Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ έχω την dutty V3 και είμαι ευχαριστημένος. ο NRG μου έσπασε τα νεύρα γιατί πλέον το μόνο που κάνει είναι να πετάει σε μία rom μερικά νέα cab, και να πλασάρει πράγματα που δεν έχει δοκιμάσει.

 

θα ανανεώσω σύντομα τον οδηγό για τη ρομ.

 

Ωραίος ρε Θοδωρή. Όσο πιο αναλυτικά μπορείς τόσα καλύτερα...

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, ψάχνω να βρώ ένα παλιό ποστ στους xda που έλεγε διάφορα tips για τον opera 9.7

 

πως να γίνει καλύτερος κτλ. δεν μπορώ να το βρώ. είναι λίγο για τα μπάζα ότι έχω δοκιμάσει.

 

opera 9.7 σχετικά αργός και όχι και πολύ φιλικός, αλλά παίζει η zoombar.

 

opera 10 είναι για σφαλιάρες και δεν παίζει η zoombar.

 

opera mini 5.1 δείχνει τις σελίδες σε mobile view και δεν παίζει η zoombar.

 

έλεος

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει cooked ρομ ελληνική

για το diamond 2 ? μπορεί

περνώντας cooked ρομ να τρέξεις

android ? γίνετε πολύ βαρύ το τηλέφωνο?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδιά, ψάχνω να βρώ ένα παλιό ποστ στους xda που έλεγε διάφορα tips για τον opera 9.7

 

Μήπως λες αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπα όχι το βρήκα και αυτό, αλλά ήταν ένα άλλο. που άλλαζε και resolution registry keys.

 

πάντως ρε συ γιάννη, είναι απαράδεχτο στο 2010 να μην έχουμε ένα browser της προκοπής :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το έχεις χρησιμοποιήσει; Κάνει όντως τη διαφορά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβληματάκι με το diamond.

Οταν η συσκευή είναι ανοιχτή και κλειδωμένη.

Ερχεται ενα sms ή καμια φορά και μια αναπάντητη ή και χωρίς κάποιο απο τα παραπάνω, και η οθόνη σαν να κολλάει. Δλδ δεν μου δείχνει αυτο το λουκετάκι που το πάω δεξιά-αριστερά και μετά βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσει. Απλα δείχνει την οθόνη χωρίς να μπορώ να πατήσω τίποτα. Αποτέλεσμα να πρέπει να βγάλω την μπαταρία.....

κάποια συμβουλή ή λύση??

Link to comment
Share on other sites

...το backup που εκανα ηταν με 6.1 ενω τωρα εχω 6.5.μηπως εχει μπερδευτει κατι?αν ναι πειτε μου παρακαλω πως θ'αποθηκευσω τις επαφες και κανω ξανα hard reset (χωρις backup απο 6.1 για τις επαφες)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους σας.

 

Εννοείς πως πήρες backup από συσκευή με 6.1 και αργότερα το πέρασες σε συσκευή με 6.5? Μόνο στην ίδια ROM μπορούμε να το κάνουμε αυτό. Κοίτα το PIM Backup για τις επαφές χωρίς να πειράζει το σύστημα αλλά κάνε δοκιμή αμέσως μετά το hard reset πριν βάλεις οτιδήποτε.

y4
Link to comment
Share on other sites

σημείωση....

 

μην βάλετε το Opera Mini, θα σας φάει τη μπαταρία σε απίστευτο χρόνο .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενα προβληματάκι με το diamond.

Οταν η συσκευή είναι ανοιχτή και κλειδωμένη.

Ερχεται ενα sms ή καμια φορά και μια αναπάντητη ή και χωρίς κάποιο απο τα παραπάνω, και η οθόνη σαν να κολλάει. Δλδ δεν μου δείχνει αυτο το λουκετάκι που το πάω δεξιά-αριστερά και μετά βάζω τον κωδικό για να ξεκλειδώσει. Απλα δείχνει την οθόνη χωρίς να μπορώ να πατήσω τίποτα. Αποτέλεσμα να πρέπει να βγάλω την μπαταρία.....

κάποια συμβουλή ή λύση??

