Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλη μια ερωτησουλα αν ξερει κανεις.

 

πως συγχρωνιζω το κινητο με τον outlook? θελω να βαλω τα μαιλς απο τον outlook στο κιν και η #$@$ το pc studio δεν εχει ενεργο το e-mail sychronization. κάνω κάτι λάθος?

 

παιδια μηπως ξερει κανεις κατι??

 

επίσης έβαλα το skype για το samsung u-900, αλλά δεν έχει κάπου δυνατότητα ομιλίας. Μονο chat μπορω να κανω??

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ειμαι υπο σκεψη να το παρω το κινητακι αλλα με αυτα που διαβαζω στο forum δεν το βλεπω.

αυτο ειναι ενα κινητο ολο προβληματα!!!!!!!!!!!!!!!

τι να κανω ;

δεν θελω να περασω αυτα που περναγα παλια με την nokia!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω εδώ κι ένα μήνα... δεν έχει παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα... Καταλαβαίνω ότι αυτά που διαβάζεις σε κάνουν πιο διστακτικό στο να προχωρήσεις σε αυτή την αγορά, ωστόσο σκέψου ότι έχεις 2 χρόνια εγγύηση σε περίπτωση που παρουσιαστεί πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να μου στείλουν βιντεάκι κωδικοποίηση 3gp.Το δέχτηκα στο κινητό αλλά δεν το παίζει.Γιατι?Τι αλλαγες πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει ανθρωπος εδω που εχει παρει 3 s8000 και τα δυο ειχαν προβλημα και βασικα απ οτι βλεπω σχεδον ολοι εχουν τα ιδια προβληματα.

αυτη η φουσκα ρε παιδια τι ειναι ;

περιμενω νεα γιατι αυριο το πρωι θα παω να παρω κινητο.

και ειμαι αναμεσα στο s8000 jet και στο sony ericsson xperia x1

αλλα μ αυτα που βλεπω εδω!!!!! μαλλον προς το xperia με βλεπω να γερνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας ανεβάσει κάποιος μια φωτο με τη φούσκα για να καταλάβουμε και εμείς τι είναι ακριβώς... γιατί και για μένα είναι το μοναδικό που με εμποδίζει από το να το αγοράσω....

 

Α, και κάτι ακόμα... από ακουστικό ( με ενδιαφέρει κυρίως η ένταση στη συνομιλία )πως τα πάει? γιατί το U900 που έχω τώρα είναι πολύ χάλια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας ανεβάσει κάποιος μια φωτο με τη φούσκα για να καταλάβουμε και εμείς τι είναι ακριβώς... γιατί και για μένα είναι το μοναδικό που με εμποδίζει από το να το αγοράσω....

 

Α, και κάτι ακόμα... από ακουστικό ( με ενδιαφέρει κυρίως η ένταση στη συνομιλία )πως τα πάει? γιατί το U900 που έχω τώρα είναι πολύ χάλια...

 

Το πρωτο http://img63.imageshack.us/img63/7184/toprwto.jpg

Το δευτερο http://img410.imageshack.us/img410/508/todeutero.jpg

 

Τα βλεπεις μονο αν πεσει φως υπο συγκεκριμενη γωνια. Εγω τα επεστρεψα και τα δυο(τα ειχα παρει απο διαφορετικα καταστηματα). Το τριτο αποδειχτηκε τυχερο δεν εχει σχεδον καθολου(αν και κατι ψιλοφαινεται αλλα ειναι ελαχιστο, καμια σχεση με τα αλλα 2). Τωρα τι να πω μπορει να ημουν εγω ο γκαντεμης :lol: και εσυ να παρεις ενα και να σου ειναι τζιτζι:D. Το ακουστικο μεχρι στιγμης ικανοποιητικο μου φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο http://img63.imageshack.us/img63/7184/toprwto.jpg

Το δευτερο http://img410.imageshack.us/img410/508/todeutero.jpg

 

Τα βλεπεις μονο αν πεσει φως υπο συγκεκριμενη γωνια. Εγω τα επεστρεψα και τα δυο(τα ειχα παρει απο διαφορετικα καταστηματα). Το τριτο αποδειχτηκε τυχερο δεν εχει σχεδον καθολου(αν και κατι ψιλοφαινεται αλλα ειναι ελαχιστο, καμια σχεση με τα αλλα 2). Τωρα τι να πω μπορει να ημουν εγω ο γκαντεμης :lol: και εσυ να παρεις ενα και να σου ειναι τζιτζι:D. Το ακουστικο μεχρι στιγμης ικανοποιητικο μου φαινεται...

