Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
βρηκα μια ελλ rom στο imobile.gr κ εβαλα αυτη. μαλλον δεν ειναι επισημη, γιατι ειναι αρκετα πλουσια.

 

Το imobile έχει όντως τις επίσημες rom. Ποια έβαλες ακριβώς και σου φαίνεται πλούσια;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις γιατι ενω ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο ασυρματο δικτυο και εχω Internet οταν παω να δω τα email μου ενργοποιειται η συνδεση μεσω δικτυου κινητης?Και επισης πως μπορω να διαγραψω εναν λογαριασμο email? Edited by guru11
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξερει κανεις γιατι ενω ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο ασυρματο δικτυο και εχω Internet οταν παω να δω τα email μου ενργοποιειται η συνδεση μεσω δικτυου κινητης?

 

Παράξενο που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν απενεργοποιήσεις προσωρινά τη σύνδεση του provider με το NoData κατεβάζει κανονικά τα e-mail σου μέσω του wifi;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλά σου λέει. βάλε NoData και θα τελειώσουν τα προβλήματα.

 

υγ. είδατε την νέα έκδοση του cookie? :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα λεφτά η νέα έκδοση του CHT !!! Ο energy την έχει ήδη μαγειρέψει στην τελευταία του rom. Πάντως μου φαίνεται είναι αισθητά πιό γρήγορο από το προηγούμενο!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υγ. είδατε την νέα έκδοση του cookie? :)

 

Έχει πολλά καινούργια πράγματα αλλά θέλει δουλειά ακόμα για να θεωρηθεί stable. Παρόλα αυτά για beta... δουλεύει αξιοπρεπέστατα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οτι υπαρχει στα αρχεια του imobile.gr ειναι επισημα απο την ace hellas και την htc.

 

Το imobile έχει όντως τις επίσημες rom. Ποια έβαλες ακριβώς και σου φαίνεται πλούσια;

 

αυτό δεν το ήξερα.

έβαλα αυτήν...

htc touch diamond2 ruu topaz s2 htc ell 2.53.482.4 radio signed topaz 61.44etc.25.35 4.49.25.91 ship

αμα βλέπω αυτη πιο πλούσια τότε του dutty που λέτε πως θα είναι. Μιλάω απο πλευράς εικονιδίων, animation καιρου κτλ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά καινούργια πράγματα αλλά θέλει δουλειά ακόμα για να θεωρηθεί stable. Παρόλα αυτά για beta... δουλεύει αξιοπρεπέστατα.

 

η αλήθεια είναι πως έχει διάφορες σαχλαμάρες-bugs. αλλά σίγουρα είναι γρηγορότερο απο πριν και καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

στην rom που αναφέρω πριν, παρατηρώ κάτι σχετικά με τα sms. μάλλον δεν φτάνει ενα sms τους 160 χαρακτήρες. ξέρετε κάποια λύση σ αυτό?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους .Εδω και καιρο εχω προβλημα με το wifi δεν συνδεεται σε κανενα δικτυο .Εχω αλλαξει και ρομ παντα ελληνικες γνησιες και πολλα hard reset αλλα τπτ.Το εχω ανοιξει πολλες φορες αλλα δεν βλεπω κατι σχετικο με το wifi.Καθε βοηθεια δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετα δικτυα και με wm 6.1 και με 6.5 ενω δειχνει οτι ψαχνει να κανει συνδεση τελικα δεν γινεται τπτ.δεν ξερω αν ειναι προβλημα hardware or software .
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εμ.... έχεις παλιά.

 

πήγαινε στο Cooked Rom Tweaks της υπογραφής μου και θα βρείς τα radios.

 

κατέβασε την 2.49.25.204.

Link to comment
Share on other sites

εμ.... έχεις παλιά.

 

πήγαινε στο Cooked Rom Tweaks της υπογραφής μου και θα βρείς τα radios.

 

κατέβασε την 2.49.25.204.

 

Έχεις δοκιμάσει το Topaz_Radio_4.49.25.91? Νόμιζα οτι αυτό ήταν το 'καλύτερο'.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Τρώει μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας(ειδικά με τα 6.5.x) παρόλο που έχω κάνει τα tips που προτείνεις. Θα δοκιμάσω και την παραπάνω radio να δώ διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να δωσεις την radio σε λινκ γιατι καπου χαθηκα και καποιοες οδηγιες?

 

http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Radio_ROMs_for_Topaz

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποεί κανείς από εσάς bluetooth car kit;Υπάχει κάποιο να μου προτείνετε;Σκεφτομαι να παρω το sony ericsson HCB-150 αλλά δεν έχω καταφέρει να βρω αν υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας όπως π.χ. η εμφάνιση της λίστας επαφών.Ποια συσκευή είναι δοκιμασμένη με το topaz;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...