Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

If you reset it, the speed will be back to dynamic.

[/code]

 

πολυ καλο....!!!! οντως εντυπωσιακη διαφορα στην ταχυτητα....!!!....και στις φωτο.....και στο browsing του μενου....!!!!

 

αν δεν καταλαβα λαθος, η ρυθμιση χανεται οταν γινεται reset το κινητο? .....υπαρχει αραγε τροπος να γινει μονιμη? .......;)

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα παρακαλουσα ολους τους χρηστες που εχουν το GT s-8000 jet μετα απο 6 μηνες να μου πουν 3 πραγματα πολυ βασικα.

1ον αυτη η φουσκα στην οθονη ειναι ορατη μονο με κλειστη την οθονη? 'η αρχισε να φαινεται κ με ανοιχτη...

2ον το GPS λειτουργει καλα ή οχι?? εχετε το route 66 ή το wetravel? μηπως βρηκατε αλλους java χαρτες?

3ο η μπαταρια κραταει ικανοποιητικα? (3 μερες)

πειτε μου γιατι το παραγγελνω αμεσα...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους :)

 

έχω καιρό να γράψω για το jet :P

 

αλλα τις αυτές τις μέρες όταν πέφτει η δεύτερη κλίση

κάνει restart το κινητό από μονο του,

ξέρω ότι σε μερικούς συμβαίνει από παλιά αν θυμάμαι καλά. τελικά κάνατε κάτι για αυτό? βάλατε μήπως κάνα update και έφτιαξε η το έχετε αφήσει τελείως το θέμα με το restart?

 

ευχαριστώ

 

τελικά δεν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει η μονο σε μένα συμβαίνει :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παντα θεμα επιλογης..

για να σου εξηγησω..στο νοκια 5800 εκανα αναβαθμηση κ χαθηκαν τα ελληνικα..

ετσι αποφασισα να παρο το jet..απο αγγλια μιση τιμη..μονο 235ευρω..περιμενω να μου ερθει...

δεν θα εχω ελληνικα..αλλα ελπιζω να ειναι σταθερο..γιατι πραγματικα με αυτα που λετε..με εχετε κατατρομαξει..

κ να ενημερωσω τους φιλους που εχουν κανει αγορα απο εξωτερικο....πως δν τα αναγνωριζει η samsung στην ελλαδα.....οποτε..εγγυηση απο εκει που το αγορασατε...δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους...

 

Υπαρχουν διαφορες το jet με το i8000;

Καμια εφαρμογη και πιος ο τροπος που την δεχεται;

Καμια καλη αναβαθμηση εχει βγει..

Το πηρα εδω και 4 μερες και "νομιζω" οτι ειναι φοβερο τηλεφωνo,ειχα το LG Κ900...

 

Βεβαια δεν ξερω τιποτα,ειμαι καινουργιος στο χωρο και θελω να μαθω μερικα πραγματακια..

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα αναβάθμιση το firmware βάζοντας το S8000XEIK1 και το κινητό πάει γρηγορότερα. Τα εικονίδια στο menu πλέον μπορούν να αλλάξουν θέση και η εγκατάσταση προγραμμάτων java γίνεται εύκολα με απλό c/p στη κάρτα μνήμης.

Το μειονέκτημα η έλλειψη ελληνικών αλλά αυτό το ήξερα από πρίν όταν αποφάσισα να κάνω το update.

 

Για το γνωστό πλέον θέμα της "φουσκας" σε εμένα υπήρχε όσο διάστημα χρησιμοποιούσα την θήκη γιατί προφανώς πίεζε την οθόνη. Από τότε που την πέταξα δεν έχει εμφανιστεί κηλίδα στο jetάκι μου.

 

Θελω να βαλω ενα καινουργιο firmware(s8000xeii2).Ξερει καποιος αν εχει ελληνικα και αν πραγματι αξιζει?Τωρα εχω περασμενο το εργοστασιακο s8000maif5.Ευχαριστω,καλες γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν προσπαθώ να κάνω μέσω πισι στούντιο ενημέρωση συσκευής, μου λέει: "αποτυχία σύνδεσης στο διακομιστή. Δεν μπορεί να συνεχιστεί η ενημέρωση";;;;;

 

:

 

Eχω και εγω το ιδιο προβλημα ξερει καποιος φιλος τι παιζει???

