Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το iutilities δεν αναγνωρίζει το κινητό μου και έχω ψάξει να βρώ γιατί αλλα δεν βρήκα τίποτα στο ιντερνετ μηπως ξέρετε τι να κάνω? έβαλα την βετα 2 για να μπορώ να του αλλάξω την έκδοση να μου κάνει ενεργοποίηση αλλά μου λέει να το συνδέσω την στιγμή που το έχω συνδεδεμένο!!!ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποια βηματα βρε παιδια σχετικα για το 2g OS 3 beta 5 me το IUTILITIES υπαρχουν

δε ξερω πως να το χρησιμοποιησω

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο που εβαλα ηταν το winterboard γιατι νομιζα οτι επιτελους θα επαιζε αλλα κολλησε σε ατελειωτο reboot και φτου ξανα απο την αρχη....τη τυχη μου...!!!:mad:

 

 

εκανα μαλλον πατατα παλι και δεν εχω ιδεα πως τα καταφερα και εχω τωρα το 2g μου χωρις σημα (που παντα ειχε μεχρι τωρα) και δεν μπορω να το φερω στα ισα του...τωρα βαζω τη 2.2.1 αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα ξαναπιασω σημα...τι κανω???:worry:

 

edit...τελικα ειμαι beta 5 activated with cydia αλλα χωρις σημα...να πω οτι δεν τσεκαρα το unlock...πως θα μου ξαναρθει σημα?τι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

εκανα μαλλον πατατα παλι και δεν εχω ιδεα πως τα καταφερα και εχω τωρα το 2g μου χωρις σημα (που παντα ειχε μεχρι τωρα) και δεν μπορω να το φερω στα ισα του...τωρα βαζω τη 2.2.1 αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα ξαναπιασω σημα...τι κανω???:worry:

 

edit...τελικα ειμαι beta 5 activated with cydia αλλα χωρις σημα...να πω οτι δεν τσεκαρα το unlock...πως θα μου ξαναρθει σημα?τι πρεπει να κανω??

 

αντε καλα περιμενε και ση στην αναμονη ....καποιος χριστιανος θα βρεθει να μας δωση καποια λυση στο προβλημμα μας

Link to comment
Share on other sites

αν βάλουμε μια beta, η baseband αναβαθμίζεται... Αν μετά το γυρίσουμε σε 2.2.1 δεν αλλάζει και μένει 04.xx.xx... Ακυρώνεται έτσι η εγγύηση? Ακόμα, το σφάλμα 1013 που βγαίνει όταν κάνουμε downgrade, θα βγει κ όταν κάνουμε restore στην 3 final? Φαντάζομαι πως όχι, αφού ούτως ή άλλως τότε θα αναβαθμιστεί η baseband... Άρα το κινητό μετα την αναβαθμιση σε 3.0 θα είναι κανονικά standar σε εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αύριο θα στείλω το κινητό πίσω για αντικατ΄σταση για κάτι πίξελς...αν όμως με ρωτήσουν για το baseband (αναβαθμιστηκε επειδη εκανα ανεπισημα update σε beta 5), εγω θα πω οτι ειμαι εγγεγραμμενος σ προγραμαμα developer...κ αν μου ζητησουν στοιχεια τι θα κανω??
Link to comment
Share on other sites

γεια ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ UPGRADE ΣΕ FIRMWARE 3.0 beta 4 ΓΙΑ 2G ΜΕ ΤΟ QuickPwn ΣΕ WINDOWS.Αρχικά πρέπει να αναβαθμίσετε το iΤunes σας στο 8.2 (οτι αρχεία χρειαστούν για το update θα τα βρείτε παρακάτω) και να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας το winSCP

 

1. Αρχικά εγκαθιστούμε το firmware (iPhone1,1_3.0_7A300g_Restore), με τη βοήθεια του iTunes (πατάμε Shift + Restore). (Αν συνατήσετε ροζ οθόνη μην ανησυχήσετε!)

