Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή χρειάζομαι να βλέπω πολλές πληροφορίες ταυτόχρονα (χρησιμοποιώ 2 οθόνες ήδη), θα ήθελα να χρησιμοποιώ και την οθόνη του pda για πράγματα όπως msn chat - skype - μουσική κτλ.

 

εννοείται ότι έχω docking station για το pda, δίπλα ακριβώς στις οθόνες μου....

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι ταυτόχρονα, αλλά ναι. 480*800 είναι μία αξιόλογη ανάλυση για ένα τέτοιο παράθυρο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, εψαξα λιγο στις σελιδες του thread για το Diamond2 αλλα δεν βρηκα πληροφοριες σχετικα με τα wm7. Μπορουν να τρεξουν στο D2 ? Υπαρχει καποιο update gia wm6? Εχω μεινει εκτος για πολυ καιρο.
Link to comment
Share on other sites

7 δεν θα δείς ποτέ στο D2. και πίστεψέ με, δεν χάνεις και τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους, εψαξα λιγο στις σελιδες του thread για το Diamond2 αλλα δεν βρηκα πληροφοριες σχετικα με τα wm7. Μπορουν να τρεξουν στο D2 ? Υπαρχει καποιο update gia wm6? Εχω μεινει εκτος για πολυ καιρο.

 

Όπως ειπώθηκε από τον Θοδωρή τα 7 τα ξεχνάς στη συγκεκριμένη συσκευή. Τώρα όσον αφορά τη rom που έχεις μπες στο htc.com/gr και δες αν έχεις την τελευταία rom που υπάρχει εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου κάτι σας παρακαλώ.Η rom build21681 που αναφέρατε πριν από 2 σελίδες είναι η τελευταία αναβάθμιση από το site της htc ή cooked;Έχω official 2.16.482.2 (6704) ELL.Να περάσω στην τελευταία;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά πείτε μου κάτι σας παρακαλώ.Η rom build21681 που αναφέρατε πριν από 2 σελίδες είναι η τελευταία αναβάθμιση από το site της htc ή cooked;Έχω official 2.16.482.2 (6704) ELL.Να περάσω στην τελευταία;

 

Δεν υπάρχει επίσημη με αυτό το build (πλέον μάλιστα έχει βγει και 21682), μόνο σε cooked θα το βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,εχω μερικές αποριες σχετικα με την αλλαγη της ROM. Για να πέράσω το Hard-spl στο τηλεφωνο μου πρεπει να αγοράσω άδεια, η δεν χρειάζεται. Επίσης το τηλέφωνο φοράει την τελευταία επίσιμη ελληνική ROM με τα WM 6.5 αλλα το stock SPL που έχει είναι το SPL-2.51.0000. Σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση για λογους εγγυησης πρεπει να βάλω ξανα το συγκεκριμένο stock-SPL η μπορεί να πάρει και κάποιο παλιότερο. Οσο και αν έψαξα στο XDA-developers δεν καταφερα να βρω το συγκεκριμένο stock-SPL ωστε να μπορέσω να το επαναφέρω αργοτερα σε περίπτωση που χρειαστεί.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ... έψαχνα στα προγράμματα γενικά και αυτά που έβρισκα δεν δούλευαν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο energy ρεε παιδιά καθε 2 μέρες κάνει update?τον βαρέθηκα.Ειναι κάποιος ευχαρηστημένος με κανα άλλο μάγειρα εκτός του duty?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτος ο energy ρεε παιδιά καθε 2 μέρες κάνει update?

 

Και όχι μόνο για το D2, αλλά για το HD2, TP2, HD κτλ! Απορώ που βρίσκει το χρόνο!!!

 

Δεν φταίει αυτός πάντως. Συνεχώς βγαίνουν νέα windows builds και έχει επιλέξει να είναι μονίμως up-to-date.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του είναι πολύ εύκολο να βγάζει ρομ για πολλές συσκευές.

