Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που θες να τις αποθηκεύεις; Στη SIM με τις απαρχαιωμένες δυνατότητες;

 

Οντως απαρχαιωμενες οι δυνατοτητες της SIM αλλα καποτε μου ειχε τυχει να φυγω διακοπες και να πρεπει να παρω ενα τηλεφωνο και το κινητο μου ειχε μεινει απο μπαταρια.Τον αριθμο δεν τον θυμομουν κι ετσι δεν μπορουσα να κανω κατι.Αν τα ειχα αποθηκευσει στην SIM θα εβγαζα την καρτα και θα την εβαζα σε αλλο κινητο και θα εκανα την δουλεια μου.Απο τοτε αποθηκευω τις επαφες μου και στην καρτα(για ωρα αναγκης) και στην συσκευη.Στην προβολη βεβαια εχω της συσκευης αλλα κραταω κι ενα αντιγραφο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
κάθε 3 ημέρες βγάζει καινούργια rom, μήπως έχει βρεθεί καμία λύση για update χωρίς να σβήνοντε τα πράγματα απο μέσα?

 

Υπάρχει το ROM Upgrade mode στο Spb Backup. Εντούτοις δεν μπορώ να εγγυηθώ για την άψογη λειτουργία μετά αν και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να διαγράψω το MyLocation ή να το απενεργοποιήσω τουλάχιστον;

Έχω μια κινέζικη sim με δυο νούμερα περασμένα και όταν αλλάζω αριθμό μου φορτώνει το My Location αντί για την πόλη που έχω επιλέξει να δείχνει...

Δοκίμασα το DisableMyLocation.cab αλλά δεν έγινε τίποτα.:(

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ROM Upgrade mode στο Spb Backup. Εντούτοις δεν μπορώ να εγγυηθώ για την άψογη λειτουργία μετά αν και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν έχουν αντιμετωπίσει προβλήματα.

 

@scarface5323

Το εχω κάνει αυτό και μιλάω άπω προσωπική εμπειρία δεν είναι καλό μου έπαιρνε τα bug της προηγούμενης rom μαζί :mad: και αργούσε και το κινητό αισθητά...

(το λέει και ο energy στην αρχή της σελίδας της rom για το θέμα backup)

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάζεις μόνο τα προγράμματα που πρέπει να παίζουν από την memory του κινητού και τα υπόλοιπα στην SD ώστε να μην σβήνονται...;)

και παίρνεις τις ρύθμισης του manilla με το program του energy το settings export,

τις επαφές,μηνύματα,κτλ με το pim backup;)

και κανε και ένα copy τον φάκελο του start menu ώστε να έχεις και τις συντομεύσεις των προγραμμάτων στην SD...:happy:

Εγώ αυτό κάνω πάντως σε κάθε update και μου παίρνει να στήσω μετά την συσκευή μια ώρα...:D

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας επιτρέπεται δημόσια να δίνουμε link με site που παραπέμπουν σε παράνομο λογισμικό.

 

Κατά τα άλλα δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=83

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Πιστεύω ότι θα καλύψουν τα freeware αρχεία την αρχική μου ξενάγηση στον κόσμο των wm.

Link to comment
Share on other sites

@scarface5323

Το εχω κάνει αυτό και μιλάω άπω προσωπική εμπειρία δεν είναι καλό μου έπαιρνε τα bug της προηγούμενης rom μαζί :mad: και αργούσε και το κινητό αισθητά...

(το λέει και ο energy στην αρχή της σελίδας της rom για το θέμα backup)

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βάζεις μόνο τα προγράμματα που πρέπει να παίζουν από την memory του κινητού και τα υπόλοιπα στην SD ώστε να μην σβήνονται...;)

και παίρνεις τις ρύθμισης του manilla με το program του energy το settings export,

τις επαφές,μηνύματα,κτλ με το pim backup;)

και κανε και ένα copy τον φάκελο του start menu ώστε να έχεις και τις συντομεύσεις των προγραμμάτων στην SD...:happy:

Εγώ αυτό κάνω πάντως σε κάθε update και μου παίρνει να στήσω μετά την συσκευή μια ώρα...:D

οκ.., ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

Υ.Γ. αυτό στο τέλος το ότι σου παίρνει μια ώρα το είπες για να με πείσεις?? :P :P, πλακα κάνω εμένα μου παίρνει περίπου στην μιάμιση μέρα χωρίς κανένα back up :P..

Link to comment
Share on other sites

οκ.., ευχαριστώ θα το δοκιμάσω

Υ.Γ. αυτό στο τέλος το ότι σου παίρνει μια ώρα το είπες για να με πείσεις?? :P :P, πλακα κάνω εμένα μου παίρνει περίπου στην μιάμιση μέρα χωρίς κανένα back up :P..

 

Σου το είπα για να καταλάβεις ότι αποδίδει σε έμενα καρπούς η πατέντα!!!!:lol::lol::lol:

και εγώ το είχα ψάξει στην αρχή και εντέλει κατέληξα σε αυτήν την μέθοδο...:D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα και 2 σελίδες πριν, ότι δεν αξίζει να κάνετε update απο την 9 στην 13.

 

όσο για το backup, ακόμα και για αυτό μιλήσαμε λίγες σελίδες πίσω. εγώ με την κάθε νέα ρομ θέλω γύρω στις 2 ώρες. αν σκεφτείς ότι αλλάζω εικονίδια στα προγράμματα, φτιάχνω το Start Menu, κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω στη λιστα των επαφων μου βγαζει στα πλαγια μια στηλη με το αλφαβητο στα ελληνικα.

Τα ονοματα εγω τα εχω καταχωρημενα στα αγγλικα.

