Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pige simera o pateras mou stin trapeza gia na dei an uparxei kapoia xrewsi apo paypal 1.5 eyrw gia na tou dwsoun ton 4psifio kodiko kai eipan oti dn upirxe autos o ari8mos!!!

Tespa dn peirazei!!!!

Katafera na kanw idi mia agora opote dn exw problem twra:)

pira mia prosopsi gia nokia 6300:p

Η δε καταλαβαν στη τραπεζα τι ακριβως τους ζητησε η του ειπαν μαμακιες. Εφ οσον απο το ΡΡ σε ενημερωσαν οτι σε χρεωσαν με 1,5 ευρω, η χρεωση εγινε και υπαρχει στη καρτα. Ισως με την αγορα της προσοψης δεν αντιμετωπισες προβλημα διοτι ηταν χαμηλο το ποσον, αλλα αν δοκιμασεις ν αγορασεις κατι ακριβο, πολυ φοβαμαι οτι δε θα μπορεσεις να κανεις την αγορα αν δε δωσεις το κωδικο που σου εχουν ζητησει

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας .εχω διαβασει την συζήτηση και απο οτι εχω καταλαβει με μια χρεωστικη electron visa μπορεις sto paypal να πληρώσεις .εγω εχω χρεωστικες στην aspis bank και το ταμιευτήριο .σημερα μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου ειπαν οτι αυτες οι κάρτες δεν κάνουν για συναλλαγες μέσω internet.αλλα μάλλον δεν καταλαβαν η δεν ηξεραν για το paypal παροτι τους το τονισα .να υποθέσω οτι οι υπάλληλοι ειχαν δίκιο ή οτι ηταν ελλειπώς ενημερωμενοι .τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας .εχω διαβασει την συζήτηση και απο οτι εχω καταλαβει με μια χρεωστικη electron visa μπορεις sto paypal να πληρώσεις .εγω εχω χρεωστικες στην aspis bank και το ταμιευτήριο .σημερα μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου ειπαν οτι αυτες οι κάρτες δεν κάνουν για συναλλαγες μέσω internet.αλλα μάλλον δεν καταλαβαν η δεν ηξεραν για το paypal παροτι τους το τονισα .να υποθέσω οτι οι υπάλληλοι ειχαν δίκιο ή οτι ηταν ελλειπώς ενημερωμενοι .τι λετε?

 

 

I moni lusi einai na dokimaseis na kaneis paypal account!!!!;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Μόλις ενεργοποίησα ενα νέο λογαριασμό στο Pay Pal και θέλω να ρωτήσω το εξής. Όλα εντάξει με το λογαριασμό τραπέζης, το δέχτηκε αλλά μου λέει ότι θέλει 2-3 μέρες για να τραβήξει ένα ευρό και με τον κωδικό να το κάνω verify. Τώρα μπορώ να κάνω αγορά ή πρέπει να περιμένω να γίνει και η επιβεβαίωση. Για την πληρωμή πάντως του αντικειμένου(αφού το κέρδισα) με αφήνει να βάλω στοιχεία λογαριασμού, δηλαδή δεν με μπλοκάρει λόγω μη επιβεβαίωσης. Τι να κάνω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Μόλις ενεργοποίησα ενα νέο λογαριασμό στο Pay Pal και θέλω να ρωτήσω το εξής. Όλα εντάξει με το λογαριασμό τραπέζης, το δέχτηκε αλλά μου λέει ότι θέλει 2-3 μέρες για να τραβήξει ένα ευρό και με τον κωδικό να το κάνω verify. Τώρα μπορώ να κάνω αγορά ή πρέπει να περιμένω να γίνει και η επιβεβαίωση. Για την πληρωμή πάντως του αντικειμένου(αφού το κέρδισα) με αφήνει να βάλω στοιχεία λογαριασμού, δηλαδή δεν με μπλοκάρει λόγω μη επιβεβαίωσης. Τι να κάνω? Ευχαριστώ

