟΣ...ΠΕΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΑΘΑΝΑΤΟΣ....ΜΑ ΦΕΥΓΩ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΒΑΡΟΣ.."

 

 

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

 

δυστυχως ομως εχεις μπερδεψει και συ τα σκυλαδικα με τα ΛΑΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΛΟΥΜΠΕΝ Κ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!

 

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ....ΟΠΩΣ Κ ΤΑ ΛΟΥΜΠΕΝ...ΤΟ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΖΟΥΣ (ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΘΛΙΟΥΣ) ΣΤΙΧΟΥΣ Κ ΑΝΟΗΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΟΥΜΠΕΝ!!!!!

 

ΟΡΙΣΤΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ....

 

"ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΤΡΙΝΗ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΜΜΕΝΗ ΜΙΑ ΟΧΙΑ...ΠΟΥ ΦΑΡΜΑΚΩΝΕΙ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΑΝΘΙΣΟΥΝ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ....

 

ΜΙΑ ΟΧΙΑ Η ΑΠΟΝΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΟΧΙΑ...ΜΕ ΤΣΙΜΠΑ Κ ΜΕ ΤΥΛΙΓΕΙ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ...ΜΙΑ ΟΧΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΥΛΙΓΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ Κ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΣ ΤΟ ΤΕΡΜΑ.."

Link to comment
Share on other sites

ρε μπας και ειναι δικα σου τραγουδια τα παραδειγματα σκυλαδικων και τα ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΑΙ ΣΤΙΧΟΥΡΓΕ ΜΟΥ?
Link to comment
Share on other sites

Η ΟΧΙΑ....ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΑΠΟ ΣΑΜΑΡΑ ΟΤΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΣΕ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΑΛΟΝΙΚΑ...

 

ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ....

 

ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΞΑΝΘΑΚΗ!!!!!!!

 

"ΑΔΑΚΡΥΤΟ ΜΕ ΛΕΓΑΝΕ Κ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ...ΓΙΑ ΕΡΩΤΑ ΣΑΝ ΚΛΑΙΓΑΝΕ ΕΓΩ ΓΕΛΟΥΣΑ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΩ...ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΑΚΡΥΣΩ!!!!!!..."

 

ΑΘΑΒΑΤΗ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακούσει μια μερα στο Sport FM ή Σεντρα FΜ ξημερώματα ένα τραγουδι που έλεγε "εχεις γινει σκανδαλο με το ντύσιμο το ...βανδαλο" :lol: Ξέρει κανεις ποιος το λέει ή που μπορούμε να το βρούμε? αν δεν κάνω λάθος κατι λεγανε οι παρουσιαστες ότι αυτος που το τραγουδάει είναι στο Ποσειδώνιο νομιζω..
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακούσει μια μερα στο Sport FM ή Σεντρα FΜ ξημερώματα ένα τραγουδι που έλεγε "εχεις γινει σκανδαλο με το ντύσιμο το ...βανδαλο" :lol: Ξέρει κανεις ποιος το λέει ή που μπορούμε να το βρούμε? αν δεν κάνω λάθος κατι λεγανε οι παρουσιαστες ότι αυτος που το τραγουδάει είναι στο Ποσειδώνιο νομιζω..

 

O Βασιλης Γερασιμου στον Sport FM βαζει κατι τετοια ποιοτικα τραγουδια!!! Ριχ' του ενα μηνυμα και πες του να σε βαλει και στην κληρωση για κανα μπουκαλι!!! :lol::lol::lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...