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο το έχει σε προσφορά στα 319€. Ευκαιρία.

 

359 το εχει απο οτι βλεπω, και φυσικα σιγα μην το εχουν διαθεσιμο... Θα σου πουν απο Δευτερα και καθε Δευτερα θα σου λενε απο Δευτερα για κανα μηνα.....

 

Εμενα φοραει λογισμικο s8000XXIG3, ειναι καινουριο αυτο? Με αυτο μου ηρθε το κινητο...

 

Εχω ενα προβληματακι με το ιντερνετ μεσω GPRS. Πηρα στην Vodafone μου στειλανε τις ρυθμισεις αλλα το θεμα ειναι οτι ενω μπορω να μπω σε οποια σελιδα θελω, δεν μπαινει στην αρχικη σελιδα του προφιλ, δηλαδη του Vodafone Live.... Λεει οτι δεν υποστιριζετε κατι τετοιο πεταει μετα απο προσπαθεια φορτωσης της σελιδας. Και επισης δεν μου δουλευει η Ευρεση μουσικης με το προφιλ του ιντερνετ της Vodafone... Σε ενα Sony Ericsson που ειχα δουλευαν ολα αυτα κανονικα, εμπαινα παντου σαν να ημουν απο WiFi. Τυχαινει κανεις να εχει το ιδιο προβλημα?

 

ΥΓ: Εκανα αυτο με τον επεξεργαστη με τους καινουριους κωδικους που εδωσε ενας φιλος στην προηγουμενη σελιδα, αλλα η μονη διαφορα που ειδα ηταν οταν παταγα το μενου...

Link to comment
Share on other sites

Δύο πραγματάκια γιατί μόλις αγόρασα το κινητό....

1) Το New PC studio δεν εγκαθίσταται με τίποτα στα win 7

2) Τα firmware updates δεν έχουν ελληνικά;

3) Ούτε το route66 εγκαθίσταται...

 

Έχει κανείς καμμιά ιδεά;

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

Για να δω αν έχω καταλάβει σωστά,

το firmware s8000xxig3 είναι το τελευταίο που κυκλοφορεί στα καινούρια μοντέλα το οποίο περιλαμβάνει ελληνικά, αλλά το new pc studio δεν το βγάζει σαν update

και ούτε τα firmware που κυκλοφορούν στο δίκτυο με αυτό το όνομα έχουν ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

359 το εχει απο οτι βλεπω, και φυσικα σιγα μην το εχουν διαθεσιμο... Θα σου πουν απο Δευτερα και καθε Δευτερα θα σου λενε απο Δευτερα για κανα μηνα.....

 

Σε ένα Newsletter που μου έστειλαν (κωδ προσφοράς 2009122301) το έχουν 319 μέχρι 31.12.

Εγώ το πήρα με μια προηγούμενη προσφορά 359 με δώρο μια ψηφ κορνίζα 7'' Samsung την προηγούμενη βδομάδα και ήρθε σε 1,5 μέρα, σε άριστη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Newsletter που μου έστειλαν (κωδ προσφοράς 2009122301) το έχουν 319 μέχρι 31.12.

Εγώ το πήρα με μια προηγούμενη προσφορά 359 με δώρο μια ψηφ κορνίζα 7'' Samsung την προηγούμενη βδομάδα και ήρθε σε 1,5 μέρα, σε άριστη κατάσταση.

 

Α σορρυ δεν εχω δει την προσφορα που λες. Και εγω με την κορνιζα το πηρα αφου μου ειπε ενας υπαλλοιλος να περιμενω διοτι περιμενα νεα παραλλαβη παρολο που ειχαν ηδη ενα κομματι κρατημενο για μενα. :p

 

Κανενας για το προβληματακι με το ιντερνετ που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Για να δω αν έχω καταλάβει σωστά,

το firmware s8000xxig3 είναι το τελευταίο που κυκλοφορεί στα καινούρια μοντέλα το οποίο περιλαμβάνει ελληνικά, αλλά το new pc studio δεν το βγάζει σαν update

και ούτε τα firmware που κυκλοφορούν στο δίκτυο με αυτό το όνομα έχουν ελληνικά?

