Jump to content

LG Viewty Smart / Viewty II (GC900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ υπάρχουν κάποιες καινούργιες εκδόσεις:

http://www.handy-faq.de/forum/lg_gc900_gc720_viewty_smart_forum/85748-lg_gc900_gc720_viewty_smart_firmware_download.html

η δική μας η "d" είναι 23 Σεπ. 2009. Έχει βγει και νεώτερη και από την ονομασία "Greece GC900 ACSM V10d 00_2" πρέπει να είναι της Cosmote!

Δε τη δοκίμασα όμως ακόμα...

 

Ερώτηση: Αν πας να περάσεις κάποια έκδοση η οποία είναι παλιότερη από τη τρέχουσα που έχει το κινητό, θα σου βγάλει κάποιο μήνυμα λάθους;

 

Επίσης στα θετικά της έκδοσης που πέρασα, είναι πως η playlist δουλεύει σωστά χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά 'εχει αντιμετοπίσει κανείς πρόβλημα με τους drivers για την σύνδεση με το pc. Εχω εγκαταστήσει τους drivers αλλά όατν συνδέω το τηλ με το pc δεν συνδέεται αυτόματα αλλά μου ζητάει κάθε φορά εγκατάσταση από directory του Pc. Ετρεξα την αναβάθμιση του λογισμικού μέσα από το Pc suite αλλά απέτυχε.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τους drivers λυθηκε μην με ρωτήσετε πως δεν ξέρω. Αρνείτε όμως πεισματικά να κανει αναβάθμιση μεσα παό το Pcsuite. Την ώρα που παει να τεξει το update κανει επανεκίνηση στο τηλ. και μετά κολάει βγάζοντας μηνυμα σχετικα με τη σύνδεση τηλ & pc.

 

Τι γίνεται ΄τωρα μπορώ να το παω στην LG να μου περάσουν την νέα έκδοση του λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς, πάνε πες τους ότι έχει πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας ότι σβήνει η οθόνη στις εισερχόμενες κλήσεις κτλ. ώστε να έχεις ένα λόγο να σου κάνει την αναβάθμιση. Εφόσον στο κάνουν έλεγξε αν θες πια έκδοση λογισμικού σου έχουν βάλει και αν δουλεύει σωστά η επεξεργασία εικόνας!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν ξερω ακομα και θελω να σας ρωτησω μπορω να αλλαξω εικονες στις συντομευσεις του desktop? να βαλω δηλαδη δικες μου εικονες στις συντομευσεις του κυβου... σε ενα βιντεακι στο youtube ειδα καποιος να το εχει κανει!! ξερεις κανεις πως?

ναι γίνετε, πατάς παρατεταμένα μια συντόμευση και μετά σου εμφανίζει ένα "χ" πάνω από κάθε μια ώστε να μπορείς να την αφαιρέσεις και να προσθέσεις κάποια άλλη δική σου!

Link to comment
Share on other sites

καλά, η Lg είναι σοβαρή? προμοτάρει φωτογραφικό κινητό χωρίς xenon? πόσο "smart" μπορεί να θεωρηθει????? μα για μα....ες μας έχουν? αίσχος
Link to comment
Share on other sites

καλά, η Lg είναι σοβαρή? προμοτάρει φωτογραφικό κινητό χωρίς xenon? πόσο "smart" μπορεί να θεωρηθει????? μα για μα....ες μας έχουν? αίσχος

Ναι, αυτό ήταν το πρόβλημα.

Και πόσα φωτοκινητά έχουν ξένον?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση εχασα κι εγς την επεξεργασια των φωτογραφιων.

Επισης μηπως ξερει κανεις γιατι οταν πατας πανω-πανω στην οθονη και σου βγαζει το γρηγορο μενου, παντα γραφει "δεν υπάρχουν συμβάντα" ενω εχω προγραμματισμενα ραντεβου στο ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση εχασα κι εγς την επεξεργασια των φωτογραφιων.

Επισης μηπως ξερει κανεις γιατι οταν πατας πανω-πανω στην οθονη και σου βγαζει το γρηγορο μενου, παντα γραφει "δεν υπάρχουν συμβάντα" ενω εχω προγραμματισμενα ραντεβου στο ημερολόγιο;

 

ερωτηση σε εσας για να μην αρχισω να βριζω τους ηλιθιους τους κινεζους με το ΑΙΣΧΟΣ σαιτ που εχουν..

