Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, το είδα εκείνο, απλά σε εμένα δεν ξεκινάει καν το πρόγραμμα, δεν είναι ότι δεν μετράει...

Τέσπα, θα παίξω λίγο με το 3.5 να δω αν αλλάζει κάτι και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Aχά! Ευχαριστώ πολύ...

 

Άραγε μόνο εγώ είχα θέμα με το kounadisk στο d2;

 

Εμένα πάντως το kounadisk τρέχει μια χαρα με το 3,5(βέβαια δεν ξέρω αν μετράει σωστα γιατι έχω βάλει χαλια τις ρυθμίσεις.Αυτα τα unlimited προγραμματα τελικα φτιάχτηκαν για να μας ταλαιπωρουν:wacko::lol:). Δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Ευπειθώς αναφέρω πως με σωστή εγκατάσταση της 3.5 τρέχουν και τα δύο τώρα. :lol:

Για το αν δουλεύουν, θα δείξει μέσα στη μέρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανένα πρόσφατα. Εχω εγκαταστήσει εδώ και καιρό ένα μόνο λογαριασμό gmail, και έχει σβηστεί πλέον και το πρώτο ενημερωτικό mail στο οποίο αναφέρεσαι.

Επιμένω όμως ότι το μήνυμα - φάντασμα είναι στα εισερχόμενα sms....!!:(

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και βρήκα το εξής αρχείο "FixUnreadCount.exe" στους xda-developers. Το μετέφερα στο τηλέφωνο, το έτρεξα, έκανα soft reset κι έφτιαξε. Δοκίμασέ το.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι και εγω ενας απο του σχετικα νεους κατοχους της συσκευης και θα θελα να ρωτησω καποια πραγματα.

 

οταν βρισκω στο wifi ελευθερο δυκτιο και το επιλεγω φαινεται πως το επιλεγει αλλα δεν ανοιγει καποιο παραθυρο κλπ. μηπως υπαρχει καποια αλλη διαδικασια???

 

ειδα και προηγουμενα posts και υποθετω πως η διαρκεια της μπαταριας πανω κατω μια μερα ειναι λογικη. σωστα???

 

επισης υπαρχει καποιο site ωστε να κατεβασω ασφαλη εφαρμογες και προγραμματα???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το wifi δεν ανοίγει κάποιο παράθυρο. Μία μέρα αυτονομία μπαταρίας είναι φυσιολογικό με αρκετή χρήση μέσα στην ημέρα. Αλλιώς 2 μέρες θα πρέπει να σου τις βγάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi δεν ανοίγει κάποιο παράθυρο. Μία μέρα αυτονομία μπαταρίας είναι φυσιολογικό με αρκετή χρήση μέσα στην ημέρα. Αλλιώς 2 μέρες θα πρέπει να σου τις βγάζει.

 

ωραια, ευχαριστω:)

 

αν γνωριζει κανεις καποιο site με προγραμματα/εφαρμογες για το κινητο ας προτεινει

Link to comment
Share on other sites

ωραια, ευχαριστω:)

 

αν γνωριζει κανεις καποιο site με προγραμματα/εφαρμογες για το κινητο ας προτεινει

 

http://www.freewarepocketpc.net/

http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php

http://www.freewareppc.com/

 

Με μια αναζήτηση στο google θα βρεις κι άλλα ;)

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να διευκρινίσω ότι αυτά που προτείνει ο φίλος είναι site με free εφαρμογές. Φυσικά υπάρχουν πολλά που δεν είναι free και στις περισσότερες περιπτώσεις και πολύ πιο αξιόλογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το γίνεται τελικά με τα μηνύματα - φάντασμα;

Τώρα μου γράφει ότι έχω δύο....!!!!!

Φυσικά το inbox των sms είναι άδειο....!!!

Δεν την παλεύω άλλο, θα σπάσει το κεφάλι μου....!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενη συμπεριφορά! Μήπως να έκανες ένα hard reset;

 

Ε, ναι υποθέτω πως με ένα hard reset, θα έρθει στα ίσια του, αλλά τώρα να μπω σε αυτή τη διαδικασία μόνο και μόνο για αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας ρε παιδιά!!!Υπάρχει πρόγραμμα ΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΛΩΝ που να ενεργοποιείτε με το το πάτημα του button του bluetooth handsfree?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τη βοήθειά σας ρε παιδιά!!!Υπάρχει πρόγραμμα ΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΛΩΝ που να ενεργοποιείτε με το το πάτημα του button του bluetooth handsfree?