Αν καταλαβα καλα ρωτας αν μπορεις να κανεις αγορα η να περιμενεις επιβεβαιωση και δυο σειρες πιο κατω λες "αφου το κερδισα" πραγμα το οποιο σημαινει οτι εκανες την αγορα αρα περιττη η ερωτηση. Τι εννοεις λεγοντας με αφηνει να βαλω στοιχεια λογαριασμου? Kαι τι να κανεις ως προς τι?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα οτι είχα το ψηλότερο bid για το αντικείμενο και πλέον μένει να το πληρώσω. Το τι να κάνω πήγαινε στον αν θα πρέπει να περιμένω να μου ρθει τετραψήφιος ή να προχωρήσω στην πληρωμή χωρίς αυτόν.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξεκινήσει το verification από το paypal, μπορείς μετά από δύο μέρες να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών της πιστωτικής κάρτας και να σου δώσουν τον κωδικό τηλεφωνικά. Δεν χρειάζεται να περιμένεις να έρθει ο λογαριασμός ταχυδρομικά στο σπίτι για να τον δεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπόρεσα και έκανα την πληρωμη χωρίς να χρειάζεται ο τετραψήφιος. Έχω όμως το εξής πρόβλημα. Εδώ και τρείς μέρες του χω στείλει 2-3 μειλ που τον ρωτάω πότε θα στέιλει το αντικείμενο και τι έξοδα αποστολής και τέτοια και με έχει γράψει κανονικότατα. Χτες το βράδυ πλήρωσα και ακόμα δεν με έχει ενημερώσει ότι έλαβε τα χρήματα ή οτι θα το αποστείλει την τάδε μέρα. Είναι φυσιολογικό αυτό?

 

 

Επιτέλους επικοινώνησε και μου είπε οτι θα το στείλει αύριο. Γνωρίζει κανείς πόσες περίπου μέρες κάνει να έρθει απο Αγγλα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και εγώ ρε παιδιά, μέχρι ποιό ποσό μπορώ να ψωνίσω χωρίς να έχω κάνει veryfication;

 

Τι νόημα έχει ν 1,5 αυτό το πράγμα (εκτός από το να σου πάρουν 1,5 €);

 

Ποιά η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay πχ πολλοί sellers ζητάνε verification της διεύθυνσης το 1,5 € που θα δώσεις δεν το κρατήσουν αλλά θα είναι στο λογαριασμό σου και θα το χρησιμοποιήσεις στην πρώτη αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Tora ta frenoun ta xrimata stin ellada?

Otan patao Withdraw mou bgazei

Processing Time Cost

Banks in Greece 5-7 Business Days

Free for €100.00 EUR or more

 

€1.00 EUR for €99.99 EUR or less

 

Ara ayto simeni oti ta fernoun kai edo?

 

Akoma mia erotisi,mporo na kno Withdraw me pistotiki enno na ma ta stiloun stin pistotiki?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις τα χρηματα, αλλα πιστωνονται μονο σε τραπεζικο λογαριασμο
[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Γραφτηκα και εγω στο Paypal με μια prepaid της Τραπεζας Κυπρου. Η απορια μου ειναι η εξης: Στο πεδιο της διευθυνσης δενε χω δηλωσει την περιοχη που μενω.Μονο την πολη και τον Τ.Κ. Πρεπει να βαλω και την περιοχη ή ειναι ενταξει μονο με την πολη και τον Τ.Κ.? Πχ. Εστω οτι μενω στην Μακεδονομαχων 35 στη Νεαπολη της Θεσσαλονικης.

Στο πεδιο address εβαλα Μακεδονοχων 35

Και στο Πεδιο City Θεσσαλονικη. Επρεπε σε καποιο απο τα πεδια να βαλω και την Νεαπολη?

Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay πχ πολλοί sellers ζητάνε verification της διεύθυνσης το 1,5  που θα δώσεις δεν το κρατήσουν αλλά θα είναι στο λογαριασμό σου και θα το χρησιμοποιήσεις στην πρώτη αγορά.