 

Ποιο τυπο φορτιστη αυτοκινητου να ψαξω για το κινητο αυτο??? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα το τηλεφωνακι, παιδια ειμαι πολυ ευχαριστηστημενος!!!! ειχα κανει και μια ερωτηση, σε προηγουμενο post τελικα μπορουμε να βαλουμε οτι εικονα θελουμε στο κυβο, μπορουμε ακομα να τις μεγενθηνουμε, δε ξερω αν εχω καποια νεωτερη αναβαθμηση.... αλλα το εκανα απο-ρυθμισεις οθονης-φοντο-εικονες οθονης....... να σας ρωτησω κατι αλλο ομως που ψαχνω ωρα... εχω βαλει μια 4giga καρτα και περασα μεσα καποιες εφαρμογες και παιχνιδια, ρε παιδια δε τις βρησκω να τις εγκαταστισω !!ειναι σε μορφη .jar πως, θα τις βρω στο τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα πηρα το τηλεφωνακι, παιδια ειμαι πολυ ευχαριστηστημενος!!!! ειχα κανει και μια ερωτηση, σε προηγουμενο post τελικα μπορουμε να βαλουμε οτι εικονα θελουμε στο κυβο, μπορουμε ακομα να τις μεγενθηνουμε, δε ξερω αν εχω καποια νεωτερη αναβαθμηση.... αλλα το εκανα απο-ρυθμισεις οθονης-φοντο-εικονες οθονης....... να σας ρωτησω κατι αλλο ομως που ψαχνω ωρα... εχω βαλει μια 4giga καρτα και περασα μεσα καποιες εφαρμογες και παιχνιδια, ρε παιδια δε τις βρησκω να τις εγκαταστισω !!ειναι σε μορφη .jar πως, θα τις βρω στο τηλεφωνο?

Συνήθως βρίσκονται στο φάκελο "άλλα" ή "οthers".

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εχω φλασαρει σε v10h και ουτε σ'αυτη την εκδοση δεν δουλευει η επεξεργασια φωτογραφιων!

ξερει κανεις καμια εκδοση στην οποια να δουλευει?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βρίσκονται στο φάκελο "άλλα" ή "οthers".

 

δεν υπαρχουν φιλε μου, μπορει να βοηθησει καποιος? θελω να του βαλω και τους χαρτες του arena και δε ξερω να βρω το προγραμα στη καρτα μνημης να το εγκαταστησω

Link to comment
Share on other sites

μηπως τις περασες στον φακελο της καρτας Games & Applications?

αν ναι γι'αυτο δεν μπορεις να τις δεις.αν αλλαξεις φακελο θα σου τα εμφανισει στο κινητο.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

εχω φλασαρει σε v10h και ουτε σ'αυτη την εκδοση δεν δουλευει η επεξεργασια φωτογραφιων!

ξερει κανεις καμια εκδοση στην οποια να δουλευει?

 

open έκδοση έβαλες;

Είδες καμιά άλλη διαφορά από αυτή που είχες πριν;

Δοκίμασες αυτήν (που δείχνει να είναι νεότερη έστω και για 2 μέρες);

NEU Greece GC900 ACSM V10d 00_2 2009-10-08

http://www.handy-faq.de/forum/lg_gc900_gc720_viewty_smart_forum/85748-lg_gc900_gc720_viewty_smart_firmware_download.html

Link to comment
Share on other sites

Για να δείτε HD videos από το youtube στο κινητό σας ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

 

Here are the steps

 

1. Download HD videos from youtube using Youdown software

 

2. Since LG GC900 screen resolutionm Just convert the video into 720*480 size, you can use "Free video converter v2.1"

 

3. copy to you phone and play..

 

Regards

Link to comment
Share on other sites

μηπως τις περασες στον φακελο της καρτας Games & Applications?

αν ναι γι'αυτο δεν μπορεις να τις δεις.αν αλλαξεις φακελο θα σου τα εμφανισει στο κινητο.

 

αυτο ηταν φιλε μου ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

επιτελους!μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ και αμετρητα φλασαρισματα αυτη τη στιγμη εχω την v10d σε αψογη λειτουργια!η επεξεργασια φωτογραφιας δουλευει μια χαρα!
Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

τι έκανες και πέτυχε? Πές μας ντε!

 

φλασαρισα σε v10b με το flashtool_e2 (με αρχειο .fls οχι .kdz) και αμεσως μετα εκανα ενημερωση λογισμικου απο το pc suite.μετα ενα factory reset και ολα κομπλε!

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...