Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πιστευω οτι στο συγκεκριμενο site βρηκα το ποιο φτηνο jet της αγορας, και με το ιριδιζον καπακι!!!! (http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=35001)

Αυτο που με προβληματιζει ειναι τα κοκκινα γραμματα περει εγγυησης (http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=157)

Τι λετε...?:worry::!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεει οτι ειναι παραεισαγωγη απο γερμανια και οτι αν στην ελλαδα η ευρωηλεκτρονικη σου αρνηθει το service καθαρισε μονος σου με την προστασια του καταναλωτη για να βγαλεις ακρη. παρε τηλεφωνο οποιο point (http://www.euroelectronics.gr στο tab που λεει υποστηριξη --> λιστα συνεργατων) ειναι κοντα σου και πες και καλα οτι το πηρες απο γερμανια και θες service για να δεις αν σε καλυπτει η εγγυηση αν ειναι αγορασμενο απ εξω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..!!!!

ειμαι και εγω κατοχος του κινητου εδω και μια εβδομαδα.. εχω διαβασει και εγω οσα εχετε γραψει αλλα θελω καποια βοηθεια με το περασμα τον παιχνιδιων και τον προγραμματων μεσα στο κινητο...εχω κατεβασει το προγρμαμα που λετε για τα παιχνιδια αλλα δεν λειτουργει..οπως και με το ebuddy δεν μπορω να βρω την σωστη μαρκα για το κινητο:mad::mad::mad: οποτε αυτο που εχω κατεβασει να ανοιγει αλλα να μηντρεχει μπορει να με βοηθησει καποιος??????

Link to comment
Share on other sites

Ως υποψηφιος αγοραστης να θεσω και εγω καποιες ερωτησεις και οποιος θελει μου απαντα..

 

1. Oταν καποιος εχει χαμενη κληση ή καποιο sms υπαρχει ειδοποιηση? Σε καποιο ξενο φορουμ ελεγε καποιος οτι δεν υπαρχει. Ισχυει αυτο?

2. Γενικα η κινηση των δαχτυλων εχει αποτελεσμα ή χρειαζεται καποιες φορες να προσπαθεις 2 και 3 φορες για να πετυχεις αυτο που θες? Οταν θες ας πουμε να κανεις slide για να δεις το τελος μιας ιστοσελιδας γινεται ευκολα ή σε παιδευει?

3. Οταν καλει καποιος βγαινει η φωτο του και αν ναι σε τι μεγεθος?

4. Το οτι δεν εχει 8mp καμερα και 7.2 Mbps hsdpa σας "ενοχλησε" καπου? Το ρωταω σε συγκριση με το 8300 που εχει 8αρα καμερα και 7.2Μbps αλλα μικροτερο επεξεργαστη και αναλυση οθονης.

5. Καποιος φιλος παραπανω εγραψε για προβλημα στο Τ9. Τι εννοει? Δεν εχω δοκιμασει Τ9 σε samsung. Μπερδεμα ή δεν εχει καθολου?

6. Γενικα υπαρχει καποιος που να απογοητευτηκε απο τη συσκευη και αλλιως να την περιμενε και αλλιως να του βγηκε?

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως συμφωνω με ολα τα θετικα μην τα ξαναπω( οθονη,κατασκευη κτλ..)αλλα αυτο το ενσωματωμενο gps δεν βρισκει σημα ουτε με σφαιρες 2-3 φορες μου εχει βρει στην βαρυπομπη σε καθαρο ουρανο μεσα στην αθηνα δεν λοκαρε ποτε!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω οτι στο συγκεκριμενο site βρηκα το ποιο φτηνο jet της αγορας, και με το ιριδιζον καπακι!!!! (http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=35001)

Αυτο που με προβληματιζει ειναι τα κοκκινα γραμματα περει εγγυησης (http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=157)

Τι λετε...?:worry::!:

 

υπαρχει και πιο φτηνο εγω το πηρα 340 ε. απο to κοκκινο καταστημα κοντα στη helexpo marousi οακα.(κανονικοτατης εισαγωγης) .!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ μετα απο 3 ημερες αυτα τα «νερα» παραμενουν..βεβαια δεν ειναι ευδιακριτα και τα παρατηρεις μονο εαν γυρισει πολυ πλαγια η συσκευη και κατω απο σκοτεινο περιβαλλλον κκαθως δεν επηρεαζουν την ποιοτητα της οθονης....αξιζει να το επιστρεψω για περαιτερω ελγχο ????:X