αυτη ειναι "βελτιωμενη" με τις αλλαγες/προσθηκες?

 

ο,τι κυκλοφορει εγω ειναι χωρις Ελληνικα μεχρι στιγμης

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να περάσω τις ρυθμίσεις για MMS της Wind στο S8000. Από την Wind μου είπαν ότι θα μου στείλουν mail, αλλά τίποτα.. Ξέρει κανεις τι μπορω να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να περάσω τις ρυθμίσεις για MMS της Wind στο S8000. Από την Wind μου είπαν ότι θα μου στείλουν mail, αλλά τίποτα.. Ξέρει κανεις τι μπορω να κάνω;

 

είναι σε αυτό το λινκ οι ρυθμίσεις http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=203&tablePageID=175&rec=1058

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρονια πολλα

 

Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του κινητου.

Εχω 2 προβληματα ομως , θα με εξυπηρετουσε πολυ αν μπορουσατε να με βοηθησετε

α)παροτι συνδεομαι με wireless (WEP Protected @ 64bit) με το δικτυο του σπιτιου και πλοηγουμαι κανονικα στις σελιδες βλεπω οτι στο youtube οταν παταω watch video ο media player δεν φορτωνει το εκαστοτε video και βγαζει σφαλμα , ενω δειχνει αρχικα οτι συνδεθηκε (στο progress)

β)δεν βλεπω να παιζουν τα flash στις σελιδες

 

Και μια χαζη αλλα ευστοχη ερωτηση : το γεγονος οτι δεν εχω κανει ακομα register το VOD για το divX παιζει ρολο στο οτι δεν μπορει ο media player να παιξει οποιοδηποτε stream απο το youtube?

Eχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 1 εβδομαδα συμβιωσης με το jet θέλω να αναφερω τρια προβληματα για τα οποια δεν εχω βρει λυση:

 

1)SMS ενω ξεκινάω να γράψω μου εμφανίζει 160 χαρακτηρες ,μολις γράψω 2,3 χαρακτηρες οι διαθέσιμοι χαρακτηρες πανε στο 69, 68..(παντα μιλαμε για ελληνικα)

οταν γυρναω σε αγγλικα ολα ειναι οκ δηλαδη 160 159 158....

Οταν πάω μυνηματα>ρυθμισεις>sms>επιλογες αποστολης>υποστηριξη χαρακτηρων και βαλω Αλφαβητικο GSM αντι αυτοματο μπορω και γραφω κανονικα 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο με κεφαλαια.

 

2)TV-out Δοκιμασα 2 καλωδια (καρφι > 3 RCA κιτρινο,κοκκινο,ασπρο) με ολους τους δυνατους συνδιασμους και δεν μπορω να δω τιποτα στην τηλεοραση.

Συνδέω το βυσμα επιλεγω tv-out απο το μενου που μου βγαζει καισ την τηλεοραση ακου εναν βομβο και εικονα με νερα οπως πιανει καποιος το filmnet χωρις να εχει αποκωδικοποιητη (και αυτο μονο στην περιπτωση που βαζω καποιο divx να παιξει ,φωτογραφιες δεν βλεπω καθολου ουτε φυσικα το βασικο μενου του τηλεφωνου-γενικα δεν ''φερνει εικονα '' απο το τηλέφωνο) Επισης αλλαξα απο pal σε ntsc αλλα παλι τιποτα.

3)pc studio Οταν προσπαθω να δω αν υπαρχει αναβαθμιση μου βγαζει μήνυμα οτι δεν

υποστηρίζεται το τηλεφωνο ή κατι τέτοιο .