 

έχει ένα template, και το χρησιμοποιεί σε κάθε pda, με τις μικρές απαραίτητες αλλαγές που θέλει η κάθε συσκευή.

 

άσε που μαζεύει παραπάνω λεφτά απο τα donates όταν υποστηρίζει πολλές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

με το core player παω ν'ανοιξω ενα βιντεο τραβηγμενο απο καμερα(με σκληρο δισκο),αλλα μου γραφει coreMPEG1:MPEG2 video is not supported.παλιοτερα ειχα βρει(καπου στο core player) μια σελιδα που ΤΙΚαρεις τα ειδη των βιντεο που θελεις να παιζεις.εχω χαθει στο core player και ψαχνω πανω απο μια ωρα.πειτε μου παρακαλω πως θα παω σ'αυτη τη σελιδα και φυσικα αν υποστηριζει MPEG2. Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει ένα template, και το χρησιμοποιεί σε κάθε pda, με τις μικρές απαραίτητες αλλαγές που θέλει η κάθε συσκευή.

 

Έτσι είναι, η κουζίνα του είναι διαμορφωμένη ούτως ώστε με αλλαγή στα xip και sys από το καινούργιο build και είναι έτοιμη η rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με το core player παω ν'ανοιξω ενα βιντεο τραβηγμενο απο καμερα(με σκληρο δισκο),αλλα μου γραφει coreMPEG1:MPEG2 video is not supported.παλιοτερα ειχα βρει(καπου στο core player) μια σελιδα που ΤΙΚαρεις τα ειδη των βιντεο που θελεις να παιζεις.εχω χαθει στο core player και ψαχνω πανω απο μια ωρα.πειτε μου παρακαλω πως θα παω σ'αυτη τη σελιδα και φυσικα αν υποστηριζει MPEG2.

 

menu->tools-> settings-> file associations και επιλέγεις αυτά που θες.

Link to comment
Share on other sites

menu->tools-> settings-> file associations και επιλέγεις αυτά που θες.

 

thanks αλλα μετα το tools δε βρισκω settings ...μονο equalizer-colors-hotkeys-benchmark-preferences-about...

εεειιι...μη γελατε ,ειμαι ασχετος...

Link to comment
Share on other sites

για κοίτα στο preferences...κάπου σου λέει ένα select και σου πετάει μια λιστα με επιλογές. το file associations νομίζω είναι τελευταίο. σορρυ δεν το χω αυτή τη στιγμή μαζί μου το τηλ και δεν θυμάμαι ακριβώς το μενου του core...:X
Link to comment
Share on other sites

για κοίτα στο preferences...κάπου σου λέει ένα select και σου πετάει μια λιστα με επιλογές. το file associations νομίζω είναι τελευταίο. σορρυ δεν το χω αυτή τη στιγμή μαζί μου το τηλ και δεν θυμάμαι ακριβώς το μενου του core...:X

 

οκ το βρηκα και τα επελεξα ολα...αλλα βγαζει το ιδιο μηνυμα.επανεκκίνηση εκανα .ισως δεν υποστηριζει αυτου του τυπου αρχεια.ευχαριστω πολυ.

Edited by mmaannoossss
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε καποια καλή ζελατινα για την οθόνη εκτος απο τις γνησιες οι οποίες είναι πανάκριβες. όσες πήρα απο ebay ειναι το πολυ για 2 ημερες.
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνετε καποια καλή ζελατινα για την οθόνη εκτος απο τις γνησιες οι οποίες είναι πανάκριβες. όσες πήρα απο ebay ειναι το πολυ για 2 ημερες.

 

Εγω πηρα της momax που ηταν σετ για οθονη αλλα και για καπακι μπαταριας και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ριξε μια ματια εδω: http://shop.momax.net/index.php?p=6&id=2987&new=&cat2=327&cat1=28&cat0=6&lang=en

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...