 

Μόλις σήμερα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου από αντικατάσταση αφού το πρώτο που πήρα ήταν ελαττωματικό :angry:. Όμως έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον cyberbob. Στη μέση η οθόνη είναι σαν να έχει νερά :mad:. Και ρωτάω όσους το έχετε αν συμβαίνει το ίδιο σε όλα ή να το στείλω πίσω την Δευτέρα ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω απαντήσεις.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα κι εγώ το δικό μου από αντικατάσταση αφού το πρώτο που πήρα ήταν ελαττωματικό :angry:. Όμως έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον cyberbob. Στη μέση η οθόνη είναι σαν να έχει νερά :mad:. Και ρωτάω όσους το έχετε αν συμβαίνει το ίδιο σε όλα ή να το στείλω πίσω την Δευτέρα ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω απαντήσεις.

 

στο δικο μου-μιας εβδομαδας τηλεφωνο-δεν βλεπω κατι.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα,επειδη μαλλον αυτες τις μερες θα γινω κατοχος αυτου του κινητου μηπως μπορει καποιος που το εχει να μου πει για την ποιοτητα συναρμογης του γιατι ενα demo που ειδα στον γερμανο ηταν χαλια......ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σε όλα τα μοντέλα το καπάκι πίσω είναι ιριδίζον?

Όχι, σε εμένα είναι καφεκόκκινο πολυ σκούρο και δεν ιριδίζει όπως στο βίντεο που κυκλοφορεί στο Utube... :mad: Μικρο το κακό, όταν ανάβει η οθόνη κολλάς άσχημα!

 

Ως υποψηφιος αγοραστης να θεσω και εγω καποιες ερωτησεις και οποιος θελει μου απαντα..

 

1. Oταν καποιος εχει χαμενη κληση ή καποιο sms υπαρχει ειδοποιηση? Σε καποιο ξενο φορουμ ελεγε καποιος οτι δεν υπαρχει. Ισχυει αυτο?

2. Γενικα η κινηση των δαχτυλων εχει αποτελεσμα ή χρειαζεται καποιες φορες να προσπαθεις 2 και 3 φορες για να πετυχεις αυτο που θες? Οταν θες ας πουμε να κανεις slide για να δεις το τελος μιας ιστοσελιδας γινεται ευκολα ή σε παιδευει?

3. Οταν καλει καποιος βγαινει η φωτο του και αν ναι σε τι μεγεθος?

4. Το οτι δεν εχει 8mp καμερα και 7.2 Mbps hsdpa σας "ενοχλησε" καπου? Το ρωταω σε συγκριση με το 8300 που εχει 8αρα καμερα και 7.2Μbps αλλα μικροτερο επεξεργαστη και αναλυση οθονης.

5. Καποιος φιλος παραπανω εγραψε για προβλημα στο Τ9. Τι εννοει? Δεν εχω δοκιμασει Τ9 σε samsung. Μπερδεμα ή δεν εχει καθολου?

6. Γενικα υπαρχει καποιος που να απογοητευτηκε απο τη συσκευη και αλλιως να την περιμενε και αλλιως να του βγηκε?

 

1) Έχει και για τα δυο, ακούγεται περιοδικά ενα "μπιπ"

2) Οχι, θα ευχαριστηθείς πλοήγηση :-) ελάχιστες φορές θα χρειαστεί να επαναλάβεις την κίνηση

3) Ναι, περίπου στο 1/3 της οθόνης

4) Η κάμερα είναι πολύ καλή, δε θα σε απογοητευσει. Και βίντεο είναι απο τα καλύτερα που έχω δει.

5) Εδώ είναι πολύ χάλια η κατάσταση... H Samsung είχε πάντα πρόβλημα στο Τ9, εδώ έχει παραγίνει το θέμα..

Παραδείγματα ...που σε κάνουν να τραβάς τα μαλιά σου!

Ξεκινάμε να γράψουμε την λέξη "ΞΕΡΕΙΣ" πολύ απλή λέξη, και πολυ συνηθισμένη...

Παταμε τα πλήκτρα 6 3 7 3 4 7 και ως δια μαγείας εμφανίζεται η λέξη... "ΘΕΣΕΙΣ" :hypno: Τι σχεση έχει το Θ στο 6 γ@μw την πουτ@ν@ μου μόνο ο Κορεάτης ξέρει!

