Jump to content

[Firmwares] iPhone OS 3.x Betas & Gold Master: πληροφορίες - δοκιμές


Nikats
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα donation στον τύπο στη Sizlopedia και περιμένω το οκ για να ξανακάνω το update στο 3g iPhone μου... Δεν αντέχω την αναμονή! Η κοπέλα μου με το πρώτο iPhone έχει 3.0 κι εγώ ακόμα!!! :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει και αυτο για τους ανυπομονους...

 

ασε ξεχαστε το...βγαινει πιο ακριβα...στα 9,99$

 

χρεωνει 9$ shipping...καλα τι shipping, πακετο ερχεται...???strange...

Link to comment
Share on other sites

και εδω ιταλια 10Ε ζητανε αλλα να δηλωσω οτι μον ο σε 3G γινεται...

 

σε EDGE δεν χρειαζεται...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλάτε με την 3.0 beta! Δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή 2 μήνες και θέλετε να πληρώσετε κιόλας για να την βάλετε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εδω ιταλια 10Ε ζητανε αλλα να δηλωσω οτι μον ο σε 3G γινεται...

 

σε EDGE δεν χρειαζεται...

 

σωστος...

 

Ρε παιδιά ξεκολλάτε με την 3.0 beta! Δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή 2 μήνες και θέλετε να πληρώσετε κιόλας για να την βάλετε;

 

ακομα πιο σωστος...:p

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρεστε, προτείνω να την δοκιμάστε για 1-2 βδομάδες, έτσι για να δειτε τι έρχεται, και μετά επιστροφή στην 2.2.1, με αναμονή για την επίσημη κυκλοφορία της. Άλλωστε δεν συνίσταται αφού είναι beta και πιθανόν να παρουσιάσει προβλήματα...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλάτε με την 3.0 beta! Δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή 2 μήνες και θέλετε να πληρώσετε κιόλας για να την βάλετε;

 

Αυτό δηλώνει τις σημαντικές ελλείψεις του τηλεφώνου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξεκολλάτε με την 3.0 beta! Δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή 2 μήνες και θέλετε να πληρώσετε κιόλας για να την βάλετε;

 

Υπομονή;;; Τι ειν' τούτο;;; :lol::lol::lol:

 

Δυο χρόνια κάνουμε υπομονή! Αφού δουλεύει ναι να σκάσω και 3,79 ευρά για να μπορώ να γράψω κάτι στα Ελληνικά χωρίς να κάνω jailbreak!!! Αν δεν προκαλούσε τέτοια κολλήματα το jailbreak θα έκανα λίγη ακόμα υπομονή, αλλά... :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα το jailbreak; Πιο πολλά κολλήματα θα έχεις με ένα beta λειτουργικό, παρά με την απόκτηση πρόσβασης στο σύστημα αρχείων του (αυτό που κάνει το jailbreak δηλαδή).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα το jailbreak; Πιο πολλά κολλήματα θα έχεις με ένα beta λειτουργικό, παρά με την απόκτηση πρόσβασης στο σύστημα αρχείων του (αυτό που κάνει το jailbreak δηλαδή).

 

Και όχι τίποτα, αλλά μετά ανοίγεται και άκυρα threads με "TO IPHONE MOY EXEI ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ! (ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΔΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΣΤ)". :p :lol:

 

Νομίζω ότι στο υπάρχουν όλα όσα χρειαζόμαστε για να καλύψουμε τις ανάγκες μας μέχρι να βγει η official 3.0, οπότε καλύτερα να κρατηθείται όσοι δν ξέρετε σε τι μονοπάτια θα μπείτε.:)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο για τους ανυπομονους...

 

ασε ξεχαστε το...βγαινει πιο ακριβα...στα 9,99$

 

χρεωνει 9$ shipping...καλα τι shipping, πακετο ερχεται...???strange...