2. Αφού γίνει η εγκατάσταση του fw και βρεθείτε στην οθόνη που σας λεει "slide for emergency" (στο iphone), διακόψτε τη σύνδεση internet στον υπολογιστή σας.

3. Στη συνέχεια κάνουμε το jailbreak χρησιμοποιώντας το παρακάτω quickpwn και επιλέγοντας το icy και το activate.

4. Μόλις τελειώσει αυτή η διαδικασία θα είσαστε στο fw 3.0 b4, όμως πριν κάνετε οτιδήποτε πρέπει να περάσετε κάποια αρχεία με τη βοήθεια του icy. Αυτά είναι:

-OpenSSH (αργεί λιγάκι να κατέβει και να εγκατασταθεί, αλλά θα χρειαστεί)

-Update to Icy 1.3 (γράψτε icy και θα σας βγάλει ένα icy (1.3.xxx), αυτό εγκαθιστάται)

-Core Utils

-Mobile Substrate

5. Έπειτα θα πάτε στις "Πηγές" ή "Sources" στο icy και θα επιλέξεται να προσθέσετε sources. Περάστε όλα όσα υπάρχουν ήδη και όποια άλλα θέλετε. (πχ. http://ftp4u.gr/iphone/apt) Μετά εννοείτε πώς κάνετε μια επανεκκίνηση το icy και refresh τις πηγές.

6. Για όσους θέλουν να περάσουν "σπασμένες" εφαρμογές από το iTunes, θα πρέπει να αντικαταστήσουν το αρχείο installd που βρίσκεται στο private/var/stash/libexec.pwn με το αρχείο που σας δίνω παρακάτω, πρώτα όμως κρατήστε ένα backup για να μην έχουμε προβλήματα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟ 3.0 Beta4. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟΥ ΙPHONE ME AΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ RESTORE.

EΠΙΣΗΣ, ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΟ. ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Αν ακολουθήσετε κατα γράμμα την παραπάνω διαδικασία δν θα έχετε κανένα πρόβλημα! Καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθήσουν.τους φιλους που ρωτουν με iphone 1gen.

 

(ευχαριστουμε τον φιλο που καθησε και το εγραψε σελ. 50 ) ( το ιδιο ισχυει και σε βετα 5 )

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους δεν δουλευει το uilities θα προσεξετε το κινητο να ειναι στο σημειο για ενεργοποιηση αλλα θα εχετε βαλει το pin της sim ωστε να την διαβασει μετα πηγαινεται στο προγραμμα κ αλλαζεται την εκδοση αν τυχον συνεχιζει να σας λεει οτι δεν εχει συνδεθει τοτε δειτε τα update του υπολογιστη κ καντε ενα σε ολα τα new κυριως σε framework...εμενα μια χαρα παιζει το uilities το χρησιμοποιω απο την beta 3 v3 κ παιζει jet....ευχομαι να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα που λετε ρε παιδια αλλα εγω που εχω μεινει χωρις σημα στο 2g μου με τη beta 5 περασμενη και κανονικα activated με cydia τι κανω??να πω οτι ολα ξεκινησαν οταν προσπαθησα να βαλω winterboard και το τηλ κολλησε στο μηλο...ειχα κανονικα σημα πριν γινει αυτο αλλα οταν προσπαθησα να ξανακανω τις διαδικασιες απο την αρχη εμεινα χωρις σημα....
Link to comment
Share on other sites

γεια ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ UPGRADE ΣΕ FIRMWARE 3.0 beta 4 ΓΙΑ 2G ΜΕ ΤΟ QuickPwn ΣΕ WINDOWS.Αρχικά πρέπει να αναβαθμίσετε το iΤunes σας στο 8.2 (οτι αρχεία χρειαστούν για το update θα τα βρείτε παρακάτω) και να έχετε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας το winSCP

 

1. Αρχικά εγκαθιστούμε το firmware (iPhone1,1_3.0_7A300g_Restore), με τη βοήθεια του iTunes (πατάμε Shift + Restore). (Αν συνατήσετε ροζ οθόνη μην ανησυχήσετε!)

