Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς. Σε ενα δευτερόλεπτο μπαινουν τα λεφτά με το send money

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Με πιστωτική;

 

Ναι, με την προϋπόθεση οτι θα τον αφήσει η τράπεζα στην οποία ανήκει η πιστωτική (λόγω cc ειναι θεμα τύχης αν θα μπορέσει ή οχι)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που θελω να κανω παραγγελια απο βικμολ και εχω εθνικη τα βαζω στην visual prep. μετα paypal και αγοραζω 100% η κατι εχω χασει ; (δεν εχω προβει σε αγορα ακομα γιατι πηγα να φτιαξω e bank και ειχε κολλησει το συστημα τους και περιμενω ειδοποιηση απο τις 29 δεκεμβρη αν τελικα το εφτιαξαν )
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που θελω να κανω παραγγελια απο βικμολ και εχω εθνικη τα βαζω στην visual prep. μετα paypal και αγοραζω 100% η κατι εχω χασει ; (δεν εχω προβει σε αγορα ακομα γιατι πηγα να φτιαξω e bank και ειχε κολλησει το συστημα τους και περιμενω ειδοποιηση απο τις 29 δεκεμβρη αν τελικα το εφτιαξαν )

 

Σαφώς και όχι

Αν ήταν τοσο εύκολο τι νόημα έχουν τα cc

 

Αν θέλεις απροβληματιστες αγορές βγάλε μια καρτα revolut, δες την υπογραφή μου

Link to comment
Share on other sites

θελω να κάνω μια αγορα απο paypal. ξερει καποιος εδω καποιο λινκ που να υπαρχουν οδηγιες για την αγορά. προσπαθησα να βγάλω ακρη στο νημα αλλα πολλες σελιδες ρωταω γιατι σε ενα αλλο νημα διαβασα χτες οτι για να χρεωθεις λιγοτερα πρεπει να κάνεις το εξης: Profile / mymoney / My preapproved payments / update / set available funding sources / conversion options / Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

καταρχας δεν ξερω εαν ισχυει, ακι τι αλλο πρεπει να προσεξουμε. οποιος μπορει ασ βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να κάνεις για να κάνει την μετατροπή συναλλάγματος η τράπεζα σου και όχι το PAYPAL .Προσοχή Δεν ισχύει για χρεωστική Eurobank και ποσά κάτω των 75 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Εκεί συμφέρει να κάνει την μετατροπή το PAYPAL
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που θελω να κανω παραγγελια απο βικμολ και εχω εθνικη τα βαζω στην visual prep. μετα paypal και αγοραζω 100% η κατι εχω χασει ; (δεν εχω προβει σε αγορα ακομα γιατι πηγα να φτιαξω e bank και ειχε κολλησει το συστημα τους και περιμενω ειδοποιηση απο τις 29 δεκεμβρη αν τελικα το εφτιαξαν )

 

πολλοι εχουν παραγγειλει κανονικα με paypal χωρις περαιτερω διαδικασιες!εγω ετσι θα παραγγειλω αυριο-μεθαυριο κινητο απ το vickmall!και θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

θελω να κάνω μια αγορα απο paypal. ξερει καποιος εδω καποιο λινκ που να υπαρχουν οδηγιες για την αγορά. προσπαθησα να βγάλω ακρη στο νημα αλλα πολλες σελιδες ρωταω γιατι σε ενα αλλο νημα διαβασα χτες οτι για να χρεωθεις λιγοτερα πρεπει να κάνεις το εξης: Profile / mymoney / My preapproved payments / update / set available funding sources / conversion options / Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

καταρχας δεν ξερω εαν ισχυει, ακι τι αλλο πρεπει να προσεξουμε. οποιος μπορει ασ βοηθησει

 

Κατ' αρχάς, η αγορά με κάρτα είναι λαχείο και οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Εάν η αγορά σου είναι σε συνάλλαγμα, μπορείς να προχωρήσεις την αγορά μέχρι το προτελευταίο στάδιο και εκεί να δεις πόσα σε χρεώνει σε ευρώ και να αποφασίσεις αν σε συμφέρει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

μέσω τηλεφώνου γίνεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών της κάρτας σου μετά από δύο εργάσιμες ( την παρασκευή καλύτερα ) και θα ζητήσεις την αιτιολογία της τελευταίας σου συναλλαγής με PAYPAL ( 1.5 ευρώ συνήθως ) . Μέσα στην αιτιολογία υπάρχει ένα τετραψήφιο . Θα γράψεις αυτό το νούμερο στην σελίδα του PAYPAL για να επιβεβαιώσεις την κάρτα σου.

 

μέσω τηλεφώνου γίνεται ή πρέπει να πάω στην τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

πολλοι εχουν παραγγειλει κανονικα με paypal χωρις περαιτερω διαδικασιες!εγω ετσι θα παραγγειλω αυριο-μεθαυριο κινητο απ το vickmall!και θα δειξει...

 

αμα μπορεις να ενημερωσεις με πμ φιλε μου αν τα καταφερεις γιατι ειναι πρωτη φορα που μπλεκω με paypal και εχω μπερδευτει με αυτα που γινονται ! αλλοι περνουν αλλοι οχι ! αλλοι κανουν σεντ ! αλλοι τοπ απ αλλοι φτιαχνουν revolut και δεν ξερω πως να κινηθω ! Αυτη η ξεφτιλα αυτου του κρατους ....:mad:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ με τισ οδηγιες για το paypal? προσπαθω να διαβασω στο νημα πως να κανω την αγορα αλλα πραγματικα εχω χαθει. βλεπω οτι αρκετοι εχουν τα ιδια θεματα. αν δεν υπαρχει ισως θα ηταν καλο να υπαρχει ενα νημα με τισ οδηγες για αρχαριους
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο λινκ με τισ οδηγιες για το paypal? προσπαθω να διαβασω στο νημα πως να κανω την αγορα αλλα πραγματικα εχω χαθει. βλεπω οτι αρκετοι εχουν τα ιδια θεματα. αν δεν υπαρχει ισως θα ηταν καλο να υπαρχει ενα νημα με τισ οδηγες για αρχαριους

 

Στο πρώτο post υπάρχει ο οδηγός που ψάχνεις στην πρώτη σελίδα σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

αμα μπορεις να ενημερωσεις με πμ φιλε μου αν τα καταφερεις γιατι ειναι πρωτη φορα που μπλεκω με paypal και εχω μπερδευτει με αυτα που γινονται ! αλλοι περνουν αλλοι οχι ! αλλοι κανουν σεντ ! αλλοι τοπ απ αλλοι φτιαχνουν revolut και δεν ξερω πως να κινηθω ! Αυτη η ξεφτιλα αυτου του κρατους ....:mad:

 

και εγω πρωτη φορα θα μπλεξω με paypal...αλλαπιστευω οτι θα λειτουργησει!

Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλουμε revolut που βρισκουμε τον κωδικο για να κανουμε επιβαιβεωση την καρτα?

 

Έρχεται σε 1-2 δευτερόλεπτα στο κινητό και εμφανίζετε στης κινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορώ να το δώ μέσω ιντερνετ μπανκινγκ?

 

κανε ενα google search εχει την διαδικασια ενα γειτονικο φορουμ ! ειναι απλη και πολυ αναλυτικα γραμμενη!

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα google search εχει την διαδικασια ενα γειτονικο φορουμ ! ειναι απλη και πολυ αναλυτικα γραμμενη!

 

γραψε το λινκ φιλε αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...