 

καλα σε σενα ηταν πραγματικα τεραστια.

οσο για το ακουστικο επιβεβαιωνω οτι εχει αριστη ακουστικη και πολυ καλη ενταση ειδικα με το hands free της συσκευασιας

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο http://img63.imageshack.us/img63/7184/toprwto.jpg

Το δευτερο http://img410.imageshack.us/img410/508/todeutero.jpg

 

Τα βλεπεις μονο αν πεσει φως υπο συγκεκριμενη γωνια. Εγω τα επεστρεψα και τα δυο(τα ειχα παρει απο διαφορετικα καταστηματα). Το τριτο αποδειχτηκε τυχερο δεν εχει σχεδον καθολου(αν και κατι ψιλοφαινεται αλλα ειναι ελαχιστο, καμια σχεση με τα αλλα 2). Τωρα τι να πω μπορει να ημουν εγω ο γκαντεμης :lol: και εσυ να παρεις ενα και να σου ειναι τζιτζι:D. Το ακουστικο μεχρι στιγμης ικανοποιητικο μου φαινεται...

 

Αυτα δεν ειναι φουσκες. Ειναι ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ. Ναι οποιος εχει αυτο το πραγμα στην οθονη του να το παει αμεσως για service

Link to comment
Share on other sites

thanks milanezos13 για τις φωτος... όντος αυτό είναι πρόβλημα... ελπίζω αυτό που θα πάρω ( γιατί μάλλον έχω καταλλήξει ) να μην γίνει έτσι....

Όταν λες ότι τα επέστρεψες εννοείς ότι σου έδωσαν καινούρια ή ότι τα άφησες στο service για αντικατάσταση οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

jimsakpt3 αμα δεις κατι περιεργο στην οθονη στις πρωτες 7 μερες μπορεις να το αλλαξεις με καινουργια συσκευη. Αυτο μπορεις να το κανεις οσες φορες χρειαστει. Μακαρι να μη σου χρειαστει καμια(λογικα δηλαδη δε προκειται)
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να μου στείλουν βιντεάκι κωδικοποίηση 3gp.Το δέχτηκα στο κινητό αλλά δεν το παίζει.Γιατι?Τι αλλαγες πρεπει να κανω?

Βοήθεια κανείς???

Link to comment
Share on other sites

thanks milanezos13 για τις φωτος... όντος αυτό είναι πρόβλημα... ελπίζω αυτό που θα πάρω ( γιατί μάλλον έχω καταλλήξει ) να μην γίνει έτσι....

Όταν λες ότι τα επέστρεψες εννοείς ότι σου έδωσαν καινούρια ή ότι τα άφησες στο service για αντικατάσταση οθόνης?

 

Τα επεστρεψα και μου εδωσαν καινουρια. Εαν τελικα το παρεις και δεις κατι το οτιδηποτε ελατωματικο στις πρωτες 7 ημερες στο αλλαζουν αμεσως. Μην το αφησεις για service εαν ειναι καινουριο θα στο μαγαρισουν.:lol:

 

Βοήθεια κανείς???

