Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις Λεωνίδα, είναι να ξαναεγκαταστήσεις τη ROM. Κάνε format και την SD σου (αφού προηγουμένως κάνεις backup). Αυτό το FC που σου βγάζει δείχνει ότι κάτι δεν πήγε καλά κατά την αρχική εγκατάσταση.

 

Καθαρή εγκατάσταση έκανα και πάλι τα ίδια. Θα δοκιμάσω και μετά από format της sd και βλέπουμε.

Thx για τη βοήθεια:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασιλη και οι λοιποι καλησπερα.

Ψαχνω πολλη ωρα να ξεκαθαρισω κατι αλλα επιφυλασομαι. Θελω να δοκιμασω το ραδιο 3.22.26.18 τωρα ειμαι με 3.22.20.17 ,καθως και το Spl 1.33.2010 ,τωρα εχω 1.33.2009 .Εχω κατεβασει στην καρτα τα αναλογα αρχεια ,μπορω να τα περασω πανω στα υπαρχοντα ή πρεπει να εγκαταστησω τα παντα απ'την αρχη;; Eχω εγκατεστημενη την recovery ra 1.6.2H με την cyanogen test2

 

Δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα των spl's 1.33.2009 με το 1.33.2010 ,θα δω καποια διαφορα;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη και οι λοιποι καλησπερα.

Ψαχνω πολλη ωρα να ξεκαθαρισω κατι αλλα επιφυλασομαι. Θελω να δοκιμασω το ραδιο 3.22.26.18 τωρα ειμαι με 3.22.20.17 ,καθως και το Spl 1.33.2010 ,τωρα εχω 1.33.2009 .Εχω κατεβασει στην καρτα τα αναλογα αρχεια ,μπορω να τα περασω πανω στα υπαρχοντα ή πρεπει να εγκαταστησω τα παντα απ'την αρχη;; Eχω εγκατεστημενη την recovery ra 1.6.2H με την cyanogen test2

 

Δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα των spl's 1.33.2009 με το 1.33.2010 ,θα δω καποια διαφορα;

 

Δε χρειάζεται να βάλεις το 1.33.2010 ούτε το 3.22.26.18. Αυτά που έχεις είναι μια χαρά. Γενικά, είναι καλό να αποφεύγεις την αλλαγή SPL (αν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος), γιατί είναι το σημείο που μπορεί να αχρηστέψει το κινητό σου. Επιπλέον, καλό είναι να εγκαθιστάς το SPL και το radio, όχι από την κάρτα SD, αλλά μέσω fastboot:

 

fastboot flash radio radio.img
fastboot flash hboot hboot.img

 

όπου radio.img και hboot.img τα ονόματα του radio και του SPL

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να βάλεις το 1.33.2010 ούτε το 3.22.26.18. Αυτά που έχεις είναι μια χαρά. Γενικά, είναι καλό να αποφεύγεις την αλλαγή SPL (αν δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος), γιατί είναι το σημείο που μπορεί να αχρηστέψει το κινητό σου. Επιπλέον, καλό είναι να εγκαθιστάς το SPL και το radio, όχι από την κάρτα SD, αλλά μέσω fastboot:

 

fastboot flash radio radio.img
fastboot flash hboot hboot.img

 

όπου radio.img και hboot.img τα ονόματα του radio και του SPL

 

Ευχαριστω Βασιλη.

- Διαβαζα στους xda-devs ,απο καποιους οτι ειχαν καλυτερη επικοινωνια με το 3.22.26.18 ραδιο ,... τελος παντων ,παντως οπως ειμαι ,μεσω fastboot μπορω να το αλλαξω με την παραπανω εντολη χωρις να περασω παλι την ρομ ,ετσι;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βασιλη.

- Διαβαζα στους xda-devs ,απο καποιους οτι ειχαν καλυτερη επικοινωνια με το 3.22.26.18 ραδιο ,... τελος παντων ,παντως οπως ειμαι ,μεσω fastboot μπορω να το αλλαξω με την παραπανω εντολη χωρις να περασω παλι την ρομ ,ετσι;;

 

Εάν δεν κάνω λάθος το 3.22.26.18 radio, είναι προσαρμοσμένο για την καναδέζικη Rogers. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα δουλέψει σε 'σένα, αλλά ούτε ότι θα δεις κάποια διαφορά προς το καλύτερο.