Υπαρχει τροπος να αλλαξω τη στηλη με το αλφαβητο απο ελληνικα σε λατινικους χαρακτηρες?

αν ναι με ποιο τροπο?

 

Στις ρυθμισεις των ηχων παω να βρω τροπο για να ρυθμισω ηχο για εισερχομενα μηνυματα αλλα δυστυχως δε βρισκω κατι.

Σε προηγουμενες σελιδες εχω δει οτι καποιος αλλος ειχε παρομοιο προβλημα.

Μπορω να βαλω ηχο για τα εισερχομενα sms?

 

Επιπροσθετα, στη λιστα των ονοματων θελω να φτιαξω ομαδες ανθρωπων, κανοντας για π.χ. την ομαδα εργασια να εχει ενα συγκεκριμενο ηχο.

Μπορει να γινει αυτο?Αν ναι πως?

 

Ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες πληροφοριες

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως σταματάει να παίζει ο ήχος όταν πατάς τα κουμπιά στο dialer?

 

άκυρο το βρήκα.

προτείνω να κλείσετε τον ήχο, μιας και η ανταπόκριση είναι πιο γρήγορη όταν πατάτε τα κουμπιά.

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως σταματάει να παίζει ο ήχος όταν πατάς τα κουμπιά στο dialer?

 

Δεν σταματαει...το εχω ψαξει 200 φορες και αποτελεσμα μηδεν.Εγω εχω και μια αλλη απορια.Καποτε σε official rom ειχα καταφερει να κανω το πληκτρολογιο να μην εχει δονηση.Τωρα στην Energy δεν μπορω να το βρω με τιποτα.Ξερει κανεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα και 2 σελίδες πριν, ότι δεν αξίζει να κάνετε update απο την 9 στην 13.

 

όσο για το backup, ακόμα και για αυτό μιλήσαμε λίγες σελίδες πίσω. εγώ με την κάθε νέα ρομ θέλω γύρω στις 2 ώρες. αν σκεφτείς ότι αλλάζω εικονίδια στα προγράμματα, φτιάχνω το Start Menu, κτλ.

ναι αλλα εγώ μιλάω για την 16 όχι για την 13...

 

Στις ρυθμισεις των ηχων παω να βρω τροπο για να ρυθμισω ηχο για εισερχομενα μηνυματα αλλα δυστυχως δε βρισκω κατι.

Σε προηγουμενες σελιδες εχω δει οτι καποιος αλλος ειχε παρομοιο προβλημα.

Μπορω να βαλω ηχο για τα εισερχομενα sms?

 

Επιπροσθετα, στη λιστα των ονοματων θελω να φτιαξω ομαδες ανθρωπων, κανοντας για π.χ. την ομαδα εργασια να εχει ενα συγκεκριμενο ηχο.

Μπορει να γινει αυτο?Αν ναι πως?

 

Ευχαριστω ολους για τις πολυτιμες πληροφοριες

βάζεις αυτό που θές (π.χ. Mp3 ) χύμα στον φάκελο windows.., πάς το επιλέγεις κανονικά απο τις ρυθμίσεις και είσαι έτοιμος.. ;)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εγώ μιλάω για την 16 όχι για την 13...

 

ok sorry, πάνω στην κούραση δεν διάβασα καλά. συνεχίζω να πιστεύω ότι δεν αξίζει να κάνει κάποιος update. κατα την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς πως σταματάει να παίζει ο ήχος όταν πατάς τα κουμπιά στο dialer?

 

άκυρο το βρήκα.

προτείνω να κλείσετε τον ήχο, μιας και η ανταπόκριση είναι πιο γρήγορη όταν πατάτε τα κουμπιά.

 

Σωστή παρατήρηση. Αφενός φεύγει ο ενοχλητικός ήχος, αφετέρου γίνεται ο dialer πολύ ταχύτερος στην απόκριση των πλήκτρων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να εχουμε το κινητο στο αθορυβο;Αυτη ειναι η λυση δηλαδη;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και να εχουμε το κινητο στο αθορυβο;Αυτη ειναι η λυση δηλαδη;

 

έλα σήμερα μου φαίνεται κανείς μας δεν διαβάζει.

 

αυτό που είπα είναι να κλείσετε τον ήχο όταν πατάτε τα κουμπιά στο DIALER.

 

όταν παίρνεις τηλέφωνο δηλαδή να μην κάνει το χαζό beep με κάθε νούμερο που πατάς. μόλις το κάνεις αυτό, θα δείς ότι η ανταπόκριση θα ανέβει κατα ΠΟΛΥ.

 

δεν είπα να βάλεις στο αθόρυβο το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

έλα σήμερα μου φαίνεται κανείς μας δεν διαβάζει.

 

αυτό που είπα είναι να κλείσετε τον ήχο όταν πατάτε τα κουμπιά στο DIALER.

 

όταν παίρνεις τηλέφωνο δηλαδή να μην κάνει το χαζό beep με κάθε νούμερο που πατάς. μόλις το κάνεις αυτό, θα δείς ότι η ανταπόκριση θα ανέβει κατα ΠΟΛΥ.

 

δεν είπα να βάλεις στο αθόρυβο το τηλέφωνο

ναι αλλά πώς κλείνει...??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο παικτης!!!Πως βγαζουμε και την δονηση ξερει κανεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

έχει δόνηση και δεν το ξέρω? στον dialer εννοείς?

 

πολύ πιθανόν να τον κλείνω πάντα στα πρώτα tweaks που κάνω, και για αυτό να μην το έχω παρατηρήσει. κάπου στα settings έχει ένα Vibration feedback.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο το πληκτρολογιο και απο τον dialer.Στην official rom που ειχα παλια καπου το ειχα βρει.Στην energy δεν τα εχω καταφερει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...