Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο! Το δοκίμασα με WiFi, με 3G & EDGE και λειτουργεί μια χαρά!

:)

 

τοτε μαλλον μονο σε 3g δουλευει...τι να πω??το 3g μου φοραει ακομα 2.2.1 και δεν το εχω δοκιμασει...

μπορει καποιος που εχει την 3.0 beta 2 σε 2g να μας πει αν του παιζει το youtube??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τοτε μαλλον μονο σε 3g δουλευει...τι να πω??το 3g μου φοραει ακομα 2.2.1 και δεν το εχω δοκιμασει...

μπορει καποιος που εχει την 3.0 beta 2 σε 2g να μας πει αν του παιζει το youtube??

 

Δυστυχώς το you tube δεν παίζει σε first generation iPhone πίστεψε με όμως δεν μου έχει λείψει ....

 

 

ps. καλή Ανασταση σε όλους !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χθες είδα ένα πολύ τρελό όνειρο. Είδα ότι βγήκε η επίσημη 3.0 και φώναζα σα τρελός: ΒΓΗΚΕ Η 3!!!!!!!!!!!!:p Βασικά, ξέρουμε ακριβή ημερομηνία release?Δεν αντέχω άλλο στη 2.2.1 και θέλω να βάλω τη beta αλλά θέλω το κινητό complete...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατί είδα το όνειρο, αλήθεια:p Στην ουσία, ένα firmware είναι...Κ το χα ξεχάσει κιόλας ότι θα βγει :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα ήθελα να κάνω downgrade στο κινητό μου από 3.0 σε 2.2.1. Είχα βάλει το iPhone σε DFU Mode και άρχισα να κατεβάζω το .ipsw της 2.2.1.

Όλα καλα μέχρι εκεί που ξαφνικά έτσι όπως έδειχνε το iPhone το εικονάκι που μου λέει να το συνδέσω με το iTunes, μου κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο και με βγάζει κανονικά στην οθόνη "slide to unlock" σαν να μην έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ!

http://i3.ytimg.com/vi/Z_op8LqWYrg/default.jpg

Jumpstyle!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σήμερα ήθελα να κάνω downgrade στο κινητό μου από 3.0 σε 2.2.1. Είχα βάλει το iPhone σε DFU Mode και άρχισα να κατεβάζω το .ipsw της 2.2.1.

Όλα καλα μέχρι εκεί που ξαφνικά έτσι όπως έδειχνε το iPhone το εικονάκι που μου λέει να το συνδέσω με το iTunes, μου κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο και με βγάζει κανονικά στην οθόνη "slide to unlock" σαν να μην έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ!

 

Και που ειναι το προβλημα?Συγχρονισμο κανει?Αν ναι,τοτε ολα οκ!Λογικα τωρα εισαι στην 2.2.1;)Αν οχι,ξαναδοκιμασε...Ψαξε και λιγο περισσοτερο(εδω)και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Απροβλημάτιστη και κράτησε τα πάντα. Δεν βλέπω κάτι καινούριο μέχρι στιγμής αν και μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο το φόντο του πληκτρολογίου. Ο αριθμός της build είναι 7A280f και η baseband 04.24.02
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Απροβλημάτιστη και κράτησε τα πάντα. Δεν βλέπω κάτι καινούριο μέχρι στιγμής αν και μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο το φόντο του πληκτρολογίου. Ο αριθμός της build είναι 7A280f και η baseband 04.24.02

 

Έκανες update ή restore από την προηγούμενη beta? Εγώ έκανα update αλλά πλεον δεν μπορώ να βάλω apn settings στο Cellular Data Network γιατί η οθόνη αυτή είναι κενή!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έκανες update ή restore από την προηγούμενη beta? Εγώ έκανα update αλλά πλεον δεν μπορώ να βάλω apn settings στο Cellular Data Network γιατί η οθόνη αυτή είναι κενή!