 

Μπορείς να το εγκαταστήσεις, χωρίς να χρειαστεί εγκατάσταση από την αρχή η ROM.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος το 3.22.26.18 radio, είναι προσαρμοσμένο για την καναδέζικη Rogers. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα δουλέψει σε 'σένα, αλλά ούτε ότι θα δεις κάποια διαφορά προς το καλύτερο.

 

Μπορείς να το εγκαταστήσεις, χωρίς να χρειαστεί εγκατάσταση από την αρχή η ROM.

 

ΟΚ Βασιλη ,ευχαριστω για τον χρονο σου. Αν ειναι ετσι θα παραμεινω στα υπαρχοντα.

Καλο βραδυ

Υ.Γ. Διαβασα για καποιο update αυριο στο θρεντ της 5.0.7 στους xda .....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις Λεωνίδα, είναι να ξαναεγκαταστήσεις τη ROM. Κάνε format και την SD σου (αφού προηγουμένως κάνεις backup). Αυτό το FC που σου βγάζει δείχνει ότι κάτι δεν πήγε καλά κατά την αρχική εγκατάσταση.

 

Έκανα format την sd, ξαναεγκατέστησα τη rom και πάλι τα ίδια.

Κατέβασα ξανά τα αρχεία (μήπως δεν είχε κατέβει κάτι σωστά), erase system -w απο fastboot, φορματ παλι την sd, εγκατάσταση της rom και πάλι τίποτα.

Ξενερώνω γιατί κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ η rom.

Φυσικά συνεχίζει να μου βγάζει και το force close...

 

Καμιά άλλη ιδέα??

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καμιά άλλη ιδέα??

 

Λεωνίδα δοκίμασε την test3 έκδοση που βγήκε χτες βράδυ. Αν τα προβλήματα συνεχιστούν, φοβάμαι ότι, λόγω του ιστορικού με τα SMS, θα επαληθευτεί η υπόθεση που είχα κάνει για bad sectors στην μνήμη flash (εάν και κάποιος άλλος με το πρόβλημα των SMS, βάλει τη Cyanogen και έχει τα ίδια προβλήματα, τότε μάλλον είναι βέβαιο).

 

Cyanogen v5.0.7 test3

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την sd, ξαναεγκατέστησα τη rom και πάλι τα ίδια.

Κατέβασα ξανά τα αρχεία (μήπως δεν είχε κατέβει κάτι σωστά), erase system -w απο fastboot, φορματ παλι την sd, εγκατάσταση της rom και πάλι τίποτα.

Ξενερώνω γιατί κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ η rom.

Φυσικά συνεχίζει να μου βγάζει και το force close...

 

Καμιά άλλη ιδέα??

 

μετα την εγκατασταση εκανες fix_permissions?Εγω εχω fc's σε ολες τις ρομ του cyan αν ξεχασω να το κανω

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατασταση εκανες fix_permissions?Εγω εχω fc's σε ολες τις ρομ του cyan αν ξεχασω να το κανω

 

Αυτό αφορά κυρίως το G1. Κάποιες φορές που το είχα δοκιμάσει στο Magic, δεν είχε δουλέψει. Ωστόσο, είναι καλή ιδέα και χωρίς κάποιο κόστος απ' τη στιγμή που ήδη υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λεωνίδα δοκίμασε την test3 έκδοση που βγήκε χτες βράδυ. Αν τα προβλήματα συνεχιστούν, φοβάμαι ότι, λόγω του ιστορικού με τα SMS, θα επαληθευτεί η υπόθεση που είχα κάνει για bad sectors στην μνήμη flash (εάν και κάποιος άλλος με το πρόβλημα των SMS, βάλει τη Cyanogen και έχει τα ίδια προβλήματα, τότε μάλλον είναι βέβαιο).

