Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τράπεζα Κύπρου δεν είχατε πρόβλημα? Κάνατε κανονικά Verify? Εαν είναι να το ψάξω να ακυρώσω τη κάρτα αφού πάρω τα λεφτάκια μου και να κάνω στη Τράπεζα Κύπρου.

Έχω την προπληρωμένη κάρτα της Τράπεζας Κύπρου και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια πάω να αγοράσω το Nexus One από το ebay αλλα δεν μπορώ!!!Κάθε φορά που πάω να μπω στο paypal να στείλω τα λεφτά μέσω της χρεωστικής μου βγάζει αυτό

 

 

Your request could not be processed at this time

Help

Sorry, this page is not available at this time.

Please contact the seller to complete the transaction.

Error Code #1004

What would you like to do now?

Visit My eBay - Check the status of auctions and items you're watching

 

 

Μιλάμε έχω εκνευριστεί αφάνταστα !!!

 

Δηαδη δεν μπαίνει καν στο paypal από το ebay για να κάνω την πληρωμή ενώ στο paypal από το site του paypal μπαίνει κανονικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πάω να αγοράσω το Nexus One από το ebay αλλα δεν μπορώ!!!Κάθε φορά που πάω να μπω στο paypal να στείλω τα λεφτά μέσω της χρεωστικής μου βγάζει αυτό

 

 

Your request could not be processed at this time

Help

Sorry, this page is not available at this time.

Please contact the seller to complete the transaction.

Error Code #1004

What would you like to do now?

Visit My eBay - Check the status of auctions and items you're watching

 

 

Μιλάμε έχω εκνευριστεί αφάνταστα !!!

 

Δηαδη δεν μπαίνει καν στο paypal από το ebay για να κάνω την πληρωμή ενώ στο paypal από το site του paypal μπαίνει κανονικά!!

 

Μάλλον ο πωλητής εχει διακόψει την συνεργασία του με το paypal, γι' αυτό σου λεει να επικοινωνήσεις μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν πρέπει να φταίει αυτό γιατί μου το κάνει και σε άλλους πωλητές..

Δεν υπάρχει τρόπος να πληρώσω μόνο με χρεωστική στο ebay? Χωρίς να μπει στη μέση το paypal.

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα και τραβηξε λεφτα απο τη τραπεζα κ οχι απο το υπολοιπο που εχω στη paypal απο πραγματα που δεν ηρθαν..πως γινεται να επιλεξω να κανω αγορα απο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα και τραβηξε λεφτα απο τη τραπεζα κ οχι απο το υπολοιπο που εχω στη paypal απο πραγματα που δεν ηρθαν..πως γινεται να επιλεξω να κανω αγορα απο αυτο?

Κατά την διάρκεια του checkout, εκεί γύρω που γράφει τον αριθμό της κάρτας σου θα λέει κάτι τέτοιο "more funding options" ή κάτι τέτοιο. Κάνεις κλικ εκεί πάνω και επιλέγεις να χρεωθεί πρώτα από το υπόλοιπο του paypal.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια πωληση στο paypal,κ αυτο μου απαντησε οτι τα λεφτα τα εστειλε ο πωλητης αλλα δεν μπορω να τα παρω γιατι ο πρωτος λογαριασμος πρεπει να ειναι 250 ευρο..Μετα μου στειλαν αυτο το μαιλ για να παρω τα λεφτα στον λογαριασμο μου...και ο μ******ς πηγα κ εστειλα τα λεφτα νομιζοντας πως ειναι το paypal(ακομα δεν ξερω αν ειναι)..τωρα δεν μπορω να μπω να στειλω μηνυμα στην paypal με την αποδειξη για να παρω τα λεφτα μου,κ ο μ******ς εστειλα τον κωδικο με τα λεφτα στον αγοραστη..κ τα λεφτα καναν αερα..Μιλησα με τον αγοραστη κ μου ειπε οτι το Paypal εχει προβλημα με τους νεους λογαριασμους κ αν βαλω αλλα 200 ευρο θα φτιαχουν ολα..Επεσα σιγουρα θημα απατης??

