Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Στο πρώτο post έχω link με ελληνικά πληκτρολόγια, τα επίσημα (και στο hardware και στο software). Δες καλύτερα. Δεν υπάρχει λόγος να μπλέκεις με AEKMap.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ρε Γιαννο πάω στην αρχή του thread και δεν σε βρίσκω.....! που είναι αυτό το ποστ ?

 

:rolleyes:

 

Για να μην παιδεύεσαι... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4433326#post4433326

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

 

Για να μην παιδεύεσαι... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=4433326#post4433326

 

Αυτήν την σελίδα την έχω διαβάσει χιλιες φορε΄ς . ποια απο αυτά είναι Hardware ?

 

edit : στο μεταξυ και τα δύο δεν παιζουν στο rapidshare.

Edited by Pavlos3

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάποιος εάν γίνεται στο pro2 να υπάρχει λειτουργικό Android?

Το soundhound υπάρχει για windows?

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=589

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτήν την σελίδα την έχω διαβάσει χιλιες φορε΄ς . ποια απο αυτά είναι Hardware ?

 

edit : στο μεταξυ και τα δύο δεν παιζουν στο rapidshare.

 

Και τα δύο που είναι για τη συσκευή σου κάνουν ελληνικά και τo software και το hardware πληκτρολόγιο. Διαλέγεις ένα από τα δύο αναλόγως ποια rom φοράς.

 

Και τα δύο link δουλεύουν κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο που είναι για τη συσκευή σου κάνουν ελληνικά και τo software και το hardware πληκτρολόγιο. Διαλέγεις ένα από τα δύο αναλόγως ποια rom φοράς.

 

Και τα δύο link δουλεύουν κανονικά.

 

λοιπόν πΑΙΖΕΙ ΝΑ βαλει κάποιο απο τα δύο και να κόλησε η συσκευή μου. έγραψα εκεί Post και ρωτάω. η ΡΟΜ moy είναι αγγλική 6.1 και φτιαγμένη απο τον b16b . ελπίζω κάποιος που ξέρει να δει και να μου πεί αν κάνει κάποια απο τις δύο και ποια ακριβώς.

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ανάλογα με το ποια rom έχεις (1.19, 1.70, 2.07, δες το στο about) βάζεις το ανάλογο.

 

Πάρε και ένα backup πρώτα πριν το δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά η γυναίκα μου έχει ένα touch pro 2 και δεν ξέρει να το αναβαθμίσει .Μπήκα να δω εγώ και είδα ότι έχει ένα κάρο αναβαθμίσεις . Πρέπει να τις κάνω όλες ή ποια να βάλω καλύτερα ? την τελευταία απευθείας ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η γυναίκα μου έχει ένα touch pro 2 και δεν ξέρει να το αναβαθμίσει .Μπήκα να δω εγώ και είδα ότι έχει ένα κάρο αναβαθμίσεις . Πρέπει να τις κάνω όλες ή ποια να βάλω καλύτερα ? την τελευταία απευθείας ?

 

γιατί να το αναβαθμίσει? για ομορφιά ή έχει κάτι που δεν λειτουργεί σωστά?

κανονικά πρέπει να βάλει την τελευταία ROM και από πάνω ότι fixes υπαρχουν

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

γιατί να το αναβαθμίσει? για ομορφιά ή έχει κάτι που δεν λειτουργεί σωστά?

κανονικά πρέπει να βάλει την τελευταία ROM και από πάνω ότι fixes υπαρχουν

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

σας έχω καλά νέα όσον αφορά την μπαταρία!!! η εργοστασιακή κρατούσε μια μέρα τον τελευταίο καιρό με την τελευταία official rom μέχρι που αγοράστηκε καινούρια από το ebay

το κινητό το έβγαλα από τον φορτιστή το Σάββατο στις 9 το πρωί και με χρήση αρκετών μηνυμάτων (αποστολή και λήψη), αρκετές κλήσεις αρκετών λεπτών,gps, ίντερνετ μέσω wifi όχι πάρα πολύ ώρα, κανένα 10λεπτο την φορά για email, ανανέωση καιρού και quick gps άντεξε μέχρι σήμερα, Τετάρτη δηλαδή στις 12 το πρωί (είχε 26% μέχρι που μπήκα στο ίντερνετ και έπεσε μετά από λίγο στο 10%) μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!!

