Jump to content

Acer F900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/02/tempo-f900.jpg

 

Making its debut alongside its big brother, the M900, is the new F900 smartphone. The spec sheet for the F900 is similar to the M900 including the 3.8-inch WVGA touchscreen, GPS, FM radio, voice recorder, voice commands, and expandable memory with two omissions. On the F900, a virtual keyboard replaces QWERTY and the camera is downgraded to 3.2 megapixels from a 5mpx lens. It is capable of handling 3.75G HSDPA/HSUPA speeds with ease and also integrates WiFi as one of its many connectivity options. Acer’s own customized user interface should make key program access a breeze and those shaved off millimeters from the lack of QWERTY keyboard will definitely entice many users who like a fully featured smartphone without the accompanying bulk.

 

Pricing and availability are yet to be announced by Acer, but meanwhile head over Acer stall at the ongoing MWC to get some hands-on action

 

http://www.mobilewhack.com/acer-tempo-f900-cell-phone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Έτσι είναι αλλά προορίζεται για πιο light-users. Το καλό είναι ότι πλέον υπάρχει αυτή η επιλογή και από την ACER. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το κινητό χτυπάει στα ίσα το htc hd. Με την διαφορά στην τιμή, 319,00 τo acer (http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=179199) νομίζω είναι ότι καλύτερο σε αυτές τις διαστάσεις οθόνης.

 

Και με την τιμή που βρήκα εδώ http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?product=09086CE3-518F-466A-8227-112FBB5C0856

τελικά στα 235,00€ με τα μεταφορικά, νομίζω πως δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο. Το ζήτημα είναι ότι δεν ξέρω η acer Ελλάς στα κινητά τηλέφωνα έχει υποστήριξη (εγγύηση, σερβις κλπ); Ξάχνω στο ινερνετ και δεν βρίσκω ούτε στο εξωτερικό υποστήριξη για τα τηλπέφωνα αυτά (drivers, manual, κάτι). Εάν ξέρει κανείς ας ποστάσει εδώ, είμαι πολύ κοντά να το αγοράσω και θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει υποστήριξη.

 

 

Ψάχνοντας και βρίσκοντας, εδώ http://www.acer.co.uk/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=en&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3734&sp=page15e&ctx2.c2att1=17&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3734&CountryISOCtxParam=UK&ctx1g.c2att92=122&ctx1.att21k=1&CRC=2980211862 οι τελευταίες rom και το manual του κινητού. Το μελετώ για να δω τις λειτουργίες. Βέβαιa όλες οι rom είναι Αγγλικές.

Link to comment
Share on other sites

Αν εβγαλες ενα πρωτο συμπερασμα, πες και σε εμας:D

Παρα πολυ καλο δειχνει παντως

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αν εβγαλες ενα πρωτο συμπερασμα, πες και σε εμας:D

Παρα πολυ καλο δειχνει παντως

Διαβάζοντας διάφορα φόρουμ του εξωτερικού, αλλού το θεωρούν καλό (για τα λεφτά του), αλλού το θωρούν αντίπαλο του htc hd (!) και αλλού μιλούν για προβλήματα λογισμικού κυρίως (το λογισμικό της acer του κάθεται βαρύ). Νομίζω πως το κύριο (και εντυπωσιακό χαρακτηριστικό του είναι η οθόνη 3,8 in. Είμαι στην σκέψη για αγορά, κάπου στα 235,00€ από εξωτερικό, αλλά εάν δεν σιγουρευτώ περί εγγύησης στην Ελλάδα (τρέχα γύρευε!) μάλλον δεν προχωρώ. Το ψάχνω, δεκτές όλες οι γνώμες.

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

 

Βιντεο με συγκριση με το HD σε videoplayback.Τοση διαφορά??

Και εγω ειχα διαβασει για βαρυ shell της acer,αλλα μπορεις παντα να το βγαλεις.

Η τιμη είναι πειρασμός παντως για καινουρια 3,7 οθόνη!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

 

Βιντεο με συγκριση με το HD σε videoplayback.Τοση διαφορά??

Και εγω ειχα διαβασει για βαρυ shell της acer,αλλα μπορεις παντα να το βγαλεις.

Η τιμη είναι πειρασμός παντως για καινουρια 3,7 οθόνη!

Εδώ είναι το σχετικό αγγλικό φόρουμ για τα τηλέφωνα της acer : http://www.4winmobile.com/forums/e-ten-acer-support/20700-support-m900-f900-acer-bug-list-160wwe-6.html

Μιλάνε για πολλά προβλήματα λογισμικού, αλλά όπου διαβάζω για τηλέφωνα με windows mobile, τα προβλήματα λογισμικού είναι συνηθισμένα. Ξέρει κανείς τίποτα για αντιπροσώπευση στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μήνυμα που έστειλα στην acer hellas σχετικά με την εγγύηση των ανωτέρω τηλεφώνων στην Ελλάδα, μου απαντήσανε τα εξής:

 

"Αξιότιμε Πελάτη

σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Acer, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα παρακάτω μοντέλα κινητών τηλεφώνων δεν διατίθενται στην Ελληνική αγορά και δεν υποστηρίζονται στα εξουσιοδοτημένα από την Acer κέντρα επισκευών στην Ελλάδα.

Με Εκτίμηση

Support Greece"

Link to comment
Share on other sites

Αρα ή το ξεχναμε ή παιρνουμε την αντιπροσωπεία εμεις:lol:

Κριμα παντως..

