Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω μεινει λιγο πισω οσον αφορα τον browser του D2 με αποτελεσμα χθες που μπηκα μετα απο καιρο στο fb δεν μπορουσα να ανοιξω τις φωτογραφιες με Opera (με τον default της συσκευης ανοιγε αλλα ειναι αργος) οποτε προτεινετε μου καποιον καλο browser η αν υπαρχει update για τον opera.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ποιον Οpera έχεις; O τελευταίος είναι ο 10 και δεν πρόκειται να βγει κάτι καινούργιο για τα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guys, βοήθεια!

Σταμάτησε ξαφνικά να αποκρίνεται η οθόνη.

Τα μόνα που λειτουργούν είναι τα κανονικά κουμπιά από κάτω και τα πλαϊνά του ήχου.

Δοκίμασα restart αλλά τίποτα.

Θέλω πριν δοκιμάσω να κάνω reset ή να του ξαναπεράσω την ROM να σώσω τις επαφές.

Με το Windows Mobile Device Center δεν κατάφερα να κάνω τίποτα. Ενώ το αναγνωρίζει κανονικά, δεν μπορώ να βρω πως να πάρω τις επαφές από το κινητό..

Οι ρυθμίσεις είναι έτσι και δεν μπορώ να επιλέξω το Contacts..

http://img143.imageshack.us/img143/6747/wmdc.th.jpg

Τι να κάνω; Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα με το οποίο να μπορώ να κάνω backup τις επαφές μέσω του υπολογιστή;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι ρυθμίσεις είναι έτσι και δεν μπορώ να επιλέξω το Contacts.

 

Έχεις κανονικά εγκατεστημένο στο PC σου το Outlook της σουίτας Microsoft Office;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα τα office 2011 και δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν το έβρισκε το outlook.

Πέρασα το Outlook 2007 και αντέγραψε όλες τις επαφές μια χαρά. :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχα τα office 2011 και δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν το έβρισκε το outlook.

 

Γιατί το office 2011 (64-bit) δεν είναι συμβατό με το (παλιό πια) Windows Mobile Device Center και ούτε υπάρχει πρόθεση να αναβαθμιστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω ένα πρόβλημα με το diamond 2 έβαλα κάρτα sim Vodafone έκανα αντιγραφή από το τηλέφωνο στην κάρτα sim μόλις έφτασε στις 106 επαφές με έβγαλε πρόβλημα με την κάρτα σφάλμα κάρτας SIM δεν είναι δυνατή η αποθήκευση των πληροφοριών στην κάρτα SIM έβαλα την κάρτα σε ένα παλαιό σονυ και βρήκε ότι οι τελευταίες 10 επαφές ήταν περασμένες 5-6 φορές η καθεμία μετά έβαλα στο σονυ άλλες επαφές τις πηρέ κανονικά αλά όταν έβαλα την sim στο diamond δεν έβλεπα καμιά επαφή λέτε να πάω για reset
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς οι επαφές που πας να περάσεις στην κάρτα sim έχουν περισσότερη πληροφορία και από όση υποστηρίζει η SIM και γιαυτό σου δημιουργεί αυτό το conflict. Θα γνωρίζεις ότι οι sim έχουν απαρχαιωμένες δυνατότητες σε αυτό τον τομέα και πλέον δεν χρησιμοποιείται για αυτό το λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την μαμησια ROM σε αγγλικό τηλέφωνο πριν ένα χρόνο με σπασμένο κωδικό αλά δεν δούλευε ούτε το Bluetooth ούτε το active synk έγραψα στο excel τις επαφές με το χέρι μια μια και χθες εγκατέστησα πάλι την ΡΟΜ όλα πολύ καλά δεν μου ζήτησε κωδικό τώρα έχω άλλο τηλέφωνο θέλω να μεταφέρω τώρα τις επαφές από το excel στο κινητό πως θα το κάνω και αν χρειαστώ πρόγραμμα ποιο φιλέ athanaso βοήθεια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί χρησιμοποίησες το excel και όχι το outlook του office; Μόνο στο excel τις έχεις τώρα; Σε κανένα τηλέφωνο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μόνο excel και τις μισές σε μία σιμ βόνταφον αλά έστειλα με bluetooth μία επαφή αλά τα βγάζει ακαταλαβίστηκα μισά κινέζικα και μισά αριθμούς όσο αφορά το office νομίζω έπρεπε να σταλουν μέσο active sync αλά αυτό δεν δούλευε από ότι καταλαβα θα τις περάσω χειροκίνητα μία μία

 

τελικά έκανα μεταφορά από την άλλη sim τα μισά και θα βάλω με λίγο κουράγιο τα αλα μισά με το χέρι

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη σήμερα αρχική πως μπορώ να βάλω μερικά προγράμματα να τα χρησιμοποιώ όταν τα χρειάζομαι πρόχειρα χωρίς να τρέχω στο κεντρικό μενού των προγραμμάτων έχω βάλει την rom HTC
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη σήμερα αρχική πως μπορώ να βάλω μερικά προγράμματα να τα χρησιμοποιώ όταν τα χρειάζομαι πρόχειρα χωρίς να τρέχω στο κεντρικό μενού των προγραμμάτων έχω βάλει την rom HTC

chteditor !!!

 

στη σελιδα του facebook που εχει η συσκευη ,σπανια δουλευει και οχι οπως μου αρεσει.οταν εμπαινα στο facebook απο το ιντερνετ με εβγαζε σε μια σελιδα που ηταν για κινητα (νομιζω)και δουλευε μια χαρα και γρηγορα.ξαφνικα αλλαξε και μου ανοιγει την αρχικη σελιδα ιδια μ'αυτη που βλεπουμε στο pc που ειναι πολυυυυ αργη...???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πω πω πολυ ησυχια εχει πεσει εδω..θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει βαλει κανεις το WiMoSpeed, δουλευει μια χαρα και το κινητο το χρονιζω κοντα στα 700+ ,

το εχω βαλει στον startup και ξεκιναει μαζι με τα windows,αλλα δεν κραταει τον χρονισμο.

Μηπως εχει καποιο κολπο και δεν το βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

πω πω πολυ ησυχια εχει πεσει εδω..θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει βαλει κανεις το WiMoSpeed, δουλευει μια χαρα και το κινητο το χρονιζω κοντα στα 700+ ,

το εχω βαλει στον startup και ξεκιναει μαζι με τα windows,αλλα δεν κραταει τον χρονισμο.

Μηπως εχει καποιο κολπο και δεν το βλεπω?

 

Ναι πολύ ησυχία έχει τώρα τελευταία. Μάλλον οι περισσότεροι θα έχουν μεταφερθεί σε iphonia και android συσκευές. Αυτό το πρόγραμμα δεν το έβαλα γιατί φοβάμαι μην χαλάσει την συσκευή εφόσον του κάνεις overclocking. Όπως και με τα pc, θυμάμαι υπήρχε μια περίοδος που τα έκανες όλα αυτά αλλά μετά τα κλείδωσαν.

Τουλάχιστον όταν το κάνεις overclocking και μένει, βλέπεις διαφορά ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

το βαζω 710MHz και το spb ρολαρει τελεια και ολα ανοιγουν γρηγορα.

αν το κανουν να μενει αυτη η συχνοτητα και οταν κανεις ρεσετ θα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...