Παρόμοιο πρόβλημα υπάρχει με πολλύ κοινές λέξεις όπως το "ΛΕΣ" "ΑΓΑΠΩ" (στο ΑΓΑΠΩ βγαινει ΒΑΣΩ, και άντε να εξηγήσεις στην γκόμενα το λάθος σου αν δεν την λένε Βασω) :lol: Σε γενικές γραμμές καλύτερα να μην είχε.....

6) Εκτος απο το πρόβλημα με το Τ9 η συσκευή τα σπάει... Ταχύτατη, με πάρα μα πάρα πολλές δυνατότητες....

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχουμε μαθει τι ειναι αυτη η φουσκα στην μεση της οθονης καιο ηχος που κανει οταν εισαι σε κληση??Απαντηστε γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση του.... Σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα. ειδικα η φουσκα. για τον ηχο στην κληση δεν μου εχει τυχει ποτε. μια χαζη ερωτηση σε οποιον εμφανιστηκε ο ηχος αυτος μηπως ειχε καρτοκινητο;

 

το gps θελει πολλες φορες ενεργοποιηση και απενεργοποιηση απο το μενου γιατι κατα καιρους τρωει σκαλωμα και δεν κλειδωνει.

 

@sf-haris

 

1. εχει ευμεγεθη ενδειξη στην οθονη

2.γινεται πανευκολα εκτος αν δοκιμασεις σε τμημα της σελιδας με πολλες ενεργες συνδεσεις οπου εκει ενεργοποιειται το link

3. στανταρ μεσαιο μεγεθος οχι ολη η οθονη δεν υποστηριζει εικονες απο outlook

4. σαν συνολο ειναι μακραν καλυτερο του 8300 και η καμερα και το βιντεο ειναι πολυ καλα

5. γραφω με qwerty με δυο χερια και παει σφαιρα

6. ναι αλλιως την περιμενα. την περιμενα πολυ χειροτερη για κορεατικο κινητο με κλειστο λειτουργικο ενα καρο χαρακτηριστικα που σε αλλα πολυ ακριβοτερα κινητα απλα δεν δουλευουν ολα μαζι. απλα σκεψου τι παιρνεις σε ericsson και nokia σε αυτα τα λεφτα (αστο καλυτερα)

 

@g_soldier αναλογη του nokia 6210 που ειχα καποτε σχεδον αριστη. μονο λαθος τα γυαλιστερα πλαστικα ιδανικα για σουβλατζιδικο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας το forum εχω καταληξει στα παρακατω:

 

1. Η οθονη τα σπαει!

2. Ο browser πολυ καλος και γρηγορος!

3. Η ποιοτητα κατασκευης οχι και τοσο καλη, πολυ πλαστικο και χαμηλης ποιοτητας κιολας

4. Η ποιοτητα του ηχειου μετρια η ενταση χαμηλη (χειροτερο απο arena ??)

5. Για την καιρεα διαβασα απο ενα review οτι το σημα μου δεν ειναι πολυ δυνατο, δηλ. σε σημεια που κανονικα δεν θα εχανε, χανει....

6. Η μπαταρια κραταει κατα μεσο ορο 2 μερες

7. Η αποκριση της οθονης σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα οχι σε τετοιο σημειο που να δικαιολογει τα 800ΜHZ επεξεργαστη.

 

Παρακαλω οποιος διαφωνει με τα παραπανω, η θελει να προσθεσει κατι θα το εκτιμουσα και θα με βοηθουσε πολυ!! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας το forum εχω καταληξει στα παρακατω:

 

1. Η οθονη τα σπαει!

2. Ο browser πολυ καλος και γρηγορος!

3. Η ποιοτητα κατασκευης οχι και τοσο καλη, πολυ πλαστικο και χαμηλης ποιοτητας κιολας

4. Η ποιοτητα του ηχειου μετρια η ενταση χαμηλη (χειροτερο απο arena ??)

5. Για την καιρεα διαβασα απο ενα review οτι το σημα μου δεν ειναι πολυ δυνατο, δηλ. σε σημεια που κανονικα δεν θα εχανε, χανει....

6. Η μπαταρια κραταει κατα μεσο ορο 2 μερες

7. Η αποκριση της οθονης σε πολυ καλα επιπεδα, αλλα οχι σε τετοιο σημειο που να δικαιολογει τα 800ΜHZ επεξεργαστη.