 

Cyanogen v5.0.7 test3

 

Χθες το βραδυ την εγκατέστησα κατά τις 5 (την είδα τυχαία στο xda, μόλις βγήκε, ψάχνοντας λύση για το πρόβλημά μου). Στην αρχή μου έκανε τα ίδια και κατά τις 6 κατάφερα να συνδεθώ κανονικά χωρίς να αλλάξω κάτι. Έτσι του ήρθε και με έβαλε. Μέχρι και τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα...

Άβυσσος η ψυχή του magic...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα και εγώ την Test3 έκδοση. Δε βλέπω κάποια διαφορά στη ταχύτητα, μιας που και τη δύο δε την είχα δουλέψει -σχεδόν- καθόλου. Πάντως, φαίνεται άκρως λειτουργική.

 

 

Και εδώ το Port της Test3 για 32Α. Τώρα θα το δοκιμάσω ξανακάνοντας εγκατάσταση.

 

 

 

Επίσης, να ευχαριστήσω τον Vman για όλες τις οδηγίες που μας δίνει, διότι προσωπικά δίχως δαύτον, δε θα είχα καταφέρει πολλά!

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χρωστάω μια απάντηση για το θέμα με το πρόβλημα της μπαταρίας που είχα.

Έχουμε και λέμε λοιπόν: αφού ακολούθησα τις οδηγίες του vman (wipe/reset battery stats), το πρόβλημα λύθηκε. Καταρχήν η μπαταριά έκανε να ξεφορτίσει περίπου 4 ημέρες (ρεκόρ έως τώρα, με μέτρια χρήση), ενώ και η φόρτιση εκεί που έκανε 12 ώρες, τώρα χρειάστηκε περίπου 3.5 για να γεμίσει. Συνεπώς, όλα πήγαν καλά. Ευχαριστώ πολύ τον vman για τις πολύτιμες συμβουλές του.

Και μια ερώτηση, τώρα που το θυμήθηκα. Από ότι πήρε το μάτι μου στο φόρουμ, το Magic δεν υποστηρίζει ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το επιτρέπει αυτό και να μπορώ να την κατεβάσω από το Μαrket; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση, τώρα που το θυμήθηκα. Από ότι πήρε το μάτι μου στο φόρουμ, το Magic δεν υποστηρίζει ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το επιτρέπει αυτό και να μπορώ να την κατεβάσω από το Μαrket; Ευχαριστώ

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος μιας που δε το έχω δοκιμάσει, νομίζω η 5.0.7 του CyanogenMod έχει τη δυνατότητα ανταλλαγής δεδομένων!

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ το Port της Test3 για 32Α. Τώρα θα το δοκιμάσω ξανακάνοντας εγκατάσταση.

Ποια ειναι η διαφορα του παραπανω port και γιατι να βαλουμε αυτο αντι του bc-5.0.7-t2-ebi1_R2-signed που δινει ο Cyanogen στην επισημη σελιδα ενημερωσεων της ρομ του;

 

- Εκανα την εγκατασταση της Τ3 με το επισημο πορτ του Cyanogen ,κανοντας wipe /reset all data ,για να εχω το κεφαλι μου ησυχο σε περιπτωση που κατι δεν "κατσει" καλα (το μονο που περασα επιπλεον ηταν το Gapps ) και ολα ειναι ενταξη.

 

- Το μονο διαφορετικο που παρατηρω προς στιγμην ,σε σχεση με την Τ2 ,ειναι η αλλαγη της ενδειξης "3G" αντι του "H" στην ληψη του σηματος ,οπως ηταν στην Τ1.

