Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα ξερετε γιατι το expansys gr λεει η διαθεσιμότητα αυτού του προϊόντος έχει πάψει οριστικά, http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188535 μηπως σταματησε η παραγωγη του?πανω που ειπα να το παραγγειλω,μονο στο uk expansys το εχει,ξερετε αν μπορω να το παρω απο εκει.ευχαριστω

 

 

 

Εδώ όμως λέει για 100 περίπου τεμάχια http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=192640

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ όμως λέει για 100 περίπου τεμάχια http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=192640

 

οντως και 20 ευρω φτηνοτερα

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του κινητού πέφτει...όλο και περισσότερος κόσμος το αγοράζει...

Έγω όμως συνεχίζω να έχω το πρόβλημα με την κάμερα (η οποία από κάποια στιγμή και μετά παρότι ανοίγει το πρόγραμμά της δεν ανταποκρίνεται στο κουμπί για να βγάλει φωτό)...

 

Τι τα alias άλλαξα, τι έβαλα να μην κάνει auto shut down την εφαρμογή της κάμερας....

Τίποτα...

 

Θέλω μία μεγάλη χάρη από κάποιον...

 

Να παρακολουθήσει λίγο την κάμερα του τηλεφώνου του μέσα σε μία μέρα...

Αν δηλαδή όλη τη μέρα, χωρίς soft reset, μπορεί να βγάλει φωτό όποτε θέλει...

Να δούμε αν συμβαίνει γενικευμένα ή είμαι εγώ ο τυχερός που το παθαίνω...

Θα είμαι ιδιαίτερα ευγνώμων...

 

Λέτε το να το ξαναφλασάρω (με την ίδια rom) από το να κάνω hard reset να έχει (τελικά) διαφορά...υπάρχει περίπτωση εκεί(στο flasharisma) κάτι να μην πήγε καλά;;; Γιατί με hard reset δεν διορθώθηκε...

Δύσκολο μου φαίνεται...

 

:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έγω όμως συνεχίζω να έχω το πρόβλημα με την κάμερα (η οποία από κάποια στιγμή και μετά παρότι ανοίγει το πρόγραμμά της δεν ανταποκρίνεται στο κουμπί για να βγάλει φωτό)...

:wacko::wacko::wacko:

 

Από αυτά που σου γράφω στο post 391 έκανες τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που σου γράφω στο post 391 έκανες τίποτα;

 

φίλε μου tsourisg συγνώμη αλλά δεν το είχα παρατηρήσει το post σου... Σε ευχαριστώ πολύ για αυτό...

 

Σίγουρα το μόνο που μου μένει είναι αυτό...hard reset και μετά βήμα βήμα...Αν και τελικά μοιάζει να έχει χαρακτηριστικά απροσδιοριστίας το πότε θα το κάνει...τώρα μου το έκανε σχεδόν σε μισή ώρα...

θέλω να συσχετίσω και τον αριθμό των φορών που ανοίγων την κάμερα...

Αχ...Στατιστική Ανάλυση θα κάνει μου φαίνεται....

 

Για ποια από τις δύο rom ξέρουμε ότι έχει bug...;;;

Εγώ έχω την πιο πρόσφατη της acer...για την άλλη περιμένω να σταθεροποιηθεί και τότε θα δώ αν θα την βάλω...αν και από ότι καταλαβαίνω ο τύπος φτιάχνει καλά πράγματα...

 

και πάλι ευχαριστώ για τη βοήθεια...:)

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα.Ξαφνικα και σε μενα παρουσιασε προβλημα με την camera το κουμπι δεν αποκρυνοταν μετα ομως απο hard reset δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπερα.Ξαφνικα και σε μενα παρουσιασε προβλημα με την camera το κουμπι δεν αποκρυνοταν μετα ομως απο hard reset δουλευει κανονικα

 

καλησπέρα φίλε μου...

 

Δεν μου μοιάζει πολύ κομψό αλλά χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος...:O:O:O

 

Όντως μετά από hard reset επανέρχεται στα κανονικά...μέχρι να το ξανακάνει...

Μακάρι να μην το ξανακάνει σε σένα βέβαια...

 

Θα δοκιμάσω το hard reset και τη σταδιακή εγκατάσταση, και άμα δεν φτάσω σε συμπέρασμα θα φύγει ενα Μail στην acer...

Πιστεύω θα ενδιαφερθούν...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα εγκαταστησει το μανιλα.Μολις το ευγαλα φενεται να ειναι ενταξει,προς το παρον.

