Jump to content

LG Viewty Smart / Viewty II (GC900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να πρσπαθησω να το σώσω γιατι βαριέμαι το τρέξιμο έξω.

Αναζήτησα το gs multi, το κατεβασα, πατάω το start αλλά λέει dll load error, κι εκει σταματάω

 

Ακολουθησε τον παρακατω οδηγο για φλασαρισμα με flashtool.

http://www.mylgcellphone.com/index.php/topic,256.0.html

Να ξερεις οτι με το flashtool το κινητο χανει τα παντα απο δεδομενα.Επισης το κινητο το φλασαρεις οταν ειναι κλειστο,χωρις μπαταρια.Το εχω δοκιμασει πολλες φορες που ''κρασαρισα'' το κινητο μου (λογω ''σπασιματος'' του λογισμικου) και με εσωσε.Η εκδοση που θα περασει ειναι πολυ παλια,δεν εχει καν ελληνικα,αμεσως μετα κανεις ενα (ολοκληρωμενο) update μεσω pcsuite και εισαι ετοιμος:)

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε vaggos_vankel ευχαριστώ. Ακολούθησα τη διαδικασία, κατάφερα να το σώσω, έκανα και αναβάθμιση μόνο που δεν έχω Ελληνικά. Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η ελληνικη γλώσσα. ξαναζητάω αναβάθμιση και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

φιλε vaggos_vankel ευχαριστώ. Ακολούθησα τη διαδικασία, κατάφερα να το σώσω, έκανα και αναβάθμιση μόνο που δεν έχω Ελληνικά. Στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η ελληνικη γλώσσα. ξαναζητάω αναβάθμιση και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση.

 

Κανε ενα factory reset και θα δουλεψει μια χαρα.Στο πληκτρολογιο κλησης πατας 1809#*900# και επιλεγεις factory reset.Πριν το κανεις πρεπει να κρατησεις buckup γιατι το factory reset σβηνει τα παντα!

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,

ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ VIEWTY SMART ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΤΟ VΟLUME UP ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ LED ΤΟΥ ΣΑΝ ΦΑΚΟΣ!

ΚΛΕΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ, ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΤΟ VOLUME DOWN ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΙΓΑΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ TIPS & TRICKS ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ?

 

-----------------------

Από Ομάδα Διαχείρισης:

Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται.Ευχαριστώ.

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ,

ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ VIEWTY SMART ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΤΟ VΟLUME UP ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ LED ΤΟΥ ΣΑΝ ΦΑΚΟΣ!

ΚΛΕΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΟ, ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΤΟ VOLUME DOWN ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΙΓΑΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ TIPS & TRICKS ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ?

 

-----------------------

Από Ομάδα Διαχείρισης:

Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται.Ευχαριστώ.

 

Δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247876

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά...Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό όλα καλά και ωραία μόνο που όταν πάω να καλέσω κάποιο νούμερο ή με καλούν η οθόνη γίνετε μαύρη κ δε βλέπω τι γίνετε....Ξέρεις κανείς αν φταίει κάποια ρύθμιση?Επίσης δε μπορώ να μεταφέρω επαφές μέσω bluetooth από SonyEricsson.Ευχαριστώ πολύ! :D Edited by xara1982
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά γεια σας!!

Πήρα κι εγώ το lg viewty smart και έχω ένα πρόβλημα. Όταν πραγματοποιώ κλήσεις ή όταν με καλεί κάποιος μαυρίζει η οθόνη και το κινητό δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα κανενός πλήκτρου. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει. Από τη πρώτη μέρα που το πήρα αντιμετωπίζω αυτο το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γι'αυτά τα θέματα οι αρχικές σελίδες τα ξεκαθαρίζουν άψογα!ειδικά για την μαύρη οθόνη!όλοι το είχαμε αυτό το πρόβλημα στην αρχή!εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο!εχω βάλει την τελευταία ενημέρωση και διορθώθηκα το πρόβλημα με την επεξεργασία εικόνας!όμως όταν βάζω αρχεία pdf και ppt που είναι πάνω από 10 σελίδες δεν τα διαβάζει και μου τα δείχνει όλα άσπρα!υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα πχ openoffice να τα διαβάζει σωστά;;τι γίνεται γι'αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από μένα..

 

Εδώ και 3 μήνες είμαι κάτοχος του LG GC900 και έχω κάνει κανονικά αναβαθμίσεις με το PC Suite...