Αυτο το επισημαινει και αλλος στην σελιδα με τα bugs αναρωτουμενος μηπως μειωθηκε η ταχυτητα διαμεταγωγης δεδομενων απο το "H"(HSPA) σε "3G"(UMTS), αλλα οπως εξηγειται απο καποιο μελος , η ταχυτητα ειναι η ιδια ομως αλλαξε η ενδειξη γιατι καποιοι χρηστες ειχαν θεματα με την συνδεση :!::!: ;;;; ..... ετσι ειναι; .... ισως να μπορει να μας διαφωτισει ο Βασιλης .. :confused:

 

- Αλλο που παρατηρησα ειναι στην εφαρμογη gallery που εχω καμια 10 φακελους με φωτος ,στην Τ2 δυσκολευοταν να τις εμφανισει και μετα απο ωρα ,2 φακελους τους αφηνε χωρις προεπισκοπιση;;.... ,τωρα με το που μπαινω στην εφαρμογη εμφανιζονται ολα σε χρονο μηδεν :)

 

- Η επικοινωνια τωρα ειναι αριστη ,καθαρη οπως στην sense ui :) ,ενω στην Τ2 εκανε σκασιματα και επιανα τον εαυτο μου να ζητω απο τον συνομιλητη μου αρκετες φορες ,να επαναλαβει ;; .... αυτα για την ωρα .

- Για την μπαταρια ,θα δουμε στην πορεια ...

 

Υ.Γ - Πριν κανω την εγκατασταση ,αναβαθμισα το SPL απο 1.33.2009 , σε 1.33.2010

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Θετικες και εγω εικονες εχω απο την test3... το galery δουλευει σχεδον αψογα! μια ερωτηση απλα, τη μουσικη σας οσοι εχεται test 3 cyanogen, σε τi φακελο την εχετe στην καρτα? γιατι εμενα για καποιο περιεργο λογο δεν μου εμφανιζει ουτε ενα κομματι απο την εφαρμογη music! :cry::cry: Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι ότι, λόγω του ιστορικού με τα SMS, θα επαληθευτεί η υπόθεση που είχα κάνει για bad sectors στην μνήμη flash (εάν και κάποιος άλλος με το πρόβλημα των SMS, βάλει τη Cyanogen και έχει τα ίδια προβλήματα, τότε μάλλον είναι βέβαιο).

 

Με την Cyanogen έχω 160 χαρακτήρες στα sms. Αυτό που συνειδητοποιώ, είναι πως έχω 160 χαρακτήρες με rom που δεν έχουν sense ui. Όπως είχα με το αυθεντικό update της vodafone και τη vmandroid. Ίσως για το κινητό μου native εφαρμογή μηνυμάτων είναι μόνο η αυθεντική της google χωρίς sense. Με καμία από τις sense δεν είχα 160 χαρακτήρες...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση, τώρα που το θυμήθηκα. Από ότι πήρε το μάτι μου στο φόρουμ, το Magic δεν υποστηρίζει ανταλλαγή αρχείων μέσω bluetooth. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να το επιτρέπει αυτό και να μπορώ να την κατεβάσω από το Μαrket; Ευχαριστώ

 

Οι ROM με Sense UI δεν μπορούν να στείλουν και να λάβουν αρχεία μέσω bluetooth. Αυτό μπορεί να γίνει στη ROM του Amon_RA (1.6) ή στη ROM του Cyanogen (2.1) η οποία σιγά σιγά θα βγει από τη beta φάση, αν και απ' ότι διαβάζω είναι αρκετά χρηστική.

 

Ποια ειναι η διαφορα του παραπανω port και γιατι να βαλουμε αυτο αντι του bc-5.0.7-t2-ebi1_R2-signed που δινει ο Cyanogen στην επισημη σελιδα ενημερωσεων της ρομ του;

 

Τα port δε διαφέρουν σε κάτι, εάν δεν έχει αλλάξει ο kernel. Εάν ο Cyanogen δίνει τον R2 του Brian Cook, αυτό είναι γιατί ανάμεσα στην test2 και test3 δεν άλλαξε τον kernel (εκτός κι αν δεν ήταν έτοιμο το port, οπότε άφησε το προηγούμενο). Εάν δείτε ότι δε δουλεύει ο bc-5.0.7-t2-ebi1_R2-signed, χρησιμοποιείστε τον άλλο. Όποιος κι αν κάνει το port, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Δεν μπορεί να πειράξει κάτι, για να βελτιώσει επιδόσεις ή οτιδήποτε άλλο. Βγήκε καινούριος kernel, άρα και καινούριο port (βλπ Update στο τέλος του post).