2. Αφού γίνει η εγκατάσταση του fw και βρεθείτε στην οθόνη που σας λεει "slide for emergency" (στο iphone), διακόψτε τη σύνδεση internet στον υπολογιστή σας.

3. Στη συνέχεια κάνουμε το jailbreak χρησιμοποιώντας το παρακάτω quickpwn και επιλέγοντας το icy και το activate.

4. Μόλις τελειώσει αυτή η διαδικασία θα είσαστε στο fw 3.0 b4, όμως πριν κάνετε οτιδήποτε πρέπει να περάσετε κάποια αρχεία με τη βοήθεια του icy. Αυτά είναι:

-OpenSSH (αργεί λιγάκι να κατέβει και να εγκατασταθεί, αλλά θα χρειαστεί)

-Update to Icy 1.3 (γράψτε icy και θα σας βγάλει ένα icy (1.3.xxx), αυτό εγκαθιστάται)

-Core Utils

-Mobile Substrate

5. Έπειτα θα πάτε στις "Πηγές" ή "Sources" στο icy και θα επιλέξεται να προσθέσετε sources. Περάστε όλα όσα υπάρχουν ήδη και όποια άλλα θέλετε. (πχ. http://ftp4u.gr/iphone/apt) Μετά εννοείτε πώς κάνετε μια επανεκκίνηση το icy και refresh τις πηγές.

6. Για όσους θέλουν να περάσουν "σπασμένες" εφαρμογές από το iTunes, θα πρέπει να αντικαταστήσουν το αρχείο installd που βρίσκεται στο private/var/stash/libexec.pwn με το αρχείο που σας δίνω παρακάτω, πρώτα όμως κρατήστε ένα backup για να μην έχουμε προβλήματα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΤΟ 3.0 Beta4. ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟΥ ΙPHONE ME AΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ RESTORE.

EΠΙΣΗΣ, ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΟ. ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Αν ακολουθήσετε κατα γράμμα την παραπάνω διαδικασία δν θα έχετε κανένα πρόβλημα! Καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθήσουν.τους φιλους που ρωτουν με iphone 1gen.

 

(ευχαριστουμε τον φιλο που καθησε και το εγραψε σελ. 50 ) ( το ιδιο ισχυει και σε βετα 5 )

 

ενταξει φιλε μου για ολα αυτα που γραφεις ποιο πανω το uilities που αναφερουν πολυ, που κολαει γιατι ενω γινονται κανονικα ολα τα ποιο πανω δεν εχω σημα καθολου στο κινητο (2g ) ειναι... εκει μηπως μπορει καποιος να δωση καποια βοηθεια ....το δικο μου προβλημμα διαβαζω οτι το εχουν και αλλοι .....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε μου για ολα αυτα που γραφεις ποιο πανω το uilities που αναφερουν πολυ, που κολαει γιατι ενω γινονται κανονικα ολα τα ποιο πανω δεν εχω σημα καθολου στο κινητο (2g ) ειναι... εκει μηπως μπορει καποιος να δωση καποια βοηθεια ....το δικο μου προβλημμα διαβαζω οτι το εχουν και αλλοι .....

 

κανε restore στην 2.2.1 και προσπάθησε από την αρχή μετά το restore κανε syn ως new iPhone (το utilities είναι για 3g iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει απαντηθεί, αλλά πότε θα είναι διαθέσιμη η νέα εκδοση; εννοώ κανονικά, όχι beta

 

Τον Ιουνιο, λογικα μετα το WWDC 09. Καπου κοντα στις 8-12 Ιουνιου δηλαδη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

κανε restore στην 2.2.1 και προσπάθησε από την αρχή μετά το restore κανε syn ως new iPhone (το utilities είναι για 3g iPhone)

 

δηλ... θα βαλω την 2.2.1 ......μετα με ρεστορε θα περασω την 3 beta 5.... θα την ξεκλειδωσο με το QuickPWN .......θα το syn ως new iPhone και θα εχω σημα δυκτιου στο τ/φ..???????