 

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ:

 

 

Dear Subscriber,

 

All you need to do now is to go ahead and send the total sum of €132.00 to the buyer's shipping address as via Western Union Money Transfer follows :

 

Name : Nasiru Aminu

Address : No 12 trinity street sabo Ojoo

City : Ibadan

State : Oyo state

Country : Nigeria

Postcode : +23402

 

And all you need to do is to get back to us with the payment scanned receipt or the following details :

 

Sender's First and Last Name :

Sender's Address :

MTCN :

Text Question and Answer :

 

As soon as you send us the above information, the total sum of €250.00 will be credited to your paypal account (mixalhsxalk@hotmail.com).

 

 

Thank you for using PayPal!

The PayPal Team

........................................................................................................................................................

Copyright © 1999-2008 PayPal All rights reserved. PayPal(Europe) Limited is authorized and regulated by the Financial Services Authority in the United Kingdom as an electronic money institution. PayPal FSA Register Number: 226056. PayPal Email ID PP753

 

Το πρωτο μυνημα που ελαβα κ ολα αυτα ξεκινησαν ειναι :

 

 

 

Dear Subscriber,

 

We are using this medium to congratulate you on the shipment verification which was successful, your account will be credited asap.

 

Note : We tried to credit your account but due to your account is a new account for the first payment the sum of €118.00 EUR cannot be credited to your account, so we can only credit the total sum of €250.00 EUR to your account, so we will want you to reach an agreement with your payee which is Brooks Alex, so that we can Deduct the total sum of €250.00 EUR from his account (brksbrooksalex01@aol.com).

So you are to refund the total sum of €132.00 Euro to him.

 

Thank you for using PayPal!

The PayPal Team

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

kaλησπερα παιδια ειμαι καινουρια στο φορουμ σας επειδη η τεχνολογια και εγω δεν συμβαβιζουμε θα ηθελα την βοηθεια σας,

εδωσα λογαριασμο εθνικης να μου καταθεσουν καποια χρηματα απο το εξωτερικο και μου εγραψε οτι τα εστειλε μεσω paypal ,εγω δεν το γνωριζω αυτο το συστημα και δεν εχω πιστωτικη στην εθνικη μονο την μαεστρο ποιες κινησεις πρεπει να γινουν ωστε να παραλαβω τα χρηματα?????? ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κ εγω παθον ειμαι με το γαμ***ο το paypal.Δεν εχω δωσει ποτε αριθμο τραπεζικου λογαριασμου...Αλλα πως ειναι δυνατον να μην γνωριζεις απο paypal (δηλαδη να μην εχεις λογαριασμο)και να στα στειλει εκει??περιεργο μου φαινεται..
Link to comment
Share on other sites

kai εμενα επισης θα του στειλω σε λιγο e mail και θα δουμε αλλα με την τεχνολογια ωρες ωρες τι να πω....
Link to comment
Share on other sites

kaλησπερα παιδια ειμαι καινουρια στο φορουμ σας επειδη η τεχνολογια και εγω δεν συμβαβιζουμε θα ηθελα την βοηθεια σας,

εδωσα λογαριασμο εθνικης να μου καταθεσουν καποια χρηματα απο το εξωτερικο και μου εγραψε οτι τα εστειλε μεσω paypal ,εγω δεν το γνωριζω αυτο το συστημα και δεν εχω πιστωτικη στην εθνικη μονο την μαεστρο ποιες κινησεις πρεπει να γινουν ωστε να παραλαβω τα χρηματα?????? ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

Κατ' αρχας εχεις λογαριασμό paypal γιατι δεν προκύπτει απο αυτα που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

kaλησπερα παιδια ειμαι καινουρια στο φορουμ σας επειδη η τεχνολογια και εγω δεν συμβαβιζουμε θα ηθελα την βοηθεια σας,