 

Παρακαλω οποιος διαφωνει με τα παραπανω, η θελει να προσθεσει κατι θα το εκτιμουσα και θα με βοηθουσε πολυ!! Ευχαριστω!

 

1) Όντως

2) Όντως

3) Δε συμφωνώ, η ποιότητα είναι πολύ καλή, όπως και σε όλα τα κινητά της εταιρίας

4) Η ένταση είναι δυνατή και τα mp3 ακούγονται καθαρότατα

5) Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

6) Θα σου πω σε μερικές μέρες μόλις κάνει μερικούς κύκλους η δικιά μου...

7) Τον επεξεργαστή δε το χρησιμοποιεί μόνο για την οθόνη. Το κινητό ότι εφαρμογή να ανοίξεις την ανοίγει ταχύτητα πλοήγηση σε κάρτα μνήμης φορτωμένη ταχύτατα, πολλά μα παρα πολλά κολπάκια όπως οι αισθητήρες κίνησης...

 

Μεγάλο μείον για μενα ειναι το Τ9... Μιλάμε για πολύ πίκρα ρε παιδιά...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

3) Δε συμφωνώ, η ποιότητα είναι πολύ καλή, όπως και σε όλα τα κινητά της εταιρίας

Εδω μια μικρη ενσταση. Στο S5230 Star που πηρα εγω το πισω πλαστικο χαραζεται για πλακα! Παρολα αυτα δεν εχει νοημα να γκρινιαζω γιατι πωλειται φθηνα και ειναι πολυ ευχρηστο. Οταν δινεις 400+ ευρω απαιτεις να ειναι ανθεκτικη κατασκευη!

Μεγάλο μείον για μενα ειναι το Τ9... Μιλάμε για πολύ πίκρα ρε παιδιά...

Το T9 "πασχει" και στο Star αρα υποθετω οτι ειναι προβλημα των touchscreen της Samsung. Μικρο το κακο για μενα αφου γραφω μηνυματα απροβληματιστα και χωρις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχουμε μαθει τι ειναι αυτη η φουσκα στην μεση της οθονης καιο ηχος που κανει οταν εισαι σε κληση??Απαντηστε γιατι ειμαι ενα βημα πριν την αποκτηση του.... Σας ευχαριστω

 

Τελικά παιδιά αυτή η φούσκα υπάρχει σε όλα ? Αν ναι καλώς διαφορετικά την Δευτέρα το στέλνω πίσω. Μήπως φταίει το amoled ?

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Αν συγκριθεί το GPS του με αυτό του Αrena τι θα λέγατε? Είμαι και εγώ ανάμεσα στα 2 και δεν ξέρω τι να επιλέξω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει. Σχετικά με το wifi δεν μπορώ να συνδεθώ με ξεκλείδωτα hotspots (flokafe, λιμάνι Πειραιά, Πλατεία Κοτζιά κ.λ.π.) .

Αλλες φορές μου γράφει ότι " το AP δεν αποκρίνεται " και άλλες φορές μου λέει " λάθος κωδικός" . Οποιος φίλος/η έχει την ευγενή καλωσύνη να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να παιζει με τις ρυθμισεις γιατι εγω δεν μπορουσα να μπω στο δικο μου wifi που ηταν κλειδωμενο..!!!!! και εβγαζε λαθος κωδικος..@@@@!!!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να παιζει με τις ρυθμισεις γιατι εγω δεν μπορουσα να μπω στο δικο μου wifi που ηταν κλειδωμενο..!!!!! και εβγαζε λαθος κωδικος..@@@@!!!!

 

Αν κάποιος φίλος έχει να προτείνει κάτι καλοδεχούμενος:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εγω συνδέομαι και σε free hot spots και στο δικό μου με χρήση κωδικου!

Πάντως εχω παρατηρήσει πως πρέπει να μην έχει και τόσο ευαίσθητο δέκτη, σε σημεία που το λάπτοπ δείχνει οτι έχει "πολύ χαμηλό σήμα" (αλλα σερφάρω κανονικά) με το κινητό ενώ συνδέεται κανονικά δε μπορώ να σερφαρω και με βγάζει να συνδεθεί με wind

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον δεν θυμαμαι να σας πω τις ρυθμισεις ωστε οποιαδηποτε συνδεση να γινεται μεσω wifi και οχι μεσω ιντερνετ κινητου(gprs, κ.λπ.) για να μην ερθει κανενας τρελος λογαριασμος...εαν καποιος φιλος το θυμαται ας το δωσει ...!!
LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...