Jump to content

Transformers Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι ξέρετε ότι η φωνή του OPTIMUS είναι από τον ίδιο ηθοποιό που έκανε την φωνή στο κινούμενο σχέδιο.. :)

Κι ελεγα κατι μου θυμιζε.

 

Εχει και ωραιες παρουσιες για τους αντρες...Εκτος απο την πρωταγωνιστρια, ακομα μια...;)

http://www.youtube.com/watch?v=-i52IZUdyhs

Σ'αυτην την σκηνη ειχαμε ξεραθει ολοι στα γελια...

 

Απο αντρες μονο ενας στρατιωτης ελεγε( ο παντρεμενος). :p

 

Οι fan του Prison Break θα δουν μια γνωριμη φατσα και φωνη στην αρχη της ταινιας κυριως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ταινια τα σπαει!Τα λογια ειναι περιτα.Να πατε ολοι να τη δειτε(that's an order!:p)!Ο Σπιλμπεργκ για μια ακομη φορα εκανε το θαυμα του.:respect:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Η ταινια τα σπαει!Τα λογια ειναι περιτα.Να πατε ολοι να τη δειτε(that's an order!:p)!Ο Σπιλμπεργκ για μια ακομη φορα εκανε το θαυμα του.:respect:

 

Πήγαμε, αλλά δεν βρήκαμε εισιτήρια (και είδαμε το Hostel)... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε, αλλά δεν βρήκαμε εισιτήρια (και είδαμε το Hostel)... :(

Ξενερα!:p :( Να πηγαινετε στην τελευταια προβολη, εγω βρηκα πρεμιερα ανετα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξενερα!:p :( Να πηγαινετε στην τελευταια προβολη, εγω βρηκα πρεμιερα ανετα.;)

 

Η παράσταση των 22:00 που θέλαμε είχαν εξαντληθεί τα εισιτήρια, είχε όμως στις παράσταση των 23:00, αλλά η πλειοψηφία της παρέας ψήφισε κατά λόγω ώρας, ergo, Hostel...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πάνε σε ταινία (και δει σε τέτοια ταινία) και δεν κάνουν τον κόπο να σηκώσουν το τηλέφωνο να κλείσουν μερικά ρημαδοεισιτήρια; :down:
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πάνε σε ταινία (και δει σε τέτοια ταινία) και δεν κάνουν τον κόπο να σηκώσουν το τηλέφωνο να κλείσουν μερικά ρημαδοεισιτήρια; :down:

Ναι ειμαστε μαγκες.:p Και βρισκουμε χωρις να κλεισουμε.

 

By the way, δεν θελει πιστωτικη για να κλεισεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαστε μαγκες.:p Και βρισκουμε χωρις να κλεισουμε.

 

By the way, δεν θελει πιστωτικη για να κλεισεις;

 

Αν δεν υπαρχει πιστωτικη μπορεις ωραιοτατα να κλεισεις απο καταστημα Γερμανου!Πραγματικα σωτηρια λυση αν δεν θες να μπλεκεις με πιστωτικες.;)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει πιστωτικη μπορεις ωραιοτατα να κλεισεις απο καταστημα Γερμανου!Πραγματικα σωτηρια λυση αν δεν θες να μπλεκεις με πιστωτικες.;)

Το εχω κανει στους Πειρατες...Αμα δεν καιγομαι πραγματικα ομως κι επειδη συνηθως παω στην τελευταια προβολη(αν υπαρχει αμαξι και με παιρνει για ξενυχτι:p ) δεν υπαρχει προβλημα και βρισκω εισητηρια. Παντως οντως σωτηρια λυση ο Γερμανος μιας και δεν περιμενεις στην ουρα του Village για εισητηρια...Για αλλους σινεμαδες ομως;:p ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να πάω Ιωάννινα να την δω (μένω Λευκάδα) αλλά κάτι οι κριτικές που διάβαζα, κάτι η διαδρομή, κάτι τα έξοδα για βενζίνες κτλ, με ανάγκασαν να μην πάω και να την κατεβάσω απο το net.

 

Αποτέλεσμα; Το μετάνιοσα που δεν πήγα να την απολαύσω στην μεγάλη οθόνη. Το είδα 2 φορές σε 2 μέρες με 2 διαφορετικές παρέες και ετοιμάζομαι για την τρίτη. Η ταινία είναι πολύ καλή με πάρα πολύ δράση, αρκετό χιούμορ και φοβερή ατμόσφαιρα. Ειδικά τα πρώτα 45 λεπτά και το τελευταίο 30ωρο ήταν φοβερά. Το μεν για την αγωνία και το δε για την δράση και τις φοβερές μάχες.

 

Ο Optimus απλά τέλειος και η chevrolet να σου πεύτουν τα σαγώνια. Ακόμα και το μπατσικό ήταν απίστευτο.