αυτονομία δηλαδή 4μέρες = 96+ ώρες με κανονική-καθημερινή χρήση

η μπαταρία κόστισε περίπου 4€ και είναι 1750mAh ενώ η μαμά αν θυμάμαι είναι 1500mAh και έχει ίδιο μέγεθος εξωτερικά άρα δεν θέλει άλλο καπάκι

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290564688528&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

αποψη μου ειναι να χτυπησεις ενα φορτιστη ντοκ (να φορτιζεις τη μπαταριουλα μονη της ) και να αγορασεις μια 2η αυθεντικη.. εμενα η χ ψ κινεζικη μου κρατησε 3 μηνες..

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου ειναι να χτυπησεις ενα φορτιστη ντοκ (να φορτιζεις τη μπαταριουλα μονη της ) και να αγορασεις μια 2η αυθεντικη.. εμενα η χ ψ κινεζικη μου κρατησε 3 μηνες..

 

 

Εμένα η χ,ψ κινέζικη μου έχει κρατήσει πάνω από χρόνο, την πήρα 11 ευρώ και μου δίνει 3 γεμάτες μέρες αντί για τις 2 της αυθεντικής...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλαράκο μου ειναι ανάλογα τι θέλει ο κάθε χρήστης εμένα δεν με κάλυψε η μπαταρία...και το μόνο σίγουρο οτι η εργοστασιακή ειναι πολύ καλύτερη ποιότητα και θα αντέξει και πολλά χρόνια (δοκιμασμένα) :)
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκο μου ειναι ανάλογα τι θέλει ο κάθε χρήστης εμένα δεν με κάλυψε η μπαταρία...και το μόνο σίγουρο οτι η εργοστασιακή ειναι πολύ καλύτερη ποιότητα και θα αντέξει και πολλά χρόνια (δοκιμασμένα) :)

 

Όχι ακριβώς,

ο κάθε χρήστης θέλει ακριβώς το ίδιο πράγμα από την μπαταρία του. Ίσως να ήμουν τυχερός αλλά η κινέζικη μπαταρία μου κρατάει περίπου 50% παραπάνω από την αυθεντική.

Δοκιμασμένο δεν είναι τίποτα όταν προέρχεται από ένα άτομο. Η στατιστική απαιτεί πολύ αντιπροσωπευτικότερο δείγμα. Και σύγκριση σε ομάδα ελέγχου

 

Μη βιάζεστε να απορρίψετε τις κινεζιές. Δοκιμάστε πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς,

ο κάθε χρήστης θέλει ακριβώς το ίδιο πράγμα από την μπαταρία του. Ίσως να ήμουν τυχερός αλλά η κινέζικη μπαταρία μου κρατάει περίπου 50% παραπάνω από την αυθεντική.

Δοκιμασμένο δεν είναι τίποτα όταν προέρχεται από ένα άτομο. Η στατιστική απαιτεί πολύ αντιπροσωπευτικότερο δείγμα. Και σύγκριση σε ομάδα ελέγχου

 

Μη βιάζεστε να απορρίψετε τις κινεζιές. Δοκιμάστε πρώτα...

Δεν απορίπτω κανένα προιόν απο την προέλευση του

Οκ η εργοστασιακή εμένα με καλύπτει απόλυτα και δεν την αλλάζω με καμία κινέζικη χώρις ονομα....:lol:

 

θα μπορούσα να συζητάμε για μήνες! βλέπω θέλεις να αποδείξεις κατι?:rolleyes:(πιστεύω το επόμενο ποστ θα μας ξαναπείς πόσο σε βολευει η κινέζικη μπαταρία?:p

 

και επίσης οχι ο κάθε χρήστης δεν θέλει το ίδιο απο την μπαταρία του αποψη μου:lol:

 

και ακόμα το ποσό των 11 ευρώ που αναφέρεις ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι πρόκειται για ενα σεβαστό ποσο για μια μπαταρία χωρις ονομα για παράδειγμα τόσο ειναι το ημερομίσθιο του κινέζου ο οποίος είναι απόφοιτος πανεπιστημίου.