Καμια σχεση το verification με το confirmed address που ζητανε αρκετοι πωλητες. Οι Ελληνες χρηστες δεν εχουν τη δυνατοτητα τουλαχιστον ακομα να εχουν confirmed address. Μη μπερδευεις το verified member με το confirmed address

 

Καλησπερα παιδια..Γραφτηκα και εγω στο Paypal με μια prepaid της Τραπεζας Κυπρου. Η απορια μου ειναι η εξης: Στο πεδιο της διευθυνσης δενε χω δηλωσει την περιοχη που μενω.Μονο την πολη και τον Τ.Κ. Πρεπει να βαλω και την περιοχη ή ειναι ενταξει μονο με την πολη και τον Τ.Κ.? Πχ. Εστω οτι μενω στην Μακεδονομαχων 35 στη Νεαπολη της Θεσσαλονικης.

Στο πεδιο address εβαλα Μακεδονοχων 35

Και στο Πεδιο City Θεσσαλονικη. Επρεπε σε καποιο απο τα πεδια να βαλω και την Νεαπολη?

Περιττο ειναι αλλα και γιατι να μη το βαλεις? Μπορεις και εκ των υστερων να τροποποιησεις τη διευθυνση που δηλωσες. Αν το βαλεις, βαλτο πριν τη Θεσσαλονικη

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι καινουριος και δεν γνωριζω πολλα για το paypal. Γνωριζει καποιος αν μπορω να δημιουργησω καποιο λογαριασμο ωστε να ειναι δυνατο να δεχομαι χρηματα απο το εξωτερικο? Εχω μονο χρεωστικη καρτα ομως, εθνικης και εμπορικης...

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος και δεν γνωριζω πολλα για το paypal. Γνωριζει καποιος αν μπορω να δημιουργησω καποιο λογαριασμο ωστε να ειναι δυνατο να δεχομαι χρηματα απο το εξωτερικο? Εχω μονο χρεωστικη καρτα ομως, εθνικης και εμπορικης...

 

Ευχαριστω.

Εχω την εντυπωση οτι το ΡΡ δε δεχεται ολες τις χρεωστικες. Για τις συγκεκριμενες δε ξερω.Δοκιμασε ν ανοιξεις λογαριασμο και αν τις δεχτει εισαι οκ.Για να δεχεσαι χρηματα μεσω ΡΡ, θα πρεπει ν ανοιξεις premier account και να δωσεις τραπεζικο λογαριασμο. Για καθε μεταφορα χρηματων χρεωνεσαι με 3,5%

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει το μηνυμα

: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

την καρτα την εβγαλα πριν κανα χρονο τουλαχιστον αλλα απο τοτε δεν την χρησιμοποιησα και δεν εβαλα λεφτα τωρα που πηγα να κανω add card δεν τη δεχεται γιατι ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

re paidia mporei kapoios na mou pei gia poion logo dn mporw na kanw apostoli mikroposwn!!!

Diladi dn mporw na plirwsw posa ton 10-20 eurw enw mporw kanonika na kanw pliromes megaliterwn poswn opws 300 eyrw pou ekana x8es to vradu kata tis 12-1 ta mesanuxta!!!!

Mporei kapoios gt to kanei auto????

Plz dn 8elw na exw negative feedback:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

re paidia mporei kapoios na mou pei gia poion logo dn mporw na kanw apostoli mikroposwn!!!

Diladi dn mporw na plirwsw posa ton 10-20 eurw enw mporw kanonika na kanw pliromes megaliterwn poswn opws 300 eyrw pou ekana x8es to vradu kata tis 12-1 ta mesanuxta!!!!

Mporei kapoios gt to kanei auto????

Plz dn 8elw na exw negative feedback:(

Ποτε προσπαθησες να πληρωσεις τα μικροποσα? Πριν τη πληρωμη των 300 ευρω η μετα?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Ποτε προσπαθησες να πληρωσεις τα μικροποσα? Πριν τη πληρωμη των 300 ευρω η μετα?