 

αυτα ετσι απλα ............αν τα εγραψα και σωστα........

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

 

Παιδεύτηκα πολύ να βάλω το os 3 beta 3 ώσπου βρήκα αυτό το how to.

Αφορά σε iphone 3G το οποίο χρησιμοποιείται με τον "κανονικό" πάροχο.

Ισχύει φυσικά για το ελληνικό iphone (φαντάζομαι για οποιοδήποτε δίκτυο).

Το εφάρμοσα κατά λέξη και λειτούργησε.

 

Παραθέτω κείμενο και link(http://www.quickpwn.com/forums/iphone-os-3-0/3107-iphone-os3-0-beta-3-jailbreak-activation.html).

 

Ok,

 

So I'm currently running iPhone 3.0 Beta 3 on my main Iphone 3G. So far this is the following that you will need to get it flashed, installed, back on the network and jailbroken all in one 30 minute sitting.

 

 

Requirements:

 

- iPhone 3G fully charged

 

- Torrent Downloader (limewire, bitcomet)

 

- Data cord for iPhone

 

- iPhoneBrowser Software

 

- Latest iTunes installed

 

- iPhone 3.0 Beta 3 Firmware (7A280f)

*Found easily at Pirate Bay

just copy and paste this to PB search

iphone os 3.0 firmware beta 3 iphone 3g 7a280f

 

- QuickPwn 3.0 for Beta 3

 

 

And the ability to follow intructions to a "T"!

 

Do NOT skip steps or you will not be a happy camper and I will just say I told you so.

 

Again, this is for educational purposes and I am not at all liable for any stupid thing that might happen whille this is in progress. If you wish to read on, it is at your own risk soldier!

 

After you have downloaded all of the files then make sure you know where you saved them. The best place is your desktop, especially if you have Vista.

 

Note: This will only work for Windows systems at the moment and not MAC OS. Don't know if you can or cannot do this while using bootcamp on a MAC to Windows.

 

Note: You must be legit on your carrier, meaning if you used the iphone for T-mobile, this will not unlock it for that carrier, this will only work for the carrier that is legit with AT&T or other authorised carriers ie O2.

 

OK so first, you will lose or your data so back up your contacts and whatever other files you want to keep. Not my fault if you dont read this.

 

Open Itunes and disconnect your computer from the internet manually. (this is just a safety precaution). After that click on your Iphone on iTunes and hold shift and click restore. Select the 3.0 beta 3 firmware you just downloaded and do not back up your phone as this is a clean reinstall.

 

After the restore to 3.0 is complete from Iphone do not freak out when you see the emergency only calls. Background should be pink and not original black anymore. This is where we are going to start the jailbreak for the beta 3.

 

FOLLOW THESE DIRECTIONS TO A "T"

 

Close itunes from here and open the quickpwn app you should have already downloaded. Again choose the firmware you just flashed it with and allow it to load and detect your iphone. Click the "NEXT" button when it has detected your phone with the checkmark. The next screen is crucial

 

DO NOT CHECKMARK "ACTIVATE" OR YOU WILL NOT GET AT&T SERVICE AND WILL HAVE TO REDO THE WHOLE PROCESS FROM STEP ONE. You have been warned.

 

After this screen click next and you will need to follow instructions for setting the phone in DFU mode. Follow them precicely or you will not jailbreak properly and will have to do it again. Once it is installed it will let you know. Your phone will take a little longer to restructure all the files to jailbreak but once it is done you will come to a familiar slider screen that is not in emergency mode.

 

YOU STILL WONT GET SERVICE YET TILL THE NEXT SO DONT FREAK.Do NOT RECONNECT TO ITUNES YET.

