Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα δυο προβληματακια με τις Valkyrie, ενω κατα τ'αλλα ειναι πολυ καλες ΡΟΜ.

 

1. Ο δεικτης της μπαταριας δειχνει τα ψηφια 1%. Αυτο ειναι καλο. Αλλα καποιες φορες δειχνει αλλα αντι αλλων. Δηλαδη απο εκει που γραφει 34%, 32% και μειωνεται σταδιακα, κανω sof reset και ξεκιναει με 47% και παλι μειωνεται σταδιακα και λογικα. Τελος παντων εβαλα αλλη εκδοση της ΡΟΜ και αυριο θα το ελεγξω. Αν εχετε βεβαια καμια ιδεα για το τι μπορει να παιζει με βοηθατε...

 

2. Οταν με καλει καποιος ακουγεται ο ηχος κανονικα. Αλλα δεν μπορω να σιγασω με τιποτα το ringtone εκτος και αν γυρισω την συσκευη με την οθονη προς τα κατω... Αυτο ειναι ενα θεμα οπως καταλαβαινετε οταν ειμαι πχ ορθιος και περπαταω. Ο μανιλα 2.1 κατω απο τον slider που ελεγε accept/reject οταν καλουσε καποιος, ειχε την επιλογη silence. Τωρα ομως δεν εχει κατι τετοιο, παρα την επιλογη να απορριψω την κληση με μηνυμα. Επισης κλασικα η σιγαση γινοταν ειτε αν πατουσες το volume key μια φορα προς τα κατω. Ουτε αυτο λειτουργει... Εχουμε κανενα γνωστο fixaki για αυτο?

 

Παρεμπιπτοντως η υπερβολικη καταναλωση μπαταριας που ειχα αναφερει μαλλον ειχε να κανει με το radio, τωρα που περασα το τελευταιο δεν εχω τετοιο θεμα.

 

Εννοειται πως τα προβληματα τα εχω ποσταρει και στο θεμα της ΡΟΜ στους xda, αλλα δεν εχω λαβει απαντηση...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Αυτά που αναφέρεις μου φαίνονται για προβλήματα της συγκεκριμένης rom και κατά συνέπεια μόνο εκεί θα βρεις τις λύσεις. Μην ξεχνάς ότι μια cooked rom πάντα έχει διάφορα bugs που λύνονται σε μεταγενέστερες εκδόσεις. Από τη στιγμή που ο developer είναι ενήμερος, θα φροντίσει φαντάζομαι για τη λύση τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησεις. Εχω βρει εναν ηχο για να ακουγεται οταν ανοιγει και κλεινει το slide, απο μια ΡΟΜ αλλα θελω να τον περασω σε μια αλλη. Απ'ο,τι ειδα ο ηχος ηταν στον φακελο των Windows. Απο κει και περα πρεπει να αλλαξω κατι για να αναγνωρισει η συσκευη πως θελω αυτος ο ηχος να χρησιμοποιηθει για τον σκοπο αυτο?

 

Το αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι με ποιον τροπο μπορω να κανω την windows lock screen να μου δειχνει τα All Day ραντεβου. Διοτι δεν μου τα δειχνει απο μονη της, ενω οποιοδηποτε αλλο ραντεβου το εμφανιζει κανονικα..

 

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια δυο ερωτησεις. Εχω βρει εναν ηχο για να ακουγεται οταν ανοιγει και κλεινει το slide, απο μια ΡΟΜ αλλα θελω να τον περασω σε μια αλλη. Απ'ο,τι ειδα ο ηχος ηταν στον φακελο των Windows. Απο κει και περα πρεπει να αλλαξω κατι για να αναγνωρισει η συσκευη πως θελω αυτος ο ηχος να χρησιμοποιηθει για τον σκοπο αυτο?

 

Λογικά και οι δύο ήχοι στους οποίους αναφέρεσαι θα έχουν το ίδιο όνομα. Απλά κάνεις replace τον έναν από τον άλλον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια ελληνικη ρομ και που θα την βρω;

 

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=250&act=sd&cat=all Θα την βρεις εδω. :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το εξής πρόβλημα: στην κεντρική οθόνη εμφανίζεται ο αριθμός 1 ως ένδειξη νέου sms αλλά δεν υπάρχει νέο sms!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα

 

Έχω το εξής πρόβλημα: στην κεντρική οθόνη εμφανίζεται ο αριθμός 1 ως ένδειξη νέου sms αλλά δεν υπάρχει νέο sms!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Σχετικά με το πρόβλημα για το αδιάβαστο sms κάνε το παρακάτω με έναν registry editor και πες μου εάν σου δούλεψε...