 

Για την beta2 rom με το manila είπαμε ότι είναι γνωστό το bug το οποίο λύνεται με την εγκατάσταση του keyboard της Acer. Το δίνουν μάλιστα τα παιδιά σε μορφή cab στο πρώτο ποστ.

Για εσένα luzu η μόνη λύση είναι μετά από hard reset να μην εγκαταστήσεις τίποτα και να το αφήσεις ώρες έτσι ώστε να σιγουρευτείς πρώτα απ' όλα ότι δεν είναι hardware πρόβλημα (πράγμα το οποίο προσωπικά αποκλείω).

Link to comment
Share on other sites

Στη γνησια rom ειχα το μανιλα και το εκανε.

 

Δεν υπάρχει γνήσια ρομ με manila. Λέγοντας manila εννοούμε το interface της HTC με το μεγάλο ρολόι και τον καιρό στην αρχική σελίδα. Αποκλείεται να αγόρασες έτσι το τηλέφωνό σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το τηλ στα χερια μου σημερα :)

 

1η εντυπωση η αθλια ποιοτητα κατασκευης του :O

κατα τα αλλα ομως η συσκευη φαινεται πολυ τιμια και φυσικα ταχυτατη!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω φιλε μου.Το tf3d τηs htc το περασα στη γνησια.

 

Sorry, δεν είχα καταλάβει ότι μιλούσες για το tf3d σαν cab. Εκεί αν μιλάμε για την έκδοση 1,3 δεν λειτουργεί το album και ίσως αυτό να επηρρεάζει και την φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το τηλ στα χερια μου σημερα :)

 

1η εντυπωση η αθλια ποιοτητα κατασκευης του :O

κατα τα αλλα ομως η συσκευη φαινεται πολυ τιμια και φυσικα ταχυτατη!!!

τι!!!!!μονο αυτα :blink:φιλε Δημητρη εγω περιμενω να του "βγαλεις"τα ματια για να δω αν θα το αγορασω :O μιας και η γνωμη σου για εμενα μετρα και ασε τους αλλους να λενε :)
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

τι!!!!!μονο αυτα :blink:φιλε Δημητρη εγω περιμενω να του "βγαλεις"τα ματια για να δω αν θα το αγορασω :O μιας και η γνωμη σου για εμενα μετρα και ασε τους αλλους να λενε :)

 

θα την εχετε ουτως η αλλως ...δεν την γλυτωνετε ουτε εσεις :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ηδη την πρωτη αντιρρηση την έχω εγω:lol:

Μέτρια ποιότητα κατασκευής ναι,άθλια με τίποτα!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ηδη την πρωτη αντιρρηση την έχω εγω:lol:

Μέτρια ποιότητα κατασκευής ναι,άθλια με τίποτα!!

 

μονο και μονο που εβαλες το ονομα σου στην υπογραφη σου σε γλυτωνει απο οποια αντιπαραθεση μου :lol::lol:

 

λοιπον το κινητο μου κανει ενα προβλημα...

 

ενω τα παντα ανοιγουν μεσω wifi τα μειλ μου θελουν σωνει και καλα να συνδεθουν μεσω gprs και μονο μεσω αυτου!!!

 

κατα τα αλλα η ραμ του η διαθεσιμη ειναι περιεργως χαμηλη οτι και αν εχω απενεργοποιησει (dialer,today κλπ) επιμενει να μην ανεβαινει πανω απο 117mb στο ξεκινημα...

 

κατι ακομη απο αλλη χωρα και αλλη εποχη,ειναι το connection wizard του...

μιλαμε για πολυ ηλιθια εφαρμογη....

 

το καλο ειναι οτι μπορεις να ξεκινησεις την ρομ μετα απο hard reset χωρις να εγκαταστησει τα δικα του cabs και βαζεις μετα εσυ οτι θελεις μεσα απο αυτα...

ετσι μπορεις να τον πεταξεις απεξω ...το κακο ειναι οτι σε καθε hr θα ειναι παλι εκει η μαλκια :wacko:

 

θελει ρομ το μηχανακι αλλη...και μην παιδευοσαστε με τις ρομ του ΛΕΟ που εχουν βγει...δεν τις σηκωνει το μηχανακι ...θα το κανετε να σερνεται!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θελει ρομ το μηχανακι αλλη...και μην παιδευοσαστε με τις ρομ του ΛΕΟ που εχουν βγει...δεν τις σηκωνει το μηχανακι ...θα το κανετε να σερνεται!!

