Jump to content

Need for Speed Shift


manos20082
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το νεο need for speed θα κανει την ενφανιση του στις 20/04/2009 συμφωνα παντα με την EA GAMES.το ονομα του ? : NEED FOR SPEED SHIFT με κυριο μερος τους αγωνες μεσα στην πολη.θα ειναι μια αποτυχια η μια επιτυχια ? θα δειξει.:X
Link to comment
Share on other sites

Α καλά, εγώ είμαι ακόμα στο Carbon. Αν και δεν ασχολήθηκα ποτέ με τα NFS το Carbon μου άρεσε πολύ.

 

Σε ένα

που υπάρχει στο φένετε καλό και πολύ ρεαλιστικό. Θα δούμε όταν κυκλοφορήσει.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

για ποιες κονσολες θα ειναι? θα υπαρξει για pc?

κατι περισσοτερο εχουμε?

 

Το game θα είναι διαθέσιμο για PC, PSP™, Xbox 360™, PlayStation®3 απ' ότι λέει στο site της EA εδώ http://www.electronicarts.com.au/needforspeedshift/

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Και άπο ότι ξέρω θα είναι online game...Δεν ξέρω αν θα έχει single player...Πιστεύω θα δώσουν πιο πολύ βάση στο multi..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
το νεο need for speed θα κανει την ενφανιση του στις 20/04/2009 συμφωνα παντα με την EA GAMES.το ονομα του ? : NEED FOR SPEED SHIFT με κυριο μερος τους αγωνες μεσα στην πολη.θα ειναι μια αποτυχια η μια επιτυχια ? θα δειξει.:X

 

Νέα ενημέρωση από την EA Games για την κυκλοφορία του τίτλου με το όνομα Need For Speed Shift.:

 

Το πιο αγαπητο,ισως παιχνιδι αυτοκινητων, το Need for Speed, επιστρεφει με νεα μορφη και πολλες συγκινησεις!Αλλαζει χαρακτηρα,γινεται αγωνιστικο και ανεβαζει την αδρεναλινη στο κοκκινο με τις μεγαλες ταχυτητες και τα απιστευτα γραφικα του!Οι βελτιωσεις στα γραφικα αφορουν κυριως λεπτομερειες που θα κανουν ομως τη διαφορα κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου.Αυτες περιλαμβανουμε την εμφανιση ειδωλων στο παραθυρο(καθρεφτισμος),την αναδυση καπνου απο τη μηχανη αλλα και τη χαρακτηριστικη εικονα που θα εχει το περιβαλλον οταν το αυτοκινητο θα αναπτυσει μεγαλες ταχυτητες!

 

Ο ρεαλισμος του νεου NFS ξεπερναει καθε προηγουμενο και προαγει το Need for Speed: Shift στη κατηγορια των Simulation Games.Ο καθε παικτης θα εχει τη δυνατοτητα να αγωνιστει με μια μεγαλη ποικιλια αυτοκινητων απο γνωστες μας μαρκες(πχ Audi,Porche κλπ) ενω η ειδικη φροντιδα που δωθηκε απο την ΕΑ Sports στα τρακαρισματα,φαινεται να αναγεννει την αισθηση φοβου στον παικτη πριν απο καθε σφοδρη συγκρουση!Η καμερα κινειται βιαια θολωνοντας για λιγο την εικονα, ενω η ζημια στο αυτοκινητο θα ειναι μεγαλη!Το κερασακι στη τουρτα θα ειναι οι αντιδρασεις του οδηγου με τη κομενη ανασα και τους ανεβασμενους και δυνατους παλμους στη καρδια του,πριν απο καθε μεγαλη συγκρουση!

 

Η ΕΑ Sports μας απαλαξε απο οτι φαινεται απο το κηνυγι της αστυνομιας και τους ανοιχτους δρομους και εχει περιορισει τους αγωνες σε πραγματικες πιστες σε ολο τον κοσμο,με μια ποικιλια 70 γνωστων αυτοκινητων,μεταξυ των οποιον και τα Audi RS4,Paggani Zonda F,Lotus Elise 111R,Porsche 997 GT 2,Chevrolet Corvette Z06 κλπ.

 

Αναμενεται να κυκλοφορησει τον προσεχη Σεπτεμβριο (στις 22) απο τον συνηθη υποπτο EA Games σε συνεργασια με την Slightly Mad και να προκαλεσει πανικο στους φανατικους gamers!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε τι θα γινει με το νεο NFS γιατι η αληθεια ειναι οτι μου ελειψε(μιας και τα 3 τελευταια ηταν αποτυχιες).Τα γραφικα απ οτι εχω δει ειναι εκπληκτικά αλλα θα θελουμε κανενα τερας μηχανιμα για να το τρεξουμε.Οσο για την ημερομηνια νομιζω Ευρωπη θα κυκλοφορισει στις 15 Σεπτεμβριου και 22 στην Αμερικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είμαι κολλημένος "αυτοκινητάκιας" και περιμένω το NFS Shift πως και πως! Ξέρεις κανένας πότε βγαίνει; Εδώ λένε για 18/9 ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε σήμερα το release Need.For.Speed.Shift-RELOADED φαντάζομαι σύντομα θα υπάρχει και στα καταστήματα...
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Του RELOADED είναι πάντα τα καλύτερα release! Άν υπάρχει εκεί ποιός ο λόγος να το αγοράσεις
Link to comment
Share on other sites

Nαι ενα preview που εβλεπα σε πιστες ηταν.

