Jump to content

MSI WIND U100 Netbook / Macbook Mini


mouyias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι ότι όταν παω να κάνω εξαγωγή του iso στο usb στικ μου λέει ότι είναι μόνο για ανάγνωση και κάτι άλλο.

Εχω και εξωτερικό σκληρό..εκεί όμως εχω τα αρχεία μου..πως θα κάνω εξαγωγή το iso και να το διαβάσει χωρίς να σβήσω τα αρχεία;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα δεν πρεπει να το κανεις εξαγωγη, στο φορουμ και στα λινκς που σου εδωσα υπαρχουν καθαρα οι πληροφοριες που χρειαζεσαι, ειναι ειδικος ο τροπος που το κανεις. Σε ενα σταδιο χρειαζεται και Μακ αυθεντικο για να το κανεις

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρεπει να το κανεις εξαγωγη, στο φορουμ και στα λινκς που σου εδωσα υπαρχουν καθαρα οι πληροφοριες που χρειαζεσαι, ειναι ειδικος ο τροπος που το κανεις. Σε ενα σταδιο χρειαζεται και Μακ αυθεντικο για να το κανεις

Να σου πω την αληθεια βαρεθηκα,,,θα βαλω τα msiwindosx86 να τελειωνω...:O

Απο οτι καταλαβα οι διαφορες με τα retail ειναι στον τροπο της αναβαθμισης,,,μονο αυτο...αν ξερεις κατι παραπανω ενημερωσε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρεπει να το κανεις εξαγωγη, στο φορουμ και στα λινκς που σου εδωσα υπαρχουν καθαρα οι πληροφοριες που χρειαζεσαι, ειναι ειδικος ο τροπος που το κανεις. Σε ενα σταδιο χρειαζεται και Μακ αυθεντικο για να το κανεις

ή απλά το transmac ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Κάνει εγκατάσταση με msiwindosx86 :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες, μονο η αναβαθμιση ακριβως οπως το ειπες

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα..εκεί που επιλέγω το δίσκο να κάνω erase den γίνεται κάτι..παραμένει μετά msdos...

Παίζει ρόλο που μέσω του acronis δεν εχω κάνει bootable τον δίσκο;↲

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και ναι..τα κατάφερα(σκατά τα κανα :p )

Εγκαταστάθηκε το os x αλλά όχι στο σκληρό που ήθελα,πρέπει να ξανακάνω εγκατάσταση στο σκληρό που θέλω αλλά πρέπει να βρω σε τι μορφή να

Το μόνο φιξ που θέλει είναι να ρυθμίσω την ανάλυση με ένα πρόγραμμα (είναι στα 800χ600) και να βάλω το πακέτο με του οδηγούς για κάρτα wifi.

Το μόνο που den αναγνωρίζει ακόμη είναι η είσοδος του μικροφώνου και των ακουστικών καθώς και το εσωτερικό μικρόφωνο..μικρό το κακό..

 

Επίσης τα έκανα λίγο μανταρα με το dual boot..στην αρχή μου έβγαλε ότι ξεκινά το recovery μετά ότι κάνουν εκκίνηση τα windows και πριν μου βγάλουν να πατήσω τον κωδικό μου ξεκινάει το osx χαχα

Το βρήκα κάπως και με το os selector επιλέγω αυτό που θέλω..επίσης έκανα ένα λάθος στην εγκατάσταση και το osx θέλει σίντι για να ξεκινήσει..θα τα λύσω τα προβλήματα όταν βρω χρόνο..

Το osx εντυπωσιακό λειτουργικό αλλά θέλει να το συνηθίσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

@THEO

δεν εκανες λαθος στην εγκατασταση...πρεπει να δημιοyργησεις το EFI partition για να κανει μπουτ μονο του. Τα λεει ο οδηγος στο φορουμ που σου εδωσα ολα, μην πειραματιζεσαι...ακολουθα πιστα οδηγιες και δεν θα το μετανοιωσεις ;)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

@THEO

δεν εκανες λαθος στην εγκατασταση...πρεπει να δημιοyργησεις το EFI partition για να κανει μπουτ μονο του. Τα λεει ο οδηγος στο φορουμ που σου εδωσα ολα, μην πειραματιζεσαι...ακολουθα πιστα οδηγιες και δεν θα το μετανοιωσεις ;)

Nai αλλα για το Chameleon EFI τοαναφερει στη διαδικασια με το retail dvd

με το msiwindosx86 που εκανα εγω εγκατασταση(ειναι το βιντεο στην προηγουμενη σελιδα που ειχα παραθεσει) δεν αναφερει για το Chameleon EFI τιποτα....θα το δοκιμασω ομως ,,απλη εγκατασταση θελει απ οτι ειδα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Chameleon EFI 2 dokimase

Nai,εχεις δικιο τελικα,,θελει το efi να μπουταρει....θα βαλω το 2 γιατι με το 1 μου μπουταρει τα xp και το recovery μονο(μαλλον θελουν πειραγμα τα σκριπτς)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

 

dEN MOY KANEI, ,.θελει καποια αρχεια απο τα βιστα το προγραμματακι..

 

Εφτιαξα το ος χ ωστε να δουλευουν ολα (τωρα απο αυτο γραφω)...

ας πω λιγο τι εχω κανει...