 

Με το κινητο σου εδωσαν στο κουτι και ενα cd που ειχε ενα προγραμμα το samsung pc studio αυτο κανει και μετατροπες βιντεο σε συμβατες μορφες για το κινητο. Περασε το προγραμμα συνδεσε το κινητο και απο εκει ειναι σχετικα απλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μπηκα να δω κανα βιντεο στο youtybe και δεν παιζει(με wifi) τι μια μου λεει οτι το αρχειο εχει λανθασμενα δεδομενα,την αλλη μενει στο συνδεθηκε και στην προσωρινη αποθηκευση,και αλλες φορες λεει η μορφη μεσου η ο ρυθμος δεδομενων δεν υποστηριζεται.εσας παιζει τα βιντεο κανονικα;τι λετε να φταιει καμια βοηθεια;

βρε παιδια δεν ξερει κανεις κατι για αυτο το προβλημα?

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

την επόμενη βδομάδα θα την κάνω την αγορά και επειδή θα το πάρω από τα τρίκαλα όπου θα μείνω για τρεις μέρες ( σπουδάζω στην αθήνα ) θα το ψάξω πολύ καλά και ας ελπίσουμε να μην έχει κανένα πρόβλημα...

 

μια τελευταία ερώτηση από μένα, την αντικατάσταση σας την έκαναν στο κατάστημα που το πήρατε ή στην αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

την επόμενη βδομάδα θα την κάνω την αγορά και επειδή θα το πάρω από τα τρίκαλα όπου θα μείνω για τρεις μέρες ( σπουδάζω στην αθήνα ) θα το ψάξω πολύ καλά και ας ελπίσουμε να μην έχει κανένα πρόβλημα...

 

μια τελευταία ερώτηση από μένα, την αντικατάσταση σας την έκαναν στο κατάστημα που το πήρατε ή στην αντιπροσωπεία?

 

Την αντικατασταση στην κανει το καταστημα. Η αντιπροσωπεια ειναι μονο για το service.

 

παιδια σημερα μπηκα να δω κανα βιντεο στο youtybe και δεν παιζει(με wifi) τι μια μου λεει οτι το αρχειο εχει λανθασμενα δεδομενα,την αλλη μενει στο συνδεθηκε και στην προσωρινη αποθηκευση,και αλλες φορες λεει η μορφη μεσου η ο ρυθμος δεδομενων δεν υποστηριζεται.εσας παιζει τα βιντεο κανονικα;τι λετε να φταιει καμια βοηθεια;

 

βρε παιδια δεν ξερει κανεις κατι για αυτο το προβλημα?

 

Και σε εμενα το ιδιο λεει.... Αν ξερει κανεις ας μας διαφωτισει......

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις κατι??

 

επίσης έβαλα το skype για το samsung u-900, αλλά δεν έχει κάπου δυνατότητα ομιλίας. Μονο chat μπορω να κανω??

 

Αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

παιδια υπαρχει καποιος που γνωριζει κατι γι αυτα τα θεματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας κ απο μενα.ειμαι σχετικα νεος στο site.να κανω μια ερωτηση σε οσους εχουν αυτο το κινητο. γινεται να κατεβασεις τους χαρτες που θες απο το google maps μεσω wi-fi κ να τους αποθηκευσεις??ετσι ωστε να μην χρειαζεται να μπαινεις σε gprs καθε φορα που θες να ανοιξεις το gps..κριμα να εχεις τεοιο κινητο κ να εχεις δωσει τοσα χρηματα κα να μην μπορεις να λειτουργεις το gps(δωρεαν).. σκεφτομαι να το αγορασω.. ..κ μαλιστα πολυ συντομα..
Link to comment
Share on other sites

http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=1

 

διαβαζετε ρε παιδια λιγο τα προηγουμενα ποστ για να εχετε και μια γενικοτερη αποψη για το κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλα σε σενα ηταν πραγματικα τεραστια.

οσο για το ακουστικο επιβεβαιωνω οτι εχει αριστη ακουστικη και πολυ καλη ενταση ειδικα με το hands free της συσκευασιας

και εμενα μου παρουσιασε τη "φουσκα", αλλα απλα λογω ελλειψης χρονου δεν ασχοληθηκα

τωρα πια μοιαζει να εχει εξαφανιστει :O

μη με ρωτησετε πως, αλλα το παρατηρω μερες το κινητο και απο οποιαδηποτε γωνια και να το δω δε φαινεται τιποτα!!

