Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πήγα να κάνω απεγκατάσταση τον opera, αλλά δεν το έχει στην αφαίρεση προγραμμάτων!

Πως μπορώ να το σβήσω;

 

Δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση μιας και είναι ενσωματωμένος στην ROM. Μπορείς όμως να πας στο φάκελο /Windows/Start up και να αφαιρέσεις το shortcut που βρίσκεται εκεί για να μην ξεκινάει σε κάθε επανεκκίνηση της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει στον φακελο Start Up!

Έχει μόνο αυτά: CommManagerStartUp, HTCStartUp, PKG και poutlook!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το πήρα κι εγώ εδώ και μία εβδομάδα. Έχω τρελαθεί με την μπαταρία, νιώθω ότι δεν βγάζω ούτε ημέρα, χωρίς πλάκα. Μία ώρα ομιλίας περίπου, καμιά 20αριά μηνύματα, χωρίς πολύ σερφάρισμα, γονατίζει. Το έχω και σε GSM και υποτίθεται ότι έπρεπε να κρατάει παραπάνω. Που να μπω wi-fi και στο destinator τι έχει να γίνει... Όλες μου τις φορτίσεις τις έχω κάνει κανονικά πάντως. Δεν το φορτίζω από τη μέση και άλλα... κόλπα. Επίσης, έχω διαβάσει πολλά από το φόρουμ, αν μπορούσε κάποιος να δώσει τα πέντε πιο απαραίτητα προγράμματα, ευχαριστώ!
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, έχω διαβάσει πολλά από το φόρουμ, αν μπορούσε κάποιος να δώσει τα πέντε πιο απαραίτητα προγράμματα, ευχαριστώ!

 

Έχεις διαβάσει πολλά απο το φόρουμ, και την υπογραφή μου δεν την είδες ποτέ ε?

τι άλλο πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαβάσει πολλά απο το φόρουμ, και την υπογραφή μου δεν την είδες ποτέ ε?

τι άλλο πρέπει να κάνω?

 

Φιλε webvirus μηπως βρηκες τιποτα σχετικά με εκεινο που λεγαμε με τους χάρτες google?

Να μπορεις να πλοηγηθείς στους googlemaps του κινητου μονο με τη χρήση gps και οχι internet...???

Ειχες πει οτι κάτι έψαχνες , κάτι είχες βρεί και θα το δοκίμαζες , κατι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τίποτα, μου έσπασε τα νεύρα και το παράτησα. οι άνθρωποι είναι ηλίθιοι.
Link to comment
Share on other sites

ανακαλυψα ενα bug :

 

An εχεις συνδεδεμενο το κινητο με το καλωδιο στο pc (ασχετα αν συγχρονιζει η οχι) και προσπαθησεις να στειλεις mms, τοτε δεν το στελνει αλλα μενει στο outbox pending.

πρεπει να αφαιρεσεις το καλωδιο usb αλλα ακομα κιαν κανεις send/receive απο το μενου των μυνηματων παλι δεν φευγει.

πρεπει να στειλεις ενα αλλο μυνημα (εστω sms) ωστε να ...ξεμπουκωσει:O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι bug. Είναι μια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις στο ActiveSync του υπολογιστή σου ούτως ώστε να επιτρέπει να συνδεθεί η συσκευή σου με τον provider σου όσο είναι συνδεδεμένη με τον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum, θα τρελαθω εχω κανει μια βλακεια και εσβησα τον φακελο 2577 του copilot, δηλαδη τον φακελο με τα αρχεια προς εγκατασταση(autorun)! μηπως ξερει κανεις πως μπορω να τον επανακτισω; υπαρχει σε κανενα απο τα CD που υπηρχαν στη συσκευασια; ειμαι εκτος και δεν μπορω να το τσεκαρω! θα μου κανατε πολυ μεγαλη χαρη, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη δες εδω

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=249&act=sd&cat=3

 

Καλησπερα εχω ενα προβλημα.Οποιος και να με καλεσει ειτε ειναι επαφη μου ειτε οχι μου βγαζει αγνωστος καλων..Τι μπορει να συμβαινει?