 

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος του TF3D μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι όχι μόνο δεν σέρνεται αλλά και ότι η διαφορά στην ταχύτητα είναι αμελητέα με την Leo rom που φοράω εδώ και δύο εβδομάδες. Η δε ελεύθερη ραμ μετά από αρκετές ώρες χρήσης δύσκολα πέφτει κάτω από 70 (καθόλου άσχημα πιστεύω).

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος του TF3D μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι όχι μόνο δεν σέρνεται αλλά και ότι η διαφορά στην ταχύτητα είναι αμελητέα με την Leo rom που φοράω εδώ και δύο εβδομάδες. Η δε ελεύθερη ραμ μετά από αρκετές ώρες χρήσης δύσκολα πέφτει κάτω από 70 (καθόλου άσχημα πιστεύω).

 

αν εχεις το μηλο και βλεπεις να μπουταρει με 160~ ελευθερα και οτι και να ανοιξεις οσο και να πεσει η ραμ, αυτο να δουλευει σωρο δεματι τα παντα και μολις τα κλεισεις να γυρισει η ραμ εκει που την βρηκες.....

...τοτε σου φαινεται καπως να εχεις 70~ ελευθερα απο 100~ που μπουταρει η συσκευη... :)

 

η καμερα του με απογοητευσε ..καμια σχεση με του λεο...

και ελπιζα να ηταν ιδια :O:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις το μηλο και βλεπεις να μπουταρει με 160~ ελευθερα και οτι και να ανοιξεις οσο και να πεσει η ραμ, αυτο να δουλευει σωρο δεματι τα παντα και μολις τα κλεισεις να γυρισει η ραμ εκει που την βρηκες.....

...τοτε σου φαινεται καπως να εχεις 70~ ελευθερα απο 100~ που μπουταρει η συσκευη... :)

 

Συγκρίνεις όμως μήλα με...πορτοκάλια. Έχουν γίνει άπειρες κουβέντες για το ζήτημα και όλοι καταλήγουμε στο ότι άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Για λόγους πρεστίζ θα συμφωνήσω ότι η ραμ παίζει ρόλο. Στην πράξη όμως έχει διαφορά μία συσκευή WM με 70 ελεύθερα από μία άλλη με 100 ελεύθερα αν δεν έχεις καμιά 30αριά εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα;

Παρεπιπτόντως το IPhone το έχει η γυναίκα μου οπότε το έχω δουλέψει πολύ σαν συσκευή. Οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες αλλά ένα πράγμα δεν αντέχω: ότι δεν μου δημιουργεί προβλήματα ώστε να κάνω hard reset:)

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα του και μένα με απογοήτευσε σε σχέση με του omnia.Με gmail account κατεβαίνουν κανονικά με wi-fi τα mail μου.
Link to comment
Share on other sites

μονο και μονο που εβαλες το ονομα σου στην υπογραφη σου σε γλυτωνει απο οποια αντιπαραθεση μου :lol::lol:

 

Ειναι όνομα-εγγύηση:lol:

 

λοιπον το κινητο μου κανει ενα προβλημα...

 

ενω τα παντα ανοιγουν μεσω wifi τα μειλ μου θελουν σωνει και καλα να συνδεθουν μεσω gprs και μονο μεσω αυτου!!!

Εγω απο σήμερα,δεν έχω internet απο usb,όλα τα άλλα κανονικά:wacko:

 

κατα τα αλλα η ραμ του η διαθεσιμη ειναι περιεργως χαμηλη οτι και αν εχω απενεργοποιησει (dialer,today κλπ) επιμενει να μην ανεβαινει πανω απο 117mb στο ξεκινημα...

Πώς απενεργοποιείς το dialer? rec στην συνομιλία κάνει μετα?

 

 

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα φίλος του TF3D μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι όχι μόνο δεν σέρνεται αλλά και ότι η διαφορά στην ταχύτητα είναι αμελητέα με την Leo rom που φοράω εδώ και δύο εβδομάδες. Η δε ελεύθερη ραμ μετά από αρκετές ώρες χρήσης δύσκολα πέφτει κάτω από 70 (καθόλου άσχημα πιστεύω).

Απο σταθερότητα?

 

H κάμερα του και μένα με απογοήτευσε σε σχέση με του omnia.Με gmail account κατεβαίνουν κανονικά με wi-fi τα mail μου.

Συμφωνώ και στα δύο,αν και για εμένα η κάμερα είναι δευτερεύον..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η acer κατέβασε την τελευταία rom από το site της...στο ftp προφανώς υπάρχει αλλά για αυτούς που δεν διαβάζουν το blog του freco (:D:D:D) δεν είναι πλέον διαθέσιμη...

 

Λέτε να ετοιμάζει κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...