 

Ok, now we are going to open the Iphonebrowser program and let it load. If your on Vista, you must allow admin privledges for it to detect the phone. Once it loads and you see the file system you will need to scroll down to the following.

 

System>Library>Core Services>

 

Now go to systemversion.plist and download that to your desktop. To download it right click on the file and click save as. Save it to the desktop or somewhere you will remember.

 

open the file on the desktop and edit it as a text file. Your computer might ask you what program do you want to use to get this file open.

 

CHOOSE NOTEPAD.

 

You will see a string of code and you will scroll all the way to the end until you see the following code line.

 

(string)Beta(/string)

 

Change that codeline word "Beta" to the word "Public"

 

so it should look like this...

 

(string)Public(/string)

 

After you change the code. Save the file without changing the file name and drage the file back to

 

System>Library>Core Services>

 

This will overide in a matter of seconds and then close the program and disconnect the phone.

 

*You can check if the file actually updating by highlighting the file in Iphone browser and scrolling down in the bottom right hand preview window to the same code line and it should reflect now as Public.

 

RESTART YOUR IPHONE!!!

 

After the phone reboots and back on the home screen. connect your pc back to the internet and connect the iphone to itunes and go to the iphone tab and it should automatically update and activate without you being on a developer program. You will then be able to configure theiphone just as you would if it where on a public release firmware and viola! you have latest Iphone 3.0 beta 3 stable Iphone.

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

δηλ... θα βαλω την 2.2.1 ......μετα με ρεστορε θα περασω την 3 beta 5.... θα την ξεκλειδωσο με το QuickPWN .......θα το syn ως new iPhone και θα εχω σημα δυκτιου στο τ/φ..???????

 

αυτα ετσι απλα ............αν τα εγραψα και σωστα........

 

 

Ναι ξεκλειδωμα στη 2.2.1 και μετά πας στην 3 ξεκλειδωμα χωρίς unlock αλλά δεν έχεις αναφέρει τι πάροχο έχεις μήπως το πρόβλημα είναι εκεί και ενημέρωσε για το τι καταφερες (έχω 2g σε beta 4 και 3g σε beta 5)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια τελικα που δεν ειχα σημα στο 2g μου εκανα dfu+restore στη 2.1.1 και μετα με quickpwn 2.2.5 εκανα jailbreak+activate+unlock και στη συνεχεια περασα τη beta 5 με "shift" + upgrade και ετρεξα το unofficial quickpwn για τη 5 και ολα καλα...ουφφφ:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκλειδωμα στη 2.2.1 και μετά πας στην 3 ξεκλειδωμα χωρίς unlock αλλά δεν έχεις αναφέρει τι πάροχο έχεις μήπως το πρόβλημα είναι εκεί και ενημέρωσε για το τι καταφερες (έχω 2g σε beta 4 και 3g σε beta 5)

 

ωραια τραβαω ρεστορε την 3 βετα 5 ξεκλειδωμα ...με ολα τα σχετικα και μετα συνχρονισμοσ σαν νεο iphone ..... για να εχω δυκτιο ,

κανοντας τα αυτα μηπως πρεπει να διακοψω τη συνδεση στο ιντερνετ ??????

και κατι ακομη ......ολα αυτα τα δοκιμασα στην αρχη με καρτα βοντα ...

εχω ομως και κοσμοτε μπωρο να δοκιμασω με αυτην ?????????

Link to comment
Share on other sites

ωραια τραβαω ρεστορε την 3 βετα 5 ξεκλειδωμα ...με ολα τα σχετικα και μετα συνχρονισμοσ σαν νεο iphone ..... για να εχω δυκτιο ,

κανοντας τα αυτα μηπως πρεπει να διακοψω τη συνδεση στο ιντερνετ ??????

και κατι ακομη ......ολα αυτα τα δοκιμασα στην αρχη με καρτα βοντα ...

εχω ομως και κοσμοτε μπωρο να δοκιμασω με αυτην ?????????