εδωσα λογαριασμο εθνικης να μου καταθεσουν καποια χρηματα απο το εξωτερικο και μου εγραψε οτι τα εστειλε μεσω paypal ,εγω δεν το γνωριζω αυτο το συστημα και δεν εχω πιστωτικη στην εθνικη μονο την μαεστρο ποιες κινησεις πρεπει να γινουν ωστε να παραλαβω τα χρηματα?????? ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας

 

οχι δεν εχω και δεν ξερω ουτε πως ανοιγουμε αυτου του ειδους τουσ λογαριασμους:(:(

 

Στο πάνω ποστ λες οτι στα έστειλε μέσο paypal και κάτω λες δεν έχω paypal. Τώρα αυτό πως να το εξηγήσω?

 

 

Που πήγαν τα λεφτά δλδ?

Link to comment
Share on other sites

αυτοσ χωρισ να με ρωτησει τα εβαλε μαλλον μεσω paypal στον λογαριασμο poyτου εδωσα δινοντας εντολη στην καρτα του
Link to comment
Share on other sites

αυτοσ χωρισ να με ρωτησει τα εβαλε μαλλον μεσω paypal στον λογαριασμο poyτου εδωσα δινοντας εντολη στην καρτα του

 

Τεσπα αυτα δεν γίνονται ειναι εκτος πραγματικότητας, ρώτησε τον σε ποιον λογαριασμό paypal τα έβαλε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τον ρωτησω και θα επανελθω ευχαριστω πολλυ για την βοηθεια σου και τον χρονο σου καληνυχτα
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την πατησα τελειως..χτες του εστειλα λεφτα με western union κ τα πηρε..υπαρχει περιπτωση αυτα τα λεφτα να τα παρω πισω??τον εχω κανει ρεπορτ παντου k σε paypal alla k σε western union...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους email δεν έχουν καμία σχέση με το paypal. Πολύ περισσότερο όταν αναφέρουν μεταφορές χρημάτων με western union ή μέσω τραπέζης. Λυπάμαι που στο λέω, αλλά πρόκειται για συνηθισμένη απάτη και το πιθανότερο είναι ότι έχασες τα χρήματα σου.

 

Αν και το έχουμε ξαναπει: Μην ανοίγετε email από αποστολέα τον οποίο δεν γνωρίζετε σίγουρα! Να έχετε υπόψη σας ότι στο πεδίο "From:" μπορεί να βάλει ο καθένας ότι θέλει. Επίσης οι τράπεζες και γενικά οργανισμοί του είδους δεν στέλνουν ποτέ email που να ζητούν στοιχεία καρτών, λογαριασμών κλπ. ή να ζητούν να καταθέσετε χρήματα κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την πατησα τελειως..χτες του εστειλα λεφτα με western union κ τα πηρε..υπαρχει περιπτωση αυτα τα λεφτα να τα παρω πισω??τον εχω κανει ρεπορτ παντου k σε paypal alla k σε western union...

 

χλωμο το βλεπω. μην κανεις συναλλαγες με μεταφορα χρηματων. δεν εχεις ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Επαθα και εγώ αυτό που αναφέρει ο rodriguez στο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3057992

Μπαινοντας στο paypal, εβγαλε

Error 3028. You have accessed your account from a sanctioned country. Per international sanctions regulations, you are not authorized to access the PayPal system. For more information about your PayPal account status, contact complianceverifications@paypal.com.

 

Τρελλάθηκα..Είχα και λεφτά μέσα.. Μέιλ κατευθείαν στους διαχειριστές, για να λάβω την εξής απάντηση..

Dear χχχχχχχχχχχχχχ,

 

Thank you for contacting PayPal in relation to the problems you are having

trying to access your PayPal account.

 

Firstly, let me apologise for the inconvenience this issue has caused you.