 

Αυτο το επισημαινει και αλλος στην σελιδα με τα bugs αναρωτουμενος μηπως μειωθηκε η ταχυτητα διαμεταγωγης δεδομενων απο το "H"(HSPA) σε "3G"(UMTS), αλλα οπως εξηγειται απο καποιο μελος , η ταχυτητα ειναι η ιδια ομως αλλαξε η ενδειξη γιατι καποιοι χρηστες ειχαν θεματα με την συνδεση ;;;; ..... ετσι ειναι;

 

Όντως, δε μειώθηκε η ταχύτητα.

 

Υ.Γ - Πριν κανω την εγκατασταση ,αναβαθμισα το SPL απο 1.33.2009 , σε 1.33.2010

 

Δεν υπάρχει αναβάθμιση SPL. Τα δύο SPL που αναφέρεις είναι πανομοιότυπα, απλά είναι για διαφορετικές χώρες (πχ το 2009 είναι για την Ελλάδα και το 2010 για κάποια άλλη χώρα ή γεωγραφική περιοχή). Μην πειράζετε το SPL, εάν δεν έχετε ουσιαστικό λόγο (πχ θέλετε να βάλετε ROM που δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο SPL). Εάν πάει κάτι στραβά κατά την αλλαγή, το κινητό σας θα επιδιορθωθεί μόνο με αλλαγή πλακέτας (εκτός κι αν ξέρετε τι είναι το JTAG κι έχετε προχωρημένες γνώσεις και κατάρτηση σε low level προγραμματισμό, οπότε μπορείτε να το φτιάξετε και μόνοι σας).

 

Update

 

Ο Cyanogen με τον zinxv διόρθωσε κάποια προβλήματα στον kernel που είχε δώσει αρχικά με την test3. Μπορείτε να εγκαταστήσετε τον καινούριο kernel, κάνοντας "Flash zip from sd card" από τη recovery χρησιμοποιώντας το bc-5.0.7-test3_HF1-ebi1-signed.zip.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Περασα τον νεο kernel το πρωι ,αλλα δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο. Ενδεχομενως λογω του μικρου ευρους χρησης που κανω, των δυνατοτητων του λειτουργικου.

 

- Προβλημα βρισκω ,οταν ειμαι στην εφαρμογη Gallery και πατησω πανω δεξια για να μπω στην καμερα να τραβηξω φωτο ,οταν επιστρεφω στην Gallery, χαλαει η απεικονιση απο οριζοντιες γραμμες και τραβηγμενα εικονιδια, ... συμβαινει σε αλλον αυτο;;

 

- Μετα απο ριμπουτ ,μπαινοντας στη Gallery ,αργει να εμφανισει οπως στην Τ2 ,τους φακελους με τις φωτος και σε καποιο φακελο-ους, δεν εχει απεικονιση. Αν ομως μπω στο Gallery, απο αλλη εφαρμογη , π.χ. wallpapers ,για να επιλεξω φωτο ,καποιες φορες εμφανιζονται ολοι οι φακελοι και ετσι στρωνει η εφαρμογη .... θα δω με το επομενο ριμπουτ τι θα κανει ... υπαρχει περιπτωση να θελει εκ νεου φορματ η καρτα !!!;; ... δεν ειχα ποτε προβλημα (8GB) ...

 

- Τα παραπανω δεν τα ειχα δοκιμασει με τον προηγουμενο kernel ,ετσι δεν μπορω να πω κατι ....

 

Cyanogen 5.0.7 T3 / new kernel test3

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Προβλημα βρισκω ,οταν ειμαι στην εφαρμογη Gallery και πατησω πανω δεξια για να μπω στην καμερα να τραβηξω φωτο ,οταν επιστρεφω στην Gallery, χαλαει η απεικονιση απο οριζοντιες γραμμες και τραβηγμενα εικονιδια, ... συμβαινει σε αλλον αυτο;;

 

Αυτό ανήκει στα γνωστά θέματα της Cyanogen.