 

Πολλά υπονοούμενα για sequel ;)

Link to comment
Share on other sites

Κριτικές; Οι τύποι είναι για κλάμματα.

Η ταινία πρέπει να ειδωθεί σε Κινηματογραφική αίθουσα με την απαραίτητη συνοδεία παχυντικών εδεσμάτων και αναψυκτικών που βλάπτουν κατά κύριο λόγο τον ανθρώπινο οργανισμό. That's us.. Weak :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πολλά υπονοούμενα για sequel ;)

http://www.imdb.com/title/tt1055369/

;) ;) ;)

 

Κριτικές; Οι τύποι είναι για κλάμματα.

Η ταινία πρέπει να ειδωθεί σε Κινηματογραφική αίθουσα με την απαραίτητη συνοδεία παχυντικών εδεσμάτων και αναψυκτικών που βλάπτουν κατά κύριο λόγο τον ανθρώπινο οργανισμό. That's us.. Weak :p

Ακριβως! Εγω σκεφτομαι να ξαναπαω αυτες τις μερες γιατι την πρωτη φορα δεν ηπια ουτε εφαγα τιποτα στο σινεμα και δεν το απολαυσα 100%.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πάνε σε ταινία (και δει σε τέτοια ταινία) και δεν κάνουν τον κόπο να σηκώσουν το τηλέφωνο να κλείσουν μερικά ρημαδοεισιτήρια; :down:

 

Η απάντηση της Σοφίας με καλύπτει:

 

Ναι ειμαστε μαγκες.:p Και βρισκουμε χωρις να κλεισουμε.

 

By the way, δεν θελει πιστωτικη για να κλεισεις;

 

Θέλει... Υπάρχει όμως και ο Γερμανός:

 

Αν δεν υπαρχει πιστωτικη μπορεις ωραιοτατα να κλεισεις απο καταστημα Γερμανου!Πραγματικα σωτηρια λυση αν δεν θες να μπλεκεις με πιστωτικες.;)

 

Τον οποίο Γερμανό χρησιμοποιούμε κάθε φορά που πάμε Mall. Την τελευταία όμως, δεν τον προλάβαμε και είχε κλείσει γι' αυτό και αναγκαστήκαμε μετά από πολύυυ καιρό να στηθούμε στην ουρά...

 

Το εχω κανει στους Πειρατες...Αμα δεν καιγομαι πραγματικα ομως κι επειδη συνηθως παω στην τελευταια προβολη(αν υπαρχει αμαξι και με παιρνει για ξενυχτι:p ) δεν υπαρχει προβλημα και βρισκω εισητηρια. Παντως οντως σωτηρια λυση ο Γερμανος μιας και δεν περιμενεις στην ουρα του Village για εισητηρια...Για αλλους σινεμαδες ομως;:p ;)

 

Δεν παίζουν άλλοι σινεμάδες! Village uber alles! :p

 

Πολλά υπονοούμενα για sequel ;)

 

Το οποίο μας έρχεται το 2009:

 

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απαντηση Veco με τα quotes.:p

By the way, εμενα τα village δεν με τρελαινουν, προτιμω Νανα στην Δαφνη(που ειναι κοντα μου) ή εστω Ster αλλα αυτα τα ατιμα τα Village δινουν εκπτωτικα κουπουνια και σε αναγκαζουν να ξαναπας!:p Π.χ. τωρα εχω για τα Gold Class κουπονι για 2 εισητηρια στην τιμη του ενος...Πως να το χασω αυτο...;:O :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι ειναι ταινια για σινεμα. Τοσα ειδικα εφε και εφε ηχου κανουν την ταινια πραγματικα μοναδικη.

 

Παρ ολα αυτα, πιστευω οτι ηταν κουραστικη.. 2.5 ωρες ηταν παρα πολυ για σινεμα.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δηλαδη πως στον -3,5 ωρων- Αρχοντα,εριξες κι εναν υπνακο.. :D:D:D

 

(δεδομενου οτι ο Αρχοντας δεν ειχε τοσο πολλες και γρηγορες σκηνες δρασης)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

VATIGOAL απλά ο Sheik σύγκρινε τις διάρκειες των 2 ταινιών για να ρωτήσει κάτι άλλο
Link to comment
Share on other sites

VATIGOAL απλά ο Sheik σύγκρινε τις διάρκειες των 2 ταινιών για να ρωτήσει κάτι άλλο

 

Ακριβως.

