Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αγαπητοι φιλοι, αντιμετωπιζω το παρακατω προβλημα.Οταν συνδεω το τηλεφωνο στον φορτιστη σπιτιου η αυτοκινητου και δουλευω συγχρονως προγραμμα gps μετα απο καποια ωρα βγαινει στην οθονη η ενδειξη ρυθμισης της εντασης των ηχων του κουδουνιου χωρις να εχω πατησει τα πλαινα πληκτρα και μπλοκαρει εκει.παραλληλα ειναι αρκετα ζεστο το πισω μερος του κινητου στον χωρο της μπαταριας.Στην αρχη το ελυσα βγαζοντας την μπαταρια και ανοιγοντας παλι το κινητο.αργοτερα παρατηρησα οτι αν το αφησω να κρυωσει επανερχεται κανονικα.παντως ετσι εχω πλοηγηση μονο για περιπου 20 λεπτα.τρεχω windows 6.5 original

υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κατά την πλοήγηση το "χτυπάει" και ο ήλιος στο αυτοκίνητο, λογικό είναι. Η συσκευή κολλάει για λόγους αυτοπροστασίας από υπερθέρμανση. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να την βάζεις κοντά στον αεραγωγό του αυτοκινήτου με ψυχρό αέρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι το εχει κανει και σε μερος που δεν το κτυπαει ο ηλιος.επισης ενα βραδυ ενω το φορτιζα χρειασθηκε να μιλησω αρκετη ωρα.αφου ζεσταθηκε αρκετα αρχισε απο μονο του να βγαζει την οθονη με την ρυθμιση της εντασης του κουδουνιου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό βέβαια με την εμφάνιση της ρύθμισης του κουδουνιού είναι πολύ παράξενο! Μήπως να επισκεφτείς το service;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο εχει την 6,5 και ειναι πολυ αργο στα μηνυματα και γενικα το περιμενα πιο γρηγορο... με το παλιο μου hp δεν ειχα τετοια προβλημα... προτεινετε κατι για να γινει λιγο πιο γρηγορο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

φιλε Σταθη για εμενα η λυση ηταν να γυρισω παλι στην 6.1 και να βαλω το spb(που μπορεις να εχεις τις συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας και να ανοιγουν ολα με ενα πατημα),βεβαια πολλοι θελουν λιγο ποιο αργα windows απο το να γυρισουν σε παλιες ρομ.

Με λιγα λογια ο καθε ενας προσαρμοζει το λειτουργικο στης αναγκες του.

Εγω π.χ με μαμα μπαταρια εβγαζα μια μερα και τωρα ανετα 2+,και εχω μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα και σταθεροτητα,γι'αυτο δεν προκειται να βαλω 6.5.(adroid εαν ειναι λειτουργικα το σκεφτομαι ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια το κινητο εχει την 6,5 και ειναι πολυ αργο στα μηνυματα και γενικα το περιμενα πιο γρηγορο... με το παλιο μου hp δεν ειχα τετοια προβλημα... προτεινετε κατι για να γινει λιγο πιο γρηγορο;

 

Το έχεις πάρει καινούργιο; Έχεις κάνει κάποια αναβάθμιση; Ποια rom φοράει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο εχει την 6,5 και ειναι πολυ αργο στα μηνυματα και γενικα το περιμενα πιο γρηγορο... με το παλιο μου hp δεν ειχα τετοια προβλημα... προτεινετε κατι για να γινει λιγο πιο γρηγορο;

 

φιλε Σταθη για εμενα η λυση ηταν να γυρισω παλι στην 6.1 και να βαλω το spb(που μπορεις να εχεις τις συντομευσεις στην επιφανεια εργασιας και να ανοιγουν ολα με ενα πατημα),βεβαια πολλοι θελουν λιγο ποιο αργα windows απο το να γυρισουν σε παλιες ρομ.

Με λιγα λογια ο καθε ενας προσαρμοζει το λειτουργικο στης αναγκες του.

Εγω π.χ με μαμα μπαταρια εβγαζα μια μερα και τωρα ανετα 2+,και εχω μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα και σταθεροτητα,γι'αυτο δεν προκειται να βαλω 6.5.(adroid εαν ειναι λειτουργικα το σκεφτομαι ;) )

 

έχει διαβάσει κάποιος απο σας τα λινκς στην υπογραφή μου?

 

όσο για τα μηνύματα, μπορείς να κλείσεις το htc και να έχεις της microsoft.

 

Άσχετο...

υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να έχει κάνει αυτό?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768202

Link to comment
Share on other sites

οκ βοήθησέ με λίγο. θεωρητικά, έχω βάλει όλα τα πράγματα μέσα στην storage card, αλλά όποτε τρέχω το haret, μου βγαίνει η μπάρα για το boot, αλλά μετά κολάει όλο το pda.

 

πρέπει να βγάλω τη μπαταρία και να τη βάλω πάλι. τι λάθος κάνω?

 

να πάρει... βρήκα τι έφταιγε... το γεγονός ότι έχω κάνει overclock την cpu.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να πάρει... βρήκα τι έφταιγε... το γεγονός ότι έχω κάνει overclock την cpu.

 

Τι τα χρησιμοποιείς αυτά; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

OCT 1.5 δαγκωτό γιάννη. Μεγάλη διαφορά, καμία διαφορά στη κατανάλωση της μπαταρίας, κανένα απολύτως πρόβλημα εδώ και πολύ καιρό
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πάρει καινούργιο; Έχεις κάνει κάποια αναβάθμιση; Ποια rom φοράει;

 

το ειχα παρει μεταχειρισμενο αλλα μολις ειχε γινει αναβαθμιση. rom 2.53.482.4 ELL ημερομηνια 02/08/10

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ειχα παρει μεταχειρισμενο αλλα μολις ειχε γινει αναβαθμιση. rom 2.53.482.4 ELL ημερομηνια 02/08/10

 

Hard reset έκανες όταν το πήρες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα μπορώ να έχω το Sense?
Link to comment
Share on other sites

οκ βοήθησέ με λίγο. θεωρητικά, έχω βάλει όλα τα πράγματα μέσα στην storage card, αλλά όποτε τρέχω το haret, μου βγαίνει η μπάρα για το boot, αλλά μετά κολάει όλο το pda.

 

πρέπει να βγάλω τη μπαταρία και να τη βάλω πάλι. τι λάθος κάνω?

 

να πάρει... βρήκα τι έφταιγε... το γεγονός ότι έχω κάνει overclock την cpu.

 

2.1 ή 2.2 έβαλες;

 

Εγώ δοκίμασα το γιαούρτι, αλλά έχει θέματα ακόμα. Το σημαντικότερο είναι ότι δεν λειτουργεί το μικρόφωνο. Στη 2.1 όλα οκ;

Link to comment
Share on other sites

2.2 έβαλα οκ πηγαίνει καλύτερα, δεν μου αρέσει. πολύ απλό, και συγκεκριμένο. πήρανε ιδέα απο το Sense και το UI της Samsung. Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανες όταν το πήρες;

ναι γιατι ηταν σαν να το ανοιγα πρωτη φορα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

για το μικρόφωνο πρέπει να πατήσεις το πλήκτρο της έντασης για να λειτουργήσει, τουλάχιστον μέχρι το build της 26/9 που έχω βάλει... δεν ξέρω μήπως το έχουν φτιάξει στις επόμενες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...