Ωστόσο ψάχνω για open firmware για Ελλάδα και δεν έχω βρει κάτι.. Παρακαλώ αν έχει βρει κάποιος να μου πει αν το έχει δοκιμάσει και αν είναι δυνατόν από που μπορώ να το κατεβάσω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα

εχω εδω και 3 μηνες το LG GC900

του εκανα αναβαθμηση πριν 2 μηνες περιπου και ολα ηταν μια χαρα

εχω 3 μερες τωρα που αντιμετοπιζω ενα προβλημα, δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube

παλιοτερα οταν εκανα την επιλογη του βιντεο για να το δω, μου εβγαζε μια μπαρα που γεμιζε (ενδιαμεση μνημη)

τωρα με το που θα επιλεξω το βιντεο, μου δειχνει μια κενη οθονη (υποτιθετε για να παιξει το βιντεο) με την μπαρα με τον χρονο του βιντεο(σαν το media player)

και απο κατω εικονιδια με καποια αλλα βιντεο, αν θελω να τα επιλεξω

ειναι σαν μια σελιδα του internet, μονο που δεν φορτωνει τιποτα

 

πρωτη μου σκεψη...μπηκε το youtube για pc, ομως ειναι κανονικα για mobile

 

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

 

ευχαριστω... :O

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα

εχω εδω και 3 μηνες το LG GC900

του εκανα αναβαθμηση πριν 2 μηνες περιπου και ολα ηταν μια χαρα

εχω 3 μερες τωρα που αντιμετοπιζω ενα προβλημα, δεν μπορω να δω βιντεο στο youtube

παλιοτερα οταν εκανα την επιλογη του βιντεο για να το δω, μου εβγαζε μια μπαρα που γεμιζε (ενδιαμεση μνημη)

τωρα με το που θα επιλεξω το βιντεο, μου δειχνει μια κενη οθονη (υποτιθετε για να παιξει το βιντεο) με την μπαρα με τον χρονο του βιντεο(σαν το media player)

και απο κατω εικονιδια με καποια αλλα βιντεο, αν θελω να τα επιλεξω

ειναι σαν μια σελιδα του internet, μονο που δεν φορτωνει τιποτα

 

πρωτη μου σκεψη...μπηκε το youtube για pc, ομως ειναι κανονικα για mobile

 

εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

 

ευχαριστω... :O

 

 

Καλημέρα φίλε μου..

Κι εγώ μετά την πρώτη αναβάθμιση το ίδιο πρόβλημα είχα.. Ωστόσο μετά από μερικές μέρες έκανα πάλι αναβάθμιση μέσω του PCSuite III και το πρόβλημα διορθώθηκε και πλέον μπορώ να δω βιντεάκια από το youtube..

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο, αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι εχει γινει η τελευταια αναβαθμηση και δεν μπορω να κανω

Εκανα και factory reset και μετα δουλεψε(για λιγο) αφου μολις εβαλα bookmark για το facebook, μου το εκανε και παλι. Υποθετω οτι απο εκει προερχεται το προβλημα γιατι και την πρωτη φορα που μου το εκανε, καπου τοτε ειχα βαλει ξανα bookmark για το facebook.

τωρα κανω παλι τιν ιδια διαδικασια με το factory reset, αλλα δεν δουλευει καθολου το youtube.

 

καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σε ολους.. Μια ερωτηση μονο, σε τι εκδοση βρισκομαστε, για να δω αν εχω την τελευταια.. Αν μπορειτε να μου πειτε και ποτε εχει βγει η τελευταια.. Thanxx
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους :)

χθες μου εδωσαν ενα viewty smart και προσπαθω να το κανω upgrade σε v10d.

ανοιγει το lgmobile support και μου βγαζει να κανω 9 βηματα για να περαστουν τα drivers για flash utilities τα κανω ολα μια χαρα αλλα το κουμπι next παραμενει ανενεργο (γκρι).

καμια βοηθεια ?'

 

τελικα τα κατεφερα με την 1η σε xp κατι παιζει με τα 7

Edited by _PaTeRaS_r

FAQ

F*cking Annoying Questions

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.. Μια ερωτηση μονο, σε τι εκδοση βρισκομαστε, για να δω αν εχω την τελευταια.. Αν μπορειτε να μου πειτε και ποτε εχει βγει η τελευταια.. Thanxx

 

Εμένα φοράει την 10n.. Και δεν έχω κάποιο πρόβλημα εκτός ότι δεν είναι OPEN με αποτέλεσμα κάποιες εφαρμογές να μην δουλεύουν..