Αυτο, το F1, το TG01,τα νεα Mio και Asus θα μπορουσαν να ειναι εξτρα επιλογες για ολους

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πάρω

Φίλε, όταν με το καλό έρθει στα χέρια σου (αν το πάρεις τελικά), πες μας εντυπώσεις, και εάν μπορούμε να γράφουμε Ελληνικά με το smartphone αυτό.

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

οντως αν το εχεις αποφασισει ,πες μας εντυπωσεις και στοιχεια.ενδιαφερει και εμενα

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω στα χερια μου τις τελευταιες μερες το F900 , και μπορω να πω οτι ειναι αξιος αντιπαλος του HTC HD που επισης χρησιμοποιω και με την 2.001 ROM ειναι απαιχτο .

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/f900/os_images/

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου τις τελευταιες μερες το F900 , και μπορω να πω οτι ειναι αξιος αντιπαλος του HTC HD που επισης χρησιμοποιω και με την 2.001 ROM ειναι απαιχτο .

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/f900/os_images/

 

Συμφωνω απολυτα. Χρησιμοποιησα ενα F900 για καποιες ημερες και μπορω να πω πως απλα κανει το HD να φανταζει παραπανω απο υπερτιμημενο. Για την ακριβεια, η αποκριση του ηταν ακομα γρηγοροτερη απο αυτη του HD. Κι ολα αυτα, απο μια συσκευη που στοιχιζει σχεδον 250 ευρω φθηνοτερα απο το HD...

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου τις τελευταιες μερες το F900 , και μπορω να πω οτι ειναι αξιος αντιπαλος του HTC HD που επισης χρησιμοποιω και με την 2.001 ROM ειναι απαιχτο .

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/f900/os_images/

 

Απο RAM πως πάει, έχει πρόβληματα ?

Gps σε ΕΤΕΝ επίπεδα?

Μπταρία και ελληνικά είχες πρόβλημα?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου τις τελευταιες μερες το F900 , και μπορω να πω οτι ειναι αξιος αντιπαλος του HTC HD που επισης χρησιμοποιω και με την 2.001 ROM ειναι απαιχτο .

ftp://ftp.acer-euro.com/smartphone/f900/os_images/

 

 

Πες μου σε παρακαλώ αν θέλεις , μετά από soft reset πόση ελεύθερη μνήμη έχει για προγράμματα . Θα με ενδιέφερε να μάθω και με απενεργοποιημένο το widget της acer , μιας και χρησιμοποιώ το mobile shell .

 

Και αν είχες προσέξει πόση είχε για αποθήκευση όταν το άνοιξες για πρώτη φορά ?

Link to comment
Share on other sites

Aν βγαλετε το shell της ACER ,και μπει το SPB το κινητο πεταει ,ειναι κατα τα αλλα ενα htc made by acer(eten γιατι το βρηκε ετοιμο η acer).

Bluetooth τελειο,μπαταρια οπως HTC ενδειξη (εννοω οχι τα χαζα της ΕΤΕΝ μια 100% και μετα αδεια),τελικα ενα HD BY ACER και με καλυτερα στοιχεια σε καποια μερη του.

Απο ram χωρις το acer shell 50 MB με το spb.

Link to comment
Share on other sites

Απο ram χωρις το acer shell 50 MB με το spb.

 

Αυτο ειναι και το μοναδικο του μειον. Ναι, 50ΜΒ ειναι χωρις το shell και καποιο αλλο plugin (εγω ειχα βαλει το resco contact manager), αλλα το εντυπωσιακο κι εδω ειναι πως η διαχειριση ειναι αψογη και στις 3 μερες που ειχα το μηχανακι δεν καταφερα να το κανω να "κρεμασει"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ , αλλά με μπερδεύετε , ο keltonas λέει 50mb με το spb και εσύ v@gelis 50 χωρίς αυτό .

 

Αν αναλογιστώ πως το shell θέλει καμιά δεκαριά mb τότε έχουμε ένα μικρό θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ , αλλά με μπερδεύετε , ο keltonas λέει 50mb με το spb και εσύ v@gelis 50 χωρίς αυτό .

 

Αν αναλογιστώ πως το shell θέλει καμιά δεκαριά mb τότε έχουμε ένα μικρό θέμα .

 

Εγω λεω πως ειδα περιπου 50ΜΒ ελευθερα, τρεχοντας το resco contact manager κι ενα προγραμμα για rss feed (περιπου δηλαδη οσο καταναλωνει το spb που εβαλε ο keltonas).

Αρα, με δεδομενο οτι δοκιμασα να τρεξω opera, destinator, acrobat reader κι ενα excelακι ταυτοχρονα και δεν κολλησε, νομιζω πως για τις περισσοτερες εργασιες θα ειναι αψογο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία , ευχαριστώ , μένει να δούμε τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης και δεν αναφέρομαι μόνο κατά την διάρκεια της εγγύησης .
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω πως ειδα περιπου 50ΜΒ ελευθερα, τρεχοντας το resco contact manager κι ενα προγραμμα για rss feed (περιπου δηλαδη οσο καταναλωνει το spb που εβαλε ο keltonas).

Αρα, με δεδομενο οτι δοκιμασα να τρεξω opera, destinator, acrobat reader κι ενα excelακι ταυτοχρονα και δεν κολλησε, νομιζω πως για τις περισσοτερες εργασιες θα ειναι αψογο...

 

 

 

Με το που το ανοίγεις πόση ελεύθερη ram έχει;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer F900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...