Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ο κόσμος δεν είναι τόσο κολημένος με τα ελληνικά πλέον. ο κόσμος αποφάσισε ότι πρέπει να μάθει αγγλικά και πλέον οι αγγλικές συσκευές πουλάνε αρκετά εύκολα. γιατί να τρώει κάποιος το έξτρα κόστος της ACE και το κέρδος του κάθε πλαίσιου, multirama κτλ. πουθενά σε αυτά τα καταστήματα δεν έχουμε τι δυνατότητα να πάρουμε Ή την αγγλική ή την ελληνική. πρέπει όπως και δήποτε να αγοράσει κάποιος την ελληνική με έξτρα λεφτά. ας το σταματήσουμε πλέον αυτό το κακό μπας και έρθουν στα ίσια τους και οι εταιρίες εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Συγνώμη για το off topic , αλλά γιατί μερικά κινητά λένε ένα νούμερο για ακτινοβολία, και άλλα δύο νούμερα (κεφάλι και σώμα) ? Όταν λέμε μέγιστη τιμή ακτινοβολίας, ένα νούμερο δεν θα έπρεπε να είναι ?

 

Καλώς ή κακώς η αρμόδια επιτροπή αυτά τα standar έχει θέσει, συνεπώς θέτεις σε λάθος μέρος τον συλλογισμό σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο κόσμος δεν είναι τόσο κολημένος με τα ελληνικά πλέον. ο κόσμος αποφάσισε ότι πρέπει να μάθει αγγλικά και πλέον οι αγγλικές συσκευές πουλάνε αρκετά εύκολα. γιατί να τρώει κάποιος το έξτρα κόστος της ACE και το κέρδος του κάθε πλαίσιου, multirama κτλ. πουθενά σε αυτά τα καταστήματα δεν έχουμε τι δυνατότητα να πάρουμε Ή την αγγλική ή την ελληνική. πρέπει όπως και δήποτε να αγοράσει κάποιος την ελληνική με έξτρα λεφτά. ας το σταματήσουμε πλέον αυτό το κακό μπας και έρθουν στα ίσια τους και οι εταιρίες εδώ

 

Θοδωρη ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ να αγορασει καποιος ενα ελληνικο τηλ ειναι μονο και μονο για να μπορεσει να το πουλησει αργοτερα ευκολα...

 

ΚΑΝΕΝΑΣ αλλος λογος δεν υπαρχει και δυστυχως η αγνοια της αγγλικης γλωσσας,καποιων gatzetaκηδων αναγκαζει καποιους αλλους να επιμενουν ελληνικα....

 

και αν θελουν οι κυριοι της ace να γινουν ανταγωνιστικοι...

ας πουλησουν στις ιδιες τιμες με τους ""εξω"" ..

 

τοτε μονο θα καταλαβουν .....αλλα ειπαμε το μονοπωλειο και οσο περναει η ""τρομοκρατια"" του ""δεν σε καλυπτω με εγγυηση αν δεν το αγορασεις απο εμενα"" τοσο δεν θα ιδρωνει το αυτι τους...

 

στο χερι μας ειναι ....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τι σας έχω! όποιος θέλει να βάλει ότι today tool θέλει εκτός απο το manilla ορίστε ο τρόπος!

 

χωρίς να έχετε second today Και βλακείες. ΠΑΡΑ πολύ καλό. (διαβάστε προσεχτικά το τρόπο εγκατάστασης)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102

Link to comment
Share on other sites

τι σας έχω! όποιος θέλει να βάλει ότι today tool θέλει εκτός απο το manilla ορίστε ο τρόπος!

 

χωρίς να έχετε second today Και βλακείες. ΠΑΡΑ πολύ καλό. (διαβάστε προσεχτικά το τρόπο εγκατάστασης)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102

 

αυτα αγορακι μου ειναι ημιμετρα και ενεσεις για οσους βολευονται με αυτην την μλκια της htc που το λενε tf3d...:X

δεν μπορω να καταλαβω τι σας αρεσει απο αυτο...εκτος του υαλοκαθαριστηρα στην βροχη :lol::p

δεν αξιζει τπτ αλλο .....

 

βαραινει και γονατιζει τα pda....:happy:

εισαστε σαν και αυτους που παιρνουν iphone και δεν εχουν ιδεα με το θεμα,και μολις τους ρωτησει κανεις ,αν ειναι καλο και τι κανει,ανοιγουν τις φωτογραφιες και δειχνουν το multitouch :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εισαστε σαν και αυτους που παιρνουν iphone και δεν εχουν ιδεα με το θεμα,και μολις τους ρωτησει κανεις ,αν ειναι καλο και τι κανει,ανοιγουν τις φωτογραφιες και δειχνουν το multitouch :lol:

 

Εμείς έχουμε τα tabs του manila να τα κάνουμε πέρα-δώθε με το δάχτυλο!!! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε τα tabs του manila να τα κάνουμε πέρα-δώθε με το δάχτυλο!!! :p

 

 

:lol::lol:

 

περιμενω τον θοδωρη καποια στιγμη να βρεθουμε για καφε και (δυστυχως για αυτον) θα του δειξω πως δουλευουν τα pda στο HD μου:happy:

 

η υπογραφη του θα λεει παλι ""πωλειται htc diamond 2 "":lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε κανενα ελληνικο πληκτρολογιο γιατι σ'αυτο που εχω οταν γραφω πρεπει να πατησω το δεξι βελακι και μετα το space για να προχωρησει ο cursor. Απ'οσο ξερω ειναι απο HD. Καμια βοηθεια????????:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχετε κανενα ελληνικο πληκτρολογιο γιατι σ'αυτο που εχω οταν γραφω πρεπει να πατησω το δεξι βελακι και μετα το space για να προχωρησει ο cursor. Απ'οσο ξερω ειναι απο HD. Καμια βοηθεια????????:ninja:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ πολυ

 

Το κινητό με πρώτη φόρτηση τι πρέπει να κάνω? Να το ανοίξω οταν το φέρουν να τελειώσει η μπαταρία όση έχει στην αρχή και μετά πλήρης φόρτηση? και πόσες ώρες? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει η μπαταρία και μετά "παίξε" με τη συσκευή κανονικά.