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω κάποια άλλη έκδοση firmware εκτός την Ελληνική θα υποστηρίζει ελληνικά;

Δηλαδή το μενού θα είναι π.χ. Αγγλικά αλλά θα μπορώ να γράφω και να δέχομαι ελληνικά μηνύματα;

Επίσης με το factory reset σε άλλη ξένη γλώσσα θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Αν έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο άλλο firmware ποιο μου προτείνει για καλύτερο?

Και επίσης με ποιο πρόγραμμα (με οδηγίες) μπορώ να αλλάξω το firmware στο κινητό μου;

Link to comment
Share on other sites

για σας πριν λιγες μερες μου χαρισαν ενα LG CG900 και μου αρεσε παρα πολυ σαν συσκευη...εψαξα το μενου και ολα στην οθονη δουλευουν τελεια....εχω ενα προβλημα ομως:οταν με περνουν τηλεφωνο μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να δω ποιος ειναι και δεν μπορω να πατησω το κουμπι της απαντησης,οταν κλεινει το τηλ αυτος που με καλει τοτε αναβει ξανα η οθονη και μπορω να δω ποιος με ειχε καλεσει...επισης οταν καλω εγω καποιο νουμερο μαυριζει παλι η οθονη....κατα τα αλλα δουλευει τελεια....μου ειπαν οτι εχει προβλημα στην οθονη σε ενα μαγαζι που το πηγα και μου ζητησαν 150 ευρω....επειδη δεν μου φαινεται λογικο να δουλευει η οθονη του κανονικα και να εχει προβλημα στις κλησεις μηπως θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποια λυση.....θα σας ειμαι ευγνωμων
Link to comment
Share on other sites

για σας πριν λιγες μερες μου χαρισαν ενα LG CG900 και μου αρεσε παρα πολυ σαν συσκευη...εψαξα το μενου και ολα στην οθονη δουλευουν τελεια....εχω ενα προβλημα ομως:οταν με περνουν τηλεφωνο μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να δω ποιος ειναι και δεν μπορω να πατησω το κουμπι

..........

 

Δες για λ΄γο το ΚΜ900 ARENA. Υπάρχει απάντησση κ λύση

Link to comment
Share on other sites

για σας πριν λιγες μερες μου χαρισαν ενα LG CG900 και μου αρεσε παρα πολυ σαν συσκευη...εψαξα το μενου και ολα στην οθονη δουλευουν τελεια....εχω ενα προβλημα ομως:οταν με περνουν τηλεφωνο μαυριζει η οθονη και δεν μπορω να δω ποιος ειναι και δεν μπορω να πατησω το κουμπι

..........

 

Δες για λ΄γο το ΚΜ900 ARENA. Υπάρχει απάντησση κ λύση

 

:!:ΜΗΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΕ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΓΓΥΤΗΤΑΣ!!!!!:!: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΘΗΚΕΣ:!:

Γι αυτό μαυρίζει η οθόνη. Το τηλέφωνο νομίζει ότι έχετε κρατάτε στο αυτί σας και κλείνει την οθόνη για να μην πατιούνται διάφορα πράγματα, κατά λάθος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδακια το gps τρεχει καλα σε αυτη τη συσκευη?το εχει μεσα?και αν οχι πως το περναμε?παιζουν σπασμενα?
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:!:ΜΗΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΕ ΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΕΓΓΥΤΗΤΑΣ!!!!!:!: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΘΗΚΕΣ:!:

Γι αυτό μαυρίζει η οθόνη. Το τηλέφωνο νομίζει ότι έχετε κρατάτε στο αυτί σας και κλείνει την οθόνη για να μην πατιούνται διάφορα πράγματα, κατά λάθος.

 

και μένα μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορώ να σηκώσω το τηλ. όταν με καλούν και δεν έχω καμία θήκη...

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάποιος να κάνει αναβάθμιση μέσα απο win7 X64? Εγώ από σήμερα το πρωί μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει . έχω εγκαταστήσει το pc suite III και του έκανα ενημέρωση στην έκδοση 3,2,20 έχω εγκαταστήσει το LGMobile update (B2CAppSetup.exe) το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά με το PCsuite μπορώ να κάνω συγχρονισμό επαφών και όλα τα σχετικά. κάποια στηγμή με ρωτάει αν θέλω να κάνω αναβάθμιση και απαντάω ΟΚ ανοίγει το προγραμμα ξγια update αναγνωρίζει κανονικά το μοντέλο του τηλ. και το λογισμικό μου φοράω ν10b μέχρι εδώ όλα καλά όταν ξεκινήσω να κάνω update διαλέγω μοντέλο κιν.GC900 για να κατεβουν οι usb drivers όταν κατέβουν και κάνω την εγκατάσταση μου β΄γαζει ένα γκρι παράθυρο με καμιά 10αρια βήματα να βγάλω μπαταρια να συνδέσω το usb χωρίς μπαταρία μόλις το κάνω αυτό το βήμα ανοιγει στην οθόνη του τηλ. το σήμα της LG και στο Η/Υ φορτώνει ο usb flash utility driver κάπως έτσι λέγετε. και σταματάει εκεί παρακάτω δεν πάει και το τηλ. μια ανάβει μια σβήνη η οθόνη βοήθεια παιδιά τη φταίει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μπηκα και εγω για να γραψω το ιδιο πραγμα.. Μου ερχετε να το πιασω και να το σπασω, εχω κανει εγκατασταση αυτους τους drivers το λιγοτερο 10 φορες, και το next δεν φαινεται πουθενα..

