Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες αυτήν, που, λογικά, είναι finger friendly χωρίς το manilla;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=597450

 

Δεν ξέρω αν δοκίμασες την manila έκδοση. Αν όχι δοκίμασέ την και θα καταλάβεις τι σημαίνει finger friendly.

Αυτή που λες είναι απλά λίγο καλύτερη από την original.

 

@demolition22 Με κάλυψε πλήρως ο @luzu για την beta3. Εγώ είχα θέμα με τον ήχο κλήσης και γύρισα στην original. Διαφορετικά θα την κράταγα.

Εκτός από αυτό δεν είχα κανένα άλλο θέμα (για την δική μου χρήση πάντα).

 

Email έχω στείλει στην Acer από την αρχή για το θέμα του ήχου (ένταση). Restarts, κολήματα κλπ δεν έχω, ούτε είχα ποτέ. Θα στείλω όμως για την κάμερα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρα δουλευει η καμερα, αλλλα μονο κουνημενες βγαζει κ το βιντεο..ακομη πιο χαλια..γι αυτο εστειλα το mail.Δεν εχω καποιο αλλο παραπονο απο το hardware,αλλα ελπιζω με αναβαθμησεις να φτιαξει η συσκευη γιατι με τα χαρακτηριστικα που εχει θα επρεπε να πεταει.

Εχει δειξει δειγματα παντως η acer οτι ολα θα γινουν σωστα στο τελος.

Πραγματικα ομως θα θελα να δω μια Ελληνικη rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

... Πραγματικα ομως θα θελα να δω μια Ελληνικη rom.

 

Θα την ζητήσουμε στον Αη(cer) Βασίλη. Ποιός ξέρει... :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πραγματικα ομως θα θελα να δω μια Ελληνικη rom.

 

Για ποιο λόγο; Για να βλέπεις αντί για "Rings"... "Κουδουνίσματα"; :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Για να βλέπεις αντί για "Rings"... "Κουδουνίσματα"; :p

 

Οχι γι αuτο,ξερω οτι το λες για πλακα.

Περισσοτερο μια Ελληνικη προσπαθεια εννοουσα.

Το ραδιοφωνο εχει RDS?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οχι γι αuτο,ξερω οτι το λες για πλακα.

 

Το λέω προς χάριν αστεϊσμού αλλά είναι αλήθεια μιας και δεν έχεις να κερδίσεις τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοφωνο εχει RDS?

Σε όσους σταθμούς δοκίμασα που ξέρω ότι έχουν,δεν έβγαλε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους σταθμούς δοκίμασα που ξέρω ότι έχουν,δεν έβγαλε κάτι.

Λοιπον το ραδιοφωνο εχει RDS αλλα η εφαρμογη της ACER δεν εχει..

Ανοιξα απο τον φακελο των windows το btfm.exe και δειχνει κανονικα RDS αλλα δεν εχει ηχο..

 

EDIT:

[upcoming][ROM]Rafyvitto_Acer_s200_LEO_28009_BlacK_NeO_Edition_BE TA_v.0.1

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα την αιτία του κακού για τις απαράδεκτες φωτογραφίες. Είναι το whitebalance (ισοροπία λευκού). Αν δοκιμάσετε οτιδήποτε άλλο εκτός από Auto δεν βγαίνουν κουνημένες. Όχι πως είναι τέλειες, αλλά μπορείς να τραβήξεις κάτι και να φαίνεται.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα την αιτία του κακού για τις απαράδεκτες φωτογραφίες. Είναι το whitebalance (ισοροπία λευκού). Αν δοκιμάσετε οτιδήποτε άλλο εκτός από Auto δεν βγαίνουν κουνημένες. Όχι πως είναι τέλειες, αλλά μπορείς να τραβήξεις κάτι και να φαίνεται.

 

Εμενα παλι το ιδιο μου φαινεται..Ισως με μια μικρη διαφορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ανακάλυψα την αιτία του κακού για τις απαράδεκτες φωτογραφίες. Είναι το whitebalance (ισοροπία λευκού). Αν δοκιμάσετε οτιδήποτε άλλο εκτός από Auto δεν βγαίνουν κουνημένες. Όχι πως είναι τέλειες, αλλά μπορείς να τραβήξεις κάτι και να φαίνεται.

 

Αυτό συνεπάγεται ότι με κάποιο software update τα πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν πολύ καλύτερα στον συγκεκριμένο τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνεπάγεται ότι με κάποιο software update τα πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν πολύ καλύτερα στον συγκεκριμένο τομέα.

 

Σωστότατος. Απόδειξη ότι πέρασα αυτή τη rom που είναι Αγγλική Σιγκαπούρης. Χωρίς την extended rom φυσικά, αν και την είχα αντικαταστήσει με αυτήν της αγγλικής για παν ενδεχόμενο.

Τώρα οι φωτογραφίες είναι καθαρές χωρίς να προσέξω μην μου κουνηθεί το χέρι.

Φαντάζομαι σε λίγο θα βγει και για EUU. Το update log στην εικόνα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πoια ειναι η διαδικασία για να περάσουμε μόνο την rom,χωρίς την extended rom;

 

Την ώρα που τελειώνεις το αρχικό σετάρισμα και φτάνεις στην επιλογή "Tap to start using your device" αμέσως μετά το "tap" κρατάς το κουμπί της κάμερας πατημένο μέχρι να σου βγάλει "Skip intsallation. You may now leave the camera button (κάτι τέτοιο).