 

"HKLM\software\Arcsoft\ui"

NeedDisplayMsgInfo=(dword) 1 ήταν 0

HideNotification=(dword) 0 ήταν 1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tι βλεπω στους XDA και στο HTCpedia? Αναμενουμε νεα (ελληνικη, γιατι καποιες αλλες βγηκαν) ΡΟΜ με Sence 2.5? Ενδιαφερον...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=570366&page=16

 

Aλλα στην ιστοσελιδα της htc δεν δειχνει κατι τετοιο... Περειεργο.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει μια επίσημη αγγλική και μια επίσημη ελληνική ROM που λέγεται πως είναι WM6.5 με Sense2.5. Βλέπω πως αναφερθήκατε στο θέμα και στο παραπάνω post. Τα έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει την γνώμη του και είναι όντως επίσημα; Ρωτάω επειδή δεν κυκλοφόρησαν στην επίσημη σελίδα της HTC αλλά στο HTCPedia.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει μια επίσημη αγγλική και μια επίσημη ελληνική ROM που λέγεται πως είναι WM6.5 με Sense2.5. Βλέπω πως αναφερθήκατε στο θέμα και στο παραπάνω post. Τα έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει την γνώμη του και είναι όντως επίσημα; Ρωτάω επειδή δεν κυκλοφόρησαν στην επίσημη σελίδα της HTC αλλά στο HTCPedia.

 

Μπραβο που το ανεφερες διοτι κι εγω περιμενα να κυκλοφορησει. Με βλεπω να φλασαρω μεσα στο σκ. Θεωρω πως ειναι επισημη, αλλιως θα το ελεγαν. Θα την δοκιμασω και θα ποσταρω.

Εχω ακουσει για καποια προβληματα βεβαια στο sms client αυτης της εκδοσης (οχι στην ελληνικη ομως). We'll see...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κυκλοφορήσει μια επίσημη αγγλική και μια επίσημη ελληνική ROM που λέγεται πως είναι WM6.5 με Sense2.5. Βλέπω πως αναφερθήκατε στο θέμα και στο παραπάνω post. Τα έχει δοκιμάσει κανείς για να μας πει την γνώμη του και είναι όντως επίσημα; Ρωτάω επειδή δεν κυκλοφόρησαν στην επίσημη σελίδα της HTC αλλά στο HTCPedia.

 

Πρόκειται για επίσημες εκδόσεις που έχουν γίνει leaked από την HTC. Θα το διαπιστώσεις όταν προσπαθήσεις να την βάλεις, θα περάσει στη συσκευή σου χωρίς να χρειάζεται να την ξεκλειδώσεις. Αυτό ισχύει βέβαια μόνο για τη rom με την ίδια γλώσσα με το δικό σου. Σε γενικές γραμμές αποτελεί μια καλή ανανέωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτοντως εχουμε υποψη μας κανενα προγραμμα που να λειτουργει ως τηλεφωνητης? Αλλα να ειναι παραμετροποιησιμο αναλογα τον καλουντα.

Πχ. Να το ρυθμιζω στα χ κουδουνισματα να παιζει το 1 ηχογραφημενο μηνυμα στον Α που με καλει, και το 2 ηχογραφημενο στον Β ή ολους τους αλλους?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

iSecretary v4.2 (Answering Machine)

Εγώ που το δοκίμασα, με απογοήτευσε πλήρως...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και εγω και θα σας πω. Ευχαριστω για την προταση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα για το αδιάβαστο sms κάνε το παρακάτω με έναν registry editor και πες μου εάν σου δούλεψε...

 

"HKLM\software\Arcsoft\ui"

NeedDisplayMsgInfo=(dword) 1 ήταν 0

HideNotification=(dword) 0 ήταν 1

 

Δυστυχώς δεν δούλεψε...

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς;

 

Βασικά το φανταζόμουν διαφορετικό.

Ότι θα μπορώ να ηχογραφώ εγώ το μήνυμα που θα ακούγεται όταν μπαίνει ο τηλεφωνητής και όχι ότι θα βγαίνει μια αγγλική ηλεκτρονική φωνή.

 

Επίσης, μερικές φορές ο τηλεφωνητής έμπαινε, παρά το γεγονός ότι είναι ήδη απαντήσει στην κλήση!!! Αυτό μπορεί να είναι και θέμα ρυθμίσεων. Δεν το πολυέψαξα να πώ την αλήθεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...