Εγω προσωπικα μετα το most wanted επαψα να ασχολουμε με τα nfs γιατι αυτο και το nfs underground το πρωτο ηταν οι δυο εκδοσεις κατ εμε που εκανα την διαφορα. Ολες οι υπολοιπες ηταν απλα συμπληρωματικες τω προηγουμενων.

Link to comment
Share on other sites

Σε πετάει;

Και εγώ πεταμένος είμαι...

 

Μετά την οθόνη επιλογής της γλώσσας, κλείνει. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους σας πετάει εκτός παιχνιδιού, κατεβάστε τους τελευταίους PhysX drivers από το site της Nvidia, εγκαταστήστε τους και θα φτιάξει.
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Μπαα τιποτα τα ιδια, οταν βγαζει οτι εχει προβλημα πατησα εμφανιση λεπτομερειων και εμφανιζει αυτα.

 

Υπογραφή προβλήματος:

Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH

Όνομα εφαρμογής: shift.exe

Έκδοση εφαρμογής: 1.0.0.0

Χρονική σήμανση εφαρμογής: 4a953d01

Όνομα ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: shift.exe

Έκδοση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 1.0.0.0

Χρονική σήμανση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 4a953d01

Κωδικός εξαίρεσης: c0000005

Μετατόπιση εξαίρεσης: 00432103

Έκδοση λειτουργικού συστήματος: 6.0.6002.2.2.0.256.1

Αναγνωριστικό τοπικών ρυθμίσεων: 1032

Πρόσθετες πληροφορίες 1: fd00

Πρόσθετες πληροφορίες 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

Πρόσθετες πληροφορίες 3: fd00

Πρόσθετες πληροφορίες 4: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160

 

Μηπως το παιχνιδι δεν ειναι συμβατο με Windows Vista Ultimate 32bit ??

Kαι το αλλο ειναι οτι μου το κανει και στο vietcong και σε αλλα μερικα παιχνιδια :(

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα με το παιχνίδι. Σε όσους τους πετάει μετά την πρώτη στροφή, πρέπει να εγκαταστήσουν τους PhysX drivers όπως είπα παραπάνω. Σε μερικούς δεν τους ξεκινάει καθόλου ας πούμε (μαύρη οθόνη). Οι υπόλοιπες λύσεις που έχουν αναφερθεί να δουλεύουν είναι να τρέξει το παιχνίδι σε compatibility mode για Win98, να ρυθμιστεί η ανάλυση του παιχνιδιού ακριβώς στην ανάλυση και το refresh rate του desktop, να πειραχτεί το configuration αρχείο (.xml) στο My Documents\NFS Shift με notepad για να απενεργοποιηθούν τα shadows και το v-sync κλπ...
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σπαστικο που βαζουν στα καινουργια παιχνιδια ειναι το postprocessing και blur γιατι τρωει CPU και ζοριζεται λιγο η καρτα γραφικων. Πχ στο Grid ειχε postprocessing και blur στην αρχη μου επαιζε 25-30fps ενω οταν τα εβγαλα αυτα τα δυο μου επαιζαν με 60 fps και η εικονα ηταν πιο καθαρη.
Link to comment
Share on other sites

Πεταγε και εμενα στην πρωτη στροφη.Διαβασα καπου στο ιντερνετ και εκανα αυτο που ανεφερε ενας ως λυση πριν το κανω shred απο τον δισκο.Εσβησα ολο τον καταλογο απο "Τα εγγραφα μου" μαζι με προφιλ και ρυθμισεις γραφικων και εκανα νεο προφιλ χωρις να πειραξω τιποτα σε ρυθμισεις περαν του χειριστηριου,Εκτοτε το παιχνιδι δεν με ξαναπεταξε, δεν κολλησε ποτε.Αντιθετως κολλησα εγω για κανα 3ωρο σερι.

 

Αλλα μετα την πρωτη γευση που ηταν και με μορφη αγωνιας ,εχασα το ενδιαφερον μου.Τοσο καιρο ειχα το GRID, δε βλεπω κατι νεο σε αυτο το παιχνιδι που πραγματι χρονια τωρα εχασε τον χαρακτηρα του.Το μονο που μου αρεσε εστω και λιγο ηταν οι νεες πιστες τις οποιες ειχα συναντησει στο Forza motorsport 2.

 

Μεχρι εκει δυστυχως...Για εμενα μακραν πιο ρεαλιστικο απο οδηγηση, ζημια και ιστορια παραμενει το Porsche Unleashed που μεχρι και σημερα παιζω.

Link to comment
Share on other sites

 

Μεχρι εκει δυστυχως...Για εμενα μακραν πιο ρεαλιστικο απο οδηγηση, ζημια και ιστορια παραμενει το Porsche Unleashed που μεχρι και σημερα παιζω.

 

Τι μου θύμισες όντως παιχνιδάρα! ακόμη θυμάμαι που όταν δεν έιχα αρκετά λεφτά αγόραζα μια αντίκα την έφτιαχνα και τη πουλούσα 2πλάσια από ότι την πήρα..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εμενα που το εγκατέστησα κανονικά δεν έχω πρόβλημα το να παίξω αλλα έχω πρόβλημα στην οδήγηση δεν ακούει τα πλήκτρα άμεσος μήπως ξέρετε για ποιο λόγο το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...