Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα φιλε....μην ανησυχεις....εχει ξανασυμβει... πηγαινε το στο service και σου αντικατσατουν την οθονη....απλα θα παρει αρκετες μερες...

καλημερα, ευχαριστω για την απαντηση. φιλε μ το κινητο ειναι καινουριο, να φανταστεις δν εχω βγαλει τις ζελατινες ακομα, και θα μ το ανοιξουν για να αντικαταστησουν την οθονη? Συγνωμη αλλα αυτο δν το θεωρω αρκετο. Πιστευω οτι πρεπει να μ δωσουν καινουριο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα, ευχαριστω για την απαντηση. φιλε μ το κινητο ειναι καινουριο, να φανταστεις δν εχω βγαλει τις ζελατινες ακομα, και θα μ το ανοιξουν για να αντικαταστησουν την οθονη? Συγνωμη αλλα αυτο δν το θεωρω αρκετο. Πιστευω οτι πρεπει να μ δωσουν καινουριο τηλεφωνο.

 

Εννοειται φίλε!!Θα απαιτήσεις καινούριο κινητό!! Να πιέσεις όσο δεν πάει. Απλά να το πας το συντομότερο και να μην το χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν το βλεπω το ....βελακι...που ειναι??? μπορεις να βαλεις μια φωτο απο printscreen?

παταμε και ανοιγει ο οπερα και εχουμε τα sait που εχει απο δικου του ε το 8 που λεει mobile Downloads λεω. οσο για το πως εβαλα τον οπερα, μπικα στο Google και εγραψα οπερα μινι, με εβγαλε στα πρωτα 10 αποτελεσματα και μπικα στο δευτερο που ελεγε οπερα Downloads,με το που μπαινεις αναγνωριζει και σου λεει την μαρκα του κινητου σου,απο κατω λεει ληψη του οπερα μινι.αυτο εκανα.

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ευχαριστω για την απαντηση. φιλε μ το κινητο ειναι καινουριο, να φανταστεις δν εχω βγαλει τις ζελατινες ακομα, και θα μ το ανοιξουν για να αντικαταστησουν την οθονη? Συγνωμη αλλα αυτο δν το θεωρω αρκετο. Πιστευω οτι πρεπει να μ δωσουν καινουριο τηλεφωνο.

να σου αλαξουν το κινητο και οχι μονο. αν υπαρχει καμια κ....λα εκει πες της να σου παρει και καμια :X:whistle:ετσι για την ψυχικη οδυνη που σου προκαλεσαν:lol:

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους (τι καλημερα δλδ μεσημερι κοντευει).Τεσπα απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του samsung jet. Με το που αφαιρεσα την ζελατινα της οθονης παρατηρησα και εγω τη περιφημη φουσκα ( που περισσοτερο με νερα στο κεντρο της οθονης φιανονται). Αυριο το πρωι θα παω στα κεντρικα της samsung στην κηφησιας κ θα απαιτησω αλαγη τηλεφωνου. Παρουσιαστηκε σε κανενα αλλο το ιδιο προβλημα? Να επισημανω οτι δεν επηρεαζει τη λειτουργια της οθονης αλλα απλα φιανεται ασχημο. Ειχε καποιος απο εσας παρομοια εμπειρια η απλα ετυχε το δικο μ τηλεφωνο να ειναι ελατωματικο?

 

Τρεχατε χωριανοιιιιι κι αλλαξτε οθονες !!! Εγω θα καθομαι να σας παρακολουθω απλα. Και για οσους σκοπευουν να το αγορασουν και διαβαζουν για ασχημες φουσκες θα πω πως οποιος το πιανει το jetακι μου στο χερι λεει το ιδιο πραγμα : γαμ....ο κινητακι !!! Σε σημειο να το ζηλευει ενας με iphone 3gs ! Απο κει και περα ουτε φουσκες θυμαμαι(ουτε καν φαινεται πλεον),ουτε με μνημη προβλημα εχω,ουτε συρθηκε ποτε. Το μονο ελαττωμα που εντωπισα ειναι οταν σπανιως κολλαει το πληκτρο κλειδωματος και δε λειτουργει,οποτε το ξεκλειδωνεις με αλλο τροπο. Πταισμα για μενα,ολα τα κινητα το κανουν. Γιατι μιλαμε για ΚΙΝΗΤΟ,οχι για υπερυπολογιστη,και ολα εμφανιζουν θεματακια,γιατι εχουν λειτουργικο σιγουρα ΟΧΙ αλανθαστο.