 

Ωραιο κινητο, αλλα η τελευταια φορα που αγοραζω lg, ουτε ενα προγραμμα της προκοπης δεν ξερουν να φτιαχνουν οι κινεζοι ελεος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κάποιος να κάνει αναβάθμιση μέσα απο win7 X64? Εγώ από σήμερα το πρωί μέχρι τώρα δεν τα έχω καταφέρει . έχω εγκαταστήσει το pc suite III και του έκανα ενημέρωση στην έκδοση 3,2,20 έχω εγκαταστήσει το LGMobile update (B2CAppSetup.exe) το τηλέφωνο συνδέεται κανονικά με το PCsuite μπορώ να κάνω συγχρονισμό επαφών και όλα τα σχετικά. κάποια στηγμή με ρωτάει αν θέλω να κάνω αναβάθμιση και απαντάω ΟΚ ανοίγει το προγραμμα ξγια update αναγνωρίζει κανονικά το μοντέλο του τηλ. και το λογισμικό μου φοράω ν10b μέχρι εδώ όλα καλά όταν ξεκινήσω να κάνω update διαλέγω μοντέλο κιν.GC900 για να κατεβουν οι usb drivers όταν κατέβουν και κάνω την εγκατάσταση μου β΄γαζει ένα γκρι παράθυρο με καμιά 10αρια βήματα να βγάλω μπαταρια να συνδέσω το usb χωρίς μπαταρία μόλις το κάνω αυτό το βήμα ανοιγει στην οθόνη του τηλ. το σήμα της LG και στο Η/Υ φορτώνει ο usb flash utility driver κάπως έτσι λέγετε. και σταματάει εκεί παρακάτω δεν πάει και το τηλ. μια ανάβει μια σβήνη η οθόνη βοήθεια παιδιά τη φταίει.

τελικά την αναβάθμιση την έκανα με ΧΡ και ολα καλά πέρασε αυτήν την έκδοση V10N_00.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να κάνω κι εγώ τις ερωτήσεις μου...

Σκέφτομαι να πάρω νέο κινητό με βασικά χαρακτηριστικά την οθόνη αφής και το wi-fi. Με τα πολλά κατέληξα στο συγκεκριμένο κινητό κι έτσι μπήκα να δω τί έχει γραφτεί για αυτό. Για προβλήματα και αναβαθμίσεις όμως διαβάζω κι έχω αποθαρρυνθεί (θέλω να μπαίνω στο youtube και βλέπω ότι κάποιοι έχετε προβλήματα). Δηλαδή είναι 'απαγορευτική' η αγορά για κάποιον που δε σκαμπάζει από αναβαθμίσεις; Πραγματικά μου αρέσει τόσο πολύ που θα το αγόραζα και αύριο, αλλά όσο ψάχνω, μια ακούω για κακή ποιότητα video (δεν ξέρω και από το youtube τί συμβαίνει με τα video αλλά κάπου άκουσα/διάβασα ότι αργούν), μια για προβλήματα με το wi-fi και το πιο περίεργο ο τρόπος που απαντάς στις κλήσεις!! Μήπως τελικά δεν αξίζει τον κόπο να το ...φτιάχνεις απ' την αρχή; Ή οι αναβαθμίσεις είναι κάτι τόσο απλό που θα μπορούσα να μάθω χωρίς πολλά πρόβληματα;

 

Πολύ κρίμα πάντως, μου αρέσει πιο πολύ κι απ' το Arena, και να φανταστείτε ότι το Arena το λάτρεψα (αλλά όταν το θυμήθηκα δεν το βρήκα στα μαγαζιά).

Κρίμα είναι ούτε αυτό να καταφέρω να πάρω...

 

Ευχαριστώ όποιον απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...