Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν το βλέπω να το γλυτώνεις το hard reset. Τα αρχεία σου δεν τα έχεις στην κάρτα μνήμης; Εάν όχι... κακώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μέσω bootloader δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί δεν έχει καν bootάρει η συσκευή. Μέχρι ποια φάση bootάρει δηλαδή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φτανει μεχρι να μου δειξει το wallpaper του today screen.αλλα δεν κανει τιποτα αλλο

Το περιεργο ειναι οτι καλεσα το τηλ και χτυπαει κανονικα χωρις βεβαια ναμπορω να κανω κατι μετα

Link to comment
Share on other sites

φτανει μεχρι να μου δειξει το wallpaper του today screen.αλλα δεν κανει τιποτα αλλο

Το περιεργο ειναι οτι καλεσα το τηλ και χτυπαει κανονικα χωρις βεβαια ναμπορω να κανω κατι μετα

 

Προσπαθησε οταν φτασει στο Today Screen να δεις αν μπορεις να το συνδεσεις με το PC με καλωδιο.Ισως αργησει αλλα μπορει να το κανει.Και μετα φυσικα να το απεγκαταστησεις απο το PC το taskbar.Καπως ετσι τα ειχα καταφερει εγω σε παρομοιο θεμα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα

Εκανα μια μεγαλη βλακεια και θελω την βοηθεια σας

Πηγα να αλλαξω το top bar με κατι αρχεια που βρηκα στο xda και μου αντικατεστησε καποια dll και τωρα δεν μπουταρει το κινητο. Ανοιγει και κολλαει στην εικονα toy today screen.Απο εκει και περε δεν μπορω να κανω τιποτα μου βγαζει και ενα μυνημα για fail boot και μου ζηταει να κανω hard reset.

Προσπαθησα να καλεσω το κινητο και χτυπαει κανονικα αλλα δεν μπορω να απαντησω η να κανω κατι αλλο

To προβλημα ειναι οτι εχω καποια αρχεια απο την δουλεια μου και δεν θελω με τιποτα να τα χασω.

Προσπαθησα να το συνδεσω με το active sync αλλα δεν συνδεεται.

Καταφερα και το συνδεσα μεσω bootloader αλλα δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι απο εκει.

Θα ηθελα την βοηθεια καποιου αν ξερει να με βοηθησει

Σκεφτηκα μηπως μπορω να κατεβασω την ρομ οπως ειναι να αλλαξω τα αρχεια που ειναι χαλασμενα και να την ξανανεβασω στο τηλ αλλα δεν ξεερω αν και πως γινεται!

 

 

ok αυτό που θα πω, μπορεί να μην κάνει και τίποτα, αλλά δοκίμασέ το.

 

αν έχεις περάσει Hard spl, πέρασε μία νέα Radio Rom. την ώρα που ξεκινάει το pda μετά το πέρασμα, σύνδεσε το καλώδιο με το pc, πριν πάει να φορτώσει τα windows mobile, και περίμενε το service του activesync, μπας και έρθει.

 

αν έρθει, τότε στα γρήγορα πήγαινε στο Add/Remove programs του pda, μέσω του activesync στο pc, και βγάλε την μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φτανει μεχρι να μου δειξει το wallpaper του today screen.αλλα δεν κανει τιποτα αλλο

Το περιεργο ειναι οτι καλεσα το τηλ και χτυπαει κανονικα χωρις βεβαια ναμπορω να κανω κατι μετα

 

...και όταν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή στο PC, το PC κάνει τίποτα; Προλαβαίνει να δει τη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 1700αρα μπαταρία.Το αυτοκόλλητο βγαίνει ή την τοποθετώ όπως την πήρα?Για να δούμε πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 1700αρα μπαταρία.Το αυτοκόλλητο βγαίνει ή την τοποθετώ όπως την πήρα?Για να δούμε πως θα πάει.