 

I have reviewed your PayPal account and it shows that the reason you are

having problems is because due to international sanctions, access to the

PayPal system from your current location is not authorised. You can access

your account from one of the 190 countries and regions in which PayPal is

available. You can obtain further information from PayPal about the status

of your account by e-mailing:

 

complianceverifications@paypal.com

 

Thank you for choosing PayPal. Take care.

 

Yours sincerely,

Patrick

 

Copyright © 1999-2010 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) S.à r.l.

et Cie, S.C.A. Société en Commandite par Actions Registered Office: 22-24

Boulevard Royal L-2449, Luxembourg RCS Luxembourg B 118 349

 

Αφου εφαγα δυο μερες ψαχνοντας τι ειναι τα international sanctions

-ειναι οι χωρες που η αμερικη "κοβει", για γνωστούς και μη λόγους,

για όποιον ενδιαφέρεται περισσότερο

http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/

και όπως καταλαβαίνει όποιος βλέπει ειδήσεις τις τελευταίες μέρες,

με κρύο ιδρώτα να τρέχει απο το μέτωπό μου (παει, φαληρίσαμε και το

ξέρουν όλοι εκτός απο μάς),

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ την αλήθεια.. βρίσκομαι στο Ιράν, στο κέντρο της Βαγδάτης και

όχι στο Σύνταγμα.. Η αλήθεια είναι οτι χρόνια το υποψιαζόμουνα οτι δέν

είμαστε Ευρώπη....

Ακούστε λοιπόν τί συνέβη..H paypal ελεγχει τις IP επειδή είναι αμερικάνικη

εταιρεία και οι αμερικάνοι απαγορεύουν σε όλες τις εταιρείες τους να έχουν

οποιαδήποτε συναλλαγή με οποιονδήποτε βρίσκεται σε χώρα η οποία βρίσκεται εντός του προαναφερθέντος καταλόγου.

Η Γενική Γραμματεία έρευνας και Τεχνολογίας ΓΓΕΤ (gsrt) έχει ip range 62.217.70.xx το οποίο σύμφωνα με ενα free ip geolocator του ιντερνετ που προφανως χρησιμοποιεί η paypal (το http://www.geobytes.com/IpLocator.htm?GetLocation&IpAddress=62.217.70.10 ),

αντί της Ελλάδας δείχνει να ανήκει στην Masshad του....Ιραν.

Οπότε όποιος μπαίνει απο σύνδεση της ΓΓΕΤ στοPaypal, φαίνεται σάν να μπαίνει απο το Ιράν, και γιαυτό του απαγορεύεται η πρόσβαση...

Οπότε, μεχρι να διορθωθεί, (εστειλα σχετικο μυνημα στο paypal), Για τους ομοιοπαθείς αυτόχθονες ιθαγενείς μελαμψούς ερευνητές-για να μην πω μαύρους- ή μόνη λύση είναι το vpn..

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια..

εχω ενα προβλημα με το paypal..με το που παω να πληρωσω για μια αγορα μου βγαζει αυτο το μηνυμα This recipient is currently unable to receive money.. ξερει κανενας τι ειναι? δεν μπορω να βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Επαθα και εγώ αυτό που αναφέρει ο rodriguez στο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3057992

Μπαινοντας στο paypal, εβγαλε

Error 3028. You have accessed your account from a sanctioned country. Per international sanctions regulations, you are not authorized to access the PayPal system. For more information about your PayPal account status, contact complianceverifications@paypal.com.

 

Τρελλάθηκα..Είχα και λεφτά μέσα.. Μέιλ κατευθείαν στους διαχειριστές, για να λάβω την εξής απάντηση..

Dear χχχχχχχχχχχχχχ,

 

Thank you for contacting PayPal in relation to the problems you are having

trying to access your PayPal account.

 

Firstly, let me apologise for the inconvenience this issue has caused you.