 

εχω το recovery partition που ειχε το γουιντ οταν το πηρα..ειναι καπου στα 3 γιγα

 

εχω το δισκο με τα windows xp (39gb)

 

εχω το δισκο shared ελευθερο ωστε να μοιραζω τα αρχεια σε οποιο λειτουργικο θελω

 

εχω το δισκο mac os x (26gb)

 

ωραια ως εδω.....

εχω εγκαταστησει μεσα στα χp το acronis os selector ωστε να διαλεγω λειτουργικο για να μπουταρω...

εχω βαλει ως προεπιλεγμενο λειτουργικο τα χπ με αντιστροφη μετρηση,,,οταν ομως θελω να μπουταρω το os x μου βγαζει boot1: error

μονο αν βαλω το μπουτ 132 σιντι μπορω και μπαινω στο os x

 

και σκεφτομαι οτι μηπως πρεπει να πειραξω το σκριπτ για το μπουτ1;;; λεω μηπως εχει ρυθμισεις να μπουταρει απο λαθος σκληρο(βλακεια ειπα; )

 

καμιλιον εφι 1,κατι εχω.......αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

σε λίγο το πραγματικό macbookmini... απο apple

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

$999.

 

δε θα πάρω... μου αρκεί το dell mini 9 με 32GB ssd που το κάνουν πιο γρήγορο από το mb 2.4 και κοστίζει κάτω από 350ε ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

...Αφού έψαχνα για ένα χρόνο περίπου ποιο EEE PC θα πάρω... τελικά κατέληξα στο 6cell MSI U100 με τα 2GB, λόγω του overclocking ύστερα από BIOS update. Σήμερα το περιμένω :-) . Πόση ώρα λέτε πρώτη φόρτιση μπαταρίας???
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

...Αφού έψαχνα για ένα χρόνο περίπου ποιο EEE PC θα πάρω... τελικά κατέληξα στο 6cell MSI U100 με τα 2GB, λόγω του overclocking ύστερα από BIOS update. Σήμερα το περιμένω :-) . Πόση ώρα λέτε πρώτη φόρτιση μπαταρίας???

δεν εχει σημασια,,,οταν σβησει το λαμπακι αν ειναι κλειστο ή οταν παει 100% αν το εχεις ανοιχτο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

καλη επιλογη φιλε μου, με γεια!

 

@ theo

καιρος ειναι να βαλουμε windows 7...ενας φιλος που τα εχει βγαζει 6 ωρες και 20 λεπτα με την 6 cell μπαταρια

περιμενω να βγει το RC1 και τα ΟΣΧ φευγουν...

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα στο προγραμμα ειναι:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το MSI U100 με την μπαταρία 6 κελιών. Ολα καλά εκτός του οτι οταν μετά από πρώτη φόρτιση μπαταρίας όταν εφτάσε

στο 50% περίπου και ενώ εδειχνε ότι εχει υπόλοιπο περίπου μια και μισή ώρα, εντελώς ξαφνικά έσβησε απότομα (με τιποτα δεν εδειχνε να εχει φορτια η μπαταρία σε επανηλειμμενες προσπαθειες να το ανοιξω). Μόλις την εβαλα να φορτίσει εδειξε να ξεκιναει απο το ποσοστό που ειχε παραμείνει. Το ιδιο εγινε και σήμερα. Είναι αναξιοπιστος ο μετρητής μπαταρίας ή καποια κελιά δεν λειτουργουν?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα μπαταρίας ακούγεται.

 

άσε την να γεμίσει μέχρι τέλους και άσε την να ξεφορτίσει. δες τι παίζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

παιδες! αστε τις ******** και τα παιχνιδια...τρεξτε βαλτε windows 7...6 ωρες μπαταρια και ΟΤΙ καλυτερο σε σταθεροτητα και ταχυτητα...απλα ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ Wind!

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Συγνωμη αλλα εδω εισαι πολυ λαθος.Επειδη τα 7 σου δειχνουν μεσα περισσοτερη μπαταρια ειναι κατι αυτο?Κατρχας ειναι RC αρα για ενα μηχανημα που το δουλευεις δεν βαζεις κατι το οποιο δεν ειναι τελικο.Αλλα γιατι να μην βαλω το mobin?Για πες μου.Επειδη ειναι alpha εκδοση?Οκ alpha εκδοση αλλα δεν εχει κανενα σοβαρο προβλημα.Επισης αμα θες μπαταρια βαλε MS-DOS που δεν εχει και γραφικα και θα εχεις κανα 12ωρο ολη την ωρα μπαταρια.Το τι θα βαλει ο καθενας στο msi του ειναι δικη του αποφαση και δεν υπαρχει εκφραση "κοψτε της ******" σε αυτη την περιπτωση.Επισης σταθεροτητα και windows δεν υπαρχει.Υπαρχει μονο windows και μπλε οθονη :)

End![/offtopic]

Κατι σχετικο αλλα ρε παιδια η καρτα ασυρματου δικτυου δεν μου εχει καθολου καλη εμβελεια...Σε εσας εχει?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς που να έχει βάλει macosx και να τα δουλεύει πραγματικά (σε 24άρα οθόνη στο dell) και να θέλει να γυρίσει στα w7 που δεν είναι καν rtm?

 

έλεος.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...