Για να μην μου βάλει "Σιγκαπουριανά" cabs :lol: είχα αλλάξει το extrom.bin με το αγγλικό της 2.003.00 σε περίπτωση που δεν πετύχαινα το κόλπο με το κουμπί της κάμερας.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το ραδιοφωνο εχει RDS αλλα η εφαρμογη της ACER δεν εχει..

Ανοιξα απο τον φακελο των windows το btfm.exe και δειχνει κανονικα RDS αλλα δεν εχει ηχο..

 

EDIT:

[upcoming][ROM]Rafyvitto_Acer_s200_LEO_28009_BlacK_NeO_Edition_BE TA_v.0.1

Εμένα μια χαρά έχει:happy:

Την ώρα που τελειώνεις το αρχικό σετάρισμα και φτάνεις στην επιλογή "Tap to start using your device" αμέσως μετά το "tap" κρατάς το κουμπί της κάμερας πατημένο μέχρι να σου βγάλει "Skip intsallation. You may now leave the camera button (κάτι τέτοιο).

Για να μην μου βάλει "Σιγκαπουριανά" cabs :lol: είχα αλλάξει το extrom.bin με το αγγλικό της 2.003.00 σε περίπτωση που δεν πετύχαινα το κόλπο με το κουμπί της κάμερας.

Αξίζει Κωνσταντινε?

 

Προσθέτει κάτι νέο?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι σε λίγο θα βγει και για EUU.

Εύχομαι να μην αργήσει, είναι κρίμα να αδικείται λόγω software μια συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά έχει:happy:

 

Αξίζει Κωνσταντινε?

 

Προσθέτει κάτι νέο?

 

Για εμάς που είχαμε την 2.003.00, μόνο λίγο καλύτερη φωτογραφική και ίσως... την κατανάλωση της μπαταρίας.

Αν δεν χρειάζεσαι την φωτογραφική δεν αξίζει τον κόπο. Εγώ από περιέργεια περισσότερο την έβαλα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα “έφτυσε”. Σήμερα το πρωί, ενώ άκουγα ραδιόφωνο και σκεφτόμουνα ότι το OMNIA I που είχα στον τομέα του ήχου τα πήγαινε πολύ καλύτερα, αλλά γενικά είμαι πιο ευχαριστημένος από αυτό, διαπίστωσα ότι η οθόνη είχε παράλληλες κατακόρυφες γραμμές που παρέμειναν και μετά από reset και μετά από βγάλσιμο της μπαταρίας αλλά και μετά από Hard Reset. Δέν κατάλαβα να χτύπησα με κάποιο τρόπο την οθόνη και να έσπασε. Η βασική ένδειξη είναι ότι έχει σπάσει η οθόνη αλλά κατά την άποψή μου … από μόνη της?????.... «πιάς τ’ αυγό και κούρεφτο» … δηλαδή

 

Με τον υπολογιστή συγχρονίζει κανονικά, οπότε πήρα και ένα τελευταίο backup πρίν το στείλω στην Expansys η οποία θα το στείλει στην Acer.... και μετά βλέπουμε...

 

Το άδικο είναι ότι μόλις το είχα σετάρει εντελώς και απολάμβανα την ταχύτητα με την οποία έτρεχε όλες τις εφαρμογές....

Ακριβώς το ίδιο έπαθε κι εμένα προχτες...!:cry:

η οθόνη σταμάτησε να δείχνει,παρολο που το κινητό δουλεύει κανονικά.

Εστειλα mail στη clove που το αγορασα αλλά ακόμα καμιά απάντηση.

Το κακο είναι πως έχει ένα σημάδι από πεσιμο και προβλέπω πακέτο..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έπαθε κι εμένα προχτες...!:cry:

η οθόνη σταμάτησε να δείχνει,παρολο που το κινητό δουλεύει κανονικά.

Εστειλα mail στη clove που το αγορασα αλλά ακόμα καμιά απάντηση.

Το κακο είναι πως έχει ένα σημάδι από πεσιμο και προβλέπω πακέτο..

 

Φίλε littlbox ....

ήδη το έχει παραλάβει η EXPANSYS, η οποία θα το προωθήσει στην Acer. Μου είπαν ότι η διαδικασία από εδώ και πέρα θα κοστίσει 4 με 5 βδομάδες... ζήσε Μάη...

 

Τελικά δεν μπορώ να υποθέσω τι θα αποφανθούν, στην Acer πια, όμως είμαι απόλυτα βέβαιος ότι η οθόνη έσκασε από μόνη της μέσα στην θήκη και δεν είχε απολύτως καμιά εξωτερική αμυχή...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά δυστυχώς είναι τα αρνητικά της παντελής έλλειψης τεχνικής υποστήριξης εδώ στην Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε littlbox ....

ήδη το έχει παραλάβει η EXPANSYS, η οποία θα το προωθήσει στην Acer. Μου είπαν ότι η διαδικασία από εδώ και πέρα θα κοστίσει 4 με 5 βδομάδες... ζήσε Μάη...

 

Τελικά δεν μπορώ να υποθέσω τι θα αποφανθούν, στην Acer πια, όμως είμαι απόλυτα βέβαιος ότι η οθόνη έσκασε από μόνη της μέσα στην θήκη και δεν είχε απολύτως καμιά εξωτερική αμυχή...

 

Εγω δε το χτυπησα-Η γρατζουνιά που έχει εχει γινει εδω και 3 βδομαδες..

Εχω ένα φιλο με iphone που του κανει ακριβώς τα ίδια και στρώνει με hard reset.

Πιστεύω (ελπίζω) και το δικό μου να είναι πρόβλημα sw.

Αυτή τη στιγμή που γράφω περιμένω να τελειώσει το φλασαρισμα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...