Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σου γραφει μηνυμα 160 χαρακτηρες ελληνικα το πληκτρολογιο της htc?

σε ποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχουν τοσες και τοσες 6.5

εσυ πιθανον να μιλας για την official.

ο φιλος που ρωτησε φοραει custom rom με manila 2.5

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, σόρι. Την official έχω. Γι' αυτό απόρησα. Δεν τρέχει και... τίποτα
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν τρεχει.

απλα θεωρησα χρησιμο να αναφερθει αν υπαρχει καποια custom rom που να στελνει 160 με το πληκτρολογιο της htc,γιατι θα ενδιεφερε αρκετους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την 6.5 official και εγω. Πραγματικα το τηλεφωνο εγινε χελώνα. Οι cooked roms του dutty είναι πιο γρήγορες?

 

Επίσης, τι προβλημα εχετε με τους χαρακτηρες? Εγω γραφω σε greekglish και μου γραφει παντα 0/160. Δεν καταλαβα που ειναι το προβλημα που λετε για τους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης, τι προβλημα εχετε με τους χαρακτηρες? Εγω γραφω σε greekglish και μου γραφει παντα 0/160. Δεν καταλαβα που ειναι το προβλημα που λετε για τους χαρακτηρες.

 

Κάποιοι άλλοι προτιμούν τα ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι άλλοι προτιμούν τα ελληνικά.

 

 

χεχε. Το ξερω φιλε! Απλα και ελληνικα να το γυρισω το keyboard, δεν αλλαζει κατι. Προσπαθω να δω που ειναι το προβλημα να το εχω θποψη μου. Δεν ηταν ειρωνικο αυτο που εγραψα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ηταν ειρωνικο αυτο που εγραψα

 

Δεν αμφιβάλω φίλε μου, απλά η τοποθέτησή σου δεν ανταποκρίνεται στην πλειοψηφία των χρηστών εδώ και αυτό έπρεπε να τονιστεί. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω φίλε μου, απλά η τοποθέτησή σου δεν ανταποκρίνεται στην πλειοψηφία των χρηστών εδώ και αυτό έπρεπε να τονιστεί. :rolleyes:

 

 

ναι αλλα εγω δεν καταλαβα ακομα ποιο ειναι το προβλημα, γιαυτο ρωτησα εξ αρχης!!! :)

 

Αν εχει τη νκαλοσυνη καποιος να μου πει ? :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα αν κατάλαβα καλά να καθήσω ήσυχος με την 6,1 ?

Αν βάλω τα 6,5 μπορώ να γυρίσω επίσημα στα 6,1 ή δεν γίνεται.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα αν κατάλαβα καλά να καθήσω ήσυχος με την 6,1 ?

Αν βάλω τα 6,5 μπορώ να γυρίσω επίσημα στα 6,1 ή δεν γίνεται.

 

αν θες το pda σου, όσο πιο γρήγορο γίνεται. άσε τα 6.1

για τις 6.5, δεν υπάρχει τίποτα αυτή τη στιγμή που να νικάει την 6.1.

 

ο dutty έβγαλε μια Holy version και όλοι λένε ότι είναι πολύ γρήγορη, αλλά μην την βάλετε ακόμα γιατί θα βγάλει διορθώσεις σήμερα - αύριο, οπότε θα πάει άδικα το στήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

αν θες το pda σου, όσο πιο γρήγορο γίνεται. άσε τα 6.1

για τις 6.5, δεν υπάρχει τίποτα αυτή τη στιγμή που να νικάει την 6.1.

 

ο dutty έβγαλε μια Holy version και όλοι λένε ότι είναι πολύ γρήγορη, αλλά μην την βάλετε ακόμα γιατί θα βγάλει διορθώσεις σήμερα - αύριο, οπότε θα πάει άδικα το στήσιμο.

 

 

Κατι που μου τιν εδινε στα 6.1 ειναι οτι σου επετρεπε να στειλεις sms μονο σε αριθμους που ειχες φυλαγμενους στο πεδιο "κινητο" για καθε χρηστη. Στα 6.5 μπορεις να στειλεις σε ολα τα νουμερα. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω αν επιστρεψω στην 6.1?

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες δηλαδή;

 

αρχισα να ψαχνω στα forums αλλα τελικα το incall recorder 2way που λεει ο φιλος πιο πανω φαινεται πολυ καλο και θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

incall recorder 2way...

 

κοίταξε το.

 

σε official rom χωρις hardspl δουλευει το προγραμμα?ρωταω γιατι το εβαλα και αυτο, και το voice recorder και δεν παιζει κανενα απο τα δυο.γιατι?