 

Το αγορασα(για 3g),αλλα τωρα δεν καταλαβαινω πως να το ενεργοποιησω!Αν το εχει κανει κανεις ας με βοηθησει pls!!Εχω κατεβασεις την 3 beta-για 3g επαναλαμβανω-αλλα φοβαμαι να την περασω για το λογο αυτο:(:!:

Λοιπον,τα καταφερα!!Απλως κατεβασα οπως ειπα την 3 και ακολουθωντας καποις απλες οδηγιες που μ'εστειλε με ιμειλ,εκανα restore σε DFU MODΕ την 3 και-ω του θαυματος-επιτελους περαστηκε και ενεργοποιηθηκε μια χαρα:D

Πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να δοκιμασετε!10 δολλαρια δεν ειναι και σπουδαιο ποσο:):!:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και όχι τίποτα, αλλά μετά ανοίγεται και άκυρα threads με "TO IPHONE MOY EXEI ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ! (ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΔΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΣΤ)". :p :lol:

 

Νομίζω ότι στο υπάρχουν όλα όσα χρειαζόμαστε για να καλύψουμε τις ανάγκες μας μέχρι να βγει η official 3.0, οπότε καλύτερα να κρατηθείται όσοι δν ξέρετε σε τι μονοπάτια θα μπείτε.:)

Μα το jailbreak απο μόνο του δεν κάνει κάτι. Το τι προγράμματα και τι θα κάνει κανείς μετά είναι αυτό που προξενεί το πρόβλημα. Αν δεν βάζεις ο,τιδήποτε αλλα δοκιμασμένες και τεσταρισμένες εφαρμογές/hacks (π.χ. τα ελληνικά των παιδιών απο εδώ, καθώς και τον τρόπο για το 160/sms) δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα. Αν το παραφορτώνεις με themes, παίζεις με terminal κλπ κλπ τότε καλά να πάθεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου μεταπό δεκάδες απόπειρες να ξέρω τι λέω όταν μιλάω για κολλήματα στο Jailbreak. Η συσκευή χάνει απίστευτα την σταθερότητα της και αργεί σε λειτουργίες που θα έπρεπε να γίνονται στιγμιαία! Μπορώ να το αποδείξω face to face σε όποιον ενδιαφερόμενο μέσα σε λίγα λεπτάκια λειτουργίας. Και ναι η beta αυτή εκδοση είναι μακραν καλύτερη από ένα jailbreak στην 2.2.1! Το jailbreak από μόνο του μπορεί να μην δημιουργεί μεγάλα προβλήματα αλλά οι βασικότερες των εφαρμογών που το καθιστούν τόσο ενδιαφέρον βαραίνουν πολύ το σύστημα!!! Ίσως αν το iPhone είχε περισσότερη μνήμη να ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά οπως έχει χίλιες φορές μαμά και beta παρά stable και jailbreak!! Και δεν έχω βάλει τους τελευταίους μήνες κανένα theme και καμια χαζομαρούλα που θα μπορούσε να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση!!! Μόνο "δοκιμασμένα"!!!

 

Πίσω στο testing τώρα... Το YouTube εμένα μου δουλεύει, το Google maps όχι... Σε 3G σημειωτέον...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χανει καμια σταθεροτητα η συσκευη,για κανενα λογο.Αν βεβαια επιμενεις καλο θα ηταν να αναφερεις που ακριβως υπολειπεται η συσκευη εναντι μιας μη j/l.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως.. Κρασάρει πολύ πιο εύκολα σε βαριά παιχνίδια, σε όλο το μενού παρατηρούνται καθυστερήσεις καθώς και στο άνοιγμα των εφαρμογών, η επανεκκίνηση πέρνει περισσότερο χρόνο και ακόμα και ο Safari σχεδιάζει τις σελίδες, όταν σκρολάρεις, πιο αργά. Μπορεί ο καθένας να βάλει ένα jailbroken iPhone και ένα μαμά δίπλα δίπλα και να στήσει την κόντρα! :lol:

 

Το έχω κάνει τόσες φορές και με τόσο διαφορετικά στησίματα στο jailbroken iPhone (μόνο με installer, μόνο με cydia, και με τα δύο, με pusher, με όλα μαζί, με τίποτα...) και έχω καταλήξει με απόλυτη σιγουριά, έχοντας μάλιστα και 2 iPhone ώστε να κάνω άμεσες συγκρίσεις, ότι μαμά είναι αλλού!!!