 

Δες στο πρώτο post του HD2... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει πρόσφατα και εγώ το htc touch diamond 2 και θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη σύνδεση με internet. Ενω έχω ενεργοποιημενη τη σύνδεση με το WiFi μου, αν ανγνωρίσει ως διαθέσιμο κάποιο καινούριο WiFi διακόπτει τη σύνδεση μου και ξεκινά σύνδεση μεσω GPRS. Επίσης γενικά ξεκινα σύνδεση μεσω GPRS σε ασχετες φάσεις ( ενώ πάντα έχω απενεργοποημένη τη σχετική ενέργεια απο τις ρυθμίσεις).

Επίσης ακολουθόντας την πορεία Εναρξη-Ρυθμίσεις-Περισσότερα-Συνδέσεις-Προηγμένο δίκτυο-GPRS δεν ξέρω ποια απο τις δύο επιλογές που δίνει να επιλέξω, και αν έχει σχέση με την παραπάνω ανεπιθύμητη λειτουργεία (επικύρωση PAP ή CHAT)- στην αντίστοιχη πορεία για το HSDPA/HSUPA έχει επιλογές:ενεργοποίηση ή απενεγοποίηση.

Τέλος θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν η συσκευή bluetooth Sony DR-BT100CX είναι συμβατή με το diamond 2.

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας ρε παιδιά!!!Υπάρχει πρόγραμμα ΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΛΩΝ που να ενεργοποιείτε με το το πάτημα του button του bluetooth handsfree?

 

CyberonVoiceSpeedDial.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο diamond2 . Τι spl η rom πρέπει να έχει ώστε να ξέρω αν ισχύει η εγγύηση η αν είναι ξεκλειδωμένο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το παρακατω σημαντικο προβλημα...μου βγαζει στην κατω μπαρα συνεχεια οτι εχω ενα νεο μηνυμα ενω δεν εχω (ακομα κι αν σβησω ολα τα εισερχομενα). Μπηκα στο registry και βρηκα στο sms/unread οτι ηταν count 1. Το εκανα 0, διορθωθηκε το προβλημα αλλα μολις στειλω και ερθει αναφορα, ή παραλαβω μηνυμα εχω ξανα τα ιδια!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το παρακατω σημαντικο προβλημα...μου βγαζει στην κατω μπαρα συνεχεια οτι εχω ενα νεο μηνυμα ενω δεν εχω (ακομα κι αν σβησω ολα τα εισερχομενα). Μπηκα στο registry και βρηκα στο sms/unread οτι ηταν count 1. Το εκανα 0, διορθωθηκε το προβλημα αλλα μολις στειλω και ερθει αναφορα, ή παραλαβω μηνυμα εχω ξανα τα ιδια!

 

Εχει αρχίσει και γίνεται πολύ εκνευριστικό πια αυτό το πρόβλημα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρόκειται να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο diamond2 . Τι spl η rom πρέπει να έχει ώστε να ξέρω αν ισχύει η εγγύηση η αν είναι ξεκλειδωμένο ?

 

Αρκεί να μην έχει γίνει HSPL στη συσκευή. Αυτό θα το διαπιστώσεις βάζοντας τη συσκευή σε bootloader, εάν δεις να γράφει στο SPL 1.83.OliNex ή 1.33.OliNex, τότε η συσκευή είναι ξεκλείδωτη.

 

Εντούτοις για εμένα δεν αποτελεί πρόβλημα μιας και η συσκευή ξανακλειδώνεται και επανέρχεται στην εγγύηση ανά πάσα στιγμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να μην έχει γίνει HSPL στη συσκευή. Αυτό θα το διαπιστώσεις βάζοντας τη συσκευή σε bootloader, εάν δεις να γράφει στο SPL 1.83.OliNex ή 1.33.OliNex, τότε η συσκευή είναι ξεκλείδωτη.

 

Εντούτοις για εμένα δεν αποτελεί πρόβλημα μιας και η συσκευή ξανακλειδώνεται και επανέρχεται στην εγγύηση ανά πάσα στιγμή.

 

 

 

Ευχαριστώ , θα επανέλθω αν υπάρχει θέμα .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς την rom του Energy?

 

Γενικά τι ρομ έχετε τώρα στο d2 ? ψάχνω κάποια γρήγορη αλλά με τα τελευταία win 6.5.X κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά δεν συνιστώ τη χρήση WM6.5.3 ή 6.5.5 ROMs. Τα beta builds που κυκλοφορούν δεν είναι και ότι καλύτερο από θέμα ταχύτητας/σταθερότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αγόρασα πρόσφατα το diamond 2 και έχω μια απορία.Στο αρχικό tab μου γράφει την περιοχή που βρίσκομαι και μου δείχνει πάντα τον καιρό χωρίς να κάνω ενημέρωση,καθώς επίσης και κάποιες συντεταγμένες.Με χρεώνει κάπως αυτο? Υπ'όψιν οτι έχω βάλει το nodata και έχω ενεργοποιημένα μόνο τα mms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...