Καλη συνεχεια στον πανικο

 

Και μη ξεχνιομαστε,ας βρουμε τιποτα πιο καλο σε apps και games,κατι θα υπαρχει !!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσυ μπορει να μην εχεις μεγαλο προβλημα αλλα σε μερικους ισως να φαινεται πολυ! Γιατι να μην πανε στην αντιπροσωπεια; Εφοσον ειναι προβλημα και διορθωνεται κι αφου το καλυπτει η εγγυηση ειναι χαζομαρα να το εχεις και να μην πας. Αν το εχεις βεβαια και δεν σ΄εχοχλει ειναι δικο σου θεμα.. αλλα και παλι δεν εχεις τιποτα να χασεις!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε sx1vg18, καλομελέτα και έρχεται...!!! Μπορεί η φούσκα να σου φαίνεται υπερβολική...αλλά το "σπάνιο κόλλημα" που αναφέρεις στο κλείδωμα....μπορεί να είναι η αρχή προβλήματος....!!!...και να φτάσει να μη σου ενεργοποιείται η οθόνη...!!!

 

Και σε εμένα έτσι ξεκίνησε...και τώρα το έχω ήδη 2 βδομάδες στο service και αναμένω.....!!!!...ελπίζοντας να μην χαθούν οι επαφές μου....!!!!!

 

Επίσης, μη μου πεις πως σου λειτουργεί η διαχείρηση κλήσεων και μπορείς να πάρεις 2η γραμμή ενώ μιλάς ή κλείσεις την 1η.....!!...λειτουργία βασική νομίζω για ένα τηλέφωνο..και όχι για υπερυπολογιστή..!!!

 

Το κινητό είναι όντως πολύ καλό...αλλά τα προβλήματα που έχουν προκύψει ήδη και οδηγούν σε αντικαταστάσεις οθόνης τουλάχιστον ...δεν είναι της πλάκας....!!!!....ούτε οι κάτοχοί τους που τα αναφέρουν ή αναρωτιούνται είναι οι τρελοί του χωριού...!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους (τι καλημερα δλδ μεσημερι κοντευει).Τεσπα απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του samsung jet. Με το που αφαιρεσα την ζελατινα της οθονης παρατηρησα και εγω τη περιφημη φουσκα ( που περισσοτερο με νερα στο κεντρο της οθονης φιανονται). Αυριο το πρωι θα παω στα κεντρικα της samsung στην κηφησιας κ θα απαιτησω αλαγη τηλεφωνου. Παρουσιαστηκε σε κανενα αλλο το ιδιο προβλημα? Να επισημανω οτι δεν επηρεαζει τη λειτουργια της οθονης αλλα απλα φιανεται ασχημο. Ειχε καποιος απο εσας παρομοια εμπειρια η απλα ετυχε το δικο μ τηλεφωνο να ειναι ελατωματικο?

 

Τρεχατε χωριανοιιιιι κι αλλαξτε οθονες !!! Εγω θα καθομαι να σας παρακολουθω απλα. Και για οσους σκοπευουν να το αγορασουν και διαβαζουν για ασχημες φουσκες θα πω πως οποιος το πιανει το jetακι μου στο χερι λεει το ιδιο πραγμα : γαμ....ο κινητακι !!! Σε σημειο να το ζηλευει ενας με iphone 3gs ! Απο κει και περα ουτε φουσκες θυμαμαι(ουτε καν φαινεται πλεον),ουτε με μνημη προβλημα εχω,ουτε συρθηκε ποτε. Το μονο ελαττωμα που εντωπισα ειναι οταν σπανιως κολλαει το πληκτρο κλειδωματος και δε λειτουργει,οποτε το ξεκλειδωνεις με αλλο τροπο. Πταισμα για μενα,ολα τα κινητα το κανουν. Γιατι μιλαμε για ΚΙΝΗΤΟ,οχι για υπερυπολογιστη,και ολα εμφανιζουν θεματακια,γιατι εχουν λειτουργικο σιγουρα ΟΧΙ αλανθαστο.