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

για παραδειγμα το voice recorder το εβαλα στα προγραματα μου και οταν το παταω δεν κανει τιποτα.δηλαδη δεν δειχνει να κανει εγγραφη.μετα εκανα μια κληση στο αλλο το κινητο μου ξανα πατησα το voice recorder και παλι τιποτα.τι κανω λαθος?
ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

αν θες το pda σου, όσο πιο γρήγορο γίνεται. άσε τα 6.1

για τις 6.5, δεν υπάρχει τίποτα αυτή τη στιγμή που να νικάει την 6.1.

 

ο dutty έβγαλε μια Holy version και όλοι λένε ότι είναι πολύ γρήγορη, αλλά μην την βάλετε ακόμα γιατί θα βγάλει διορθώσεις σήμερα - αύριο, οπότε θα πάει άδικα το στήσιμο.

Mάλλον θα κάτσω ήσυχος γιατί δεν παίζω με hspl λόγο του ότι τα αγγλικά μου είνια πάνφτωχα και δεν κατανοώ πλήρως την διαδικασία.

 

Γίνεται κανονικότατα.

Για το γύρισμα από 6,5 σε 6,1 λέμε εδώ. Χωρις hslp έτσι;

Θα το έχω υπ'όψιν μου.

 

Κατι που μου τιν εδινε στα 6.1 ειναι οτι σου επετρεπε να στειλεις sms μονο σε αριθμους που ειχες φυλαγμενους στο πεδιο "κινητο" για καθε χρηστη. Στα 6.5 μπορεις να στειλεις σε ολα τα νουμερα. Υπαρχει τροπος να το διορθωσω αν επιστρεψω στην 6.1?

Αυτό είναι κάτι πολύ σημαντικό. Αν μπορούσαμε να το διορθώσουμε και στα 6,1 καλά θα ήταν. Αν και τα περισότερα τηλέφωνα τα έχω διορθώσει.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπογοητεύτικα απο τα σχόλιά σας για την 6,5 και δεν θα μπω στην διαδικασία προς το παρόν

Αν όμως θέλω να δοκιμάσω και να επιστρέψω στην 6,1 που θατην βρώ?

Απο την νεα ρομ δεν μπορώ να βάλω μόνο την ράδιο να πετάξω αυτή που έχω (3 43 25 19)που είναι χάλια??

H τέλως πάντων υπάρχει τρόπος να βάλω την νέα ραδιο χωρίς να χάνω την εγγύηση??

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν όμως θέλω να δοκιμάσω και να επιστρέψω στην 6,1 που θατην βρώ?

 

http://rapidshare.com/files/277901018/RUU_Topaz_HTC_ELL_1.40.482.4_Radio_Signed_Topaz_61.20t.25.10_3.43.25.19_Ship.exe

 

Απο την νεα ρομ δεν μπορώ να βάλω μόνο την ράδιο να πετάξω αυτή που έχω (3 43 25 19)που είναι χάλια??

H τέλως πάντων υπάρχει τρόπος να βάλω την νέα ραδιο χωρίς να χάνω την εγγύηση??

 

Για να βάλεις μόνο το radio πρέπει να ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου γιατί δεν διατίθεται επίσημα μόνο του από την HTC. Μόνο τότε θα μπορούσες να το βάλεις επίσημα.

 

Mάλλον θα κάτσω ήσυχος γιατί δεν παίζω με hspl λόγο του ότι τα αγγλικά μου είνια πάνφτωχα και δεν κατανοώ πλήρως την διαδικασία.

 

Τότε καλύτερα μείνε όπως είσαι.

 

Για το γύρισμα από 6,5 σε 6,1 λέμε εδώ. Χωρις hslp έτσι;

 

Ε ναι, επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως θέλω να δοκιμάσω και να επιστρέψω στην 6,1 που θατην βρώ?

 

Βάζεις εδώ το serial number και την κατεβάζεις (ας γράφει EU, να η συσκευή σου είναι ελληνική θα κατέβει η ελληνική rom)

 

Απο την νεα ρομ δεν μπορώ να βάλω μόνο την ράδιο να πετάξω αυτή που έχω (3 43 25 19)που είναι χάλια??

H τέλως πάντων υπάρχει τρόπος να βάλω την νέα ραδιο χωρίς να χάνω την εγγύηση??

 

Όχι και... όχι ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο για τις απαντήσεις.

Ομως δεν τελειώσατε με μένα ακόμη.

Πέρνω ένα backup με το spb. Περνάω την 6,5. Αν μου αρέσει ξαναστείνω (προφανώς) όλα τα προγράμματα από την αρχή. Αν δεν μου αρέσει περνάω την 6,1 που λέει ο φίλος athanaso (η οποία είναι υποθέτω η επίσημη) προφανώς με την ίδια διαδικασία και μετά ένα restore το backup που πήρα και είμαι όπως τώρα.

Λέω κάτι λάθος???

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...