 

A few known issues;

* Camera zoom doesn't work yet, and the preview displayed after taking the picture is garbled. The actual picture is taken fine, though. Will likely have this fixed over the weekend.

* Layout of the pattern-lock and no-sim screens need adjustment

* Facebook from market breaks sync for Market users (see forum for alternative apk) - only on Dream, Sapphire is OK. Blame Facebook.

* End-Button-behavior in Spare Parts only works on 'Sleep' mode

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ανήκει στα γνωστά θέματα της Cyanogen.

Camera zoom doesn't work yet, and the preview displayed after taking the picture is garbled

Βασιλη δεν νομιζω οτι εννοει αυτο που συμβαινει σε μενα.

Αν καταλαβαινω καλα το θεμα που αναφερει ο Cyanogen ,αφορα στην προεπισκοπιση ,μετα το τραβηγμα της φωτο ,που οντως δεν βλεπεις την φωτο ,αλλα καθετες γραμμες .... εγω λεω αλλο:

... οταν ειμαι στην εφαρμογη Gallery και πατησω πανω δεξια για να μπω στην καμερα να τραβηξω φωτο ,οταν επιστρεφω στην Gallery, χαλαει η απεικονιση της εφαρμογης, απο οριζοντιες γραμμες και τραβηγμενα εικονιδια ... , ενδεχομενως παραπανω να μην το διατυπωσα σωστα ... :O

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Περασα τον νεο kernel το πρωι ,αλλα δεν παρατηρησα κατι ιδιαιτερο. Ενδεχομενως λογω του μικρου ευρους χρησης που κανω, των δυνατοτητων του λειτουργικου.

 

- Προβλημα βρισκω ,οταν ειμαι στην εφαρμογη Gallery και πατησω πανω δεξια για να μπω στην καμερα να τραβηξω φωτο ,οταν επιστρεφω στην Gallery, χαλαει η απεικονιση απο οριζοντιες γραμμες και τραβηγμενα εικονιδια, ... συμβαινει σε αλλον αυτο;;

 

.

 

Cyanogen 5.0.7 T3 / new kernel test3

 

συμβαινει και σε εμενα στο G1 απλα δεν το ειχα προσεξει επειδη δεν μπαινω ποτε στην καμερα μεσω gallery,παντως το προβλημα διορθωνεται αμεσως αν περιστρεψεις το τηλεφωνο.Ουτως ή αλλως ειναι γνωστα ολα τα bugs του gallery και απ'οτι εγραψε στο twitter θα ασχοληθει με αυτα στα επομενα updates

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

ειπα σημερα να περασω τη rom του cyanogen αλλα μπερδευτηκα

 

εχω μεσα αυτη την πολωνικη γτ ειχα κλειδωμενο κινητο

 

η απορια μου ειναι η εξης. για να βαλω τη τελευταια την test3 αρκει να κατεβασω τη rom cm5-32a-test3.zip και τα αλλα 2 αρχεια απο το site του vman

ακολουθωντας τις οδηγιες του(σου) εδω σωστα?

http://magic-tips.blogspot.com/2010/04/cyanogen-v507-test1.html

 

ΥΓ εννοειται οτι θα κανω και αλλαγη το radio αλλα αυτο που δε ξερω ειναι στην αλλαγη radio ενα χρειαζεται να δωσω τις 2 τελευαιες εντολες

fastboot erase recovery 
fastboot flash recovery recovery-RA-sapphire-v1.6.2H.img

γτ ηδη εχω μεσα τη recovery που ειναι για hero 'η χρειαζεται μονο τις παρακατω εντολες για να βαλω μονο το radio:

fastboot flash radio Radio_HTC_PVT_32A_3.22.20.17.img
fastboot flash hboot hboot.img
fastboot erase system -w
fastboot erase boot 

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να αλλάξεις recovery, γιατί αυτή του Hero δεν είναι συμβατή με το παλιό radio. Από εκεί και πέρα, ακολουθείς τα βήματα, όπως αυτές αναφέρονται στον οδηγό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...