 

Kai prin se ena atomo alla dn me afine meta ekana tin plirwmi twn 258 eyrw kai kati kai meta alla 10 eyrw:!:

Ta mikroposa dn mou epetrepse na ta kanw:!:

Plz Help me file mou:cry::cry::cry::(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Kai prin se ena atomo alla dn me afine meta ekana tin plirwmi twn 258 eyrw kai kati kai meta alla 10 eyrw:!:

Ta mikroposa dn mou epetrepse na ta kanw:!:

Plz Help me file mou:cry::cry::cry::(

Κοιτα, αυτο που λες οτι δε μπορεσες να πληρωσεις ενα μικροποσο, μετα πληρωσες 258 ευρω και μετα παλι δε μπορεσες να στειλεις 10 ευρω, δεν εχει καμια λογικη. Οχι οτι δε σε πιστευω, αλλα δε γινεται κατι τετοιο. Η σου επιτρεπει να κανεις πληρωμες γενικα η δε σου επιτρεπει καθολου για καποιο λογο. Οταν προσπαθησες να πληρωσεις και δε μπορεσες, τι σου εβγαλε σαν αιτιολογια? Επισης οταν κανεις log in στο λογαριασμο σου γραφει My Account Overview και πιο κατω Status. Τι γραφει διπλα απο το Status? Παντως δοκιμασε παλι να κανεις τη πληρωμη, μπορει να ειχε καποιο προβλημα ο server τους

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, αυτο που λες οτι δε μπορεσες να πληρωσεις ενα μικροποσο, μετα πληρωσες 258 ευρω και μετα παλι δε μπορεσες να στειλεις 10 ευρω, δεν εχει καμια λογικη. Οχι οτι δε σε πιστευω, αλλα δε γινεται κατι τετοιο. Η σου επιτρεπει να κανεις πληρωμες γενικα η δε σου επιτρεπει καθολου για καποιο λογο. Οταν προσπαθησες να πληρωσεις και δε μπορεσες, τι σου εβγαλε σαν αιτιολογια? Επισης οταν κανεις log in στο λογαριασμο σου γραφει My Account Overview και πιο κατω Status. Τι γραφει διπλα απο το Status? Παντως δοκιμασε παλι να κανεις τη πληρωμη, μπορει να ειχε καποιο προβλημα ο server τους

 

Ekana to vertification simera kai pali dn me afinei:(:(:(

Ti na pw dn kserw!!!Tespa 8a dw ti 8a kanw....

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ νεος στησ αγορεσ μεσω paypal ζητω την βοηθεια των παλιων ...ανοιξα Personal Account εβαλα μια prepay visa eurobang και ενα λογαριΑσμο τραπεσης που εχω για να φορτωνω την καρτα..γινεται να αφαιρουντε τα λεφτα απο τον λογαριασμο και οχι απο την καρτα?ποσο καορο θα κανει να ενεργοποιηθει ο λογαριασμοσ και να τσεκαριστουν καρτα και λογαριασμος?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ νεος στησ αγορεσ μεσω paypal ζητω την βοηθεια των παλιων ...ανοιξα Personal Account εβαλα μια prepay visa eurobang και ενα λογαριΑσμο τραπεσης που εχω για να φορτωνω την καρτα..γινεται να αφαιρουντε τα λεφτα απο τον λογαριασμο και οχι απο την καρτα?ποσο καορο θα κανει να ενεργοποιηθει ο λογαριασμοσ και να τσεκαριστουν καρτα και λογαριασμος?

To paypal τραβαει λεφτα απο τη καρτα και οχι απο το τραπεζικο λογαριασμο σου, συνεπως θα πρεπει εσυ να φροντιζεις να βαζεις χρηματα στη καρτα. Απο τη στιγμη που το paypal δεχτηκε τη καρτα που εδωσες και ανοιξες επιτυχως το λογαριασμο, ειναι ενεργοποιημενος και μπορεις να κανεις αγορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

εμενα που δεν δεχεται την καρτα τι να κανω ?η καρτα ειναι της eurobank efg!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...