 

Είσαι με official rom; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά το θέμα που λέγαμε με το service,

στην φόρμα που στέλνεις με τα προβλήματα είχα αναφέρει ότι η κεραία gps δεν λειτουργεί και ότι υπάρχει πρόβλημα με το σήμα,

το κόστος που μου ήρθε σήμερα, αναφέρει ότι είναι 66Ε, και επειδή έχω πάρει housing και digitizer για να τα αλλάξω και μετά να το ξαναστείλω για service, τους πήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι δεν αποδέχομε την χρέωση και θα το ξαναστείλω αργότερα για επισκεύη, και μου είπε τα εξής: κάτω απο την οθόνη είχε πολή σκόνη, και επίσης πρέπει να αλαχτεί το πίσω καπάκι(της μπαταρίας δηλαδή),

δεν ξέρω αν τα 2 σημαντικά προβλήματα θα τα φτιάξουν πάντως..:P.., υπάρχει μια μικρή απατεονιά., τι να πείς..

Link to comment
Share on other sites

To πίσω καπάκι της μπαταρίας γιατί; Είναι σπασμένο;

όχι επειδή δεν τους το έστειλα κάν...., αυτό για την σκόνη που μου είπαν, θα είναι επειδή κόλλησα το διgitizer με την παλιά ταινία που είχε απομήνει, και δεν χρησιμοποίησα την καινούργια διπλής όψεως που έχω..:/

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις τη συσκευή οπουδήποτε εκτός ειδικού χώρου χωρίς σκόνη... δεν τη γλυτώνεις.

έχω σπρέι καθαρισμού, με αέρα αν αυτό βοηθάει...,

δηλαδή αυτοί τι θα μου κάνουν αμα τους πώ να μου το φτιάξουν και αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα, το καθάρισμα θα στο κάνουν δωρεάν? αν όχι πες τους να μην σου κάνουν τίποτα.

 

σκόνες και πράσινα άλογα... πρέπει να δεις το S100 πόσες φορές το έχω ξε-κ0λ1ασ31, με το άνοιξε κλείσε, και παίζει ακόμα.

 

καθαρισέ το μόνος σου, πάρε μπατονέτα, ελάχιστα υγρή και καθάρισε τα πλαστικά του. ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ. φύσα το με τον πιεσμένο αέρα και είσαι οκ.

 

δεν παθαίνει τίποτα. εδώ το d2 μου, έκανε μπάνιο σε ποτήρι νερό. έζησε πάλι καλά.

 

υγ. στείλτε κανα email σε αυτή την εταιρία να τους πιέσουμε λίγο να βγάζουν skins και για το d2 μας. έχουν βγάλει για το d1 και δεν έχουν για το d2. έλεος!

 

http://www.gelaskins.com/?gclid=CJ-kjuv4i6QCFUWEzAodFz-FIw

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Με τις ταχυτητες που αναφερθηκε εγω γυρισα στα 6.1,εβαλα SPB και το προγγραματακι που κανω εναλλαγη τα 2 λειτουργικα και παει σφαιρα.

Το σημα στο wi-fi δεν μας τα λεει καλα αλλα μαλλον φταιει το radio.Η μπαταρια μου κραταει 2-3 φορες παραπανω απο πριν,κανοντας και αυτα που λεει ο WebVirus βεβαια.Απλα θελω να δοκιμασω και την 1700αρα πιστευω θα ειμαι τελεια.

Α και ολα αυτα με την μαμα ρομ ..

 

Aλλα εχω και μια ερωτηση ,με το που κανω μια κληση μου καλυπτει της επιλογες και θελει να της ανοιγω με το δαχτυλο συνεχεια,πως γινετε να το βγαλω αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Με τις ταχυτητες που αναφερθηκε εγω γυρισα στα 6.1,εβαλα SPB και το προγγραματακι που κανω εναλλαγη τα 2 λειτουργικα και παει σφαιρα.

Το σημα στο wi-fi δεν μας τα λεει καλα αλλα μαλλον φταιει το radio.Η μπαταρια μου κραταει 2-3 φορες παραπανω απο πριν,κανοντας και αυτα που λεει ο WebVirus βεβαια.Απλα θελω να δοκιμασω και την 1700αρα πιστευω θα ειμαι τελεια.