 

Βαλτην οπως ειναι κι εισαι μια χαρα!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω περάσει στο τηλέφωνο την τελευταία επίσημη ROM και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η συσκευή σέρνεται σε βαθμό που είναι σχεδόν αδύνατο να τη χρησιμοποιήσω. Είμαι ένα βήμα πριν βάλω την τελευταία Energy και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι όταν συνδέω το κινητό μέσω USB στα Win7 x64 (χωρίς να έχω δημιουργήσει partnership) η ταχύτητα ανεβαίνει αισθητά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Μήπως υπάρχει κάποια λύση (προσπαθώ να αποφύγω το φλασάρισμα).

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

...και όταν έχεις συνδεδεμένη τη συσκευή στο PC, το PC κάνει τίποτα; Προλαβαίνει να δει τη συσκευή σου;

 

Οχι δυστηχως καμια ανταποκριση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 1700αρα μπαταρία.Το αυτοκόλλητο βγαίνει ή την τοποθετώ όπως την πήρα?Για να δούμε πως θα πάει.

 

Εμένα μου έστειλαν e-mail και μου είπαν ότι πιθανώς να αργήσει μια εβδομάδα, λόγω της τέφρας που υπάρχει πάνω από την Ευρώπη. Πάντως μεταξύ Χονγκ - Κονγκ (από όπου προέρχεται νομίζω η μπαταρία) και Αθήνας δεν υπάρχει αεροπορικό πρόβλημα. Θα δούμε.

Μόλις την δουλέψεις πες μας και εσύ τις εντυπώσεις σου.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω περάσει στο τηλέφωνο την τελευταία επίσημη ROM και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η συσκευή σέρνεται σε βαθμό που είναι σχεδόν αδύνατο να τη χρησιμοποιήσω. Είμαι ένα βήμα πριν βάλω την τελευταία Energy και προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι όταν συνδέω το κινητό μέσω USB στα Win7 x64 (χωρίς να έχω δημιουργήσει partnership) η ταχύτητα ανεβαίνει αισθητά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Μήπως υπάρχει κάποια λύση (προσπαθώ να αποφύγω το φλασάρισμα).

 

ευχαριστώ

 

το έχω πει ένα σωρό φορές. η official 6.5 είναι για τα μπάζα. όσο καλή ήταν η 6.1, τόσο χάλια είναι η 6.5.

 

βάλε την τελευταία ρομ του energy με τα 6.5.5 και θα με θυμηθείς :)

 

βάλε και το Cookie Home Tab 1.7.0 (όχι το 1.7.1, μιας και σκοτώνει την μπαταρία) και θα δείς ένα άλλο pda.

Link to comment
Share on other sites

το έχω πει ένα σωρό φορές. η official 6.5 είναι για τα μπάζα. όσο καλή ήταν η 6.1, τόσο χάλια είναι η 6.5.

 

βάλε την τελευταία ρομ του energy με τα 6.5.5 και θα με θυμηθείς :)

 

βάλε και το Cookie Home Tab 1.7.0 (όχι το 1.7.1, μιας και σκοτώνει την μπαταρία) και θα δείς ένα άλλο pda.

 

Δυστυχώς βιάστηκα και την πάτησα :wacko: ... Σ' ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

το έχω πει ένα σωρό φορές. η official 6.5 είναι για τα μπάζα. όσο καλή ήταν η 6.1, τόσο χάλια είναι η 6.5.

 

βάλε την τελευταία ρομ του energy με τα 6.5.5 και θα με θυμηθείς :)

 

βάλε και το Cookie Home Tab 1.7.0 (όχι το 1.7.1, μιας και σκοτώνει την μπαταρία) και θα δείς ένα άλλο pda.

 

Επειδη η τελευταια επισημη rom με εχει φτασει στα ακρα οσο αφορα την μπαταρια πιστευω οτι ηρθε η ωρα να παω σε cooked roms,απλως εχω 2-3 αποριες που μπορει να απαντηθηκαν απλως θα σας ταλαιπωρησω λιγακι.

1.Με αυτη τη Rom που λες για τι διαφορα μιλαμε σε σχεση με την επισημη,αξιζει τον κοπο?

2. Μπορεις να μου πεις λιγο αναλυτικα τη διαδιακσια αν και την εχεις στην υπογραφη σου,δεν ξερω αν ισχυει για να περασω αυτη τη energy?