Edited by ALOY8020
Link to comment
Share on other sites

Δεν απορίπτω κανένα προιόν απο την προέλευση του

Οκ η εργοστασιακή εμένα με καλύπτει απόλυτα και δεν την αλλάζω με καμία κινέζικη χώρις ονομα....:lol:

 

θα μπορούσα να συζητάμε για μήνες! βλέπω θέλεις να αποδείξεις κατι?:rolleyes:(πιστεύω το επόμενο ποστ θα μας ξαναπείς πόσο σε βολευει η κινέζικη μπαταρία?:p

 

και επίσης οχι ο κάθε χρήστης δεν θέλει το ίδιο απο την μπαταρία του αποψη μου:lol:

 

και ακόμα το ποσό των 11 ευρώ που αναφέρεις ελπίζω να καταλαβαίνεις οτι πρόκειται για ενα σεβαστό ποσο για μια μπαταρία χωρις ονομα για παράδειγμα τόσο ειναι το ημερομίσθιο του κινέζου ο οποίος είναι απόφοιτος πανεπιστημίου.

 

Η αλήθεια είναι ότι η συγκεκριμένη μπαταρία ήταν όντως ακριβή αλλά την είχα ψωνίσει κατόπιν υπόδειξης. Και όταν μία μπαταρία σου δίνει 50% πάνω από την εργοστασιακή επί 2 περίπου έτη (1,5) τότε αξίζει 11 ευρώ.

 

Κάθε χρήστης από την μπαταρία του θέλει μεγάλο φορτίου. Αν θέλει διπλό εσπρέσσο μέτριο έκανε λάθος αγορά...

 

Και ναι, θέλω να αποδείξω (βασικά η μπαταρία το αποδεικνύει) ότι το να κρίνεις από το περιτύλιγμα δεν ωφελεί. Τη στιγμή που και η αυθεντική και όλο το κινητό είναι φτιαγμένο στην ίδια χώρα...

Μη νομίζεις ότι περίμενα να πάρω μπαταρία καλύτερη από την αυθεντική. Μετά από εκτενή ανάγνωση συγκριτικού μπαταριών, απλά ήλπιζα να μην είναι πολύ χειρότερη από τη μαμά!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα,

Δεν έχω κανέναν screen protector στο τηλέφωνο. Είχα το κινητό στην τσέπη. Έκανα κάτι δουλειές ίδρωσα και όταν το έβγαλα φαινόταν μέσα από την πλαστική οθόνη αφής να έχει κάτι σαν νερό. Η αφή δεν έπιανε. Προσπάθησα από πάνω (εκεί που λέει HTC) να βγάλω την πλαστική οθόνη και την έβγαλα. Κατόπιν την καθάρισα, αλλά είδα πως ξεκόλλησα τα 2 σιδεράκια που λογικά συνδέουν το digitizer με το τηλέφωνο. Προσπάθησα πολύ προσεκτικά να το ξαναπροσαρμόσω, το πίεσα στις άκρες όπως διάβασα στο νετ, αλλά τίποτα. Πάω για digitizer?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δεν έχω κανέναν screen protector στο τηλέφωνο. Είχα το κινητό στην τσέπη. Έκανα κάτι δουλειές ίδρωσα και όταν το έβγαλα φαινόταν μέσα από την πλαστική οθόνη αφής να έχει κάτι σαν νερό. Η αφή δεν έπιανε. Προσπάθησα από πάνω (εκεί που λέει HTC) να βγάλω την πλαστική οθόνη και την έβγαλα. Κατόπιν την καθάρισα, αλλά είδα πως ξεκόλλησα τα 2 σιδεράκια που λογικά συνδέουν το digitizer με το τηλέφωνο. Προσπάθησα πολύ προσεκτικά να το ξαναπροσαρμόσω, το πίεσα στις άκρες όπως διάβασα στο νετ, αλλά τίποτα. Πάω για digitizer?

 

Δυστυχώς ναι!