Α και ολα αυτα με την μαμα ρομ ..

 

Aλλα εχω και μια ερωτηση ,με το που κανω μια κληση μου καλυπτει της επιλογες και θελει να της ανοιγω με το δαχτυλο συνεχεια,πως γινετε να το βγαλω αυτο??

 

η μαμα 6.1 είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ. η 1700αρα θα σου κάνει διαφορά.

 

όσο για την κουρτίνα, ΝΟΜΙΖΩ υπάρχει κάποιο tweak. δοκίμασε bsb tweaks, touch tools, απο xda-developers και ίσως το βρείς εκεί

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα, το καθάρισμα θα στο κάνουν δωρεάν? αν όχι πες τους να μην σου κάνουν τίποτα.

 

σκόνες και πράσινα άλογα... πρέπει να δεις το S100 πόσες φορές το έχω ξε-κ0λ1ασ31, με το άνοιξε κλείσε, και παίζει ακόμα.

 

καθαρισέ το μόνος σου, πάρε μπατονέτα, ελάχιστα υγρή και καθάρισε τα πλαστικά του. ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ. φύσα το με τον πιεσμένο αέρα και είσαι οκ.

 

δεν παθαίνει τίποτα. εδώ το d2 μου, έκανε μπάνιο σε ποτήρι νερό. έζησε πάλι καλά.

 

υγ. στείλτε κανα email σε αυτή την εταιρία να τους πιέσουμε λίγο να βγάζουν skins και για το d2 μας. έχουν βγάλει για το d1 και δεν έχουν για το d2. έλεος!

 

http://www.gelaskins.com/?gclid=CJ-kjuv4i6QCFUWEzAodFz-FIw

θα τους ρωτήσω να μου πούνε αναλυτικά όταν το ξαναστείλω το κινητό...,

έστειλα email επειδή με ενδιαφέρει και εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με official rom; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Μήπως να κάνεις ένα hard reset;

 

σήμερα το έκανε ξανά.

το εχω όπως το πήρα μτχ αν θυμάσαι.

απο το device information-software information βλέπω...

os version: 5.2.23006(23006.5.3.0)

manila varsion: 2.1.38411.2 tom's

rom version: tom.topaz.v2.06 wwe

rom date: 16/07/09

radio version: 3.43.25.19

protocol version: 61.20t.25.10u

 

για πες μου τι βλέπεις απο τα παραπάνω??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σήμερα το έκανε ξανά.

το εχω όπως το πήρα μτχ αν θυμάσαι.

απο το device information-software information βλέπω...

os version: 5.2.23006(23006.5.3.0)

manila varsion: 2.1.38411.2 tom's

rom version: tom.topaz.v2.06 wwe

rom date: 16/07/09

radio version: 3.43.25.19

protocol version: 61.20t.25.10u

 

για πες μου τι βλέπεις απο τα παραπάνω??

 

Η συσκευή σου φοράει cooked (unofficial) rom. Βάλε την official, κλείδωσε το και δες αν εξακολουθεί το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα, το καθάρισμα θα στο κάνουν δωρεάν? αν όχι πες τους να μην σου κάνουν τίποτα.

 

σκόνες και πράσινα άλογα... πρέπει να δεις το S100 πόσες φορές το έχω ξε-κ0λ1ασ31, με το άνοιξε κλείσε, και παίζει ακόμα.

 

καθαρισέ το μόνος σου, πάρε μπατονέτα, ελάχιστα υγρή και καθάρισε τα πλαστικά του. ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ. φύσα το με τον πιεσμένο αέρα και είσαι οκ.

 

δεν παθαίνει τίποτα. εδώ το d2 μου, έκανε μπάνιο σε ποτήρι νερό. έζησε πάλι καλά.

 

υγ. στείλτε κανα email σε αυτή την εταιρία να τους πιέσουμε λίγο να βγάζουν skins και για το d2 μας. έχουν βγάλει για το d1 και δεν έχουν για το d2. έλεος!

 

http://www.gelaskins.com/?gclid=CJ-kjuv4i6QCFUWEzAodFz-FIw

έγραψα και στην σελίδα τους..

http://www.facebook.com/GelaSkins?v=wall

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...