 

To firmware ειναι το (SW VER) S8000XXIG3

(CSC VER) S8000oXCIG1(ED006)

(FFS VER) DEF

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει λύση στα παραπανω η ολα ειναι bugs του συγκεκριμενου Firmware.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 1 εβδομαδα συμβιωσης με το jet θέλω να αναφερω τρια προβληματα για τα οποια δεν εχω βρει λυση:

 

1)SMS ενω ξεκινάω να γράψω μου εμφανίζει 160 χαρακτηρες ,μολις γράψω 2,3 χαρακτηρες οι διαθέσιμοι χαρακτηρες πανε στο 69, 68..(παντα μιλαμε για ελληνικα)

οταν γυρναω σε αγγλικα ολα ειναι οκ δηλαδη 160 159 158....

Οταν πάω μυνηματα>ρυθμισεις>sms>επιλογες αποστολης>υποστηριξη χαρακτηρων και βαλω Αλφαβητικο GSM αντι αυτοματο μπορω και γραφω κανονικα 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο με κεφαλαια.

 

2)TV-out Δοκιμασα 2 καλωδια (καρφι > 3 RCA κιτρινο,κοκκινο,ασπρο) με ολους τους δυνατους συνδιασμους και δεν μπορω να δω τιποτα στην τηλεοραση.

Συνδέω το βυσμα επιλεγω tv-out απο το μενου που μου βγαζει καισ την τηλεοραση ακου εναν βομβο και εικονα με νερα οπως πιανει καποιος το filmnet χωρις να εχει αποκωδικοποιητη (και αυτο μονο στην περιπτωση που βαζω καποιο divx να παιξει ,φωτογραφιες δεν βλεπω καθολου ουτε φυσικα το βασικο μενου του τηλεφωνου-γενικα δεν ''φερνει εικονα '' απο το τηλέφωνο) Επισης αλλαξα απο pal σε ntsc αλλα παλι τιποτα.

3)pc studio Οταν προσπαθω να δω αν υπαρχει αναβαθμιση μου βγαζει μήνυμα οτι δεν

υποστηρίζεται το τηλεφωνο ή κατι τέτοιο .

 

To firmware ειναι το (SW VER) S8000XXIG3

(CSC VER) S8000oXCIG1(ED006)

(FFS VER) DEF

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει λύση στα παραπανω η ολα ειναι bugs του συγκεκριμενου Firmware.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!!

 

Για το πρωτο μπορω να σου απαντησω. Απο οσο εχω δει σε ολα τα κινητα, γραφοντας Ελληνικα με πεζους χαρακτηρες παντα συμβαινει αυτο. Για καποιο λογο οι πεζοι χαρακτηρες καταλαμβανουν περισσοτερο χωρο, δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι σε ολα τα κινητα. Εμενα στις ρυθμισεις ηταν επιλεγμενο το αλφαβητο GSM και γραφει με κεφαλαια. Δεν υπαρχει προβλημα ετσι.

 

Τωρα για το δευτερο.... Και εγω ειχα δοκιμασει κατι δεν ειχα καθολου εισοδο ουτε εικονας ουτε ηχου στην τηλεοραση. Το καλωδιο της Samsung παντως εχει στο πλαισιο 18 ευρω, δεν αξιζει να το παρεις... Τι κανουν για να οικονομησουν.... :mad:

 

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα που αναφερω παραπανω. Με το ιντερνετ μεσω της Vodafone... Αν μπορει καποιος να βοηθησει. :)

Εχω ενα προβληματακι με το ιντερνετ μεσω GPRS. Πηρα στην Vodafone μου στειλανε τις ρυθμισεις αλλα το θεμα ειναι οτι ενω μπορω να μπω σε οποια σελιδα θελω, δεν μπαινει στην αρχικη σελιδα του προφιλ, δηλαδη του Vodafone Live.... Λεει οτι δεν υποστιριζετε κατι τετοιο πεταει μετα απο προσπαθεια φορτωσης της σελιδας. Και επισης δεν μου δουλευει η Ευρεση μουσικης με το προφιλ του ιντερνετ της Vodafone... Σε ενα Sony Ericsson που ειχα δουλευαν ολα αυτα κανονικα, εμπαινα παντου σαν να ημουν απο WiFi.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο μπορω να σου απαντησω. Απο οσο εχω δει σε ολα τα κινητα, γραφοντας Ελληνικα με πεζους χαρακτηρες παντα συμβαινει αυτο. Για καποιο λογο οι πεζοι χαρακτηρες καταλαμβανουν περισσοτερο χωρο, δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι σε ολα τα κινητα. Εμενα στις ρυθμισεις ηταν επιλεγμενο το αλφαβητο GSM και γραφει με κεφαλαια. Δεν υπαρχει προβλημα ετσι.