αλλά για να σου εμφάνισε τα "νερά" μέσα από το digitizer, ήταν ήδη στα τελευταία του. Δεν είναι σημάδι υγρασίας αλλά δηλώνει ότι έχει κολλήσει επάνω στην οθόνη και γι αυτό και δεν δουλεύει. Η προσωρινή λύση θα ήταν να το ξεκολλήσεις προσεκτικά από τα πλάγια και να το σηκώσεις να μην κολλάει στην οθόνη μήπως βολευόσουν έτσι.

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να αγοράσεις ένα από ebay και να κάνεις την δουλειά σου, κι ενημέρωσέ μας για το αν τα κατάφερες ή όχι!

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ιδέα θα δοκιμάσω, και σου λέω. Θα παραγγειλλω κιόλας αλλά μέχρι να έρθει (θα έχω βγάλει αράχνες)... Από ότι λένε κάτι top rated γύρω στο μήνα θα κάνει να έρθει. Σου δίνω feed back σε λίγο. thnx.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ιδέα θα δοκιμάσω, και σου λέω. Θα παραγγειλλω κιόλας αλλά μέχρι να έρθει (θα έχω βγάλει αράχνες)... Από ότι λένε κάτι top rated γύρω στο μήνα θα κάνει να έρθει. Σου δίνω feed back σε λίγο. thnx.

 

τίποτα φίλε,

είναι ένα θέμα η καθυστέρηση... επίσης πρόσεξε έναν Κινέζο που το παίζει Άγγλος (λέει ότι είναι γνήσια από Αγγλια και καλά αλλά είναι από Κίνα, το γραφει στο shipping)

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το digitizer ήρθε άνοιξα το τηλέφωνο να το αλλάξω αλλά συνέβηκε το εξής: Η μαύρη ζελατίνη της lcd οθόνης ήταν κολλημένη επάνω στο digitizer. Προσπάθησα θερμαίνοντας τη να την ξεκολλήσω προσεκτικά για να την ξαναβάλω στ lcd αλλά μάταια. Έκανε κάποιες ρωγμές. Έτσι με το που ανάγω το τηλέφωνο είναι η οθόνη γεμάτη ρωγμές. Δυστυχώς πρέπει να παραγγείλω και οθόνη τώρα. Το σπάσιμο είναι και πάλι η αναμονή. Θα την έπαιρνα από εδώ αλλά ebay έχει 8 δολάρια με free shipping και εδώ έχει 50€…
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έδωσαν σε έναν φίλο μια αμερικάνικη συσκευή Τ-mobile. την είχε ο πατέρας τους και λειτουργούσε κανονικά αλλά τώρα που την πήρε ο φίλος θέλει να του βάλουμε ελληνικά. υπάρχει κάποιο link για ελληνική έκδοση; μπορεί να περάσει κανονικά ή θέλει καμιά μοντα;

 

Κανείς καμιά ιδέα; Του πέρασα την τελευταία ευρωπαϊκή rom τελικά αλλά και που επιλέγω σαν χώρα Ελλάδα πάλι αγγλικά δείχνει.

 

Σε ένα παλιό thc windows που είχα θυμάμαι ότι πέρναγα την rom και με ένα αρχείο *.cab πέρναγα και ελληνικά μέσα. Παίζει κάτι τέτοιο;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κυκλοφορούσε στο παρελθόν το αρχείο εξελληνισμού του μενού αλλά αυτό δούλευε μόνο σε ελληνικές συσκευές της τότε ACE Hellas. Στη δική σου τη συσκευή δεν μπορείς να το βάλεις αυτό και κατά συνέπεια δεν μπορείς να έχεις ελληνικό μενού. Ωστόσο μπορείς να δοκιμάσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο (και επαφές) που θα βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούσε στο παρελθόν το αρχείο εξελληνισμού του μενού αλλά αυτό δούλευε μόνο σε ελληνικές συσκευές της τότε ACE Hellas. Στη δική σου τη συσκευή δεν μπορείς να το βάλεις αυτό και κατά συνέπεια δεν μπορείς να έχεις ελληνικό μενού. Ωστόσο μπορείς να δοκιμάσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο (και επαφές) που θα βρεις στο πρώτο post.

 

Και ας έχω περάσει ευρωπαϊκή rom; Υπάρχει άλλος τρόπος με κάποια custom ή να μην το ψάξω άλλο;

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...