3.Υπαρχει καποια αλλη ποιο καλη που να υποστηριζει και το home tab γιατι ειναι για μενα ισως η καλυτερη εφαρμογη που κυκλοφορει?και τελος

4.Ελληνικα υποστηριζει και αν ναι που τα βρισκω?

Thanks προκαταβολικα..;);)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία energy rom - το κινητό επιτέλους συνήλθε :D. Ήθελα να ρωτήσω για να μην την πατήσω πάλι: για ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω του panosha ή κάποιο άλλο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η τελευταια επισημη rom με εχει φτασει στα ακρα οσο αφορα την μπαταρια πιστευω οτι ηρθε η ωρα να παω σε cooked roms,απλως εχω 2-3 αποριες που μπορει να απαντηθηκαν απλως θα σας ταλαιπωρησω λιγακι.

1.Με αυτη τη Rom που λες για τι διαφορα μιλαμε σε σχεση με την επισημη,αξιζει τον κοπο?

2. Μπορεις να μου πεις λιγο αναλυτικα τη διαδιακσια αν και την εχεις στην υπογραφη σου,δεν ξερω αν ισχυει για να περασω αυτη τη energy?

3.Υπαρχει καποια αλλη ποιο καλη που να υποστηριζει και το home tab γιατι ειναι για μενα ισως η καλυτερη εφαρμογη που κυκλοφορει?και τελος

4.Ελληνικα υποστηριζει και αν ναι που τα βρισκω?

Thanks προκαταβολικα..;);)

 

 

Αντι για την cheetah που προτείνω εκεί, βάλε την energy και τα υπόλοιπα είναι ίδια.

 

προσοχή.... energy προτείνω μόνο αν θέλετε να έχετε τα 6.5.5.

αν θέλετε τα 6.5 τότε μπορείτε να βάλετε την ρομ του Tess, κατα την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας με βοηθήσει κάποιος.

Εκανα αναβάθμηση με την τελευταία επίσημη rom

Στην προηγούμενη οταν έκλεινα ένα πρόγραμμα με το χ έκλεινε τελείως, αλλά δεν θυμάμαι πως το έκανα (αν είχα βάλει κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα).

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πλέον θα χρειαστεί να βάλεις κάποιον task manager. Εάν θέλεις αυτόν που είχε πριν...

 

Duttys Task Manager 2.1.19183631.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντι για την cheetah που προτείνω εκεί, βάλε την energy και τα υπόλοιπα είναι ίδια.

 

προσοχή.... energy προτείνω μόνο αν θέλετε να έχετε τα 6.5.5.

αν θέλετε τα 6.5 τότε μπορείτε να βάλετε την ρομ του Tess, κατα την γνώμη μου.

 

Μαλλον θα βαλω Energy γιατι καλοεμαθα με 6.5.5!!

Με τα ελληνικα τι παιζει?Θα υπαρχει ελληνικο μενου ή βαζουμε μονο ελληνικο πληκτρολογιο και αν ναι που το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον θα χρειαστεί να βάλεις κάποιον task manager. Εάν θέλεις αυτόν που είχε πριν...

 

Duttys Task Manager 2.1.19183631.cab

 

Σ`ευχαριστώ για την απάντησή σου

Να υποθέσω οτι το <<πλέον>> που γράφεις σημαίνει οτι με την παλιά rom δεν είχα κάνει κάτι επιπλέον και τα προγράμματα έκλειναν οριστικά με το χ γιατί έτσι ηταν η rom κάτι που προφανώς στην νέα δεν γίνεται.

Αρα για να κλείσω οριστικά ένα πρόγραμμα μπορώ μόνο μέσω task manager.

Επομέμως αυτό <<Duttys Task Manager for Leo.cab>> που έχω βάλει με καλύπτει

Πάντως νομίζω οτι στην παλιά είχε κάπου κάποια επιλογή που τσεκάριζες και έλεγε αν θες με το χ να κλείνουν οριστικά τα προγράμματα.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...