 

Τωρα για το δευτερο.... Και εγω ειχα δοκιμασει κατι δεν ειχα καθολου εισοδο ουτε εικονας ουτε ηχου στην τηλεοραση. Το καλωδιο της Samsung παντως εχει στο πλαισιο 18 ευρω, δεν αξιζει να το παρεις... Τι κανουν για να οικονομησουν.... :mad:

 

Εγω εχω ενα αλλο προβλημα που αναφερω παραπανω. Με το ιντερνετ μεσω της Vodafone... Αν μπορει καποιος να βοηθησει. :)

Ναι αλλα με αγγλικους χαρακτηρες πεζα δεν εχει προβλημα!

Επισης σε ενα νοκια 6300 δεν εχει προβλημα με ελληνικα πεζα 170 χαρακτηρες γραφω.

 

Το προβλημα του tv out το ελυσες .Εχω αλλαξει 2 καλωδια και τιποτα.. παιζει καμια ρυθμιση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

2)TV-out Δοκιμασα 2 καλωδια (καρφι > 3 RCA κιτρινο,κοκκινο,ασπρο) με ολους τους δυνατους συνδιασμους και δεν μπορω να δω τιποτα στην τηλεοραση.

 

3)pc studio Οταν προσπαθω να δω αν υπαρχει αναβαθμιση μου βγαζει μήνυμα οτι δεν

υποστηρίζεται το τηλεφωνο ή κατι τέτοιο .

 

 

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει λύση στα παραπανω η ολα ειναι bugs του συγκεκριμενου Firmware.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!!

Ακριβώς τα ίδια ισχύουν και σε μένα... :(

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω τα χω καταφερει να το συνδεσω με την τηλεοραση. Ελεγα οτι μπορει να φταιει το καλωδιο αλλα σε αλλη συσκευη μια χαρα λειτουργει :(

Μηπως φταιει οτι η υποδοχη που εχει για να μπει το βυσμα του καλωδιου ειναι καπως....κυρτη και δεν κανει καλη επαφη; Δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και το συνδεσα με την τηλεοραση ,εκοψα τα καλωδια και αρχισα να πειραματίζομαι ,αλλα την πολικοτητα στο κιτρινο καλωδιο δηλαδη συνδεσα αναποδα τα καλωδια και επαιξε.Ηχο ομως δεν καταφερα να φερω με τιποτα και νομίζω τελικα οτι δινει μονο εικονα γιατι με αλλο συνδιασμο στο κοκκινο και ασπρο rca δινει μονο ήχο.

Επισης εικονα δείχνει μονο στις ταινιες και οχι στις φωτογραφιες.

Εν τέλει νομίζω οτι δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο....

 

Απο ζελετινα εχω δοκιμάσει http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Screen-Protector/Nortonline-Screen-Protector-Mirror-for-Samsung-S8000-Jet-5205598024710.htm δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος γιατι δειχνει λιγο ''θολη'', δεν ειναι πολυ crystal, καποια στιγμή μαλλον θα παρω αυτηhttp://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=30741 η οποια νομιζω οτι ειναι καλυτερη απ οτι εχω δει στο νετ.

 

Επισης βρηκα και σε αλλο τηλεφωνο της samsung d880 το προβλημα με τα sms ειναι το ιδιο με το jet αρα μαλλον ειναι γενικοτερο προβλημα τις samsung με τους ελληνικους χαρακτηρες...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...