Καλη συνεχεια στον πανικο

 

Και μη ξεχνιομαστε,ας βρουμε τιποτα πιο καλο σε apps και games,κατι θα υπαρχει !!!

 

 

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο κινητο αν δν ηταν δν θα το επερνα αλλα οταν δινω κοντα στα 400 ευρω για κινητο περιμενω να ειναι αψογο και οχι με το που το βγαζω απο το κουτι να εχει φουσκες κ μ****ιες. Σαφως και θα το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται φίλε!!Θα απαιτήσεις καινούριο κινητό!! Να πιέσεις όσο δεν πάει. Απλά να το πας το συντομότερο και να μην το χρησιμοποιεις.

 

Τελικα πηγα στα κεντρικα της samsung και ανακαλυπτω οτι το κινητο που μου ειχαν πουλησει για ελληνικο (κατι που το ρωτησα πολλες φορες στο καταστημα απ' οπου το πηρα και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι ελληνικοτατο) ειναι εισαγωγης απο γερμανια και δν το καλυπτει η εγγυηση. Τηλεφωνω στο καταστημα απειλωντας με καταγκελια και αμεσως ζυτησαν συγνωμη και μ ειπαν οτι θ μ το αντικαταστησουν αυριο με καινουριο ελληνικο και πως εγινε ενα λαθος και δν το καταλαβαν. Πρoσωπικα δν τους πιστευω νομιζω οτι πωλουν εισαγωγης για ελληνικα. δν θεωρω σωστο να πω ποιο καταστημα ηταν γιατι μπορει πραγματικα να εγινε λαθος αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sx1vg18, καλομελέτα και έρχεται...!!! Μπορεί η φούσκα να σου φαίνεται υπερβολική...αλλά το "σπάνιο κόλλημα" που αναφέρεις στο κλείδωμα....μπορεί να είναι η αρχή προβλήματος....!!!...και να φτάσει να μη σου ενεργοποιείται η οθόνη...!!!

 

Και σε εμένα έτσι ξεκίνησε...και τώρα το έχω ήδη 2 βδομάδες στο service και αναμένω.....!!!!...ελπίζοντας να μην χαθούν οι επαφές μου....!!!!!

 

Επίσης, μη μου πεις πως σου λειτουργεί η διαχείρηση κλήσεων και μπορείς να πάρεις 2η γραμμή ενώ μιλάς ή κλείσεις την 1η.....!!...λειτουργία βασική νομίζω για ένα τηλέφωνο..και όχι για υπερυπολογιστή..!!!

 

Το κινητό είναι όντως πολύ καλό...αλλά τα προβλήματα που έχουν προκύψει ήδη και οδηγούν σε αντικαταστάσεις οθόνης τουλάχιστον ...δεν είναι της πλάκας....!!!!....ούτε οι κάτοχοί τους που τα αναφέρουν ή αναρωτιούνται είναι οι τρελοί του χωριού...!!!!

 

Συγνωμη που θα σας στεναχωρησω αλλα...ειστε απ τους ατυχους της υποθεσης. Αυτα τα προβληματα μπορουν να εμφανιστουν καλλιστα απο το κινητο των 200 ευρω(εκει πολυ σπανια) μεχρι το κινητο των 700(εκει παρα πολυ συχνα). Αυτο με το πληκτρο μου το κανε ή 2 ή 3 φορες. Δεν επαθε τιποτα η οθονη,δοξα σοι. Μου το χει κανει και το νοκια 5800 που εχω,ουτε εκει επαθε τιποτα η οθονη. Σχετικα με την κληση δε το χω δοκιμασει. Αν οντως ειναι ετσι ελπιζω να το εντοπισουν και με αναβαθμιση να το διορθωσουν συντομα. Αντικαταστασεις ; ΜΙΑ εδω μεσα αλλαξε την οθονη του κινητου της κανεις αλλος(η σοβαρη δικαιολογια που ακουσα ειναι οτι ντρεπονταν). Καλα κανετε ολοι και αναφερετε τα προβληματα σας,σταματηστε ομως επιτελους να κανετε την τριχα τριχια. Αρκετα πια