:rolleyes:

 

Αυτά που έγραψα ήταν για 3g συσκευή χωρίς jailbreak κλπ. Εσύ έχεις 2g?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Απροβλημάτιστη και κράτησε τα πάντα. Δεν βλέπω κάτι καινούριο μέχρι στιγμής αν και μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο το φόντο του πληκτρολογίου. Ο αριθμός της build είναι 7A280f και η baseband 04.24.02

 

οι εφαρμογές που είχες περασμένες λειτουργούν τώρα?

Link to comment
Share on other sites

το φοντο του πληκτρολογιου ειναι μαυρο μονο οταν γραφω πανω που βαζω επαφη.Οταν παταω για να γραψω το μηνυμα αλλαζει και γινεται το κλασσικο γκρι...σε εσας το ιδιο δειχνει??και θελω να κανω jail τωρα σε mac..ξερει κανεις πως??
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Απροβλημάτιστη και κράτησε τα πάντα. Δεν βλέπω κάτι καινούριο μέχρι στιγμής αν και μου φαίνεται λίγο πιο σκούρο το φόντο του πληκτρολογίου. Ο αριθμός της build είναι 7A280f και η baseband 04.24.02

 

Φιλε μου εχω κι εγω το 3g και θελω να σε ρωτησω,αν την περασω,θα αλλαξει η baseband σε 04.24.02 ετσι?Μετα,αν το κανω restore στην μαμισια,θα ειναι οπως οταν το αγορασα?Με την εγγυηση να ισχυει δηλ.?Σε ρωταω,γιατι οταν εβαλα την beta 2 και αλλαξε η baseband σε 04.22.01 και μετα εκανα restore στην 2.2.1,δεν αλλαξε η baseband(σ'αυτην της 2.2.1).Και οπως καταλαβαινεις,ανησυχω μηπως δεν εχω εγγυηση πλεoν!Βεβαια το τηλ.λειτουργει κανονικα.Εχω ρωτησει σχετικα και μερικες σελιδες πισω,αλλα δεν εχω καταλαβει καλα τι γινεται σε σχεση εγγυησης-baseband!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το να ικανοποιήσω την περιέργεια μου, υπάρχει κανένας άλλος λόγος για τον οποίο θα ήταν καλό να περάσω την 3.0 beta3 ? Θα συναντούσα περισσότερα προβλήματα και εφαρμογές που δεν θα λειτουργούσαν με αποτέλεσμα να θέλω να γυρίσω πάλι στην 2.2.1 ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν η αναβάθμιση σε 3 η οποία πράγματι έχει σαν αποτέλεσμα την αλλαγή του baseband, καταργεί την εγγύηση. Η απορία σου είναι καλή και εύλογη. Μπροστά στη δυνατότητα να γράφω ελληνικά κυρίως στα sms που ανταλάσσω με τους πελάτες μου, (απαράδεκτο επαγγελματικά να υποστηρίζεις μεγάλα δίκτυα και να γράφεις greeklish σα δωδεκάχρονος στο irc), δεν ασχολήθηκα με την εγγύηση. Σχετικά με τις εφαρμογές, δεν υπάρχει κάτι που να με ενδιαφέρει τόσο πολύ ώστε να κολλήσω στις παλιές εκδόσεις. Αυτές οι λίγες που είχα παίζουν μιά χαρά και με την 3. Αν διαβάσετε προσεκτικά τις οδηγίες του pperiklis στο παρόν thread δε θα χρειαστείτε τίποτε άλλο. Eπίσης κάτι τελευταίο, μακριά από το dfufix, δε μου χρειάστηκε για να περάσω την 3 σε 2g jailbroken. Thanks pperiklis...
Link to comment
Share on other sites

Χαράς το κουράγιο σας!!:D

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα links για download για την beta.που βρισκουμε ομως developer ενεργοποιηση?
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

eBay is your friend :) (Έναντι μικρού αντιτίμου)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...