 

Όποιος έχει αντίθετη απόψη ας έρθει να τα στήσουμε!!! :lol::lol::lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα οι διαξυφισμοί να σταματήσουν, jailbreak vs unjailbreak, νομίζω πως αυτό το θέμα έχει να κάνει με δοκιμές 3.0 beta και πληροφορίες πάνω σε αυτό και μόνο..

 

φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα οι διαξυφισμοί να σταματήσουν, jailbreak vs unjailbreak, νομίζω πως αυτό το θέμα έχει να κάνει με δοκιμές 3.0 beta και πληροφορίες πάνω σε αυτό και μόνο..

 

φιλικά

 

Συμφωνω σε αυτο, ας επικεντρωθουμε στο 3.0 beta και τα καλα που φερνει μαζι του.

 

P.s. dinfun offtopic αλλα μηπως τυχαινει να γνωριζεις πως λυνεται ο κυβος του rubik???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτο, ας επικεντρωθουμε στο 3.0 beta και τα καλα που φερνει μαζι του.

 

P.s. dinfun offtopic αλλα μηπως τυχαινει να γνωριζεις πως λυνεται ο κυβος του rubik???

 

εχεις pm για να μην συνεχιζουμε εδω..

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2g iphone περασμένο στο developer. Έβαλα τη 3 και όταν πάει να γίνει activation βαράει το itunes και λέει ότι η sim card does not appear to be supported. Κανένα workaround?
Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ακολουθησεις αυτο που εκανε ο dinfun /Windows η αυτο που ειπα σε Mac.

 

αν καταφερεις και πας απο Pwned κινητο σε 3.0 τοτε δεν παιζει ρολο να στο κλειδωσουν αφου ειναι σε dev.

 

καλη η 3.0 αλλα δεν ειναι για χορταση...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ακολουθησεις αυτο που εκανε ο dinfun /Windows η αυτο που ειπα σε Mac.

 

αν καταφερεις και πας απο Pwned κινητο σε 3.0 τοτε δεν παιζει ρολο να στο κλειδωσουν αφου ειναι σε dev.

 

καλη η 3.0 αλλα δεν ειναι για χορταση...

 

ειναι ειναι...:lol:

 

ειχα γυρίσει στη 2.2.1 και δεν το αντεξα... μου ελειπε το spotlight και

το οτι με 38 εφαρμογες τα settings ανοιγουν σε 2 sec χωρια οτι ειναι ελληνικό

πλεον. copy paste απο web και αποστολη κατευθειαν με email ....don't look back !

και δεν ξερω αν το παρατηρησες αλλα τα ringtones ακουγονται πιο δυνατα...εκτος εαν ειναι η ιδεα μου...

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ πηγαινεις απο 3.0 σε 2.2.1 και αντιστροφα για πλακα!

 

:D

 

Εδω λυνει τον κυβο του Rubik σε 50 sec (το εχω δει απο κοντα) και θα κολλησει σε ενα upgrade - downgrade?:):happy:

 

Πλακα πλακα παιζει να ειμαστε και οι πιο κολλημενοι με το iPhone στη Λαμια...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Symphobia, the ultimate scoring experience...

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ πηγαινεις απο 3.0 σε 2.2.1 και αντιστροφα για πλακα!

 

:D

 

με το you tube τι θα κανουμε ...δεν ξερω ψαχνω εναν παλιο τροπο θα σε ενημερωσω,,

Link to comment
Share on other sites

ιδεα.....

 

για το youtube πηγαινε σε καποιον αλλο υπολογιστη Windows κανε εκει την 3.0 απο 2.0.2 χωρις να εχεις πρωτα συγχρονισει και πες μου....

 

θελει δηλαδη να το εχεις σαν ΝΕΑ συσκευη...

εγω δεν το κανω γιατι θελει μια ωρα να το κανω....

 

villenick περναω συχνα απο Λαμια...τοσο καλος ειναι ο dinfun ε; :D

εχω φαει κατι ψητα στην κατηφορα κατω απο την πλατεια...

;)

 

 

 

χεχε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...