 

Σε γενικές γραμμές να μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

 

Δεν χρειάζεται κάποια άλλη ιδιαίτερη μεταχείριση. Μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης θα δεις και βελτίωση της αυτονομίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει η μπαταρία και μετά "παίξε" με τη συσκευή κανονικά.

 

Σε γενικές γραμμές να μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

 

Δεν χρειάζεται κάποια άλλη ιδιαίτερη μεταχείριση. Μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης θα δεις και βελτίωση της αυτονομίας.

 

άρα μόλις έρθει (αύριο :cool:) να μην το ανοίξω αλλά να το αφήσω να φορτήσει κάποιες ώρες και μετά ξανά όταν πάει 10% και πάει λέγοντας? thx

Link to comment
Share on other sites

το διαμαντακι ειναι απλα διαμαντι! μ'αρεσει παρα πολυ. και εχω την εντυπωση (δεν το εχω δουλεψει αρκετες ωρες ακομα) πως το gps ειναι παρα πολυ καλο! τωρα ειμαι στη παρο για 2 μερες. θα το σκισω και θα σας πω. παντως μεσα στο αεροπλανο το iGo εδωσε ρεστα.

 

μητσο οποτε θες κανονιζουμε. το tf3d μου αρεσει και το εχω βολευτει. αντε να δου.ε και το δικο σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως μεσα στο αεροπλανο το iGo εδωσε ρεστα.

 

Δεν θυμάμαι να έχω δει στις επιλογές οχημάτων του iGO για... αεροπλάνο! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το gps πραγματι ειναι εντυπωσιακο.

εντυπωσιακο ειναι και το ηχειο για ειδοποιησεις κλησεων και μηνυματων.

καμμια σχεση με το παλιο diamond αλλα και με τα ppc μεχρι προσφατα.

ευχαριστη εκπληξη και η μπαταρια που ηδη κρατησε 2 γεματες μερες με αρκετη χρηση.(προσοχη οχι σκισιμο)

γενικα ειναι πληρες και ειναι η καλυτερη λυση για οποιον θελει κατι μαζεμενο να μην θυμιζει παντοφλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι σημερα το σκιζω οποτε 1 μερα μονο βγαζει. στο τελος της βδομαδας θα σας γραψω ενα review

για τα παντα γυρω του. το ηχειο δεν ειναι και τρομερο για μενα μιας και ειχα touch pro αλλα δεν ειναι κακο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να έχω δει στις επιλογές οχημάτων του iGO για... αεροπλάνο! :p

 

 

ειναι ειδικη εκδοση για....ανισοροπους

 

:lol::lol::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Paides geia xara .... Se diamond 2 me agglikh rom kai opera 9.5 build 16277 ... xerete mhpws pws mporv na valw flash player add-in giati kata t'alla mia xara einai o browser. Ayth h eleipsh flash me skotwnei!!!!
Link to comment
Share on other sites

ειναι ειδικη εκδοση για....ανισοροπους

 

:lol::lol::p

 

ου να μου χαθεις. μην σε πιασω στα χερια μου.... παντως εγω γελαω τελευταιος.

αντε για να μην αναφερω παλι τις τελευταιες ανουσιες αγορες σου.

 

το igo το ειχα βαλει να κοιταει σαν αυτοκινητο αλλα εφοσον ημουν στη θαλασσα με ακολουθουσε...

 

επισης πως μπορω να βρω ενα δρομο στο igo χωρις να δηλωσω πολη? οπως εκανε το destinator?

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι σημερα το σκιζω οποτε 1 μερα μονο βγαζει. στο τελος της βδομαδας θα σας γραψω ενα review

για τα παντα γυρω του. το ηχειο δεν ειναι και τρομερο για μενα μιας και ειχα touch pro αλλα δεν ειναι κακο.

 

Περιμένω με ανυπομονησία το review.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Paides geia xara .... Se diamond 2 me agglikh rom kai opera 9.5 build 16277 ... xerete mhpws pws mporv na valw flash player add-in giati kata t'alla mia xara einai o browser. Ayth h eleipsh flash me skotwnei!!!!

 

http://download.macromedia.com/pub/flash/devices/pocket_pc/installers/fp7_ppc_en.cab

 

Γράφε ελληνικά όμως εάν μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://download.macromedia.com/pub/flash/devices/pocket_pc/installers/fp7_ppc_en.cab

 

Γράφε ελληνικά όμως εάν μπορείς.

 

Sorry για τα greeklish αλλα εγραφα απο το "διαμαντι" και δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο !

Thanx a lot athanaso77 για την αμεση απαντηση-βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry για τα greeklish αλλα εγραφα απο το "διαμαντι" και δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο !

Thanx a lot athanaso77 για την αμεση απαντηση-βοηθεια!!!

 

Πληκτρολόγια

 

\\\\\\\\\ FingerKeyboard2 ///////// v2.1

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@miky7:

Δεν θεωρώ και τόσο σωστή την υπόδειξη στο συγκεκριμένο post του navimania μιας και το πληκτρολόγιο της HTC που έχει ο Topaz είναι διαφορετικό από αυτό του HD και το αρχείο των ελληνικών που υπάρχει εκεί δεν κάνει.

 

Καλό λοιπόν είναι να δοκιμάσει ο φίλος το Topaz keyboard GR-EN

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...