 

Σχετικα με τον φιλο που του εδωσαν παραεισαγωγης,αυτο ειναι σοβαροτατο προβλημα. Σε σημειο να με βαζει σε σκεψεις να ελεγξω κι εγω αν το δικο μου ειναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα στα κεντρικα της samsung και ανακαλυπτω οτι το κινητο που μου ειχαν πουλησει για ελληνικο (κατι που το ρωτησα πολλες φορες στο καταστημα απ' οπου το πηρα και με διαβεβαιωσαν οτι ειναι ελληνικοτατο) ειναι εισαγωγης απο γερμανια και δν το καλυπτει η εγγυηση. Τηλεφωνω στο καταστημα απειλωντας με καταγκελια και αμεσως ζυτησαν συγνωμη και μ ειπαν οτι θ μ το αντικαταστησουν αυριο με καινουριο ελληνικο και πως εγινε ενα λαθος και δν το καταλαβαν. Πρoσωπικα δν τους πιστευω νομιζω οτι πωλουν εισαγωγης για ελληνικα. δν θεωρω σωστο να πω ποιο καταστημα ηταν γιατι μπορει πραγματικα να εγινε λαθος αλλα....

Ωχ μολις το παρηγγειλα απο Internet shop (η επωνυμια αρχιζει από Α..) και μου είπαν και εμενα οτι ειναι ελληνικοτατο. Θα δουμε.

Να κανω και εγω μια ερωτησουλα. Ο ηχος εισερχομενης κλησης μπορει να γινει συνεχες ή η ενταση αυξανεται μονη της σιγα-σιγσ?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μολις το παρηγγειλα απο Internet shop (η επωνυμια αρχιζει από Α..) και μου είπαν και εμενα οτι ειναι ελληνικοτατο. Θα δουμε.

Να κανω και εγω μια ερωτησουλα. Ο ηχος εισερχομενης κλησης μπορει να γινει συνεχες ή η ενταση αυξανεται μονη της σιγα-σιγσ?

 

 

Οχι φιλε δν αρχιζει απο Α. Στην αντιπροσωπια μ ειπαν οτι μπορω να το ελεγξω απο τον αριθμο ΙΜΕΙ Νο:*********** που αναγραφεται εξω απο το κουτι σε μια ετικετα. Τους παιρνεις τηλ στα κεντρικα τους λες τον αριθμο ΙΜΕΙ και σ λενε κατευθειαν απου π ειναι και ολα τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την οθονη δεν ειναι αστειο ειναι διαρροη του μεσαιου στρωματος (γνωστό και πλεον διορθωμενο, στην πρωτη γενια AMOLED - γι αυτο δεν μπηκαν σε τηλεορασεις ακομα) της οθονης και όσο επιδεινωνεται μεγαλώνει η κυλιδα αλλοιωνονται τα χρωματα και τελικα μειωνεται η ευαισθησια στην αφη. εχω παρατηρησει μονο την πτωση στην ευαισθησια της αφης. και γι αυτο το αλλαζουν στην samsunng χωρις πολλα πολλα. αν δεν ηταν προβλημα πιστευετε θα εδιναν σημασια στο service για μια φαινομενικα απλη φουσκα; το προβλημα εχει εξαληφθει εντελως στις μετεπειτα παρτιδες (σεπτεμβριος και μετα) και εφοσον διορθωνεται με 4-7 μερες στο service δεν τιθεται θεμα προβληματισμου κυριως λογω της ποιοτητας απεικονισης. οσοι το εχουν ας πανε να το αλλαξουν. οσοι δεν το χουν ας απολαυσουν το κινητο για ολα οσα προσφερει.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δν αρχιζει απο Α. Στην αντιπροσωπια μ ειπαν οτι μπορω να το ελεγξω απο τον αριθμο ΙΜΕΙ Νο:*********** που αναγραφεται εξω απο το κουτι σε μια ετικετα. Τους παιρνεις τηλ στα κεντρικα τους λες τον αριθμο ΙΜΕΙ και σ λενε κατευθειαν απου π ειναι και ολα τα σχετικα.

