Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η ένδειξη εκεί δείχνει το πότε θα έχουν κομμάτια έτοιμα για αποστολή από τα κεντρικά, αν και δεν είναι πάντα up-to-date ενημερωμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με το καλό να το παραλάβεις!

Κοίταξα στο site και λέει οτι θα είναι διαθέσιμο σε 3 μερες. Αυτό σημαίνει οτι θα έχει κομμάτια εδώ στην Ελλάδα η στα κεντρικά τους (όπου είναι αυτά) οπότε θα χρειαστεί αλλες 1-2 μέρες να έρθει?

 

Thanks φίλε. Εμένα μόλις ήρθε :D

χθές έλεγε ότι το έστειλαν σήμερα έφτασε :D

Με μια λέξη πριν το ανοίξω άψογο! Στις φωτογραφίες χάνει στην πραγματικότητα είναι ωραιότερο :p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως άκουσε κανένας πότε περίπου θα το δούμε στα καταστήματα? Έστω και σε ψεύτικο

 

15/5 θα το εχει παλι το vpn

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το είδα. Άντε να βγει και στα κανονικά καταστήματα κινητής και στη Θεσσαλονίκη μηπως βάλουμε και καμιά δόση στην κάρτα και το πάρουμε.
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

παντως αν ενδιαφερεσαι για την *ελληνικη* εκδοση πιθανον να χρειαστει να περιμενεις ακομα περισοτερο μιας που η ace hellas τηρει σιγη ιχθυος σχετικα με το ποτε θα ειναι διαθεσιμο

το vpn στις 15 του μηνα αγγλικο θα ξαναφερει.(αν κρινω απο την τιμη)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω πρόβλημα με την έκδοση. Ας είναι και η αγγλική απλά να το φέρει κανένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να κάνει δόσεις με πιστ. κάρτα. Άλλωστε ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω και στην Αγγλική έκδοση.
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

θοδωρη κατι τετοιες καταναλωσεις ειχα και γω στο συντομο διαστημα που κρατησατο προγραμμα που κανει αυτοματα ροτεσιον την οθονη. για δες μηπως αυτο σου κανει τη ζημια

 

δεν το έχω βάλει.

 

άσχετο. ξέρει κανείς κάποιο today plugin που να έχει φωτογραφίες απο τις επαφές μου? για να τις πατάω και να τους παίρνει. τα contacts του tf3d είναι απλά ηλίθιο.

 

και δεν θέλω να βάλω spb. μόνο φωτογραφίες θέλω να βάζει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

πήρα και κάρτα μνήμης. Τώρα όλα αυτά τα προγράμματα και τα tweaks που αναφέρατε θα τα βάλω στην κάρτα μνήμης χύμα? πχ. fingerkey, iGO8 κλπ..

 

να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα contacts όταν βάζεις επίθετο όνομα στην καρτέλα υπάρχει κάπου να βάλεις και nickname ώστε να εμφανίζεται με αυτό το όνομα σαν επαφή στις κλήσεις sms κλπ? Αλλά να έχει παραλληλα καταχωρημένo το ονομ/νμο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα προγράμματα που αναφέρεις (δεν είναι tweaks) και σε γενικές γραμμές μπορείς να τα βάλεις άφοβα στην κάρτα μνήμης. Το πληκτρολόγιο και ότι τρέχει συνέχεια στη συσκευή σου βάλτο στην κύρια μνήμη.

 

Αυτό που λες με τις επαφές γίνεται εύκολα εάν τις περιεργαστείς από το Outlook του PC σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα πληκτρολόγια τα βάζεις στη κύρια μνήμη. το igo στη storage.

 

παιδιά πιστεύω ότι η θήκη σιλικόνης πλέον είναι must. σας χρωστάω μια φωτογραφία απο τη θήκη μου, αλλά βολεύει πολύ, δεν φοβάμαι να το ακουμπήσω μην τυχόν και το γρατζουνίσω πλέον.

 

κανονίστε να κάνουμε και κανένα καλό ομάδικο group buy για καμιά screen protector της προκοπής γιατί αυτή της htc είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

κανονίστε να κάνουμε και κανένα καλό ομάδικο group buy για καμιά screen protector της προκοπής γιατί αυτή της htc είναι χάλια.

 

ψαχνομαι και γω για κανα καλο screen protector με η χωρις ομαδικη ,το θεμα ομως ειναι ποιο ειναι καλο.

το μαμα που του βαλα δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα κανει την δουλεια του μεχρι να βρουμε κατι ανταξιο του diamond2.

