Jump to content

Samsung S5600 Preston


isidorosr20595
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερει κανεις καποια εφαρμογη για το εν λογω κινητο το οποιο να φιλτραρει τα τηλ και να κανει αυτοματα απορρηψη κλησεων στους ανεπιθυμητους?

ευχαριστβ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυσκολο να υπαρχει τετοια εφαρμογη σε java.

Μονο αν εχει ενσωματωμενο το κινητο κατι τετοιο διαφορετικα οχι.

Link to comment
Share on other sites

ενσωματομενο δεν το εχει και το κινητο μου ειναι αχρηστο χωρις αυτην την δυνατοτητα.ξερει κανεισ κατι?

 

παντως μερικα παλιοτερα samsung ειχαν την λεγομενη "black list" και σε τηλεφωνικό καταλογο και σε μηνυματα.Για ψαξε λιγο τις ρυθμισεις στο ευρετηριο και στο τηλεφωνο...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορω να μπλοκαρω μονο τηλεφωνα αλλα δεν εχω βρει τροπο ακομα να μπλοκαρω σμσ. ξερει κανεις τπτ?

 

Sms ειναι δυδκολο να μπλοκαρεις. Και να υπαρχει τετοιο προγραμμα σε java (που δεν υπαρχει) θα σου ερχονται αλλα δεν θα τα βλεπεις. Αλλα στο κινητο σου ερχονται κανονικα και στον αλλον παει κανονικα αναφορα.

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ιδέα πόσο πάει το πλαστικό που καλύπτει την οθόνη. Κατάφερα και το ράγισα :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς βρει λύση στο γεγονός ότι ο μετρητής δεδομένων δε μετράει τα δεδομένα που κατεβάζει μέσω του κινητού ο υπολογιστής (όταν το βλέπει σαν modem δηλαδή);

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. ενδιαφερομαι για το s5600.

εχει GPS δεκτη τελικα ειναι σιγουρο? γιατι δεν μπορεσα να το διαπιστωσω απο καποιο site.

και κανενα ελλατωμα???

Link to comment
Share on other sites

εμένα GPS δέκτη δεν είδα να έχει. Τώρα αν έχει και απλά δεν τον αξιοποιεί, τι να σου πω...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

GPS δεν διαθέτει το συγκεκριμένο μοντέλο. Χρησιμοποιεί το Google Maps για να σου δείχνει περίπου που βρίσκεσαι αλλά κατεβάζει δεδομένα από το ίντερνετ και συνεπώς σε χρεώνει!
Link to comment
Share on other sites

GPS δεν διαθέτει το συγκεκριμένο μοντέλο. Χρησιμοποιεί το Google Maps για να σου δείχνει περίπου που βρίσκεσαι αλλά κατεβάζει δεδομένα από το ίντερνετ και συνεπώς σε χρεώνει!

 

με σκοτωνεις... για αυτον τον λογο το πηρα... διοτι ειχα διαβασει οτι εχει... οπως λεει και στην πρωτη σελιδα

Connectivity: Bluetooth 2.1 with A2DP, standard microUSB port, GPS receiver with A-GPS

αλλα και εγω που το παρελαβα σημερα.... δεν το εβρισκα πουθενα οσο και αν εψαξα...

απογοτηευτηκα...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω...Τ9 εχει;;;;;γιατι απο οτι διαβαζω στα χαρακτηριστικα φαινεται να μην εχε'ι....

ευχαριστω!!!!

Ναι εχει...

 

Γνωριζει κανενας φιλος,

αν μπορουμε να απενεργοποιησουμε τους ηχους των πληκτρων τελειως ?

εψαξα αλλα βρηκα μονο τις επιλογες, μπιπ ,και glossy.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας φιλος,

αν μπορουμε να απενεργοποιησουμε τους ηχους των πληκτρων τελειως ?

εψαξα αλλα βρηκα μονο τις επιλογες, μπιπ ,και glossy.

 

Πηγαίνεις εκεί που βρήκες τα μπιπ και glossy και κατεβαίνεις λίγο πιο κάτω στην μπάρα της έντασης των ήχων και την βάζεις στο μηδέν. Έτσι δεν ακούγεται τίποτα όταν πατάς τα πλήκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν θεωρείται internet optimized συσκευή?

Ήθελα να βάλω surf&talk αλλά μου είπαν ότι δεν είναι συμβατό.

Μου πρότειναν το surf&email 30 αλλά τα 30ΜΒ μου φαίνονται πολύ λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το surf and mail περιλαμβάνεται στο surf and talk,ποια η διαφορα?Γιατι δεν σου ενεργοποιουν το προγραμμα αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε άλλο κατάστημα και μου είπαν ότι τελικά είναι συμβατο με surf & talk αλλά ακόμα δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω (οπότε θα χρειαστεί άλλη μια επίσκεψη!!)

Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

To T9 δεν είναι και το καλύτερο που υπάρχει αλλά είναι ΟΚ.

 

Άλλο ένα προβληματάκι που ανακάλυψα είναι ότι ενώ μηδενίζω τον μετρητή μηνυμάτων, μόλις στείλω κάποιο μήνυμα ο μετρητής συνεχίζει να μετράει από εκεί που ήταν πριν τον μηδενίσω. Μήπως έχει βρει κανείς τρόπο να μηδενίσει τον μετρητή σωστά?

 

Αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στον μετρητή δεδομένων άντε να υπολογίσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !

Εχει καποιος φιλος την καλωσυνη, να κανει μια ανασκοπηση των θετικων και αρνητικων σημειων του S5600 ?

ευχαριστω εκ των προτερων !

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα...

Εχθές προμηθεύτηκα το S5600 blade (της Vodafone δηλαδή) και έχω κάποιες απορίες.. Κοιτώντας το site της vodafone θέλοντας να ενεργοποιήσω το surf&fun είδα οτι δεν συμπεριελάμβαναν την συσκευή μου στα τηλέφωνα που είναι συμβατά...

Εγώ σκεπτόμενος οτι το τηλέφωνο είναι 3G υπέθεσα και συνεχίζω να υποθέτω πως είναι συμβατό... Ανοίγοντας λοιπόν τον browser.. παρατήρησα οτι μπαίνει στο vodafone live...

Σε περίπτωση ενεργοποίησης του surf&fun θα έχω την δυνατότητα να συνδέομαι στο internet χωρίς να μπαίνω στο V Live? Αν ναι υποθέτω θα πρέπει να αλλαξω τις ρυθμίσεις του browser ?Επίσης τα προγράμματα με δωρεάν Μbites μπορούν να χρησιμοποιηθούν είτε με 3G σύνδεση είτε με GSM.?

 

ευχαριστώ και συγνώμη για τυχόν άτοπες χαζές η άκυρες ερωτήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S5600 Preston

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...