 

δεν έχει σημασία σε ρώτησα μήπως είχες wind αλλιώς οποία και να βάλεις μετά θα δουλέψει στο 2g δεν παίζει ρόλο, επίσης μην τρομαξεις ένα σου γράψει ότι το τσεκάρει η apple όταν κανείς restore στην beta, αλλιώς θα δοκιμάσουμε κάτι πιο παλιό

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουμε Μακ να πω οτι η 10.5.7 αναγνωριζει με την μια χωρις αλλαγη το dfu/mode....

 

καλο αυτο γιατι βαριομουν να αλλαζω...

 

τωρα ξεκιναω παλι...χεχε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ωραια τραβαω ρεστορε την 3 βετα 5 ξεκλειδωμα ...με ολα τα σχετικα και μετα συνχρονισμοσ σαν νεο iphone ..... για να εχω δυκτιο ,

κανοντας τα αυτα μηπως πρεπει να διακοψω τη συνδεση στο ιντερνετ ??????

και κατι ακομη ......ολα αυτα τα δοκιμασα στην αρχη με καρτα βοντα ...

εχω ομως και κοσμοτε μπωρο να δοκιμασω με αυτην ?????????

 

γιατι δεν κανεις αυτα που λεω πιο πανω??ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα...

 

οσοι εχουμε Μακ να πω οτι η 10.5.7 αναγνωριζει με την μια χωρις αλλαγη το dfu/mode....

 

καλο αυτο γιατι βαριομουν να αλλαζω...

 

τωρα ξεκιναω παλι...χεχε

 

και jailbreak πως θα κανεις στο μακουλη??:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις αυτα που λεω πιο πανω??ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα...

 

 

 

και jailbreak πως θα κανεις στο μακουλη??:rolleyes:

 

Το μεσημερι δοκιμαζω και τα ξαναλεμε ............

ευχ...παντος για τις συμβουλες.......:D

Link to comment
Share on other sites

 

και jailbreak πως θα κανεις στο μακουλη??:rolleyes:

 

δεν θα κανω!!! απλο!!!!!

 

εχω ομως και windows μεσα...

αλλιως χρησιμοποιω τον ᾽᾽μικρο᾽᾽

 

χεχε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ερχεται να το σπασω.....................

μετα την 2.1.1 που ειχα περασα την 3 βετα 5 την ξελκειδωσα με QuickPWN

εκανα συνχρονισμο με itunes αλλα δυκτιο ...καπουτ.....με τιποτα δεν ερχεται

τι αλλο μπορω να κανω ρε παιδια (συσκευη εχω την 2g)

1)me ρεστορε βαζω αυτη την εκδοση (iPhone1,1_3.0_7A312g_Restore)

2)QuickPWN ειναι το ιδιο με την εκδοση 3g

3)me το itunes μηπωσ θελει καποια ρυθμιση .............

ολα αυτα τα σκεπτομε .......καποια βοηθεια.......???????

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ερχεται να το σπασω.....................

μετα την 2.1.1 που ειχα περασα την 3 βετα 5 την ξελκειδωσα με QuickPWN

εκανα συνχρονισμο με itunes αλλα δυκτιο ...καπουτ.....με τιποτα δεν ερχεται

τι αλλο μπορω να κανω ρε παιδια (συσκευη εχω την 2g)

1)me ρεστορε βαζω αυτη την εκδοση (iPhone1,1_3.0_7A312g_Restore)

2)QuickPWN ειναι το ιδιο με την εκδοση 3g

3)me το itunes μηπωσ θελει καποια ρυθμιση .............

ολα αυτα τα σκεπτομε .......καποια βοηθεια.......???????

 

 

unlock εκανες στη 2.2.1 ? επισης εαν εκανεσ ,στη βετα 5 δεν επρεπε να το τσεκαρεις το unlock μου φαινεται παραξενο γιατι στο 2g ειναι πολυ ευκολο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...