επισης οποιος εχει βρει καμμια ποιοτικη και φθηνη (καλο ε?) βαση στηριξης αυτοκινητου σε αεραγωγο που να αγκαλιαζει σωστα το D2 μπορει να προτεινει αφοβα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι στο δρόμο τώρα!!προχθές ήρθε και η κάρτα μνήμης από ebay,τώρα περιμένω τη θήκη και φυσικά το τηλέφωνο!!

 

καλορίζικο και σε σένα.

 

Shortcuts πώς βάζουμε? Πχ. έβαλα το iGO στην κάρτα μνήμης και εμφανίζεται μόνο μέσα εκεί (δεν έγινε δλδ install όπως τα άλλα..) Πως μπορώ να εμφανίσω το shortcut και με τα άλλα προγράμματα? Επίσης τι πρόγραμμα να βάλω για μπαταρία που να μην τρώει μπαταρία? :p

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο και σε σένα.

 

Shortcuts πώς βάζουμε? Πχ. έβαλα το iGO στην κάρτα μνήμης και εμφανίζεται μόνο μέσα εκεί (δεν έγινε δλδ install όπως τα άλλα..) Πως μπορώ να εμφανίσω το shortcut και με τα άλλα προγράμματα? Επίσης τι πρόγραμμα να βάλω για μπαταρία που να μην τρώει μπαταρία? :p

 

καλοριζικα παιδες.

για να φτιαξεις συντομευση θα βαλεις ετσι και αλλιως εναν file explorer της προκοπης resco ας πουμε και μετα θα πας στο igo8.exe με παρατεταμενο κλικ θα σου βγαλει την επιλογη να send to στο start menu as shortcut

μετα θα το επιλεξεις αφου πατησεις το start και θα προστεθει στα προγραμματα που εμφανιζονται

για την μπαταρια και οχι μονο εγω χρησιμοποιω home screen ++ σε συνδυασμο με second today

Link to comment
Share on other sites

εσύ χρησιμοποιείς ένα κάρο ιστορίες.

 

ορίστε ένα προγραμματάκι που μάλλον και δεν θα έπρεπε να τρώει μπαταρία λόγο του τρόπου λειτουργίας του

 

 

ΥΣ. MyPhone Δώσε δυνατότητα cabs στο λαό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Shortcuts πώς βάζουμε? Πχ. έβαλα το iGO στην κάρτα μνήμης και εμφανίζεται μόνο μέσα εκεί (δεν έγινε δλδ install όπως τα άλλα..) Πως μπορώ να εμφανίσω το shortcut και με τα άλλα προγράμματα?

 

Δες εδώ την απάντηση μου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2735109#post2735109

 

Επίσης τι πρόγραμμα να βάλω για μπαταρία που να μην τρώει μπαταρία? :p

 

:wacko:

 

EDIT: Ariel Battery

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εσύ χρησιμοποιείς ένα κάρο ιστορίες.

 

μου αρεσουν τα προγραμματ που κανουν σωστα περισοτερες απο μια χρησιμες δουλειες.

και το homescreen + + ειναι ενα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΣ. MyPhone Δώσε δυνατότητα cabs στο λαό!!!!

 

Έχει γίνει το request Θοδωρή αλλά δεν έχει γίνει αποδεκτό για λόγους ασφαλείας μιας και πρόκειται για εκτελέσιμο τύπο αρχείων. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει το request Θοδωρή αλλά δεν έχει γίνει αποδεκτό για λόγους ασφαλείας μιας και πρόκειται για εκτελέσιμο τύπο αρχείων. :O

 

οκ το κανα με το shortcut thx. Τώρα με το Finix.cab το εγκατέστησα εκανα σοφτ ρεσετ ..αλλά δεν έγινε κάτι. το εικονίδιο είναι το ίδιο. πρεπει να το ενεργοποιήσω κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πεις στην μπάρα πάνω να δείχνει την μπαταρία και όχι την ώρα. (συγνώμη χρειάζεσαι και το SDKCerts! ξέχασα να στο πω αυτό :D... ορίστε μπες εδώ και κάτω στα downloads του πρώτου post θα το βρείς http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=424926&highlight=finixnover)

 

γιάννη τα cab δεν είναι εκτελέσιμα όταν τα καλείς, σου ανοίγει πάντα να τα κατευάσεις, όχι να τα τρέξεις. αν του πεις open κάνει άνοιγμα στο temp του pc σου. οι xda δηλαδή είναι χαζοί?

 

θα κάνω απεργία να μάθουν. δεν ξανα φορτίζω το Diamond μέχρι να το φτιάξουν! :)

 

επίσης μην βάλετε το Ariel μιας και έχει αναφερθεί ότι δημιουργεί πρόβλημα μπαταρίας στο D2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...