Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά προσπαθώ να συνδεθώ στο οικιακό ασύρματο δίκτυο που έχω, βάζω τον κωδικό αλλά μου λέει :''Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". Μήπως έχω κάποια ρύθμιση λάθος?

 

αλαξε τον τύπο ασφαλείας απο wpa ασ πουμε κάντο wep

Link to comment
Share on other sites

τοσες μερες χτυπαγε το ξυπνυτηρι σημερα δεν χτυπησε πφφ τα νευρα μου...:mad:
Link to comment
Share on other sites

λολ ε μα ελεος δηλαδη ειναι πραγματα αυτα ρε samsung
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε αλλους; Ισως ειναι καποιο bug του λογισμικου που θα διορθωθει με αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να το κοιταξουν οσοι το εχουν!!να χρησιμοποιησουν το ξυπνητηρι για καποιες μερες αλλα να κλεινουν το κινητο οταν ειναι να χτυπησει
Link to comment
Share on other sites

domigr κι εμένα μου το έκανε προχτές αυτό και παραλίγο να μην ξυπνήσω. Δεν είσαι ο μόνος. Το είχα σβηστό με την επιλογή αυτόματου ανοίγματος φυσικά ON. Το είχα βάλει 6:30 και δε χτυπησε! Ευτυχώς ξύπνησα μόνος μου στις 7 παρα 15! :P
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

ουφ ευτυχως δεν ειμαι ο μονος :)

 

να περιμενουμε καποιο update θελω να πω βγαζει η samsung γιατι πρωτη φορα που εχω...και εκτος αυτου το κανουμε απο pc studio οταν βγει??

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία παίδες πως πάτε? Την πρώτη μέρα που το πήρα το φόρτισα κανονικά κ το βράδυ είχε τελειώσει η μπαταρία. Χτες ήταν πλήρες φορτισμένο το πρωί και το έλιωσα όλη μέρα με αποτέλεσμα το βράδυ να έχει αδειάσει.

Σήμερα το πρωί πάλι πλήρες φορτισμένο δεν χρησιμοποίησα ούτε wlan ούτε bluetooth ούτε εφαρμογές παρά μονο 3-4 τηλέφωνα (ούτε 5mins ομιλία) κ τώρα έχει 1 γραμμή μείνει. να δω πότε θα σβήσει...

 

p.s. έχω βάλει να συνδέεται μόνο σε gsm δίκτυο και όχι umts

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κραταει 4-5μερες :) απο τοτε που το εχω παρει
Link to comment
Share on other sites

κανα tip για ελάχιστη κατανάλωση παίζει? :D

 

edit: μόλις με ειδοποίησε για χαμηλή μπαταρία. δλδ ούτε 12 ώρες δεν κράτησε σήμερα...

αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ απογοητευτικό

Link to comment
Share on other sites

γινεται οι java εφαρμογες(google maps, opera, e-buddy) να μην χρησιμοποιουν το 3g αλλα το wifi? και εχει βρει κανενας πως απενεργοποιειται το 3g? νομιζω ειναι και αυτο ενας λογος μεγαλυτερης καταναλωσης...

 

και κατι ακομα. προσπαθω να στειλω τις επαφες μου απο το w950 με bt. δειχνει οτι λαμβανει το αρχειο αλλα δεν το βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

γινεται οι java εφαρμογες(google maps, opera, e-buddy) να μην χρησιμοποιουν το 3g αλλα το wifi? και εχει βρει κανενας πως απενεργοποιειται το 3g? νομιζω ειναι και αυτο ενας λογος μεγαλυτερης καταναλωσης...

στο μενού με τις εφαρμογές java κάπου υπάρχει επιλογή για ρύθμιση του προφίλ σύνδεσης. εκεί επιλέγεις wifi

 

όσον αφορά τη φωτεινότητα της οθόνης το έβαλα στο αυτόματο τώρα αλλά δε γνωρίζω με ποια κριτήρια τη ρυθμίζει. μήπως βάζει σε λειτουργία την μπροστινή καμερούλα?

 

τις επαφές από το προηγούμενο κινητό (sony ericsson) τις μετέφερα συγρονίζοντας τις επαφές του κινητού με τις επαφές των windows μέσω του pc suite. μετά μετέφερα τα windows contacts στο microsoft outlook και συγχρόνισα μετά το outlook με το jet. ;)

Link to comment
Share on other sites

κανα tip για ελάχιστη κατανάλωση παίζει? :D

 

edit: μόλις με ειδοποίησε για χαμηλή μπαταρία. δλδ ούτε 12 ώρες δεν κράτησε σήμερα...

αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ απογοητευτικό

 

δεν ξερω τι χρηση του κανεις.. εμανα απο την προηγουμενη Τριτη που το φορτισα 1η φορα με πηγε μεχρι Δευτερα...

αλλα πηρα για καλο και για κακο και μια εξτρα μπαταρια απτο ebay

σημερα ηρθαν ολα που παρειγγειλα (εκτος απτα πενακια) αυριο θα του φορεσω και την invisible shield και θα γραψω εντυπωσεις ...

η θηκη καλουτσικη , αλλα με βολεψε καλυτερα η πλαστικη ..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι τα ίδια. Χτες βράδυ κατα τις 9 πλήρες φορτισμένο, το βγάζω από την πρίζα, του βάζω ξυπνητήρι κ πάω για ύπνο μετά από λίγο.

Ξυπνάω σήμερα στις 9.30 από το ξυπνητήρι κ βλέπω την μπαταρία άδεια....

Πλέον έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι γιατί να κρατάει 12 ώρες μόνο είναι ξεφτίλα.

Και σε αυτό το διάστημα ούτε τηλέφωνα πήρα, ούτε 3g, ούτε wifi, ούτε bluetooth.

 

Τι προτείνετε? Να το βάλω χωρίς sim να δουλέψει να δω πόσο θα κρατήσει? Να το στείλω πίσω? ή να πάρω μια μπαταρία απο ebay να δω κάνει τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι τα ίδια. Χτες βράδυ κατα τις 9 πλήρες φορτισμένο, το βγάζω από την πρίζα, του βάζω ξυπνητήρι κ πάω για ύπνο μετά από λίγο.

Ξυπνάω σήμερα στις 9.30 από το ξυπνητήρι κ βλέπω την μπαταρία άδεια....

Πλέον έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι γιατί να κρατάει 12 ώρες μόνο είναι ξεφτίλα.

Και σε αυτό το διάστημα ούτε τηλέφωνα πήρα, ούτε 3g, ούτε wifi, ούτε bluetooth.

 

Τι προτείνετε? Να το βάλω χωρίς sim να δουλέψει να δω πόσο θα κρατήσει? Να το στείλω πίσω? ή να πάρω μια μπαταρία απο ebay να δω κάνει τα ίδια?

 

Μήπως έχεις αφήσει ενεργοποιημένο το wi-fi...? Προσεξε γιατί αν εμφανίζεται το σήμα του wifi ακόμα και ανενεργό να δείχνει, καταναλώνει μπαταριά...!! Επίσης τσέκαρε μήπως έχεις αφήσει ενεργοποιημένο blue tooth & 3G...

 

Παρόλο που είχα κάτι ψιλοπαραπονάκια με την μπαταρία τις πρώτες 2 εβδομάδες..τώρα όλα είναι άψογα...:)

:)
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθαν ολα που παρειγγειλα (εκτος απτα πενακια) αυριο θα του φορεσω και την invisible shield και θα γραψω εντυπωσεις ...

η θηκη καλουτσικη , αλλα με βολεψε καλυτερα η πλαστικη ..

 

Αναμένουμε εντυπώσεις για το invisible shield...δεν το έχω ξανακούσει.. :) αναρωτιέμαι αν επηρεάζει την ευαισθησία της αφής....

 

Επίσης για τη δερμάτινη θήκη δεν δείχνει φωτο στο ebay....έχει θήκη για την πένα? αν έχεις φωτό πρόχειρη...μπορεις να την βάλεις....?

:)
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα και εγώ invisible shield για το jet (σκεύτομαι να πάρω κ για το laptop)

είχα τσεκάρει ένα iphone που είχαν βάλει τη μεμβράνη αυτή και πραγματικά κάνει δουλειά. την αφή δεν την επηρέαζε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Από το ξένο site της επίσημης εταιρείας το παραγγέλνουμε; Και επιλέγουμε Non US/Non Canada τόπο αποστολής; Και βάζουμε με αγγλικούς χαρακτήρες τα στοιχεία μας και θα μας βρούνε; Ποιός μου λέει ότι δε θα γίνει κάποιο λάθος; Δεν έχω παραγγείλει άλλη φορά από εξωτερικό και αναρωτιέμαι.
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

εγώ όσο πληρώνω με paypal έχω το κεφάλι μου ήσυχο, γιατί αν γίνει καμιά στραβή τρέχουν αυτοί να βρουν τη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από εδώ το πήρες σωστά; Έδωσες και τηλέφωνο; Έβαλες πρόθεμα Ελλάδας κτλ;
All you have to decide is what to do with the time that is given to you...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...