 

I have reviewed your PayPal account and it shows that the reason you are

having problems is because due to international sanctions, access to the

PayPal system from your current location is not authorised. You can access

your account from one of the 190 countries and regions in which PayPal is

available. You can obtain further information from PayPal about the status

of your account by e-mailing:

 

complianceverifications@paypal.com

 

Thank you for choosing PayPal. Take care.

 

Yours sincerely,

Patrick

 

Copyright © 1999-2010 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) S.à r.l.

et Cie, S.C.A. Société en Commandite par Actions Registered Office: 22-24

Boulevard Royal L-2449, Luxembourg RCS Luxembourg B 118 349

 

Αφου εφαγα δυο μερες ψαχνοντας τι ειναι τα international sanctions

-ειναι οι χωρες που η αμερικη "κοβει", για γνωστούς και μη λόγους,

για όποιον ενδιαφέρεται περισσότερο

http://www.ustreas.gov/offices/enforcement/ofac/programs/

και όπως καταλαβαίνει όποιος βλέπει ειδήσεις τις τελευταίες μέρες,

με κρύο ιδρώτα να τρέχει απο το μέτωπό μου (παει, φαληρίσαμε και το

ξέρουν όλοι εκτός απο μάς),

ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ την αλήθεια.. βρίσκομαι στο Ιράν, στο κέντρο της Βαγδάτης και

όχι στο Σύνταγμα.. Η αλήθεια είναι οτι χρόνια το υποψιαζόμουνα οτι δέν

είμαστε Ευρώπη....

Ακούστε λοιπόν τί συνέβη..H paypal ελεγχει τις IP επειδή είναι αμερικάνικη

εταιρεία και οι αμερικάνοι απαγορεύουν σε όλες τις εταιρείες τους να έχουν

οποιαδήποτε συναλλαγή με οποιονδήποτε βρίσκεται σε χώρα η οποία βρίσκεται εντός του προαναφερθέντος καταλόγου.

Η Γενική Γραμματεία έρευνας και Τεχνολογίας ΓΓΕΤ (gsrt) έχει ip range 62.217.70.xx το οποίο σύμφωνα με ενα free ip geolocator του ιντερνετ που προφανως χρησιμοποιεί η paypal (το http://www.geobytes.com/IpLocator.htm?GetLocation&IpAddress=62.217.70.10 ),

αντί της Ελλάδας δείχνει να ανήκει στην Masshad του....Ιραν.

Οπότε όποιος μπαίνει απο σύνδεση της ΓΓΕΤ στοPaypal, φαίνεται σάν να μπαίνει απο το Ιράν, και γιαυτό του απαγορεύεται η πρόσβαση...

Οπότε, μεχρι να διορθωθεί, (εστειλα σχετικο μυνημα στο paypal), Για τους ομοιοπαθείς αυτόχθονες ιθαγενείς μελαμψούς ερευνητές-για να μην πω μαύρους- ή μόνη λύση είναι το vpn..

 

Μαλλον καπου κάνεις λάθος αποκλείεται να εχεις ιπ "62.217.70.10" τετοια λαθη δεν γίνονται σήμερα στο internet και μάλιστα απο τους Αμερικάνους. Εκεινο το παλιό για τα "Αμερικανακια" ξέχασε το.

 

Δεν ξέρω που βρηκες αυτο το λινκ, το σωστό λινκ για να τσεκάρεις ειναι το παρακάτω

http://www.geobytes.com/IpLocator.htm

τώρα αν πράγματι εχεις αυτη την ιπ τότε δυο πραγματα συμβαίνουν η 'ΓΓΕΤ' έχει δικτυακή έδρα το ιραν η υπάρχει κάποιος 'DNS'.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και καλη χρονια..

εχω ενα προβλημα με το paypal..με το που παω να πληρωσω για μια αγορα μου βγαζει αυτο το μηνυμα This recipient is currently unable to receive money.. ξερει κανενας τι ειναι? δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

Ρε παιδιά με ποιους πάτε και μπλέκεται???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...