 

Εννοειται πως ο Αρχοντας(ή καλυτερα ΑΡΧΟΝΤΑΣ) βρισκεται σε αλλο επιπεδο απο ΟΛΕΣ τις υπολοιπες ταινιες ;)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι δηλαδη πως στον -3,5 ωρων- Αρχοντα,εριξες κι εναν υπνακο.. :D:D:D

 

(δεδομενου οτι ο Αρχοντας δεν ειχε τοσο πολλες και γρηγορες σκηνες δρασης)

 

Δεν ξερω.. Στον αρχοντα με εξιταρε η ιστορια. Ειχε καποιο ενδιαφερον και δεδομενου οτι ειχα διαβασει τα βιβλια, με εξιταρε ακομα παραπανω οτι αυτο που εβλεπα -για πρωτη φορα- με ικανοποιουσε (σε σχεση παντα βιβλιου που μεταφερεται στην μεγαλη οθονη).

Θα σου πω ακομα οτι ειδα και τα extended dvd με παρεα σε μια ημερα (πανω απο 12 σερι ωρες... :ninja: )

 

Στο Τρανσφορμερς αφενος η υποθεση ηταν παιδικη, απλοικη σε συγκριση με τον Αρχοντα, αφεταιρου οταν ξεκινησαν οι "αμερικανιες" ε.. δεν ηθελα πολυ :p

Παντως σε φιλους και γνωστους την συστηνω, μονο και μονο για τα εφε αξιζει τα λεφτα της προβολης σε σινεμα.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαστε μαγκες.:p Και βρισκουμε χωρις να κλεισουμε.

 

By the way, δεν θελει πιστωτικη για να κλεισεις;

 

Σίγα μάγκες. Θα σκίσετε κανα καλτσόν.:lol:

 

Ναι μου χουν πει ότι στα Village κει χάμω (Αθήνα-Μαρούσι) θέλουν πιστωτική για κράτηση. Τελείως βλακώδες. Στη Θεσσαλονίκη σε όλα μπορείς να κάνεις κράτηση με ένα απλό τηλέφωνο. Απλά πρέπει να πας τουλάχιστον μισή ώρα νωρίτερα από την προβολή για να πάρεις τα εισιτήρια.

Και εγώ πάντα τελευταία προβολή πάω αλλά θέλω πάντα συγκεκριμένες θέσεις σε κάθε άιθουσα για την τέλεια κινηματογραφική εμπειρία.:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απαντηση Veco με τα quotes.:p

By the way, εμενα τα village δεν με τρελαινουν, προτιμω Νανα στην Δαφνη(που ειναι κοντα μου) ή εστω Ster αλλα αυτα τα ατιμα τα Village δινουν εκπτωτικα κουπουνια και σε αναγκαζουν να ξαναπας!:p Π.χ. τωρα εχω για τα Gold Class κουπονι για 2 εισητηρια στην τιμη του ενος...Πως να το χασω αυτο...;:O :(

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν το κάνω για τα κουπόνια. Απλά είχα ξεκινήσει να πηγαίνω στα Village από τον καιρό που άνοιξε αυτό στο Μαρούσι και δεν μου κάνει καρδιά να τα εγκαταλείψω, έχουν γίνει πλέον θεσμός...

 

Υ.Γ.

Θενξ! :p

 

Σίγα μάγκες. Θα σκίσετε κανα καλτσόν.:lol:

 

Ναι μου χουν πει ότι στα Village κει χάμω (Αθήνα-Μαρούσι) θέλουν πιστωτική για κράτηση. Τελείως βλακώδες. Στη Θεσσαλονίκη σε όλα μπορείς να κάνεις κράτηση με ένα απλό τηλέφωνο. Απλά πρέπει να πας τουλάχιστον μισή ώρα νωρίτερα από την προβολή για να πάρεις τα εισιτήρια.

Και εγώ πάντα τελευταία προβολή πάω αλλά θέλω πάντα συγκεκριμένες θέσεις σε κάθε άιθουσα για την τέλεια κινηματογραφική εμπειρία.:p

 

Έτσι θα έπρεπε να είναι γενικώς. Αν ήταν έτσι, δεν υπήρχε περίπτωση να πάμε κινηματογράφο και να μην έχουμε κάνει ήδη κράτηση εισιτηρίων...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τωρα έπρεπε να είμαι cinema και να την βλέπω.

Αλλά πρώτη φορά αρνήθηκα στον φίλο μου να πάμε σε ταινία (βλέπουμε καμιά 200 τον χρόνο) γιατί η παραλλαγή τωω transformers και η αμερικανιά πάει σύννεφο. Το μάμησαν.

 

Για ένα πράγμα μετανοιώνω.Μπορεί ο σεισμός να έτυχε σε καμιά καλή σκηνή και να ήταν τέλειο!!! :cool: Φαντάζεστε έκρηξη και να κουνιέσε.

 

Village Θεσσαλονίκη κλείνεις εισητήρια χωρίς πιστωτικές,χωρίς τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...