 

Επισης για να γινει χρηση του ιντερνετ δεν πρεπει να εχω περασμενες τις ρυθμισεις η ειναι περασμενες αυτοματα?

Επισης εχει μετρητη data για χρηση ιντερνετ,3G,Η, κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω παρα πολυ φιλε κωστα, το κατεβασα απο το εργαλειο και το εγκατεστησα και ολα ενταξει! για το ιντερνετ που λες μποεις να παρεις τηλ στο τμημα εξυπηρετησης της εταιριας σου και ζητα να σου στειλουν με e-mail τις χειροκεινιτες ρυθμισεις! καλο βραδυ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης για να γινει χρηση του ιντερνετ δεν πρεπει να εχω περασμενες τις ρυθμισεις η ειναι περασμενες αυτοματα?

 

Settings -> Connections -> Connection Setup

 

Επισης εχει μετρητη data για χρηση ιντερνετ,3G,Η, κλπ?

 

Πρέπει να βάλεις εσύ κάποιον. Συνίσταται ο Spb Wireless Monitor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως..Βασικα οι ρυθμισεις υπηρχανε τελικα,χρεωθηκα λιγακι γιατι μπηκε καποιος facebook αλλα τελος παντων..προλαβα και το απενεργοποιησα γρηγορα ευτυχως..

Ας βαλω και τον μετρητη καλου κακου να υπαρχει...:p

 

Με την αναγνωριση κλησεων τι γινεται?

Γιατι οποιος με περνει γραφει αγνωστος καλων?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εγω το έβαλα το κράτησα 2 μέρες και τελικά το έβγαλα.

Δεν με βόλεψε καθόλου πρακτικά.

Το μόνο καλό που έχει είναι τα τρισδιάστατα ηραφικά.

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να βάλω το SPB Mobile Shell 3.5?

Δεν υπάρχει απάντηση για αυτό. Ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα. Μπορείς να δεις πολλά βίντεο στο youtube και αν σου αρέσουν τότε βάλε το. Άλλα μην ρωτάς εμάς, οι απόψεις του κάθενος είναι διαφορετικές

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug. Είναι μια ρύθμιση που πρέπει να κάνεις στο ActiveSync του υπολογιστή σου ούτως ώστε να επιτρέπει να συνδεθεί η συσκευή σου με τον provider σου όσο είναι συνδεδεμένη με τον υπολογιστή.

 

 

μηπως ξερεις πως ρυθμιζω το Active sync στα VISTA ;

γιατι εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι !:confused:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις πως ρυθμιζω το Active sync στα VISTA ;

γιατι εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι !:confused:

 

Για Vista χρειάζεσαι αυτό:

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/device-center-download.mspx

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου λιγο πως κλεινει το 3G????

 

Αν δεν απατώμαι, πας Ρυθμίσεις -> Τηλέφωνο -> Ζώνη -> Επιλέξτε τύπο δικτύου -> GSM και όχι Auto.

Link to comment
Share on other sites

 

ok ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θέλω τη βοήθεια σας, έβαλα τη dutty wm 6.5 r4 rom αλλά το κινητό μένει κολλημένο στην αρχική οθόνη αφού κάνει boot και δεν προχωράει.

Απ'ότι κατάλαβα πρέπει να εγκαταστήσω το hardspl 1.83 αλλά πως θα το κάνω τώρα;

Βοήθεια :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θέλω τη βοήθεια σας, έβαλα τη dutty wm 6.5 r4 rom αλλά το κινητό μένει κολλημένο στην αρχική οθόνη αφού κάνει boot και δεν προχωράει.

Απ'ότι κατάλαβα πρέπει να εγκαταστήσω το hardspl 1.83 αλλά πως θα το κάνω τώρα;

Βοήθεια :cry:

 

πέρνα μια 6,1 ROM είτε με customRUU συνδέοντας την usb (μπάινοντας στην bootloader οθόνη) είτε με την μέθοδο της κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα περίπου κάνει το κινητό σας να φορτίσει;

Το σύνδεσα στο pc κατά τις 2 χθες και στις 8 που κοίταξα ήταν στο 78%.

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...