επισης προς ενημερωση, η φουσκα αν θα εμφανιστει εμφανιζεται μονο με σβηστη την οθονη και υποσυγκεκριμενη οπτικη γωνια

οταν η οθονη ενεργοποιηθει η φουσκα δεν υπαρχει και φυσικα η οθονη δεν επηρρεαζεται καθολου στη λειτουργια της, το θεμα ειναι καθαρα αισθητικο

 

οσο για τα ακουστικα εχω να πω το εξης:

τα ακουστικα της συσκευασιας μου φανηκαν εξ'αρχης μετρια

καλη ενταση μεν, μετριοτατης ποιοτητας δε

αρχικα νομιζα οτι ηταν η ποιοτητα του player και πειραματιστηκα με equalizer χωρις αποτελεσμα

μεχρι που δοκιμασα τα ακουστικα απο το ipod μου και ειδα τεραστια διαφορα!!

οσοι λοιπον εχετε προβλημα με την ποιοτητα του ηχου των ακουστικων, απλα αντικαταστηστε τα με καποια καλυτερα και θα με θυμηθειτε!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

επισης προς ενημερωση, η φουσκα αν θα εμφανιστει εμφανιζεται μονο με σβηστη την οθονη και υποσυγκεκριμενη οπτικη γωνια

οταν η οθονη ενεργοποιηθει η φουσκα δεν υπαρχει και φυσικα η οθονη δεν επηρρεαζεται καθολου στη λειτουργια της, το θεμα ειναι καθαρα αισθητικο

 

Σε εμένα εμφανίζεται και όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη...υπό συγκεκριμένη γωνία...και όταν το φως πέφτει ακριβώς πάνω στο σημείο που είναι η φούσκα...

:)
Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ κ μερικές ημέρες ετοιμάζω και έναν οδηγό στα ελληνικά για το πως να γίνει εγκατάσταση we-travel και σύντομα θα το δημοσιεύσω εδώ, κυρίως επειδή μ τρώει πολύ χρόνο να απαντώ σε κάθε χρήστη ξεχωριστά.

 

 

 

edit: done ;)

 

Φιλαράκο περιμένουμε οδηγίες για το we-travel ! οσον αφορά το royte66 εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να βγάλλω άκρη με τίποτα..εντάξει, βρίσκει το στίγμα μου, βρίσκει και τη διαδρομή που θέλω να πάω! πως όμως να με καθοδηγήσει?η το ένα ή το άλλο κάνει!πως γίνεται να του βάλω μια διαδρομή και να με οδηγήσει εκεί δίνοντάς μου οδηγίες που να στρίψω?φωνητική οδηγία έχει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια. ...με λιγα λογια. .. να δωσω 410ε για να παρω το jet η θα αποδειχθει "φουσκα"?? ?? γιατι εχω διαβασει πολλα περιεργα.. .. ειναι αξιοπιστο η θα το τρεχω στα service??? ??
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχω κλειδωμενο το κινητο κ παω να δω την ωρα μου δειχνει την ωρα της τελευταιας φορας που ηταν ξεκλειδωτο και μολις το πατησω το κουμπι μου βγάζει την νέα ώρα.

Ετσι ειναι κ στους υπολοιπους?

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ειναι ενα αξιόπιστο κινητό αν και θα προτιμούσα ένα i-phone.Και οποιοδήποτε πρόβλημα σου παρουσιαστεί υπάρχει και η αντικατάσταση και το σέρβις. Όσο για την ώρα εμένα μου την εμφανίζει κανονικότατα, και γενικώς δεν έχει παρουσιάσει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!

Παιδιά μήγπως μπορείτε να μου πέιτε πως γίνεται να συνδεθεί με Τ.V? Δηλαδ΄΄η μπορώ να έχω μια ταινία μέσα στο κινητό και να την δω στην τηλεόραση?υπάρχει βίσμα με usb απο τη μία και scart απο την άλλη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...