Οκ ευχαριστω, θα το τσεκαρω. Παντως μου κανει εντυπωση οι μεγαλες διαφορες που βρηκα στις τιμες (345-410 εουρα) και ολοι λενε οτι το προιον ειναι ελληνικο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχει παρατηρήσει κανένας ότι άμα σβήσουμε και ξανανοίξουμε το κινητό την πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσουμε το gps αργεί πολύ να κλειδώσει τη θέση μας?????
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ηδη 2 κινητα και αναμενω και το 3ο. Δεν εχω παρατηρησει καμια φουσκα... Ισως ειμαι απο τους 'τυχερους'.

Για το gps αυτο που ξερω απο τα pna ειναι οτι αν εχουνε περασει μερες ή και αρκετες ωρες απο την τελευταια φορα που 'κλειδωσε' αργει παρα πολυ να βρει ξανα δορυφορους. Σε pna μου εχει κανει μεχρι και 10 ολοκληρα λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ο Opera εχει ηδη παρουσιασει τον mini-opera 5.0.156. Αν και beta απο την εμπειρια μου σε beta opera (σε PC...) ειναι πολυ σταθεροι. H ερωτηση μου ειναι πως εγκαθησταται στο τηλεφωνο? Ειναι 2 αρχεια .jad & .jar .... Που τα κοπιαρουμε και ποιο τρεχουμε? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα τυχης απλά αν το πηρες σχετικα προσφατα είχες λιγοτερες πιθανοτητες να πηρες απο τα πρωτα κομματια που ειχαν το προβλημα.

οσο για το gps για να λοκαρει πιο γρηγορα αν αλλαξατε θεση κατα πολυ απο την τελευταια φορα που το ειχατε ενεργοποιημενο μια λυση ειναι να το απενεργοποιησετε απο το μενου μετα επανεκιννηση να το ξαναενεργοποιησετε και να το ανοιξετε θα λοκαρει μεσα σε 3 λεπτα και οχι 10-15 που κανει καμμια φορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα το gps εγω οταν προσπα8ησα να το ανοιξω μου εβγαλε στο κινητο το σηματακι του wi-fi σα να προσπαθουσε να βρει συνδεση. Μπορειτε να μου πειτε τι κανω λαθος. Εχω βαλει το route 66. Tι πρεπει να κανω? Απλα το ανοιγω και περιμενω να λοκαρει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο.Αξιζει?Πηγα και μου ειπαν οτι εχει σταματησει η παραγωγη του.Γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Άλλωστε είναι καινούριο και το βρίσκεις σε αρκετά καταστήματα. Ρίξε μια ματιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω κάποιες απορίες που δεν βρήκα στισ 76 σελίδες

1)πως επιλέγουμε να αποθηκεύει τα sms στη μνήμη του κινητού και όχι στη sim;

2)αμα γεμίσει η μνήμη μπορούμε να σώσουμε/μεταφέρουμε τα sms σε άλλο φάκελο ή πρέπει να τα σβήσουμε;μπορούμε να δηιουργήσουμε άλλους φακέλους;

3)αναφορές παράδοσης sms δέχεται κανονικά;ένας φίλος μου είπε ότι έχει πρόβλημα, δεν παίρνει

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Επίσης, μη μου πεις πως σου λειτουργεί η διαχείρηση κλήσεων και μπορείς να πάρεις 2η γραμμή ενώ μιλάς ή κλείσεις την 1η.....!!...λειτουργία βασική νομίζω για ένα τηλέφωνο..και όχι για υπερυπολογιστή..!!!

 

εμενα πάντως δουλεύει μια χαρά, για την 2ri κλίση που λες,απλά στην αρχή δεν ήξερα τι γινόταν ακριβώς,όταν αναβόσβηνε,

απλά όταν το βάλεις κοντά στο αφτι σου το τηλέφωνο σβήνει η οθόνη για εξοικονόμηση μπαταρίας, και όταν το κρατάς ανάβει πάλι για να πας στην 2ri κλήση που θες.:D

 

3)αναφορές παράδοσης sms δέχεται κανονικά;ένας φίλος μου είπε ότι έχει πρόβλημα, δεν παίρνει

Ευχαριστώ προκαταβολικά:)

 

 

αναφορές δέχεται,απλά πρέπει να το ρυθμίσεις για να λαμβάνεις:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...